Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pričetek jemanja tablet yaz

Pričetek jemanja tablet yaz

Pozdravljeni!
Pred nekaj dnevi se mi je končala menstuacija in danes sem bila pri ginekologinji, ki mi je predpisala kontracepcijske tablete Yaz. Prej jih nisem jemala še nikoli in presenetilo me je dejstvo, da jih je potrebno vzeti 1. dan menstruacije. Mar to pomeni, da morava s spolnimi odnosi s fantom počakati še cel mesec, dokler se mi ne začne nova menstrucija oz. še dlje, glede na krvavitve, ki navadno sledijo začetku jemanja kontracepcijskih tabletk? Kaj bi se zgodilo, če bi tablete začela jemati zdaj?
hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Priporoča se, da se z uporabo KT prične v prvih dneh menstruacije (ni nujno ravno 1. dan). Lahko jih pričnete jemati že zdaj, a morate v tem primeru v prvih 7 dneh uporabljati dodatno zaščito (kondom) ali pa se odnosom odpovedati.

Matjaž


Torej to pomeni, da bom po 7 dneh zanesljivo zaščitena? Lahko ob pričetku jemanja pričakujem menstruacijo in krvav izcedek ki se bo vlekel še cel mesec (tako kot se dogaja večini žensk ki začnejo tablete jemati 1. dan menstruacije)? In še teoretično vprašanje (samo iz firbca) saj je praktično v mojem primeru nemogoče…če bi ženska zanosila med jemanjem tablet (pozabljena tableta) in tega ne bi takoj vedela, kako bi nadaljne jemanje tablet vplivalo na otroka? Kaj pa če se neki ženski zgodi, da tablete začne jemati med vgnezdnitveno krvavitvijo, ki jo pomotoma zamenja za menstruacijo? Kaj se s plodom zgodi v tem primeru? Ali pa če jih začne jemati katerikoli dan ciklusa pa ne ve da je noseča…povzroči to spontani splav??

Pozdravljeni 🙂
Imam eno vprašanje 🙂
Po 1 letu sem začela zopet jemati kontracepcijske tabletke yaz…
v soboto sem dobila mesečno krvavitev. Vzela sem prvo tabletko iz ovoja. Ampak menstruacija je bila zelo šibka sicer samo kapljica oz. rdečkast izcedek naslednji dan pa je ni bilo več 🙂 ali mislite da sem prehtiro vzela tabletko in tako prekinila ciklus ?

Pozdravljeni!

Kar nadaljujte z jemanjem in se ne ozirajte na krvavitve.

Matjaž

a bi bilo potrebno menstruacijo sprozit z belimi tabletkami ce sem jo s prehitrim zacetkom jemanja slucajno prekinala?

Kar nadaljujte z jemanjem KT.

Matjaž

Pozdravljeni.

Na prvi dan menstruacije sem vzela tabletko zvecer (ker se je takrat začela), ali lahko naslednji dan nadaljujem z jemanjem zjutraj. ZJutraj bi lažje vzpostavila rutino.

Lp

Pozdravljeni!

Lahko.

Matjaž

Živjo mene pa samo nekaj zanima. Kot dojenček sem bila operirana na srcu. Imela sem diagnozo- koarktacija aorte. Ali se zato poveča tveganje ko bom začela prvič z uporabo tabletk yaz in/ali lahko to vpliva na srce? Nobenih tablet sedaj ne jemljem..s srcem hvala bogu nimam težav. Tako da me zanima če sem varna preden začnem z jemanjem? tabletke yaz bom uporabila sedaj prvič.

Živjo!

Če ne bi bilo varno, vam ginekolog ne bi predpisal KT.

Matjaž

Pozdravljeni,

Moj problem pa je sledeci…
Imam policisticne jajcnike zato mi je G predpisala KT yaz, ki naj bi jih vzela prvi dan menstruacije. Tako sem vceraj med tusiranjem opazila majhne odluscke maternice in kasneje cez dan sem dobila zelo zelo majhno krvavitev. Zvecer se moja m ni nic povecala, se vedno sm krvavela cisto malo (niti na vlozku se ne pozna), ampak sem zvecer vzela prvo tabletko.
Sedaj pa me skrbi ker imam ponavadi prvih nekaj ur zelo sibko menstruacijo ampak kasneje se to razvije v 4-5dni mocne menstruacije. Ali je mozno da je prva tabletka tako spremenila ciklus ali bi lahko bilo kaj drugega?
Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Ne skrbite zaradi menstruacije in nadaljujte z jemanjem KT.

Matjaž

Hvala za tako hiter odgovor…samo zanima me ali bi to lahko bila vgnezditvena krvavitev? Krvavitev je bila sicer rdeca in ni bila samo vaginalna ampak danes zjutraj je prakticno ni vec.to me rahlo skrbi.
Lp

Če ste dobili menstruacijo, potem to ni vgnezditvena krvavitev. KT lahko zelo hitro zmanjšajo jakost in trajanje krvavitve.

Matjaž

Da to mi je ze jasno da ce je menstruacija ne more bitu vgnezditev a me zanima kako naj vidim razliko? Ali je pri vgnezditveni krvavitvi samo vaginalno krvavenje, saj vem da pri menstruaciji tudi iz zadnjice krvavis ker je to pac povezano.
Lp

Če je krvavitev nastopila v času, ko pričakujete menstruacijo, potem lahko domnevamo, da je menstruacija. Vgnezditvena krvavitev je kratkotrajna (recimo nekaj ur) in zelo šibka. Pri menstruaciji in vgnezditveni krvavitvi se krvavi zgolj iz nožnice oz. maternice, ne iz črevesja oz. anusa! Maternica in nožnica namreč nista povezani s črevesjem. Ali hočete povedati, da vi pri vsaki menstruaciji krvavitve tudi iz anusa? Ste prepričani?

Matjaž

Pozdravljeni. Zacenjam s tabletkami YAZ… potrebno jih je uporabljati vsak dan , da si res zasciten…. se pravii brez prekinitev 3 mesece..

Lp

Pozdravljen!

Potrebno jih je uporabljati vsak dan, to drži, ni pa jih treba uporabljati 3 mesece. Zaščiteni ste, dokler jih redno jemljete, ko nehate, niste več zaščiteni, če vas je to zanimalo?

Matjaž

pozdravljeni,
zacela bom z jemanjem tabletk yaz. Ginekologinja mi je rekla naj zacnem z zadnjim dnem menstruacije, vendar nikoli ne vem kdaj imam konec. Zanima me s katero tabletko naj zacnem pri prvem dnevu menstruacije oz ali je to soloh pametno
Lp

New Report

Close