Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Hujšanje Operacija želodca

Operacija želodca

Da se oglasim po dolgem času in sicer imam tudi jaz tretji pregled v torek 19.4. in me prav zanima kaj mi bo reku, saj sem shujšala 9kg in mislim da mi lahko že da datum OP, če pa ne pa nič, jaz grem naprej z svojo shujševalno.
Kako ste ve kaj ostale?
Držim pesti za ljubljancankolenko in ostale ki gredo na poseg drug teden.

vekybel kako ti je le uspelo tako veliko shujsati.Si pa res carica.Bravo mislim da bo dr.B BRE. vec kod zadovoljen.Lahko poves koliko kilogramov imas oziroma kaksen je tvoj ITM.

mamika57 hvala. Pijem zeleno kavo in mi pomaga pri izgubi kilogramov. Drugače hujšam počasi, ker ne želim teh kilogramov nazaj in jem skoraj vse. Če mi zapaše sladko pač pojem nekaj sladkega in tako. In ne obremenjujem se z kg in OP, tako sem se odločila in zato mi tudi uspeva. Moj ITM je bil 49,8 a zdej je 46.7
Kak pa je tvoj itm? A greš na OP ali si že bila?

Pozdravljene drage moje. Že dolgo se vam nisem nič oglasila. Čez par dni 22.4. bo 2 meseca od operacije bypass. Do danes mi tehnica kaže -13 kg. Počutim se odlično, jem lahko vse tudi solato, včeraj sem si naredila regrad s krompirjem in popečeno slanino in bilo je odlično 🙂

Pričela sem tudi s telovadbo, če je lepo vreme grem na kolo, če je pa slabo pa telovadim na sobnem. Vse, ki se odločate za operacijo samo pogumno in čimprej opravite preglede (jaz sem jih opravila samoplačniško) in pojdite na operacijo. Meni je samo žal, da že prej nisem šla 😉

Pridne bodite in se še kaj tipkamo!

vekybel sem ze slisala za zeleno kavo toda nimam pojma kako se uporablja in kaksen je njen okus.Ali je to res kod prava kava ali kod zeliscni caj.Moj ITM je 43 in se cakam na OP.Upam ga mi bo v torek dolocil datum kajti preglede imam vse.Shujsati mi uspelo nic in bojim se, kaj mi bo rekel dr.Breznikar v torek 19.4.Ta dan imam tretji pregled in mogoce se srecava. cebelica1802 saj to je skoraj neverjetno kako hitro letijo dol kilogrami.Cestitam

mamika57 – koliko kg bi pa mogla shujšat..? sama sem na tem, da imam 24.5 pri njemu v sb sg 3 pregled, tokrat redni, na napotnico, kajti prej sem šla na vse samoplačniško (2), in bi tudi mogla dol dobiti nekaj kg…in sicer iz 105 na 96, sedaj jih držim nekje med 102-103… nikak da gre več dolj, ne vem.. upam da nebo taka ”panika”..

Kaj drugače ti še nena da datuma, če nimaš teh kg ,ki jih moraš imet,.oz itm?

Kaj na tem pregledu ti on sam pove kdaj imaš oz. dobiš datum za OP?

LP

Barbara

mamika57 ja to je kot prava kava, je pakirana po vrečkicah kot tiste instant kave in jo piješ zjutraj 20 minut pred zajtrkom ali malico. Nič posebnega ni. Je pa res da rezultati niso takoj vidni. Vsaj pri meni se je začelo premikati po 1 mesecu in je dobro da se pije redno in sicer vsak dan.
Drugače mislim da ti ne bo nič rekel, ker nimaš tako visokega ITM-ja kot jaz pa di bi morala nujno shujšat. Morda ti bo dal datum OP in rekel da shujšaš do OP nekj kilc in to ni tak strašno kot pri meni, ki jih moram dati dol 20kg.
Ja morda se vidimo v torek, jaz imam uro ob 8:30 in sem postrižena na paž frizuro z temno viola barvo in z menoj bo moj možek.

