Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija odstranitev modrostnih zob

odstranitev modrostnih zob

živjo
mene pa zanima, če je pred odstranitvijo modrostnih zob( imam jih še v dlesni) potrebno prenehati z jemanjem kontracepcijskih tablet? poseg bo potekal v lokalni anesteziji. hvala za odgovor

lp

Pozdravljeni,

ne vidim razloga za prenehanje jemanja kontracepcijskih tablet ob posegu ekstrakcije zoba.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni
Zanima me naslednje. In sicer Lani so mi odstranili spodnje dva modrostna zoba, ki nista bila izraščena bila sta popolno kostno impaktirana . Sedaj pa sta me začela matrati zgornje dva ki prav tako nista izraščena, zato me zanima ali je odstranitev zgornjih modrostnikov težje kot spodnjih. Zoba ležita lepo naravnost. Napotnico sem že odposlala v LJ in čakam na datum pregleda ter mnenje. Hvala za odgovor že vnaprej.

Pozdravljena,

vsak odgovor na vaše vprašanje je brez kliničnega pregleda in rtg analize popolnoma neprimeren. Lahko pa to vprašanje zastavite kirurgu ob prvem pregeldu.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani,

Na vas se obračam z mnogo vprašanju. Zaradi čudne rasti modrostnih zob mi je zobozdravnica po ortopan slikanju zobovja izdala napotnico za oralno kirurgijo. Napotnica je pod redno in naročena sem na pregled čez 3 mesece. Vsi 4 modrostni zobje rastejo nepravilno zato morajo biti vsi odstranjeni. Vsi 4. modrostni zobje so že zunaj čeljusti, so že vidni. Najbolj moteče je saj mi sprednji spodnji zob raste postrani in ga tako spodnja modrostna zoba rineta še dodatno ven in vstran kar zelo boli in mi onemogoča normalno zapiranje ust saj je sprednji zob že zelo zamaknjen. Ust tako ne morem popolnoma zapreti brez bolečin saj spodnji sprednji zob močno pritiska na zgornjega sprednjega. Zanima me kako bi prej prišla na vrsto? Ali mogoče pride v poštev napotnica pod nujno?? Kako to gre? Zanima me tudi, če slučajno veste, ali je zdravljenje pri ortodontu (aparat za zobe) kaj cenejše, ker so mi škodo naredili modrostni zobje? Stara sem 20 let in tako bi morala aparat za zobe plačati sama, ker je to veliko denarja, to sploh ne pride v poštev…
Ne vem kam naj se obrnem in kaj naj naredim..

Že v naprej hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

žal v vašem primeru odstranitve modrostnikov niso “nujni” poseg, temveč “redni”. Ortodontska terapija je pri vaših letih v vsakem primeru samoplačniška, glede cen pa se lahko pogajate z spec. ortodontom.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni.

V četrtek, pred 9 dnevi so mi kirurško izklesali spodnji desni modrostni zob. Sama operacija je bila uspešna, dokaj neboleča. Po prihodu domov sem imel težave, ker sem še dolgo po operacijo zelo krvavel (usta sem imel polna krvi). Nekje 36 ur po operaciji so se težave s krvavitvami nehale in je bilo nekaj časa vse ok. Nato pa so se pojavile bolečine in gnojenje. V sredo sem šel nazaj h kirurgu, ki pa je moje gnojenje označil za »larifari«, rano spral in mi dal lokalni antibiotik ter naročil, da postopek ponoviva v petek. Tako sva včeraj postopek ponovila na koncu pa mi je bilo rečeno, če ne bo boljše pridi v ponedeljek na ponovno izpiranje. Danes zjutraj sem se zbudil s še večjimi bolečinami opazil pa sem, da so šivi popustili (oz. so se »odstranili«) rana pa se je popolnoma razprla. Sedaj imam v ustih odprto rano iz katere občasno priteče gnoj vse skupaj pa je zelo boleče. Dejansko me boli bolj kot me je bolel sam poseg in dan po posegu. Naj povem še, da sem se zelo strogo držal navodil, ki mi jih je dal kirurg.

Zanima me, če je karkoli kar lahko naredim, da bi ustavil gnojenje in omilil bolečino? Razmišljam o tem, da bi pri dežurnemu prosil za antibiotike, ker je zadeva zelo boleča, občutek pa imam, da me kirurg ne jemlje resno. So takšni zapleti nekaj normalnega in je to pričakovano ali imam dejansko razlog za skrb?

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav,
Bruno.

Pozdravljeni,

najboljši odgovor vam lahko poda naš kirurg v sosednjem forumu; Dovšak David, spec. maksilofac.kirurgije. Sicer je prek foruma težko soditi kaj se v resnici dogaja. Krvavitev sedaj res ni več upravičena, močne bolečine pa tudi ne. Imate vročino? Analgetiki ne pomagajo? Zatekate? Če ste na vprašanja odgovorili pritrdilno, ste res upravičeni do jemanja antibiotikov.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani,

prebrala sem vse v tej temi in še v nekaj drugih, a ne najdem odgovora na svoje vprašanje oz. takega “primera”.

