Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija pozabljena tabletka Qlaira

pozabljena tabletka Qlaira

Pozdravljeni pozabila sem vzeti 8 tabletko qlaira, to sem ugotovila naslednji dan , se pravi po cca 24 urah. takrat sem vzela obe tabletki, 8 in 9. v času ko sme to ugotovila, je od zadnjega spolnega odnosa minilo 5 dni). Ker je moja ginekologinja na dopustu, vas prosim za odgovor oziroma mnenje kakšne so možnosti zanositve in ali v tem trenutku obstaja kakšna možnost ukrepanja ali samo test nosečnosti. tablete jemljem 5 let, stara sem 41 let, menstruacije po tabletah qlaira nimam.

Pozdravljeni!

Če upoštevamo vašo starost, dolgotrajno jemanje KT in zelo stanjšano maternično sluznico (odsotnost krvavitev), na katero se težko kaj “prime”, bi rekel, da trenutno ne rabite storiti ničesar in tablete jemljite naprej po urniku. Lahko si po koncu tega zavojčka privoščite test.

Matjaž

Pozdravljeni!
KT Qlaira jemljem tretji mesec pred tem sem imela Logest. V teh treh mesecih se mi je povišala telesna teža (kar opazno, kljub pazljivosti pri prehrani). Mesečno perilo dobivam med 12 in 19 tabletko, traja normalno 5-7 dni, imam pa ves čas (razen v času menstruacije) napet občutek v prisih in so zelo občutljive, kar je zelo moteče. Ali je imela katera podobne težave? A morda čez čas izginejo? Ali bi bilo bolje zamenjati KT?

Lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Odtegnitvene krvavitve pričakujemo na koncu zavojčka, ne na sredini. Saj redno jemljete tabletke v pravilnem vrstnem redu? Očitno vam (tudi) Qlaira ne ustreza, opisane težave so možne in pogostejše v prvih treh mesecih uporabe. Pogovorite se z vašim ginekologom.

Matjaž

Pozdravljeni,

Opazila sem odprt forum pa sem se odločila, da kar tu postavim vprašanje.
Torej, redno jemljem KT Qlaira, včeraj pa sem pozabila vzeti 21. tableto. V paniki sem zjutraj površno prebrala navodila in takoj vzela naslednjo tableto namesto, da bi načela nov paketek. Zanima me kaj naj naredim. Naj naslednjo tableto vzamem 24 ur po zadnji ali naj jo vzamem naslednji dan ob uri kot ponavadi?

Pozdravljeni!

Jemljite normalno naprej, le preskočite oz. zavrzite zadnji dve tableti v zavojčku.

Matjaž

Zdravo,
Ze 5 let jemljem KT Qlaira in mi odgovarjajo.
Zdj se mi je prvic zgodilo, da sem eno tabletko spustila. Problem je, da nevem tocno katero in sem jih jemala normalno naprej. Predvidevam, da je bila to 20-24.
V zmedi sem tudi dneve zamesala in nisem sploh opazila da ni pravi dan, dokler nisem prisla do predzadnje neaktivne tabletke. Menstruacije nisem dobila. Med 20 in 28 tabletko sem imela SO.
Zanima me, ali naj zacnem jemati normalno naprej iz druge skatlice, tako kot bi moralo biti, ali naj vse skupaj zamaknem za en dan, tako da vzamem se zadnjo nekativno tabletko in kasneje nadaljujem z novo skatlico.
Hvala.

Zdravo!

V dani situaciji oz. zmešnjavi vam težko rečem, kaj je prav. Bolje je vsekakor, da izpustite zadnji dve neaktivni tableti.

Matjaž

Hvala,
Sem pa vzela le eno neaktivno tabletko in kasneje nadaljevala z novo skatlico.
A svetujete naj naredim test?

Test lahko naredite kadarkoli si zaželite (vsaj 14 dni po SO), a v dani situaciji se mi zdi malo verjetno, da bi zanosili.

