Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija pozabljena tabletka Qlaira

pozabljena tabletka Qlaira

Pozdravljeni!

Zanima me če je kaj narobe ker sem pozabila vzeti 7.tabletko po vrsti in drugi dan sem že dobila menstruacijo. Tako da naslednji dan nism vzela še za prejšnji dan ampak sem nadaljeva z 8 tabletko.

Hvala za odgovor

Verjetnost, da zanosite je povečana. Zaščita bo ponovno vzpostavljena po 9 dneh kontinuirane rabe tabletk. Medtem uporabljajte pregradno zaščito in naredite test, če bo naslednja krvavitev izostala.

Zdravo!

Hvala za prejšnji odgovor. zanima me, koliko časa bom imela zdj menstruacijo zaradi pozabljene tabletke?
zdaj imam že 4 dneve kar močno.

Hvala za odgovor
Neja

Na to vprašanje pa vam ne morem dati odgovora. Če bi trajalo več kot 10 dni in močno, obiščite ginekologa.

Pozdravljeni.

Jemljem tablete Qlaira in sem pozabila vzeti 15. tableto. Ravnala sem se po navodilih in 7 dni po pozabljeni tableti sem imela nezaščiten spolni odnos (v navodilih piše, da je potrebna uporaba kontracepcije npr. kondom še 9 dni po pozabljeni tableti). En dan pred spolnim odnosom sem dobila manjše krvavitve, ki pri meni po navadi napovejo, da bom dobila menstruacijo. Krvavitve imam še zmeraj (2 dni po spolnem odnosu). Mislite, da je pametno, da grem po jutranjo tableto, ali raje prej počakam na menstruacijo, ki naj bi jo dobila jutri?

Hvala za odgovor, LP.

Vzemite urgentno kontracepcijo, normalno jemljite kontracepcijo dalje in če bo naslednja krvavitev izostala naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni,

imam vprašanje:
– normalno sem jemala ciklus tabletk do 24 dneva.
. ker sem želala podaljšati ciklus, sem vzela še eno rumeno tabletko, nato pa pomotoma vzela tabletko za 2 dan ciklusa
– nato sem vezla zopet dve normalni svetlo rumeni tabletki, ter nato nadaljevala z 25,26,27,28 dnevom.
– vmes sem vzela še hitro tabletko norlevo

Zanima me možnost zanositve zaradi mešanja tabletk ker sem vzela tableto za drugi dan ciklusa?

Tabletke Qlaira so zelo neprimerne za spremembe ciklusa. Verjetnost zanositve seveda obstaja. Če bo ta ali naslednja krvavitev izostala, naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni,

hvala za vaš odgovor.
Zanima me, kakšna je razlika med tabletko, ki se jo vzame 2. dan in tabletko ki se jo vzame npr 20.dan? Imata obe enako funkcijo zaščite ali je to različno?
Poleg tega navajate, da so tabletke Qlaria neprimerne za spremembe ciklusa. Kaj mi torej svetujete v takih “nujnih primerih”, ker sem z omenjenimi tabletkami zelo zadovolnja?

Prijeten dan vam želim.

Pozdravljeni!

Jemljem kotracepcijske tabletke Stediril-M. Tabletke sem začela jemati ta mesec, tako kot je navedeno v navodilih( prva tabletka prvi dan menstruacije).
Predverajšnjim sem končala prvi paketek. (21 tabletk),torej je sedaj 7dni časa za menstruacijo, vendar pa sem danes imela spolni odnos(brez kondoma).
Zanima me, ali je možnost zanositve. Otroka si zares še ne želim.

Hvala za Vaš čas in odgovor.
Nadja

@Nadya05: Če ste tabletke redno jemala, ste tudi med premorom zaščitena. In mimogrede, krvavitev, ki se bo pojavila, ni več menstruacija ampak pač odtegnitvena krvavitev zaradi premora.

