Najdi forum

Pravi prijatelj-ali ti še obstajajo?

Ojla,

ypy: iz takih odnosov je najbolje čimprej odit…oziroma, če imaš še kaj upanja, da bi se kaj spremenilo, lahko poskusiš s pogovorom, tako da tem ljudem raložiš kako se počutiš in kako vplivajo nate. Včasih se zgodi, da kdo kaj počne dost nezavedno, oziroma sploh ne opazi, da s svojim obnašanjem “dol tlači druge” . Če pa se ti zdi, da se spremenit kaj dost ne da pa ni vredno, da trpiš-razčisti zakaj še vztrajaš in če res nimaš dobrega razloga, samo teci stran…

Matrix07: Ni za kaj!:)

Lp

Petica

najlepša hvala za tvoj komentar. ne, nimam nikakršnega upanja. saj veš, kako gre-spreminjam lahko le sebe. dobro in s tem svoje odnose. ko pa želim spreminjati druge, pa je to manipulacija. slika se je izrisovala nekaj let. povezav sproti nisem dojemala, sedaj kapiram in mi je hudo, me je groza, je eno samo žalovanje za nečim, česar ni bilo. zakaj še vztrajam… bil je čas preverjanja. samo še navada, utečenost, brez navezanosti, brez pogrešanja… ja hudo. nima smisla. grem stran.

Enkrat mi je en prijatelj rekel, da je v življenju škoda zapravit tut 5 min cajta za odnos ki ni “ta prav”. Glede na to, da si se prepričala, da to ni to, in da veš da ne bo drugače, najbolje da odideš in si ustvariš prostor za nove pristne odnose. Veliko sreče ti želim!

Hvala vam za vsa vaša mnenja in za vse vaše odgovore na moje vrpašanje, mislim da mi bo še kako prav prišlo! 🙂
Hvala in srečno!! 🙂

Floating

Jst te čist razumm. Ker sm na istm kot ti. Jst sm mel ob sebi osebo, ki mi je ves čas stala ob strani. Z njo sem delil praktično vse, česar nisem z nobenim (nikoli v življenju). A se je s časom spremenila do mene in je vse skupaj le še zgodovina.

Spoznal sem, da se ne splača popolnoma vsega zaupat nekomu, pa če ti je še tako pri srcu. Vsak prijatelj, ampak res vsak te lahko povleče v drek. Ne verjemite toliko vase, da vaš prijatelj pa vam nebi kaj podobnega storil. Verjemite zabolelo vas bo, ko bote ravno vi nek dan po možnosti kaj podobnega doživeli.

Se spominte morda koliko prijateljev ste imeli v osnovni šoli in s kolikšnim številom ste danes še vedno v stiku ? Zelo malo jih je še ostalo kajne ? To pa zato, ker se ljudje spreminjajo, tako tudi do vas. Kar naenkrat si najdejo novo družbo, saj so mnenja, da vas nebodo več potrebovali. Njihov razlog pa je standarden -> “pač on ma svojo družbo jst mam svojo in to je to”

Kot sem že prej navedel ljudje se spreminjamo. A žal se jih večina na slabše, kot na boljše. Živimo v krutem času, kjer vsak gleda le nase, za svojo rit. Morda bolje povedano ljudje se spreminjajo s časom ( ki se ravno tako spreminja ).

Moje osebno mišljenje je, da so si ljudje v starih časih bili bolj pripravljeni pomagati in bolj držali skupaj. Danes je situacija popolnoma drugačna.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Drži, da so drugi časi – in manj prijatelji smo si zato, ker se manj potrebujemo. Stvar napredka civilizacije.
Če se zamisliš kakšno naravno katastrofo, vojno, itd… se zaveš, da če se potrebujemo, smo si zelo hitro lahko prijatelji.

Prvi odstavek je pa po mojem pretirano negativne narave. Pametno je vedeti, da razočaranje pride, s tem se strinjam. Vendar je še bolj pametno ostati vseeno zelo odprt do drugih in pustiti da nas prizadenejo – saj je točno to življenje.

Samo eno vprašanje imam..? Ni mi jasno ali je to z mano kaj narobe ali z mojo okolico, stvar je sledeca…Domenis se z “prijateljem”, da greš na pijaco z njim, potem pa ta dogovor hmalu splavi po vodi, ampak to se meni pogosto dogaja, zmenmo se naprimer za soboto zvečer, ga pokličem takrat se mi enostavno ne javi, ampak to se mi pogosto doaja.. A pol moram kaj na seb spremenit ali kaj.. ?

