Najdi forum

Operacija želodca

Vso sreco na novi poti zivljenja lj.lenka ter cestitke za ze prestano operacijo.So tudi taki,ki nam tega ne zelijo in nas imajo za lenuhe ter poziralce njihovega denarja.Hudobija in fousija presega ze vse dobre meje zdravega razuma in okusa.Saj ne mores verjet.Toda mi se ne damo tem zaljivcem in gremo z dvignjeno glavo naprej.Tudi mi placujemo v skupno blagajno v zdravstvo.Brez strokovno usposobljenih zdravnikov ter njihovih zahtev in argumentov tako nisce ne pride do posega.Drzimo skupaj in radi se imejmo.Adijo

Ljubljančanka lenka,
čestitam za prestano operacijo in ti želim čim manj bolečin in veliko, veeliko uspeha pri hujšanju in čimveč poročaj. Sama trenutno delam preglede, sem ravno danes imela spirometrijo, sredi maja imam gastroskopijo in dietetičarko, čakam pa še izvid endokrinologa. No potem pa bom imela že vse izvide a kaj ko imam drug pregled šele v sedmem mescu v Sg pri Breznikarju. Bom zelo težko čakala na ta datum………….
Lenka a si iz Ljubljane, če si bi bla zlo vesela če bi se kdaj dobili ob kavici.

No pa se je leto od moje operacije obrnilo in danes praznuje moj novi žedodček točno eno leto. Po rezultatih . katere sem dosegla mislim da sem za njega dobro skrbela in tako bom tudi nadeljevala.
Tako se je premikla moja kilaža v preteklem letu, pada pa mi še , res da ne tako drastično , a mi in sem vesela da je temu tako

22.5.2010…..107 kg (-12 kg)
22.6.2010…..100 kg (-19 kg)
22.7.2010…..95 kg (-24 kg)
22.8.2010……90 kg (-29 kg)
22.9.2010……86 kg (-33 kg)
22.10.2010…..84 kg (-35 kg)
22.11.2010…..79 kg (-4o kg)
22.12.2010….77 kg (-42 kg)
22.1.2011….75.8 kg (-pr.-44 kg)
22.2.2011……73,9 kg (-45.1 kg)
22.3.2011…….72.2kg (-46.8 kg)
22.4.2011….70.5 ( (-48.5 )

Ja učeraj sem odgovorila ostalim a pozabila napisat, da sem bila v torek na kontroli pri dr.B in mi je dal datum OP 12.09. in do takrat seveda moram še shujšat. Drugače bi mi sestra dala datum junija pa je rekel kasneje v jeseni enkrat, ker moram shujšat zato. No do zdej sem shujšala 9 kg in še 10 jih moram sigurno dat dol, čeprav mi ni rekel dr.B koliko. Tako da me do septembra čaka še dela.
Razmišljam če bi v službi že povedala ali naj še počakam?

jaz99 čestitke za tako lepe rezultate.

Stare forumke a mi lahko prosim lepo napišete točno kake vitamine pijete, mislim a je to vse skup v eni tableti ali vsak vitamin posebej, pač kateri vitamini se posebej pijejo, ker to mi ni jasno kako gre. Hvala v naprej.

Jaz vzamem eno tableto telih vitaminov in mineralov, pa imela sem nekaj časa tudi kapljice vitamina D3 (samo na recept se dobijo) posebej, ker sem ga imela premalo.

jaz99,

čestitke za res veliko izgubljenih kilogramov. Sama še čakam na operacijo in si tudi želim podobnih uspehov.

jaz99

vauu kakšni dosežki..čestitam!

Vesele velikonočne praznike vsem skupaj!

LenčkaM hvala za odgovor. Pa te tablete niso drage a imajo vse vitamine in minerale. A je to dovolj? Ker nekatere hodijo po inekcije, kaj pa je to?
Kako si pa ti?

Pozdravljene (-i)!

Sedaj je že 7 tednov od kar sem bil operiran (baypass), počutje odlično, od desetih tablet na dan (pritisk, sladkorna, želodčna kislina, prehitro bitje srca, holesterol, živci) ne jemljem več nič. Pritisk se je normaliziral že po treh tednih, sladkorna in vse ostalo pa po šestih tednih. Da se bo to zgodilo dr. B nisem povsem verjel, sedaj pa sem sam zelo presenečen (tako mi je rekel tudi dr.B. – namreč da bom presenečen, ko se bodo čez noč zadeve normalizirale), saj imam ob vsakodnevnem merjenju pristiska in sladkorja brez zdravil vrednosti v mejah normale. Komaj čakam na kontrolo pri diabetologu, ko bo videl kaj sem uspel narediti, seveda s pomočjo predvsem dr.B. , da sem v sedmih tednih, brez odrekanj, uspel shujšati za 23 kg in predvsem, da za sladkorno in tudi sicer ne potrebujem več nobenih zdravil.
Veliko uspeha vsem, ki ste po OP, vsem tistim, ki se odločate da stopite na našo pot z dr.B. pa veliko poguma in dobre volje!

