Najdi forum

Pozdravljeni,

UZ rame je pokazal natrgano tetivo, zanima me ali se tetiva sama zaraste ter koliko casa za to potrebuje? To so ugotovili pti uz vodeni punkciji kalcinita v desni rami.

Hvala

Spoštovani,

malo verjetno. Običajno se raztrganina z obremenitvami postopoma veča.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni

Imel sem prometno nesrečo z motorjem.Odpeljan sem bil v Celovec ker se je nesreča zgodila v Avstriji.Diagnoza je sledeča

Luxatio artic. acromiclavicularis dext. (Tossy III – Rockwood IV) S43 . 1
Cont. ped. dext. S90 . 3

Poškodba se je zgodila 3.6.2015
Kaj mi je storiti?

Spoštovana,

glede na UZ izvid imate poškodvan sklep med ključnico in lopatico. Priporočam opraviti še rentgensko slikanje obeh ramen z obtežitvijo. S tem se lažje opredeli stopnjo poškodbe in priporoči ustrezno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Tadej 27 let

Diagnoze: Izvin in nateg akromioklavikularne sindezmoze

Operacija:
Po pripravi op. polja vertikalni rez skozi kožo, podkožje. SI prikažem akromioklavikularni sklep z luksirano fibrozno pološčico, ki jo odstranim nato pa nastavim subperiostalne šive in pripravim ležišče za pritezni vijak. S priteznim vijakom ki ga plasiram v bazo korakoida naredim priteg, in ker je anatomski položaj klavikule in akromiona zategnem še periostalne šive. Po kontroli hemostaze rano po plasteh zašijem. Pred tem je opravljena intraop. kontrola, ki kaže primeren položaj vijaka in kostnih fragmetnov.

Zanima me kaj natančno pomeni izvid, kako dolgo traja rehabilitacija in ali bo po rehabilitacije vse vredu ? In katero zdravilišče priporočate glede na poškodbo ? Hvala lep pozdravo

Slikan sem bil v Avstriji (Celovec).V petek 5.6. sem bil v Slovenj Gradcu pri travmatologu ki je pogledal slike in me naročil na kontrolo 15.6.Rama je še zelo boleča,gibljivost 20%.Sem rekreativen športnik star 44 let in bi rad še kdaj kolesaril in vozil motor.Prosim za vaše mnenje.

Spoštovani,

gre za poškodbo sklepa med ključnico in lopatico. Priporočam opraviti rentgensko slikanje obeh ramen z obtežitvijo, s čimer se da opredeliti stopnjo poškodbe in s tem tudi najprimernejše zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

pozdravljeni!
star sem 14 let in sem na treningu od kosarke grdo padel.zdaj sem dobil mavec, ter me zanima koliko casa ga bom priblizno imel in kdaj lahko spet zacnem trenirati.
Diagnoza:fractura antebrachii dex.
St.loc:desna podlaht deformirana, brez n.c. izpadov distalno
Rtg:zlom ulne in radiusa v prox. Tretjini z angulacijo
LP

Spoštovani,

priporočam opraviti rentgensko slikanje obeh ramens z obtežitvijo in nato pregled s posnetki. Na ta način se lahko opredeli obsežnost poškodbe in določi optimalno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Prej pol leta sem si na treningu ispahnil ramo in sem sel zdravniku ki sem moral na slikanje ker je pokazalo da mi je bila kost izvan jamice so rekli samo da pocivam po tem sem bil se 2 x pri zdravniku ampak so rekli isto kot prvic ramo mi se kr vrze ven in me zelo boli ce naredim malo veci premik z ramo mi jo vrze vn in me zelo boli. LP

Spoštovani,

priporočam operativno zdravljenje – artroskopsko stabilizacijo ramena. V nasprotnem se Vam bodo izpahi ramena vedno pogosteje ponavljali.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pri padcu z drevesa(6 m),sem si poškodoval ramo.Bolečina se čuti od desne strani prsi do ramena in do vratu.
Hodil sem že tudi na fizioterapijo,a se je stanje še poslabšalo.Po dveh mesecih od poškodbe,so me poslali na magnetno resonanco in sedaj sem dobil izvid.
Preiskava v standardnihrezih in sekvencah.
Začetna artroza akromioklavikularne sindezmoze.Izliva ni,je pa nekaj endema,predvsem okoli nasadišča rotatorne
manšete.Izliva ni,je panekaj endema,predvsem okoli nasadišča rotatorne manšete.Sklepna špranja ramenskega sklepa je še primerno široka,sklepne površine so gladke,kraniopozicija.Poškodbe glenoida ne vidim,je pa evulzija sprednjega zgornjega roba labruma.Rotatorna manšeta je degenerativno spremenjena,predvsem na nivoju subskapularisa in supraspinatusa,ki sta izgleda bila rupturirana,vidno je namreč tudi brazgotinjenje in pa že opisani edem oz.nekaj tekočine.
Manj izrazite so spremembe na nivoju infraspinatusa.
Hill-Sachova lezija.
Tetiva bicepsa je gracilna,leži v svojem ležišču,obdaja jo halo.V proksimalnem delu je tetiva degenerativno spremenjena.
Začetne degenerativne spremembe so vidne tudi v poteku glenohumeralnega ligamenta.
Lepo vas prosim,če mi lahko malo razložite ta izvid.Zanima me tudi,če bo potreben operativni poseg?
Že vnaprej se vam lepo zahvaljujem.
Lep pozdrav
Dean

