Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija odstranitev modrostnih zob

odstranitev modrostnih zob

Pozdravljeni,

rano je prepovedano izpirati,saj s tem le upočasnite ali celo preprečite celjenje! Nastanek strdka je pogoj, da se rana zaceli; to se vidi tudi v sivkastih oblogah, ki predstavljajo celjenje rane in ne gnoj. Rano pustite čimbolj pri miru, če pa bodo bolečine postale neznosne; to je v primeru, ko analgetiki ne učinkujejo več, se vrnite k zobozdravniku.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani,

najlepša hvala za vaš odgovor. Stanje se, kar se tiče bolečin izboljšuje. Rana me skeli, to pomeni da se celi. Me pa še samo skrbi in mam še eno vprašanje – Luknja se sme zapreti s temi sivkastimi oblogami? To ostane v luknji, ko se ta zapre? – se bojim, da se ne bi potem res razvil kak gnoj iz tega, pa bi se potem vse vnelo in bi mogli luknjo odpirat, itd.
Zdaj mi je pa jasno zakaj mi je okrevanje 1.modrostnega zoba trajalo več kot 14 dni, ker sem izpirala (tako mi je bilo naročeno-zaradi “gnoja”). Prosim še za odgovor na zgornje vprašanje.
Najlepša hvala za vašo pomoč in lep pozdrav.

Tea

Pozdravljeni,

sivkaste obloge predstavljajo tkivo v celjenju s katerim se rana zapira in ne gnoj; zato je vaše sklepanje o počasnem celjenju rane po prvi ekstakciji pravilno. Rane se nikakor ne sme izpirati!! (razen v posebnih primerih).

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

zaradi bolečin ob izraščanju modrostnih zob imam otečeno levo polovico obraza. Zobozdravnica mi ni napisala ničesar proti bolečinam, ampak le antibiotik Efloran. Hotela sem, da mi napiše napotnico za nujno odstranitev, vendar je rekla, da mi jih ne bodo odstranili dokler se bolečine ne umirijo. Kaj mi svetujete? Da grem na slikanje in potem samoplačniško na odstranitev? Ker pol leta ne mislim živeti v strahu kdaj se bo bolečina spet pojavila. Naj še povem, da en modrostni še ni zunaj, eden pa na pol (dlesen je dobesedno na pol odprta in me neznosnooooo boli!!!!!!!!). Ali zahtevneše posege opravljajo le na Kliniki ali tudi zasebni zobozdravniki?

Hvala in lep pozdrav,

Ana-Marija

Pozdravljeni,

vaša zobozdravnica je ravnala pravilno. Antibiotik bo pozdravil vnetje in s tem umiril tudi bolečine. V akutni fazi se posegov odstranjevanja modrostnikov ne dela. Ko bo vnetje izginilo, pa le poiščite kirurga, ki vam bo moteči zob odstanil; prek koncesije na napotnico ali samoplačniško, kjer boste na vrsti bistveno prej. Posege odstranitve modrostnikov opravljajo na Stomatološki kliniki in tudi kar nekaj zasebnih oralnih kirurgov v svojih ambulantah. Poprosite vašo zobozdravnico, da vas napoti k najbližjemu kirurgu.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani!

Pred kratkim so mi odstranili spodjo desno osmico in sedaj ne čutim dobro polovico spodnjih desnih zob in polovico ustnice, ker je bil živec globoko zakoreninjen in se je zakompliciralo. Rekli so mi da bom zobe čutila čez 4 mesece in naj pijem vitamine B kompleks. Zanimam me zakaj do tega pride da ne čutim dobro zob in ali lahko še kako pospešim zdravljenje? Spodnja leva osmice mi delno gleda ven, zogrnja leva osmica mi gleda ven, medtem ko zgornja desna osmica je v kosti. Sedaj me je strah pulit ostale osmice, ker se je že prvič zakompliciralo. Zanima me ali so manjše bolečine in težave pri odstranjevanju zgornjih osmic čeprav je ena v kosti? Prav tako me zanima ali se lahko zopet tako zakomplicira? Čez koliko časa grem lahko pulit naslednjo osmico? Naj omenim da sem stara 29 let.

Iskrena hvala za vaš nasvet, Tamara

Pozdravljeni,

vprašanje za kolega D.Dovšaka, spec.oralnega kirurga v sosednjem forumu.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

lep pozdrav!

zanima me ali lahko 4 dni po operaciji modrostnega zoba odigram rokometno tekmo ali to ni mogoče oz. ni priporočljivo?

hvala za odgovor

Pozdravljeni,

odvisno kako globoka je bila rana; če je bila težja ekstrakcija, ni priporočljivo. Najbolje bi vam na to vprašanje odgovoril kirurg, ki vas je operiral.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

lepo pozdravljeni!
danes sem imel operacijo in sicer so mi odstranili 28. Po dveh urah sem se hotel usekniti pa mi je iz nosnice na trani katere je bila operacija pritekla kri…ko sem pihnil pa sem začutil kot da je šel zrak skozi rano kjer je biu prej zob ven ali je to mogoče oz. je z tem kaj narobe?