kosi meni je rekla prijateljica, ki bo ju3 OP, da ji je rekla sestra Petra, da uvajajo novi sistem in sicer da takoj na drugem ali tretjem pregledu dajo datum OP. Zdej pa bomo videli.

kosi nic mi ni rekel dolocenega koliko kil moram shujsati.Toda sama se zavedam da bi bilo dobro,kajti tako vidi,da se znas kontrolirati.Tudi za poseg je dobro,da izgubis nekaj mascobe.Bog pomagaj,kako bo tako bo.Upam,da bo.

vekybel hvala za info. o kavi.Midve s hcerko sva si jo sinoci ze narocile.Sicer ona bolj zaradi mene,ker je sama je skoraj res ne potrebuje.Jaz imam v torek uro ob 11h.tako da je vprasaj ce se srecava.Bom probala priti nekoliko prej.

Aha, hvala 🙂

Kako dolgo pa se čaka kaj sedaj na OP?

Barbara

kosi ne vem porocam,ko pridem v torek domov.Zanima me ali dobim napotnico za anesteziologa pri dr.Breznikarju in ali lahko se isti dan opravim tam preglede,ki so se potrebni.Dolenjcica ti mi bos verjetno znala odgovoriti.Kaksne preglede pa tam delajo.Nic vec se ne oglasas,kako ti gre.

Napotnico za anestezista dobiš pri dr.B,na pregled pa greš par dni operacijo,ko dobiš datum se naročiš v ambulanto.Takrat moreš imet s sabo tudi ekg izvid in celotno krvno sliko..
Pri anestezistu ti zmerijo pritisk,se pogovorijo o poteku narkoze,če si že imel kakšne posege,pa kako si jih prestal.Meni je bilo vedno grozno slabo po narkozah,po tej mi ni bilo.Moreš pa vse povedat,če te kaj muči oz.maš probleme.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

Po dolgem času se malo oglašam.
7. aprila je minilo eno leto od moje operacije, resekcija želodca v Ljubljani. Uspelo mi je shujšari 49 kg (iz 120 kg na 71 kg) in sem zelo zadovoljna. Ne samo to. Sem najsrečnejši človek na svetu. Ko sem včeraj hodila v hrib z lahkoto, sem pomislila kako težko bi hodila, če bi si ha hrbet dala sina ki tehta 45 kg. Počutje je odlično, tako fizično kot psihično. Edino kar me zebe, pa na srečo prihajajo topli dnevi.
Edino za kar mi je žal je to, da na to operacijo nisem šla že prej.

julci hvala za inform.Za krvno sliko pa te verjetno poslje tvoj zdravnik z napotnico v laboratorij.207592 res vas vse obcudujem kako hitro izgubljate kilograme.Vidis to se sedaj dogaja meni,da sopiham kod stara lokomotiva,ko samo malo bolj nahitro stopim.Vsak napor mi je muka,tako da vedno pazim kako se spravim k obremenitvam.Vic pa je v tem,da tocno vem,kako se moram prehranjevati oziroma gibati.Ker pa to ni vec tako mogoce pa se debelim,da me bo razneslo,ce nekaj ne ukrepam.Tako je OP.zadnja moja resitev.Prevec se poznam in vem,da dolgorocno pri meni nobena dieta ne pomaga.Vedno znova pridem spet na stara pota pri prehrani.Skozi sem dala ze vse moznosti diet shujsala potem pa se spet zredila s se nekaj dodatnimi kilami.Sem pa tudi podvrzena debelosti.Tako,da molim in prosim,da se me usmilijo in mi pomagajo s to OP. ZACETI ZIVETI.

živjo

mam nekaj vprašanj.. in sicer sem bla na prvem pregledu pri dr breznikarju v SGju in mi je dal za vsako operacijo svojo brošuro in potem tudi neke liste zraven..in zdaj me zanima kaj je glede teh listov? jih nesem zraven ko grem na vse predpisane preglede da mi tam napišejo notri rezultate, izvide ali je to bolj za osebno uporabo?
pa prosla bi še, če bi mi lahko predlagali koga za vsakega od teh obveznih pregledov? nekaj je bilo že napisano na prejšnih straneh ampak je tega tok da bi kar dolgo iskala.. edino za gastroskopijo sem že odločena da grem v rogaško slatino ker tam tudi najbol hvalite osebje in delo.
za vse druge preglede pa še ne vem.. če mi lahko kera predlaga kaj v okolici celja?