Matjaž

Živijo.
8.11. (Četrtek) sm pozabila uzet 22. Tableto qlaira (cca 16 ur)… iz zmedenosti in napačno prebranega navodila sem nadaljevala z jemanjem tablet namesto da bi vzela tableto iz novega ovoja (tablete jemljem malo manj kot 1 leto in se mi to se ni zgodilo stara sem 19)… no nato sem imela kot piše 9 dni zaščiten spolni odnos. Menstruacija je prišla kot vsakič do sedaj in trajala enako le nekoliko bolj šibka
Sem pa zaradi osebnih težav v ponedeljek (19.11.) Pozabila vzeti 5. Tableto iz novega ovojčka (minilo je malo več kot 13 ur). Ker pred tem nezaščitenih odnosov nisem imela se nisem obremenjevala.
Problem nastane, ker sem 21.11. Le 3 dni po pozabljeni tableti imela nezaščiten spolni odnos (z partnerjem sva se šla taktiko na popek, a je zatajil) in do sedaj nisem niti pomislila, da bi lahko bilo to usodno, ker sem čisto odmislila na pozabljeno tabletko in dogodke.
Ali je velika možnost zanositve?
Vem bila je moja napaka in to velika, a sedaj nemorem veliko spremeniti

Še eno uprašanje..
Če je možnost da sem noseča, kateri test priporočate (da pokaže rezultate čim prej) in kdaj naj ga naredim?

Živjo!

Če prav razumem, ste 5. tableto vzeli, čeprav z malce zamude? Potem je vse ok.

Matjaž

Ja tako je.

Najlepša hvala za odgovor.
Sicer obstaja kakšna možnost zanositve? Ali je skoraj nična?

Skoraj nična.

Matjaž

Pozdravljeni,

prosim za pomoč. Pozabila sem vzeti 14. tabletko in sem se na to spomnila šele naslednji dan ob času, ko bi morala vzeti že 15. tableto. Vzela sem 15. tableto, 14. pa sem spustila, saj si nisem upala vzeti dve hkrati. Ker pa sem imela v tem času tudi spolni odnos, me skrbi kakšne so možnosti zanositve. Prej sem redno in pravilno jemala tabletke.

Pozdravljeni!

Možnost zanositve je izjemno mala, nič večja, kot če tablete ne bi pozabili. Uporabljajte kondom naslednjih 9 dni.

Matjaž

Pozdravljeni!
Še jaz se obračam na vas, ker je nedelja in zato ne morem vprašati zdravnice. Po enem letu jemanja Qlaira tabletk se mi je zgodilo, da sem včeraj pozabila vzeti tabletko (10. po vrsti) in danes opazila, da je tudi v petek nisem vzela (9. dan). Torej 2 pozabljeni zaporedni tabletki, od talrat ko bi morala vzeti vcerajsnjo pa se ni minilo 12 h. Ker na omotu v navodilih pise le, naj se takoj posvetujem z zdravnikom, do nje pa ocitno ne morem, sem ravnala malo po svoje in vzela kar obe pozabljeni tableti naenkrat. Zdaj me malo zacenja boleti v spodnjem delu trebuha, in me skrbi, ce bi lahko bilo kaj narobe.. Morda veste kako je s tem, je nevarno ali moram samo naslesnjih 9 dni uporabljati se pregradno zascito? :/ :/

Pozdravljeni, nadaljujte z jemanjem po urniku, uporabljajte mehansko zaščito kot ste zapisali.

Matjaž

Pozdravljeni, Qlaira jemljem ze 9 mesecev. Včeraj sem pozabila vzeti 1.tabletko iz novega zavojčka in sem jo zato automatsko danes, od prejšnje (bele) tabletke je minilo nekje 13,14 ur. Nazadnje sem SO imela včeraj. Zanima me kaj mi svetujete, kakšne so možnosti za zanositev?
Hvala

New Report

Close