@Blondy15: Sestava tabletk: 2 temno rumeni tableti vsebujeta po 3 mg estradiolvalerata,
5 svetlo rdečih tablet vsebuje po 2 mg estradiolvalerata in 2 mg dienogesta,
17 svetlo rumenih tablet vsebuje po 2 mg estradiolvalerata in 3 mg dienogesta, 2 temno rdeči tableti vsebujeta po 1 mg estradiolvalerata.
Vse sestavine so hormoni, a so odmerki bolj podobni tstim, ki so v ciklusu normalno prisotni. Pri ostalih KT so odmerki večinoma konstantni.
V primeru dopusta je še najboljša rešitev tampon. Žal.

Lepo pozdravljeni!

Jemljem Daylette in sem na dan 15. tabletke vzela 16. Nato sem na 16. dan vzela 15. Moj zadnji spolni odnos je bil pred petimi dnevi. Ali obstaja kakšna možnost za nosečnost ali ne rabim skrbet?
Zanima me še nekaj. V navodilih piše, da se sestava tabletk spreminja, zato je pomembno, da jemljemo tabletke po vrstnem redu. A se čisto vsaka tabletka razlikuje ali pa se razlikujejo samo po tednih in so si npr. tabletke v 2. tednu vse enake, potem tabletke v 3. tednu so si vse enake ali pa se res čisto vse razlikujejo?

Hvala že vnaprej za odgovor! 🙂

V Daylette ima 24 tabletk isto sestavo, le zadnje 4 so t.i. “prazne”. Zamenjava 15. in 16. tako ni nič hudega.

jaz pa nisem pozabla ene tabletke qlaira ampak 2!
torej v četrtek 15,5 in petek 16.5 bi mogla vzet dve temno rdeči tabletki, in ker sem jih pozabila doma jih nisem vzela niti naknadno in nisem vzela niti zadnjih 2 belih tabletk.

S to pozabo sem se odločila, da bom naredila nekajmesečno pavzo, saj se nakazovalo da bom po dolgih letih zveze samska.
Torej od 15.5 nisem vzela tabletke, zdaj pa se je situacija spremenila in bi jih ponovno začela jemat nazaj. In glede na neredne menstruacije pred jemanjem kt bi zdaj mogla čakat kr nekaj mesecev. Je kakšen drug način, da z jemanjem začnem že danes?

+ včeraj sem z fantom imela spolni odnos, je sicer pazil,da je umaknil še pred izlivom, ampak mene je vseeno strah, da bi prišlo do česa nezaželjenega. Je tudi tukaj edina možnost jutranja tabletka?

Prosim za čimhitrejši odgovor.

Tabletke lahko začnete jemati kadarkoli, a 9 dni potrebujete dodatno zaščito.
Glede SO je edina možna rešitev urgentna kontracepcija.

Zdravo.
15 dan jemanja tabletk Qlaira sem pozabila zvečer vzeti tabletko. Vzela sem jo zjutraj vendar nisem prepricana, ali je minilo manj ali vec kot 12 ur od takrat ko bi morala vzeti tabletko. Zamudila sem maksimalno 15 ur. Potem sem nadaljevala z jemanjem tablekt ko obicajnem redu. 3 dni po pozabljeni tabletki sem imela nezasciten spolni odnos. Kaksne so moznosti zanositve?
Hvala

Pozabila pa sem se pripisati, da sem 2 dni po nezascitenem spolnem odnosu dobila predcasno menstruacijo, ki je trajala nekje 4 dni. Ko je pa prisel cas za pravo menstruacijo, je trajala 1 dan.
Sedaj me veckrat obdaja vrtoglavica, pa ne vem ali zaradi preobremenjenosti (delovni cas cele dneve) ali zaradi zanositve.
Prosim za odgovor.

Zdaj sem naredila test nosecnosti, ki je negativen. Od spolnega odnosa je minilo 14 dni.

Če v 1 tednu ne bo krvavitve, ponovite test.

Krvavitev se je pojavila 2 dni po nezascitenem odnosu, ki je trajala nekje 4 dni. Ces 1 teden pa je prisel cas za pravo menstruacijo, ki se je pojavila in trajala 1 dan. Vsak mesec imam menstruacijo zelo sibko, 2 do 3 dni.

New Report

Close