Hja… verjetno svojo izbiro prijateljev.
To… da kdo ne more, se zgodi – to, da se večkrat ne javi na telefon je pa najmanj nevljudnost – in to takšna, da je (pri meni) takoj preseljen v kategorijo “znancev”.

Se strinjam…

Se ne bi mogla bolj NE strinjat…. V vojni se šele lahko pokaže pravo sovraštvo… Ne vem, kako so vam ostalim povedali, kako je potekala 2. svetovna vojna, ampak tle pr nas vem, da je potekala nekako takole… Do same vojne je bilo stanje ok… recimo, lohk rečem bolj ok kot dandanes, ker so ljudje skupaj stopili k delu napr. na kmetijah, si pomagali v množičnem številu… bili bolj družabni, odnosi na nivoju…. V vojni pa so se pokazali pravi obrazi in poznam xy zgodbic, kjer so bili ljudje izignani, umorjeni samo zaradi tega, ker so jih prej tako prijazni prijatelji, sosedi, znanci ali kdorkoli zapecali- si celo izmislili kakšno neresnično štorijo, sam da so lohk nardili čistko… Recimo moj pradedek je bil odpeljan in ubit, ker se je pošalil in tisti prej t.i. prijatelji v vojni pač šale niso več razumeli… čeprav so vedeli, da se rad šali…
V vojni se samo pokaže, da imaš velik več sovražnikov in zahrbtnežev kot si lohk predstavljaš…

Ja, pri sebi… Najprej bi bilo dobro, da vsakega pivskega kolega ne smatraš kot prijatelja…

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Se ne bi mogla bolj NE strinjat…. V vojni se šele lahko pokaže pravo sovraštvo… Ne vem, kako so vam ostalim povedali, kako je potekala 2. svetovna vojna, ampak tle pr nas vem, da je potekala nekako takole… Do same vojne je bilo stanje ok… recimo, lohk rečem bolj ok kot dandanes, ker so ljudje skupaj stopili k delu napr. na kmetijah, si pomagali v množičnem številu… bili bolj družabni, odnosi na nivoju…. V vojni pa so se pokazali pravi obrazi in poznam xy zgodbic, kjer so bili ljudje izignani, umorjeni samo zaradi tega, ker so jih prej tako prijazni prijatelji, sosedi, znanci ali kdorkoli zapecali- si celo izmislili kakšno neresnično štorijo, sam da so lohk nardili čistko… Recimo moj pradedek je bil odpeljan in ubit, ker se je pošalil in tisti prej t.i. prijatelji v vojni pač šale niso več razumeli… čeprav so vedeli, da se rad šali…
V vojni se samo pokaže, da imaš velik več sovražnikov in zahrbtnežev kot si lohk predstavljaš…
…[/quote]

Po eni strani tole popolnoma drži.
Po drugi pa pozabljaš, da kadar smo v dr…, smo si večinoma zelo pripravljeni pomagat. Vsaj tisti, ki so na isti strani.
Taka je moja interpretacija slišanega in tudi izkušnja tega vikenda – sicer ni bila vojna, je bila pa nesreča in pomoč neznancev.

Se ne bi mogla bolj NE strinjat…. V vojni se šele lahko pokaže pravo sovraštvo… Ne vem, kako so vam ostalim povedali, kako je potekala 2. svetovna vojna, ampak tle pr nas vem, da je potekala nekako takole… Do same vojne je bilo stanje ok… recimo, lohk rečem bolj ok kot dandanes, ker so ljudje skupaj stopili k delu napr. na kmetijah, si pomagali v množičnem številu… bili bolj družabni, odnosi na nivoju…. V vojni pa so se pokazali pravi obrazi in poznam xy zgodbic, kjer so bili ljudje izignani, umorjeni samo zaradi tega, ker so jih prej tako prijazni prijatelji, sosedi, znanci ali kdorkoli zapecali- si celo izmislili kakšno neresnično štorijo, sam da so lohk nardili čistko… Recimo moj pradedek je bil odpeljan in ubit, ker se je pošalil in tisti prej t.i. prijatelji v vojni pač šale niso več razumeli… čeprav so vedeli, da se rad šali…
V vojni se samo pokaže, da imaš velik več sovražnikov in zahrbtnežev kot si lohk predstavljaš…
…[/quote]

