Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? pomoč pri razlagi izvida – kožni rak

pomoč pri razlagi izvida – kožni rak

Pozdravljene,

Azalea: iz drena se vsak dan nabira manj. Je pa res odvisno koliko dni je minilo od operacije. Na OI delajo 24 ur in če imaš pomisleke greš na E2 oz. E4 in ti to uredijo.

Mirmil: super za dobre izvide. Predvidevam, da bodo mami ponudili interferon. Lahko pa tudi kaj drugega. Kaj točno pa bo to, zanima tudi mene. Mama naj dobro opravi jutri ob 9.00. Nakrat imajo konzilij za melanome. Seveda, če je še tak razpored kot pred nekaj leti.

Pogumno naprej obema

mene pa zanima kašen smisel ima da ti odtranijo 22 ZDRAVIH bezgavk, mislim-ZDRAVIH bezgavk.In ali se ti zdravniki sploh zavedajo kaj delajo, ali to delajo samo zato, ker jim druge opcije na med. fakulteti niso pokazali.
Ampak res, zakaj zdrave bezgavke odstranijo-ali ti zdravniki vedo kakšno funkcijo imajo bezgavke v telesu???

Dre- operirana sem bila v cetrtek.

sem sla nazaj v mb bolnico, so tam menjali se enkrat to flasko, pocistili in zaenkrat deluje. Dopoldan svoje rezervne flaske nisem vzela zraven in so nekaj carali z eno drugo – po moje je vakum odpovedal. Zdaj zaenkrat je mir, ce ne pa lahko grem nazaj. Lj in OI je pa zadnja opcija 🙂

Azalea, a imaš kaj težave z otekanjem? Naši mami noga močno oteka in še rana se ji je vnela, tako da pije antibiotike. Ne vem, ali je to normalno, da ji kljub tem stekleničkam noga tako odebeli. Skrbi me, da ne bi prišlo do kakšne zastrupitve ali česa podobnega.

Hitro okrevanje ti želim.

Dre, mami je dobila interferon za eno leto. To se mi zdi zelo dolga doba. Koliko časa si ga pa ti jemala? Naj še tebe vprašam – a je normalno, da mami noga močno oteka ali moram biti v skrbeh? Sicer je bila v torek na pregledu in ji je nek zdravnik rekel, da ne zgleda najbolje. Poslal jo je domov in danes ima ponovno pregled. Upam, da ne bo ostala v bolnišnici.

Lep dan ti želim.

Sem danes ravno na OI zaradi otekanja in tezav z drenom. Bomo videli kaj bodo naredili

Glede otekanja noge, se pogovorite z zdravnikom, ce nima mama kaksne socasne bolezni, pri katerih bi bil Interferon kontraindiciran.
Alternativno za Interferon pride v postev nekatera vrsta omele. Nikakor pa ne dodatno k Interferonu. Seveda, ce so podani pogoji za omelo.
Vse dobro!

Pozdravljeni,

nekaj dni je že minilo odkar se nismo slišali. Upam,da je stanje z nogo boljše. Interferon je verjetno mami predpisan približno takole. Prvi mesec v ambulantni kemoterapiji vsak dan, nato pa 3x na teden v obliki inekcij doma v podkožje. Jaz nisem zdržala do konca. Ni šlo. Interferon ljudje zelo različno sprejemamo. Ne želim te strašiti. Več lahko osebno. Javno ne.

zakaj pa ne javno, a se boš farmacije???

A se strinjaš, da ti pošljem svoj mail, pa se tam slišiva?

seveda.

Moj mail je: [email protected]

Pozdravljeni
Ali vas lahko kontaktiram na vas mail, ki ste ga tu gor objavila?
Imam podoben problem. MM clark IV.

Slavica

Seveda! Napišite, kar vas zanima.

Pozdravljena,

bi lahko dobila vaš mail? Rada bi stopila v kontakt z vami v zvezi s to temo.

Hvala ter lep pozdrav, Mojca

Pozdravljena dre,

bi lahko dobila vaš mail v zvezi s to temo?

