Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pričetek jemanja tablet yaz

Pričetek jemanja tablet yaz

Živjo!

Tablete lahko pričnete jemati kadarkoli do 5. dne menstruacije in ste zaščiteni takoj, dodatna zaščita ni potrebna. Če začnete kasneje, potrebujete dodatno zaščito (kondom) vsaj 7 dni.

Matjaž

Pozdravljeni!

danes sem pričela z jemanjem KT YAZ, pa me zanima če se lahko menstruacija kaj spremeni… saj jo imam po navadi zelo močno, ki traja 6 dni… danes zjutraj sem jo dobila, ko pa sem vzela tabletko se je čez dan bistveno spremenilo.. zvečer sem imela le še rjav madež… ali je s tem kaj narobe?

Lp

Pozdravljeni!

Med uporabo KT so krvavitve bolj šibke in krajše, včasih jih celo ni.

Matjaž

Živjo!
Jaz prej tabletk nisem jemala. Danes sem dobila menstruacijo in sem vzelo prvo tabletko. Zanima me kdaj nastopi zascita? Lahko imava s fantom spolne odnose brez kondoma ali je se potreba uporaba kondoma? In ce je, kako dolgo?
Hvala za odgovor

Živjo!

Zaščita nastopi takoj, če se s KT začne v prvih dneh menstruacije in se seveda nadaljuje z uporabo KT.

Matjaž

Pozdravljeni! stara sem 17 let in začela sem jemati tablete Yaz. zacela sm s prvim dnevom mestruacije, ponovadi jo imam 6 dni, sedaj ko pa imam tablete pa se še kar pojavla rjavi izcedek. zanima me koliko casa bo to se trajalo sedaj je to ze 3 dni . je to normalno? bom cel mesec tako ?
za odgovore se vam ze v naprej zahlaljujem

Pozdravljeni! stara sem 17 let in začela sem jemati tablete Yaz. zacela sm s prvim dnevom mestruacije, ponovadi jo imam 6 dni, sedaj ko pa imam tablete pa se še kar pojavla rjavi izcedek. zanima me koliko casa bo to se trajalo sedaj je to ze 3 dni . je to normalno? bom cel mesec tako ?
za odgovore se vam ze v naprej zahvaljujem.

Pozdravljeni!

Opisujete vmesne krvavitve, ki so “tečne”, niso pa nevarne. Z naslednjo škatlico KT bo bolje.

Matjaž

Pozdravljeni.

Stara sem 23 let in sem pred nekaj dnevi prvič pričela jemati KT (Yaz). Prvo tabletko sem vzela prvi dan menstruacije, ko se mi je pojavil blag rjavkast izcedek (tako se mi skoraj vedno začne menstruacija, v dnevu ali dveh pa izcedek oz. kri postane rdeča). Tudi zelo rahel krč je bil prisoten na začetku. Ker pa sem nekje zasledila, da to sploh še ni menstruacija, me skrbi, da sem z jemanjem začela prezgodaj. Ali to torej pomeni, da bom zagotovo zaščitena šele po 7 dneh rednega jemanja?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Ne vem, kaj imate kjerkoli na spletu zaslediti o VAŠI menstruaciji. Imate jo že kar nekaj časa in jo najbolje poznate, kajne? Če je ta krvavitev bila menstruacija, potem ste zaščiteni takoj, če ni bila menstruacija, potem res potrebujete 7 dni nepretrgane uporabe KT, da lahko računate na hormonsko zaščito, pri SO pa uporabo kondomov.

Matjaž

pozdravljeni,

prosila bi vas za pomoc ob tej situaciji: ze kar nekaj let jemljem tabletke Yaz in tokrat se mi je zgodilo, da sem bila prve 3 dni novega ciklisa brez tabletk. Sedaj ne vem ali naj jih zacnem jemati oz ali moram pojesti se manjkajoce 3 ali pa je bolje da pocakam na naslednji mesec in zacnem znova normalno? Zahvaljujem se za pomoc!

Pozdravljeni!

Lahko normalno nadaljujete z jemanjem KT. Če hočete priti ” na enako” z dnevi jemanja (da torej novi zavojček začnete na enak dan, kot ste začeli prejšnjega), potem 3 pozabljene tablete izpustite in začnite s 4. tableto.

Matjaž

Zmedeno vprašanje, ki bo verjetno izpadlo precej bedasto: Do zdaj sem vsak nov zavojček začela ob istih dnevih in istih urah kot prejšnjega, tokrat pa sem tabletko prvi dan vzela precej kasneje (prej zjutraj, tokrat okrog poldneva). Lahko kljub temu jemanje tabletk “premaknem” nazaj na prejšnjo uro jemanja, ali bo to kaj vplivalo na učinkovitost?

Ni problema, tablete lahko jemljete spet zjutraj, kot ste vajeni.

Matjaž

Pozdravljeni,
Jemala sem KT 6 dni menstruacije in bila je ze zelo sibka(kot da bo ravno koncala), vendar sem imela spolne odnose in po njih, se mi je vlila kri. Naslednj dan sem prenehala s tabletkami zaradi slabega pocutja in zdaj se mi zdi, da he krvavitev vedno mocnejsa. Ali je to normalni? Naj se povem da sm prvic jemala tabletke.. lp

Pozdravljeni!

Sedaj imate odtegnitveno krvavitev, ki je pričakovana, ker ste prenehali jemati KT. Bo krvavitev sčasoma prenehala.

Matjaž

Koliko casa pa traja taksna krvavitev? Kot menstruacija?
Hvala za odgovor

Ja, tako nekako.

Matjaž

Pozdravljeni.

Vceraj sem dobila menstruacijo, danes pa je nimam več. Ker imam hormonsko terapijo sem včeraj spila prvo kontrac.tabletko (yarina). Vendar ne vem ali naj s terapijo nadaljujem,ker danes nimam niti sledu vec o mentruaciji. Namrec, zadnje mesece imam zelo neredno menstruacijo zato mi je ginekologinja predpisala hormonsko terapijo.

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Nadaljujte s terapijo, ne ozirajte se na odsotnost krvavitve.

Matjaž

New Report

Close