Pred tednom dni mi je kirurg izdrl spodnjo osmico. Bila je v kosti in je šla ven šele po uporabi svedra. Odtlej so bolečine vedno hujše, pojavlja se povišana temperatura, oteklina, bolečina pa zajema ne le ustno votlino in lice, ampak tudi uho (silovito zbadanje), grlo (težko požiranje) in ključnico.
Že drugi dan po posegu sem na dnu, ob notranji strani dlesni pod jezikom, opazila belo okroglo “rano”, ki pa je v resnici kost, ki se kaže skozi dlesen (če je tam spodaj sploh še dlesen). Ta kost je – ne vem, zakaj – torej pogledala ven spodaj, ne pri rani (luknji), ki se po besedah kirurga čisto v redu celi, ampak kakšna 2 cm niže.
Kirurg mi rano in tole kost zdravi z lasersko lučko, a bolečine so vedno hujše. Da sploh vzdržim, moram vzeti na približno tri ure močno tableto (ketonal ali analgin), kljub temu pa je hudo, in ko začne tableta popuščati, mi od bolečine lijejo solze in se začnem tresti. (Pa sem prestala že mnogo hudih bolečin, od žolčnih napadov zaradi “peska” do hudih migren.) Dobila sem tudi hiconcil, pri tem pa kirurg pravi – kljub povišani temperaturi, naraščajočim bolečinam in otekanju ter vse bolj neprijetnemu zadahu – da vnetja ni!

Kaj pomeni ta kost, ki se je “prikazala” po posegu, in to precej proč od rane? Kako to zdraviti? Našla sem podatek, da se kost celi vsaj štiri mesece. Ne predstavljam si, kako naj hodim v službo in opravljam vseh drugih sto obveznosti, ki jih pač kot mati in gospodinja imam, s takimi bolečinami in tako dolgo. Analgin naj bi vzela na osem ur, jaz ga moram vzeti na tri ure. Jem le mehko, pasirano hrano, pomagati sem si skušala s hladnimi obkladki, s toplimi obkladki, z bioenergijo, meditacijo, ma, vse sem preizkusila, samo da bi nekako zdržala iz minute v minuto … 🙁

Hvala za vsako pojasnilo in nasvet. Kirurg bolečino omalovažuje, češ da ni tako hudo.

Pozdravljeni,

če želite res dober odgovor, se obrnite na našega maksilofacialnega kirurga v sosednjem forumu; Davida Dovška, dr.med. spec.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Zivjo, par dni nazaj sem sel da mi izpulijo modrostni zob, spodaj desno.
Glede na to da sem kar nekaj forumov prebral o tem, nisem glih imel nevem koliko poguma.
Zadevo sem dal skozi brez vseh problemov, vse tisto kar sem prebral in slisal od znancev pelje samo na eno mesto – stomatolosko kliniko v Ljubljani. Vsak ki je tja sel na poseg, ma grozno zgodbo za sabo, tako da naj vam povem tudi jaz svojo.
Obiskal sem doktorja Gorjanca (ambulanto zraven e.Leclerca na Rudniku – Ljubljana). Pregledal me je in narocil (pregled stane 40eu). Dogovorila sva se za datum in placilo 250eu. Na dan operacije sem prisel v ambulanto, se usedel, sestra mi je dala inekcijo, vprasala me je dosti o tem katere tablete jemljem itd. in dali so mi naklofen.
Operacija se zacne, pokrijejo me cez brado in cez oci, prej vse razkuzijo, doktor 2x zavrta v zob potegne ven in vse skp zasije. Prisezem da ni trajalo vec kot 5-10min. Vstal sem ni mi blo jasno kaj se dogaja, rekel je da je to to in naj stopim v pisarno. V pisarni mi je vse razlozil, takoj dal hladilni led da hladim zaradi otekline. Prisel sem domov, hladil sem 2 dni zapored rano med tem jemal brufen in hiconcil zaradi bolecin in vnetja. Nisem cisto nic otecen, malo sem bil drugi dan ampak nic posebnega.
Danes je 5i dan od operacije in sem malo prej jedel pico. Rana se je zacelila, neboli me cisto nic nit me je bolelo.
Definitivno priporocam doktorja Gorjanca vsem ki imate tezave kot sem jih imel jaz, ne zalim niti centa!
LP