Po eni strani tole popolnoma drži.
Po drugi pa pozabljaš, da kadar smo v dr…, smo si večinoma zelo pripravljeni pomagat. Vsaj tisti, ki so na isti strani.
Taka je moja interpretacija slišanega in tudi izkušnja tega vikenda – sicer ni bila vojna, je bila pa nesreča in pomoč neznancev.[/quote]

No, evo, neznancev… To pa še zdaleč niso frendi… niti kolegi 🙂

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Se ne bi mogla bolj NE strinjat…. V vojni se šele lahko pokaže pravo sovraštvo… Ne vem, kako so vam ostalim povedali, kako je potekala 2. svetovna vojna, ampak tle pr nas vem, da je potekala nekako takole… Do same vojne je bilo stanje ok… recimo, lohk rečem bolj ok kot dandanes, ker so ljudje skupaj stopili k delu napr. na kmetijah, si pomagali v množičnem številu… bili bolj družabni, odnosi na nivoju…. V vojni pa so se pokazali pravi obrazi in poznam xy zgodbic, kjer so bili ljudje izignani, umorjeni samo zaradi tega, ker so jih prej tako prijazni prijatelji, sosedi, znanci ali kdorkoli zapecali- si celo izmislili kakšno neresnično štorijo, sam da so lohk nardili čistko… Recimo moj pradedek je bil odpeljan in ubit, ker se je pošalil in tisti prej t.i. prijatelji v vojni pač šale niso več razumeli… čeprav so vedeli, da se rad šali…
V vojni se samo pokaže, da imaš velik več sovražnikov in zahrbtnežev kot si lohk predstavljaš…
…[/quote]

Po eni strani tole popolnoma drži.
Po drugi pa pozabljaš, da kadar smo v dr…, smo si večinoma zelo pripravljeni pomagat. Vsaj tisti, ki so na isti strani.
Taka je moja interpretacija slišanega in tudi izkušnja tega vikenda – sicer ni bila vojna, je bila pa nesreča in pomoč neznancev.[/quote]

Verjemi Rok 1, kar ti je napisala floating. Primerjaj današnje otroke in otroke izpred kakšnih 30 let. Ti navedem primer iz današnjega časa. Starka se spotakne pada po stopnicah in pristane na tleh. Vse to vidi 15 letnik. Nikogar ni okoli samo on in pogled nad ubogo starko. Kaj naredi ? Nč ane, gre mimo nje jo pogleda, po možnosti reče še wtf ali se začne smejati in gre naprej. Ali pa še bolj kruta scena. Slika jo in da sliko na fb, da lahko pokaže prijateljem, kaj se mu je danes zgodilo.

Kako je bilo pa včasih ? Ljudje so si pomagali in ja tudi še tako mladi so se zavedali kako lepo je nekomu ponuditi pomoč. Namesto, da je takrat mladenič šel mimo, kot da se ni nič zgodilo se je ustavil, jo vprašal, če je z njo vso v redu in ji pomagal vstati.

Ne rečem, da taki ljudje danes ne obstajajo. Ampak saj veš kako je v večini. Kriva je seveda slaba vzgoja otrok. Če so že starši taki, bodo otroci enaki oz. še hujši od njih. In še po možnosti, če se je tebi kdaj kaj takega zgodilo in ti ni nobeden ni ponudil pomoč, se ti vtisne v spomin in posledično zaradi tega boš še ti tak do nekoga.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Živimo v pokvarjenem svetu. Kje boš pa še danes našel pravega prijatelja ( 1: one million ). Imej znance in ne prijatelje, briga te. Še to – več, ko boš štel koliko imaš prijateljev slabš ti bo !!! Za druge se pa ne zmeni, če govorijo okoli – ma bedn je on, kje dej on nima frendov, skos je doma geek, nerd bla bla. Ravno taki, ki ti to govorijo so v bistvu še na slabšem kot ti tako, da se jim samo nasmej !!!

Ne sekiraj se če ti kdo odloži telefon ko ga pokličeš ali pa ti reče, da nima časa. V resnici ima čas, samo ne zate, za nekoga drugega pa ! In če ti reče, da nima časa ( vzemi vse skupaj, da ga nima zate ! ). Nekaj časa ga ne kliči in boš videl kaj se bo zgodilo. En dan te bo poklical in te sam od sebe povabil kam ven. Takrat se boš pa vprašal kako je to možno ? Ja to pa, ker so ga vsi primarni frendi skenslal in si mu ostal le še ti. No in ko se bo to zgodilo, pa ti odloži telefon. Urejeno.

