Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija pozabljena tabletka Qlaira

pozabljena tabletka Qlaira

Krvavitev se je pojavila 2 dni po nezascitenem odnosu, ki je trajala nekje 4 dni. Ces 1 teden pa je prisel cas za pravo menstruacijo, ki se je pojavila in trajala 1 dan. Vsak mesec imam menstruacijo zelo sibko, 2 do 3 dni.
Je vseeno velika moznost zanositve?

Prosim za odgovor.

Naredite test za nosečnost. verjetnost je majhna, a ni nična.

Pozdravljeni.
Včeraj ob 20h bi morala vzeti 7. tabletko (Qlaira), vendar sem to ugotovila šele danes ob 17h. Vseeno sem takrat vzela pozabljeno tabletko. Zanima me, če sem ravnala pravilno in kaj lahko še naredim. Včeraj sem namreč imela tudi spolne odnose, zato me skrbi možnost zanositve.
Hvala za odgovor.

Zamuda ni bila daljša od 12 ur, tako da ni razloga za skrb.

Pozdravljeni.
Včeraj sem pozabila vzeti 16.tabletko in sem jo zato vzela danes, vendar s 15 urno zamudo. Včeraj pa sem imela tudi spolni odnos. Zanima me, če je potrebno vzeti jutranjo tabletko in če obstaja možnost zanositve.Hvala

Vzemite.

Pozdravljeni!
Jaz sem pa pozabila vzeti 6. tabletko. Tri dni pred 6. tabletko sem imela nezaščiten spolni odnos. Ampak sem vseeno vzela naslednji dan tole 6. in potem normalno nadaljevala z jemanjem tabletk. V navodilih piše da če sem imela v 7 dneh pred tem spolni odnos naj se posvetujem z zdravnikom. Zanima me če je možno da bi zanosila ali lahko nadaljujem z jemanjem tablet? Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Če je zamuda pri jemanju bila daljša od 12 ur in če je od spolnega odnosa minilo manj kot 72 ur (3 dni), potem priporočam zaužitje nujne kontracepcije Norlevo ali Escapelle (14€), če je od odnosa manj kot 120 ur (5 dni), potem priporočam zaužitje nujne kontracepcije ellaOne (21€). Qlaira jemljite naprej, v vsakem primeru naslednjih 9 dni uporabljajte kondom (ali abstinirajte) in če odtegnitvene krvavitve ne bo, naredite test.

Matjaž

Pozdravljeni,

pozabila sem vzeti 17. tabletko. Po tem sem imela 2x nezasčiten spolni odnos (obakrat brez izliva). Kakšne so možnosti za zanositev? Ali naj vzamem JT?

Hvala!

LP

Še tole: tabletko sem pozabila vzeti v petek. 1. spolni odnos sem imela v nedeljo in 2. danes.

Pozdravljeni!

Kakšna je bila zamuda oz. koliko kasneje ste zaužili 17. tabletko (če ste jo)? Sedaj jemljete tablete naprej?

Matjaž

Pozdravljeni,

Pozabila sem vzeti 6. tabletko in kot ste mi priporočali da si naj kupim Norlevo ali Escapelle je bilo vseeno prepozno ker je minilo ze vec kot 120ur od spolnega odnosa. Tabletke qlaira sem naprej jemala in imela tudi zasciten spolni odnos. Danes moram vzeti 17. tableto in sem dobila krvavkast izcedek. Kaj bi to naj pomenilo? Menstruacijo pa bi naj dobila komaj naslednjo soboto.

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

17. tabletke nisem vzela. Sedaj kontracepcijske tablete jem normalno. Spolni odnos je bil obakrat s prekinitvijo. Tabletko sem pozabila vzeti v petek. Spolni odnos je bil v nedeljo in danes. Šla sem v lekarno po jutranjo tabletko?

LP

Pozdravljeni,

17. tabletke nisem vzela. Sedaj kontracepcijske tablete jem normalno. Spolni odnos je bil obakrat s prekinitvijo. Tabletko sem pozabila vzeti v petek. Spolni odnos je bil v nedeljo in danes. Šla sem v lekarno po jutranjo tabletko?

LP

Drugače nosečnost ne bi bila nič narobe, ker sva tik pred poroko. Edino s septembrom se mi obeta služba … in bi rajši še malo počakala :S :S

Pozdravljeni,

17. tabletke nisem vzela. Sedaj kontracepcijske tablete jem normalno. Spolni odnos je bil obakrat s prekinitvijo. Tabletko sem pozabila vzeti v petek. Spolni odnos je bil v nedeljo in danes. Šla sem v lekarno po jutranjo tabletko?

LP[/quote]

Torej 17. niste vzeli, 18. in vse naslednje pa ste? Če je tako, potem menim, da nujne kontracepcije ne potrebujete. Naslednjih 9 dni uporabljate pregradno zaščito.

Matjaž

Pozdravljeni,
jemljem tabletke Qlaira že več časa. V torek bi morala vzeti 18. tableto, vendar sem pozabila in nisem imela nove škatlice s sabo da bi takoj naslednji dan začela z jemanjem novega zavojčka , tako kot piše v navodilih če pozabiš vzeti tableto na 18. dan. Kaj naj zdaj storim? Zadnjič ko sem prenehala z jemanjem Qlaira tablet, sem dobila prvo menstruacijo komaj po 4 mesecih, ali naj zdaj spet čakam 4 mesece, da ponovno začnem z jemanjem tablet?

Najlepša hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Ne rabite čakati na menstruacijo. Ko boste imeli tablete, jih začnite jemati, dokler zaporedno ne zaužijete vsaj 9 tablet, uporabljajte kondom.

Matjaž

Pozdravljeni!

Včeraj sem pozabila vzeti 23.tabletko, danes pa sem normalno vzela 24.tabletko, vendar sem v paniki storila napako in vzela tudi pozabljeno tabletko, torej sem v enem dnevu vzela kar 2 tabletki. Kaj naj storim sedaj? Naj normalno nadaljujem z jemanjem tabletk iz tega ovoja ali preneham? Spolnega odnosa v tem času nisem imela. Najlepša hvala za pomoč

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Jutri začnite jemati tablete iz naslednjega zavojčka. Naslednjih 9 dni uporabljajte kondom.

Matjaž

New Report

Close