Hvala, lp, Mojca

Ali vas še jaz lahko vprašam za razlago izvida. Najlepša hvala

A. Koža okcipitalno na temenu ekcizija:
Plošcatocelični karcinom, invazivni, slabo diferenciran (gradus III)(kombinacija zmerno diferenciranega poroženevajočega in slabo diferenciranega karcinoma po tipu limfoepiteloma).
Tumor vrašča v podkožno maščevke.
Največja debelina tumorja meri 10 mm.
Ni perinevralne invazije.
Ni limfovaskularne invazije.
Tumoj je oddaljen 2,7 mm od stranskega kirurškega roba in 2,5 mm od kirurškega dna.
Brazgotina v superficialnem dermisu- vprašanje predhodnega lokalnega posega.
Na koži izven plošcatoceličnega karcinoma so predeli aktinične keratoze.
Solarna elastoza.

Najlepša hvala in lep vikend želim, Dejan

Dodal bi še da je bila sprememba izrezana v zdravo. Najlepša hvala še enkrat, Dejan

Pozdravljeni.

19.7. 23 sem imel odstranjeno znam3nje, ki s3 je izkazalo za maligni melanom.

Cakam klic iz onkoloskega instituta v Ljubljani za odstranitev varovalnih bezgavk v dimljah(ze od 14.9.23),prosim za razlago izvida, ce se da, cimbolj direktno in po domace. Hvala 👍

A. 14x11mm velik vretenast vzorec, debel do 7 mm.

Melanom

Tip: povrsinsko rastoci

Nivo invazije: Clark 3

Breslow:0,9mm

Radialna in vertikalna ras obe prisotni

Steviko mitoz na 1mm2: 4

Pigmentacija:blaga do zmerna

Limfocitni vnetni infiltrat: zmeren(non-brisk)

Regresija ni prisotna limfovaskularna invazija ni p4isotna

Perinevrala invazija ni prisotna

Satelitski infiltrati niso prisotni

Kategorija T tumorskega stadija: pT1b

BrafV600E pozitiven

Na pregledu na onkoloskem v ljubljani, p4i dr. PERIC so dejali da je potrebna nujna operacija varovalnih bezgavk, saj so po izvidu, ki s3m ga napisal zgoraj izracunali 19% moznost prisotnosti celic v varovalkah. Ce s3m prav razumel, je to visoka ocena?

Hvala za vas odgovor!

Lep pozdrav vsem skupaj

    Lepo prosim

Pozdravljeni,

glede na izvid je pomemben podatek Breslow – nosi namreč večjo napovedno vrednost nadaljnjega poteka bolezni – prognoze kot Clark. Lestvica po Clarku pomeni globino melanoma, ima 4 stopnje, vaša opisana je 3, kar pomeni, da melanom sega v celotno debelino zgornje plasti kože (dermisa).

Pomemben podatek, ki kaže na ‘aktivnost’ vašega melanoma je podatek  mitozah (celičnih delitvah) na mm2. Kadar je ta številka 0, pomeni to odličen podatek, saj so preživetja po 10 letih nad 90%, ta številka pa pada ko se število mitoz povečuje.

Melanom je zelo imunogen tumor, to pomeni, da zbudi vaše imunske celice (T-limfocite, makrofage, dendritične celice, itd), ki pridejo na mesto tumorja in tvorijo infiltrat. Kadar je ta infiltrat prisoten, je to dobro, saj vaš imunski sistem na polno sodeluje pri zamejitvi tumorja. Pri vas je infiltrat prisoten, vendar je opisan kot non-brisk, to pomeni, da te celice niso vzdolž celotnega tumorja, ampak so prisotne v otočkih ob tumorju.

Podatek, da niso prisotne perinevralna, limfovaskularna invazija in sateliti, je dober.

Podatek, da je prisotna mutacija na genu BRAF pomeni, da je pri zdravljenju vašega tumorja – v primeru, da bo to potrebno – na voljo tudi tarčno zdravilo dabrafenib.

Svetujem vam, da pokličete in se dogovorite za datum za operacijo varovalnih bezgavk, saj je ta podatek za nadaljnjo obravnavo ključen. Najverjetneje vam bodo istočasno opravili tudi obširnejšo odstranitev na mestu, kjer je bil tumor, ni pa nujno, odvisno od obsežnosti prve operacije.

Vse dobro vam želim,

Jana

Svetlika, integrativna onkologija Jana Pahole, dr. med., spec. int. onk. I Mail: [email protected] I Telefon: 030 647 321

New Report

Close