Pozdravljeni,

lepo. Vendar pa uporabnike foruma opozarjam, da so odstranitve modrostnikov lahko zelo različne; pač glede na težavnost primera.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni!
1.2.16., sem naročena na kirurško odstranitev modrostnega zoba (spodnjega, le delno izraslega), ker pa imam na isti strani bolečo šestico za katero čakam endodontsko zravljenje (šele v aprilu naročena na prvi pregled), me zanima (predvsem zaradi zapletov ob odstranitvi modrostnega zoba), ali ne bi bilo morda odstranitev bolje prestaviti in najprej poskrbeti za šestico….. osmica me ne moti vendar sem dobila napotnico za odstranitev zaradi kariesa? Naj povem, da me je posega grozno strah in okus po krvi me sili na bruhanje, zato ne vem, kako bo vse skupaj to potekalo……
Imam še eno vprašanje in sicer kako naj zdržim bolečine zaradi šestice do aprila…. zobozdravnica pravi da mi ona ne more pomagati in naj pridem šele ko bodo bolečine res nevzdržne po antibiotik….
Najlepša hvala za odgovor
Anna

Pozdravljeni,

seveda bi bilo pametno najprej oskrbeti šestico. Pred kirurškimi posegi kot so izklesanja modrostnikov, vstavitve implantatov, ipd. je vedno priporočljivo prej sanirati vse akutne procese v ustni votlini.

Srecno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Včeraj odstranil obadva modrostna na levi strani. in sicer v http://www.implantoloski-center.si/ Dr benjamin Ravnikar
ko se prebiral forume sem pričakoval veliko večje bolečine vendar ni tako hudo oziroma jih danes skoraj ni
Tudi sam poseg je minil hitro in popolnoma ne boleče sem dobil dve inekciji. Tako da sem definitivno zadovoljen in imam čez 3 tedne že poseg za druga dva zoba

Pozdravljeni,
v torek sem naročena na odstranitev modrostnih zob (zobje so še v dlesni) in imam par vprašanj…
1. Koliko zob naenkrat mi bodo izpulili (ker sem nekako upala, da bi enkrat ali dvakrat šla tja in bi bilo to to)
2. Bom lahko po tem normalno govorila? Ker imam predstavitev seminarske na faxu en teden zatem in moram vedet, če jo prestavim ali ne (moram neprenehoma govorit okrog ene ure)
3. Ce bo šlo bilokaj narobe naj grem nazaj h kirurgu, ki mi bo opravil poseg ali k osebni zobozdravnici?

Najlepša hvala in lep pozdrav,
Nika

Pozdravljeni,

no, torek je mimo in upam, da ste vsa zastavljena vprašanja postavili kirurgu, ki vas je operiral; namreč le on zna odgovoriti na vaša vprašanja, saj so odstranitve modrostnikov lahko zelo zelo različne med seboj.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

Pred štirimi dvevi so mi odstranili osmico levo spodaj, bila je še pod dlesnijo, otekline nisem imela, bolečine pa so še prisotne, a manjše, rana izgleda vredu, šive sem dobila razgradljive, zanima pa me v kolikem času se zaraste dlesen popolnoma , kdaj lahko začnem z normalnimi telesnimi aktivnostmi, namreč, sprašujem zato, ker želim čez mesec dni obiskati zabaviščni park, ali ga sploh lahko, glede na to da stvar še ni popolnoma zaceljena (mislim predvsem na kost). Hvala za odgovor. LP

Pozdravljeni,

kar privoščite si zabaviščni park, saj bo rana takrat že zagotovo zaceljena… po opisu sodeč. Rana se po odstranitvi modrostnika celi glede na velikost rane, kar pa zavisi od zahtevnosti posega. Prek neta težje ocenjujem kako in kaj, mislim pa, glede na opis, da niste imeli zahtevnejšega posega in lahko začnete s telesnimi aktivnostmi takoj, ko se rana zapre. Sicer je najbolje slediti navodilom kirurga, ki je poseg opravil.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

Imam par vprasanj in sicer. Ze pet dni imam nateceno dlesen zaradi modrostnega zoba, natancneje perikoronitis. Stiri dni mi daje trake,ki naj bi vnetje olajsali. POPOLNOMA NIC NE POJENJA. Imam natecen obraz,usta odprem le za cca centimeter do dva,bolecine v usesu,tezko poziranje in oteceno bezgavko, da o neznosni bolecini dlesni sploh ne govorim. Pravijo, da je premalo prostora za izrast osmice vendar nic ne storijo razen vstavljanje teh nekoristnih trakov. Vem,da tezko odgovorite brez slike vendar se mi ze blede od obolecin,ali menite,da bi morala zob odstraniti pod NUJNO? Kdaj sploh mine ta bolecina z trakovi? In ali (v primeru da mi trakovi pozdravijo to bolecino oz vnetje) bom lahko normalno odpirala usta? Naj omenim,da mi je zobozdravnik napisal napotnico za ustnega kirurga in omenila da bom cakala LETO IN POL! Ne razumem zakaj ne dobim pod nujno saj se ze pet dni s tem matram z neznosnimi bolecinami in nic ni lazje.

V naprej se vam zahvaljujem za odgovor,lp

New Report

Close