Spoštovani,

ultrazvočni izvid kaže na poškodbo sklepa med ključnico in lopatico (akromioklavikularni – AC skep). Priporočam še čimprejšnje slikanje OBEH ramen z obtežitvijo, na osnovi česar se lahko natančneje ugotovi stopnjo poškodbe sklepa. Zelo verjetno bo zadostovalo neoperativno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.

22.8.2015 sem padel s kolesom. Ugotovili so ac sindezmolizo rockwood 2. Stopnje desne rame. 22.9 sem bil na pregledu. Večjih bolečin ni. rama je kar dobro razgibana. Izogibam pa se bremenom. Doktor paje ugotovil in na izvid napisal naslednje. Gibljivost popolna brez palp. Bolečnosti. Brez Nč izpadov desno. Opravlja fizioterapujo. Svetuje postopno razgibavanje tudi doma. Meni da nadaljno zdravljenje ni potrebno in je zaključeno. koliko časa še ne smem dvigovati bremen.

Spoštovani,

izvid pomeni, da ste si pri nesreči poškodovala sklep med ključnico in lopatico, kar lahko zapusti trajne težave.

Priporočam pregled v naši ambulanti s vsemi dosedanjimi izvidi in posnetki. Le na osnovi pregleda dokumentacije in Vašega ramena Vam lahko priporočim nadaljnje korake.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Pri rokometu smo soročno metali žogo iznad glave. Pri metu se mi je desna rama izpahnila in ostala v deformiranem položaju. Ker se mi je to zgodilo prvič, sem si jo v šoku potisnila nazaj v normalen položaj. Po tem sem naslednjih 15 minut čutila ostro bolečino v sprednjem delu ramena, ki je sčasoma izzvenela.
Sedaj, zvečer, ne čutim nikakršne bolečine.
Zanima me, ali je vseeno potreben obisk zdravnika oz. kako naj ukrepam naprej, ali je potreben počitek itd. Tudi v primeru, če se bolečina še pojavi.

Hvala za odgovor.

Spoštovani,

da, priporočam obisk zdravnika in tudi slikanje ramena z magnetno resonanco s predhodno vbrizganim barvilom v sklep (MR artrografijo). Priporočam pregled v naši ambulanti s posnetki priporočenega slikanja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni

Da ne odpiram nove teme…
14.9.2015 sem si med vadbo poskodovala levo ramo. Rtg ni pokazal sprememb. Vceraj na UZ pa sem dobila sledeci izvid.
V poteku misic leve rotatorne mansete ne prikazem znakov rupture ali drugih posebnosti, konveksiteta supraspinatusa je ohranjena, jasno vidna.
Kolekcij proste tekocine v levi rami ne prikazem.
V podrocju AKS je anehogena kolekcija debeline do 4,7mm, v posterosuperiornem delu na mestu bolecine prikazem anehogeno prekinitev fibrilarne ligamentarne strukture v dolzini 3,8 mm, debeline 2,3 mm.

Mnenje:
Stanje po delni rupturi superiornega akromioklavikularnega ligamenta.
Ni tipicnih znakov sindezmolize.

Naj povem da me je med UZ na doloceni tocki posteno zabolelo, drugace pa bolecina ni vec mocna. Ob dvigu roke pa mi v rami poka in cutim da se nekaj premakne.
Bi lahko prosila za razlago izvida?
Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

v izvidu UZ navajajo delno pretrganje zgornje vezi med izrastkom lopatice akromionom in ključnico. Po navedenem sklepam, da gre za akromioklavikularno sindezmolizo 1. stopnje (poškodba sklepa brez premaknitve v njem).

Takšne poškodbe se običajno spontano zacelijo v 6 do 8 tednih. Če v 8 tednih bolečine in preskoki ne bodo izginili, priporočam pregled v naši ambulanti.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor in lep dan vam zelim 🙂

New Report

Close