Sem se že javila parkrat na to temo in spraševala glede OP pri de. Breznikarju…hvala še 1x vsem za sve informacije! Sedaj pa imam samo še eno vprašanje: ko sem se naročila na pregled(v začetku leta) pri dr. sem imela ITM 42(to je največ kar sem ga imela v celem lajfu), datum sem dobila in sedaj me drug mesec čaka prvi pregled pri njemu-stvar pa je sedaj v tem, da imam sedaj ITM 34(mogoče še manj, se že kake 3 tedne nisem vagala, ker se 1x na mesec, pa še vedno hujšam), ali sploh naj grem k zdravniku? Vrjetno me bo tko zavrnil za OP, ane???

Skoraj operiranka,

mene je sestra klicala enkrat, kako kaj moje hujšanje, ker sem imela večji ITM od 40, pa mi je rekla da tudi če shujšam pod ITM 40 nič hudega oz. še boljše. Kako je zdaj ne vem. Tega je že dve leti.

Bolj malo se javljam, vas pa vse redno prebiram in imam eno vprašanje:
Trak imam (dr. Breznikar) od 22.5.2008. Lansko leto sem bila praznjena v maju in letos spet 12.4.2011. Sicer smo se s Paper upirale praznenju, pa ni uspelo. Naročil naju je čez 1 mesec in pol. Zdaj pa sprašujem, ali je imela kakšna primer, da se je dala napolniti prej kot v mesecu dni. Namreč – meni kile kar letijo gor in sem jih v tem času pridelala že 4 kg. Ali kaj komplicira in vztraja pri enemu mesecu in več, ali ti pusti napolniti prej? Jaz bi se naredila kar malo neumno in bi prišla…. pa ne vem, ali bo zatežil. Zastonj pa se tudi ne bi rada vozila cca 100 km.

Če je imela katera podobno dilemo, prosim za nasvet, kaj naj naredim..

Lep dan in lepe praznike vsem, Macica1

ojla,
danes prišla iz bolnice. v pon mi je dr b naredil bypass.
prva dva dneva sta bila zeloo huda (psihično, zaradi čakanja, etc) že v sredo pa sem bila čisto ok. danes pa sem prišla domov in sem res zadovoljna in srečna. upam, da bo vse v redu tudi vnaprej. osebje v slov gradcu je krasno, sem bila zelo prijetno presenečena nad sestrami, nad odnosom do nas, nad prijaznostjo in pripravljenostjo, da ti v vskem hipu pomagajo, se pogovarjajo, pa magari ponoči – in to še z nasmeškom , ne pa s kislim naveličanim ksihtom (tudi to sem že doživela)….
torej – moje novo življenje se začenja….

macica1 jaz bi ti svetovala da ne hodi, ker ko sem bila ta torek na pregledu je bila ena z trakom, ki ga ima 1 leto in je prišla pač na kontrolo in ji je spraznil, kljub temu da ona ni želela in se upirala. Spraznil pa ga ji je da se ne bi zažrl v želodec, očitno mora to narest, tako da raje počakaj do svojega datum pregleda.

ljubljančanka lenka ja super, da si ok. Kot sem ti rekla novim zmagam na proti in uspelo ti bo.

skoraj operiranka če imaš spremljevalne bolezni ( pritisk, bolečine v hrbtu ali hernijo, sladkorno,…) te bodo vzeli, če ne pa ne bodo.

30 letnica te papirje imaš za sebe in ko boš hodila k dr. Breznikarju na kontrolo jih vsakič vzemi s sabo, da bo on vpisoval noter. Za drugo pa ne vem od kod si da bi ti svetovala kam naj greš.

New Report

Close