Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? pomoč pri razlagi izvida – kožni rak

pomoč pri razlagi izvida – kožni rak

Nekaj za prebrat:
http://www.vasezdravlje.com/printable/izdanje/clanak/908/
https://andjelizapacijente.files.wordpress.com/2013/01/vodic-za-pacijente-oboljene-od-melanoma.pdf
http://www.onko-i.si/fileadmin/onko/datoteke/dokumenti/brosura_melanom.pdf

lp

Jaz sem ena tistih, ki sem to dala skozi. No pa se nekaj jih poznam. Tudi meni so odstranili bezgavke v dimljah in tudi v trebuhu. Prvotni melanom je bil na goleni. Zdaj bo na OI ostala kaksen dan dlje, kot zadnjic. Pozanimaj se koliko bezgavk je bilo okuzenih in velikost. Mami zelim poguma, tebi pa le to, bodi ji v oporo. Jutri imas uro na OI ob 9.00. Takrat je namrec konzilij za.melanome


Dre, hvala ti za spodbudne besede! Torej ne smem obupati, ker po vsem prebranem že počasi sem. Sicer grem jutri z mamico k zdravnici in upam, da dobim kaksne odgovore, ampak bi tudi tebe prosila za informacije, ker me vse to branje različnih spletnih strani spravlja v obup. A je ta odstranitev bezgavk težja operacija od prejšnje? A imaš kakšne težave zaradi teh odstranjenih bezgavk? Je bil tudi tvoj izvid varovalne bezgavke pozitiven? In kaj pomeni ta konzilij? Lahko tam pridem do kakšnih informacij? Mami ima termin z zdravnico jutri ob 13.uri.
Še enkrat hvala za informacije, ker si edini/a, ki ima primer podoben maminemu.


Mojca, hvala vam!

Predlagam, da preberete kar je v prilogi. Naj se še tako čudno sliši ampak ta mešanica resnično pomaga. Na žalost se za to metodo odločajo največkrat samo tisti, ki so že “na koncu” in potem ozdravijo in živijo naprej.

Za vse informacije sem ti na razpolago. Napisi kaj te zanima. Verjetno sem pa nekje tvojih let. Greva lahko pa tudi na kavo.


Joj, res hvala. Zaenkrat bi te prosila, če mi lahko posreduješ informacije glede vprašanj, ki sem ti jih zastavila v prejšnji objavi, ko pa pridem s pogovora (če mi sploh uspe priti do zdravnice), bom pa verjetno imela še kakšno vprašanje več. Upam, da ti ni težko govoriti o tem.
Sicer sem pa stara 30 in ko bi mi moralo biti najlepše z mojo družino, se nam je naenkrat vse sesulo kot kocke. Upam, da se bo enkrat vse počasi sestavilo nazaj. Vem, da ne bo nikoli več isto, želim si le, da ne bi razmišljali samo o bolezni.
Lep dan ti želim!

Odgovori; odstranili so.mi 3 bezgavke in v eni bezgavki je bila metastaza velika 2 mm. Z naslednjo operacijo odstranijo vse bezgavke v dimljah na operirani nogi. Operacija je tezja, ker ti limfa se nekaj casa nabira. Zaradi odsteanjenih bezgavk nosis kompresijsko nogavico. Upam, da sem ti odgovorila na vsa tvoja vprasanja.