Peace !

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Naj naredim poudarek na “neznancev”… To pa niso frendi, Rok, so samo dobri ljudje, ki ti v tistem momentu pomagajo… Kaj veš, kako bi se pa obnašali, če bi bili tvoji frendi? To je pa druga pesem 🙂

Men je včasih bilo težje, ko sm še imela frende in sm pol ugotovila, da so bili “frendi”… Zdej k mam kolege, se ne spuščam več tko v detajle v nek odnos… posledično imam manj slabe volje kot sm jo imela nekoč… Še vedno me lohk kdo zaj*be, seveda, ampak je fora ta, da zdej niti ne pričakujem, da me nekdo ne bo zaj*bal… In če me, pol sploh ni takšn shock… Poleg tega, ker se grem le kolegialnost, o men vedo dost manj k nekoč in k človk manj ve o teb, manj se lohk proti teb obrne… 🙂 => life is easier & less complicated 🙂

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

@flo
A si prebrala kaj sem sploh napisal.. ? Očitno nisi, kakšne veze imajo pivski kolegi z nejavljanjem na telofon..? Če nekoga kličeš, pa se ti ne oglasi,a mi misliš povedat, da sem si sam kriv zato ali kaj.. ?


@Sadni

Zelo lep komentar, očitno bom moral tako nadaljevati kot si napisal sicer ne bom nikamor prišel…

Matrix07

razlika je, če nekoga kličeš-klicariš (več x) ali pokličeš (1 x). Če kar ne odnehaš klicarit nekoga, ki se ti ne oglaša, si si sam kriv, da klicariš, kako pak. Saj ti sporoča-da se ti ne bo oglasil. Kaj ni jasn? Pusti ljudem njihove odločitve, zakaj je tako, oni že vejo. Ti pa si poišči druge ali pa uživaj ljubi mir!

aarr
Ne nikoli ne kličem nekoga 100x ampak vedno 1x, če že najvčkrat 2x ampak to je pa redko… Kaj oni vejo zakaj je se ne javijo? Zakaj pa pol obljubljajo, potem ko pa ga malo pred tem časom kličem kot smo bili dogovrjeni ne javijo.. Đizs no…

Ne vem, Matrix07, zakaj se ti to dogaja-poskusi tole: naj te naslednič pokliče tisti, s katerim si dogovorjen, da se slišita. Enkrat za spremembo ne kliči ti. Ali pa se že prej zmenita, da se dobita kar tam, kamor sta namenjena. Če ga/je ne bo, pa sam spij kofi, pivo al sok. Ali pa se s temi “prijatelji” dogovori za kako drugo preživljanje skupnega časa, saj so še možnosti. Ali pa raje poišči kake druge ljudi, ki bodo s tabo, če si to želiš.

Ojla,

jst se pa total ne strinjam, da je ker je “svet tako pokvarjen” ipd. bolje imeti samo znance. Jaz si sploh ne predstavljam življenja brez mojih prjatlov in tut če se je včasih s kakšnim človekom kaj zalomilo (čeprav je res, da me prov zajebal ni nihče nikoli-tok tok na les), lepe in nepozabne stvari tok pretehtajo, da je vsekakor vredno. Znanci so lahko sicer čist ok, sam taki površinski odnosi so po mojem mnenju zgoj za cajt zabijat, ki bi ga lahko človek porabil zakaj bolj kvalitetnega. S pravimi ljudmi.

Matrix07predlagam, da človeka preprosto vprašaš, zakaj se ti ni javil in iz odgovora in tudi iz nadaljnjega obnašanja boš vidu, kaj je na stvari. Če se nekomu ne da družit s tabo oziroma bi se sam takrat, ko nima koga drugega… al pa ni niti tok fer, da bi ti sporoču, da nima cajta, al da ne more takrat ko sta se zmenila al karkoli… najdi druge ljudi…
kot sm pa nekje zgoraj napisala…sam ne obupat! Veliko fajn ljudi še tava naokoli…:)

Pozdravček vsem!

Ti si sam zapisal dvoje: “pijača” in “sobota zvečer” v enem kontekstu… A tole po tvoje ni pitje? Nism vedela, da tekočina v kozarcu ne spada med pijačo po novem…
Mogoče pa tudi govoriš v kodah in je dotičnež razbral kaj drugega ob tvojem povabilu, se ustrašil ter posledično ni dvignu telefona ob tvojem klicu… who knows :)))

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

New Report

Close