Pozdravljeni,

ja, kot kaže je prišlo do antrooralne komunikacije, kar pomeni, da se ne usekujte, ne povečujte pritiska v glavi, se ne sklanjajte, se izogibajte večjim naporom naslednje dni; kak teden, da se ta komunikacija zaraste. Pojdite na kontrolo h kirurgu kot ste naročeni, v primeru zvišanja tel. temperature ali kakšnih drugih težav stopite do kirurga že prej.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Da vas se jaz maloomilim pomislekovin bojazni glede modrostnih zob…

jaz sem že rešena vseh modrostnihzob,sem odstranila že vse štiri in pri nobenem nisem imela posebnih problemov (niti bolečin po opercaiji samo pri prvem rahlo,ki je še bil pod dlesnijo), zato priporočam vsem, ki zob se nimajo zunaj in imajo malo visji prag bolečine,da počakajo da zobje zrastejo, ker jaz namreč nisem čutila nobene bolečine ob rastju in tudi pri operaciji ne čutiš popolnoma nič.zato ni bojazni in strahu pred tem.

Lepo okrevanje vsem, ki ste ravno po operaciji in brez strahu tisti, ki vas še to čaka.

(P.S.če je možno vzemite svoj izdrti zob pri zdravniku,ker je nekaj posebnega in spomin ob eni izkušnji več)

Pozdravljeni,

no, žal ni ravno vedno tako preprosto. Modrostnike je namreč potrebno dostikrat odstraniti, ker ti ne morejo izrasti in bi ob čakanju lahko povzročili ogromno škode. Diagnostika temelji na podlagi ortopantomogramskega rtg slikanja čeljusti.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani,

danes sem z napotnico osebnega zobozdravnika obiskala Maksilofacialna in oralna kirurgija v Celju, kjer sem dobila datuma za odstranitev zoba 28 in 38, vendar pri zobu 38 želijo moj podpis, da sem seznanjena z možnimi posledicami pri odstranjevanju spodnejga modrosnega zoba 38 – omrtvičenje spodne ustnice. Zato me zanima, kaj to točno pomeni? Omrtvičenje ustnice (nečutenje) nekaj dni, ur, doživljenjsko?

Za odg. se vam vnaprej zahvaljujem.

lp,
Mia

Pozdravljeni,

le zakaj o tem ne povprašate svojega kirurga? Sicer imate na voljo tudi oralnega in maksilofacialnega kirurga v sosednjem forumu; Dovšak Davida, dr.med, spec.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

oktobra sem naročena na odstranitev modrostnega zoba in me zanima koliko časa moraš biti po operaciji doma ( da se vem dogovoriti v službi) in ali moraš po bolniško k osebnemu zdravniku ali jo dobiš tam? Ali tablete proti bolečinam predpišejo tam ali jih dobiš pri osebnem zdravniku ( ali je dovolj lekadol ?)

Hvala

Pozdravljeni,

na vsa vprašanja vam bodo odgovorili v ambulanti, kjer boste obravnavani; sicer pa predlog bolniške da kirurg, potrdi pa jo osebni zobozdravnik. Koliko časa bo bolniška trajala, je odvisno od težavnosti primera. Analgetike vam po potrebi predpiše kirurg.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni!

Že skoraj 4 leta jemljem kontracepcijske tabletke Femoden. Ker imam napovedano operacijo s splošno anestezijo (modrostni zobje), moram baje prenehati jemati KT vsaj 1 mesec pred operacijo. Na dan operacije prav tako ne bi smela imeti menstruacijo. Zdaj pa ne vem, kako naj to izpeljem, da bom nehala jemati tabletke in hkrati ne bom dobila ravno takrat menstruacije, ne vem namreč kako bo z mojim ciklom, ko bom tabletke nehala jemati. Imate kakšen nasvet, kako bi naredila, da bi to zagotovo uspelo? Ali res ne morem vplivati na to in kar bo pač bo? Koliko dni najmanj naj ne bi jemala KT pred operacijo – bi bilo dovolj, če bi prenehala z jemanjem tabletk le 3 tedne pred operacijo (na ta način bi tudi skoraj zagotovo preprečila, da bi imela naslednjo menstruacijo na dan operacije)? Ne žalim namreč, da bi mi operacijo prestavili …

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni,

to je vprašanje za vašega ginekologa.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

lep pozdrav

danes sem bila pri osebnemu ortodontu, kjer sma se dogovorila za kirurški poseg. Odstranitev vseh 4 modrostnih zob. Te zobje rastejo v sedmice in ne lepo pokončno lahko bi mi naj še stopili 7dmice ..zato je možnost da se mi razmaja in ukrivi lok in bodo zobje spet krivi. Zato sem brez dvoma rekla da in pristala na operacijo. Zdej me pa skrbi dejstvo da pri tako vraščenih zobeh ti odstranijo še neko kost, in me zanima podrobneje kako to izdevedjo ? Sicer me je zelo strah, in sem prestrašena na smrt 🙁
In kam bi mi svetovali da se odpravim narediti ta poseg ?

New Report

Close