Hvala za odgovore. Danes sem uspela priti do zdravnice, tako da sem dobila nekaj dodatnih informacij.mami so odstranili 2 bezgavki in v eni je bila metastaza velika 4mm, ni pa prerasla kapsule bezgavke. Sedaj moramo čakati na ct telesa, da bodo videli, če je potrebno odstraniti bezgavke v trebuhu. Upam, da bodo te bezgavke zdrave. To je zaenkrat, kar sem uspela izvedeti. Ni pa zdravnica nič povedala o širitvi raka kam naprej. Končno sem malo bolj pomirjena, mami pa tudi.
Dre, a so tebi tudi delali ct? A so bile tvoje bezgavke v trebuhu rakaste? Zanima me tudi, če si potem imela še kakšno terapijo, ker nam je zdravnica omenjala neko 6- mesecno terapijo, ne vem pa točno, kakšno.
Lp

Iz zapisanega predvidevam, da so v varovalni bezgavki našli metastazo melanoma. Gre za slab prognostični dejavnik, ki napoveduje metastaze tudi drugod. Ker pri melanomu zaenkrat še ni dokazov, da sta kemo- in radioterapija učinkoviti, ostane kot edino zdravljenje kirurgija. Dokazov, da odstranitev vseh regionalnih bezgavk izboljša preživetje, ni. A če v roki ni drugih orodij, pač izkoristiš tisto, kar imaš.
Koliko pa je metastaza v varovalni bezgavki velika? Ali prerašča kapsulo bezgavke?[/quote]
Mali so odstranili 2 bezgavki. V eni so našli metastazo veliko 4mm, ki ne prerašča kapsule bezgavke. Je to dober znak?

Da bi bila jaz malo bolj pomirjena, bi morala biti metastaza manjša od 2 mm. Da ne prerašča kapsule bezgavke, pa je dober znak.

Tako kot ti je napisala nekaj podatkov, bi ti tudi jaz. Takrat pri meni so takoj odstranili pri naslednji operaciji odstranili vse bezgavke v lozi, zdaj pa najprej naredijo pet ct. Ti si sicer napisala ct, ampak menim, da si mislila pet ct. Pet ct so meni delali po slabih dveh letih, ko se je bolezen ponovila. Je pa to sigurno bolje, kot pa ji takoj odstranijo vse bezgavke v lozi. Glede terapije pa; takrat smo dobivali se interferon. Pozdrav moji soborki, tebi pa le to , da ne pozabi nase in otrok.

namesto interferona se injicira omela. je bolje, ker nima stranskih učinkov.
lp

Prvic slisim, da na OI incijirajo belo omelo.


Ja, delali ji bodo pet ct, potem pa še magnetno resonanco glave. Koliko časa pa je minilo od tvojega zdravljenja?A so bile tvoje bezgavke, ki so ti jih odstranili iz lože in trebuha potem zdrave? Se opravičujem, ker postavljam toliko vprašanj. Če bom preveč “tečna”, mi prosim kar povej.
Vidim, da resnično razumeš vse, o čemer pišem in sprašujem. Res sem zadnje tedne malo pozabila nase in otroka, tako da se moram spravit v red. Mi pa resnično pomaga pogovor s tabo 🙂
Hvala ti.

dre, saj nisem napisala, da na OI. na OI je po odstranitvi melanoma zdravljenje zaključeno, ker nimajo alternative za interferon. Tam sem za omelo zvedela od drugih. potem sem si jo sama injicirala po navodilu zdravnice.
lp

Ne sploh mi ni tezko odgovarjat na tvoja vprasanja. Samo vcasih se mi zdi, da ti lazje vse povedala ob kavici, ker bi ti lahko vse razlozila. Od moje prve obravnave na OI bo kmalu 7 let. Ena bezgavka v trebuhu je bila pozitivna. Drzi se tudi ti.


Z veseljem bi se dobila na kavi, vprašanje je le, kje in kdaj. Jaz sem iz Bele krajine, bom pa sedaj zaradi mame nekajkrat na mesec hodila v Ljubljano. A bi si lahko kako izmenjale kontaktne podatke, da si o dogovarjanju glede tega ne pišemo na forumu?

Javno si podatkov res ne bi menjali. Jaz sem iz Ljubljane in ko bos kaj v Ljubljani, se javi in se lahko kje dobiva.

registrirajta se, pa si lahko v zasebnem sporocilu kaj vec povesta 🙂

New Report

Close