Pozdravljeni !

Eno vprasanje .. Koliko je navadno casa od prvega sestanka z doktorjem do op ?
Zanima me lap banding ….

petra5slo

Od prvega obiska do operacije je čas, na katerega vplivaš predvesem sama. Odvisno je ali si pripravljena odštet nekaj sto evrov za samoplačniške preglede ali pa nameravaš po redni poti. Če si za prvo potem je lahko ta čas 2-3 mesece oziroma če nisi, je čas 9-12 mesecev. Če pa kombiniraš eno in drugo pa nekje vmes. Le pogum v vsakem primeru se izplača!!!

V te pregled spadajo endokrinolog , psiholog , gastroskopija ?
Full hvala za podporo !

FranciC bravo za lepe rezultate in hvala za spodbudne besede za nas čakajoče. Kaj mi lahko poveste kako in koliko pijete vitamine? A je to ena kapsula na dan kot LenčkaM ali drugače?

Ja, še nekaj … Kje se da dobiti dr. Breznikarja ?Ta teden verejetno nima kakšne ambulante?
Koliko časa po operaciji se okreva? Meni se kar mudi nazaj v službo
Sem iz Kopra sicer , verejetno bi potem šla v SG na poseg … Ali je doktor prijazen in to ? Meni je to kar važno

petra5slo, vsi našteti pregledi so lahko samoplačniški vključno z obema pregledoma pri dr.B. na Ravnah. Kar se tiče pregleda pri dr.B. pokliči jutri ali v sredo v ZD Ravne na Koroškem in boš imela pregled oziroma prvi pogovor že naslednji ponedeljek. Pripravi si vsa morebitna vprašanja in dileme, ki ti rojijo po glavi in ga vprašaj. Okrevanje po OP je vsaj 3-4 tedne, saj si kar precej izčrpan (3-4 dni na vodi, potem pa na tekoči hrani)
LP in pogumno naprej!

vekybel, jaz popijem vsak dan 1 kapsulo multivitamina Supradyn, 1 tableto Retafer (železo) in 1 žvečljivo tableto KalCitra D (kalcij in vitaminD), pri svojem zdravniku pa sem že prejel injekcijo vitamina B12 in to je to. Od začetka sem užival samo Supradyn, pa mi je dr.B. razložil, da moram uživati vsak dan vse kar je napisal v odpustnem pismu, ker je to kar je v multivitaminih za nas z želodčnim obvodom premalo.
LP in pogum!

petra5slo, najvažnejše sem pozabil, namreč o prijaznosti dr.B. Gre za vrhunskega zdravnika – kirurga, pionirja na področju zdravljenja bolezenske debelosti. Prijazen in pripravljen pomagat ob vsakem času. To boš spoznala že po prvem pogovoru z njim, ko ti bo vlil še več motivacije in vzpodbude za naprej. Vnetost in skrb za bolnika sem spoznal v bolnici po operaciji, ko se je edini med vsemi zdravniki na oddelku vračal k meni tudi popoldan in ga je zanimalo moje stanje. Njegove prijaznosti se ne da izmeriti, je pa seveda povezana tudi z bolnikovo pripravljenostjo do pozitivnega sodelovanja pri zdravljenju.
LP in pogumno naprej!

FranciC

to si pa tako lepo napisal, da si še meni vlil poguma da kar nadaljujem na tej poti, ki sem si jo zadala.
Dr. B-ja tudi sama poznam že od prej. Enkrat me je on operirial, ko sem imela druge probleme. In vam lahko tudi sama iz prve roke povem, da je super oseba. Jaz sem prišla v bolnico zadnji čas zaradi hudih bolečin in v roku ene ure sem bila že na operacijski mizi. Seveda je bil zame to velik šok, kar naenkrat operacija ko nisem pričakovala nič. Ampak ko je prišel dr. B v operacijsko sobo je prišel takoj do mene, me pomiril, malo sva se pogovorila in, vrjamete ali ne, mi je bilo takoj bolje. Ta človek ima zelo velik čut do sočloveka, svojih pacientov, da tega ne morem opisati. In zato sem tudi zdaj zelo pomirjena, ker vem, da me bo operiral ravno on.

LP

Hvala na čestitkah

josipa,
nisem iz ljubljane, pač pa delam v ljubljani, tako da za kavico ni problema. se mi pa lahko javiš na mail [email protected], če bi se rada kaj pogovorila, vprašala…etc

drugače pa je 8 dni od moje operacije, počutim se odlično, upam, da bo tako tudi naprej
pozdrav vsem!

New Report

Close