Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija odstranitev modrostnih zob

odstranitev modrostnih zob

Pozdravljeni,

o ekstakcijah modrostnikov je bilo že zelo veliko napisanega, pa bi vas povabila, da si malce preberete prejšnje odgovore.
Sicer pa poseg poteka v lokalni anesteziji; to pomeni, da dobite vbrizgan anestetik ob lokalni živec. Normalno to zadostuje za popolnoma neboleč poseg, so pa prisotne bolečine po posegu, ki jih lahko omilite z analgetiki.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljen,
bom tudi jaz kar tu pisal, da ne odpiram nove teme… Ali je možno da se po odstranitvi šivov (po odstranitvi modrostnih zob) rana odpre, s tem mislim da ko ni šivov da ne drži skupaj?

Pozdravljeni,

rana je v roku tedna dni že precej zaraščena, celi se lahko še tedne; odvisno od globine, ne more se pa odpreti, tako da so vaše skrbi odveč.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

mene pa zanima zobozdravnik mi je rekel da bo potrebo it na operacijo zarad odstranitve modrostnih zobov toda že zdaj mam ful močne bolečine (nevzdržne) in me zanima kak naj priem čim prej na to operacijo???

Pozdravljeni,

najhitreje pridete na vrsto, če se prijavite na samoplačniški poseg pri kateremu od oralnih kirurgov, sicer se pijavite prek napotnice.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

zanima me koliko stane takšen poseg ??glede na to da sm brezposelna oseba je kr problem s samoplačništvom sicer pa zakaj sploh plačujemo zavarovanje če pa potem dobiš od zobozdravnikov takšen odgovor??? brez zamere

Pozdravljeni,

glede cene posega se pozanimajte pri kolegu oralnemu kirurgu dr. Davidu Dovšku. Glede na to, da plačujete zdravstveno zavarovanje, greste lahko na tak poseg preko napotnice, kot sem vam že napisala.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani,

Pred sedmimi dnevi so mi odstranili spodnji modrostni zob, ki še ni bil zunaj, torej imam šive. Na začetku sem imela močne bolečine, sedaj so manjše, še vedno pa zaradi bolečine pojem do pet lekadolov od jutra do večera. Kar je moja skrb, je to, da ne vem ali je tako močna bolečina po enem tednu, in to tik preden moram dati šive ven, še vedno normalna? Imela sem oteklino, ki je zginila po treh dneh. Ustno votlino si redno spiram s Curaseptom. Je mogoče, da se mi je rana vnela? Kako ravnajo v takem primeru zobozdravniki?

Že v naprej se Vam zahvaljujem za odgovor,
Lep pozdrav
Urška

Pozdravljeni,

imam vprašanje in sicer sem v cetrtek odstranila zadnji modrostni zob. Odstranitev je potekala brez problemov. Rane se lepo celi, v cetrtek mi zdravnik odstrani sive, hujsih blečin do sedaj nisem imela. Danes je 4 dan po operaciji, in ponoci mi je iz usesa zacela iztekati nekaksna tekocina. Začela je boleti tudi desna bezgavka, in prvic sem se ponoci zbudila od bolecine v celjusti po posegu. Zanima me ce so to nekako normalne reakcije, ali naj rajse obiscem osebnega zdravnika?

Pozdravljeni Urška,

po opisu sodeč se rana celi normalno. Sicer malce preberite kaj je bilo že napisanega o tej temi, lahko pa povprašate kolega kirurga v sosednjem forumu.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

glede iztekajoče tekočine iz ušesa, obiščite splošnega zdravnika, da izključi vnetje. Glede celjenja ran po odstranitvi zoba je bil v tej temi že precej napisanega.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,
zanima me glede odstranitve osmice, torej modrostnega zoba levo in desno spodaj;

v ambulantnem zapisniku je napisano sledeče:
obe korenini segata do mandibularnega kanala. Pacienta seznanimo z možnimi posledicami pri odstranjevanju spodnjega modrostnega zoba-omrvičenost spodnje ustnice,….
namreč obadva spodnja modrostna mi rasteta vodoravno, torej ne tako kot ostali zobje navzgor (navpično).
Ali to pomeni, da mi lahko spodnja ustnica za vedno omrtvi in ali ti lahko ¨potegne obraz ali podobno?
Hvala za odgovor

LP

Pozdravljeni,

to je vprašanje za spec.kirurga v sosednjem forumu.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni!

Danes je 6. dan po odstranitvi zg. desnega modrostnega zoba (18), vendar usta lahko odprem le za cca 2 cm, tako da ne morem normalno jesti. Oteklina še ni izginila v celoti, predvsem v višini dlesni je čutiti “trdo” ličnico. Bolečin sicer nimam, vsaj tiste kljuvajoče ne in me zanima ali je normalno, da ne morem normalno odpirati ust? Skrbi me namreč možnost vnetja oz. zagnojitve. Ali je priporočljivo še vedno polagati hladne obkladke?

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

potreben je čimprejšnji pregled pri kirurgu, ki vas je operiral ali pri vašem zobozdravniku.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

danes sem sla se v tretje na odstranite modrostnega zoba. Kot prejsnja da posega je tudi danasnji potekal brez komplikacij.

Ceprav so mi sestre dale napotke za po operaciji bi jih rada slisala se enkrat. Predvsem me zanima kako je s prehrano, kaj je primerno prvi dan, kaj naslednje.. in ce lahko grem kaj ven in koliko?

Sive grem odstranit cez en teden.

Hvala za informacije in lep pozdrav

Pozdravljeni,

bilo je že veliko napisanega o tej temi; podrobnejše informacije lahko preberete tudi na http://www.zmok.si/posegi.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni.

Sem v 22 tednu nosečnosti, pred 4 dnevi so mi opravili ekstrakcijo zoba ( zgoraj levo, šestica)- zob se mi je v nosečnosti odlomil in ostala je samo korenina, ki so mi jo sedaj odstranili oz pred 4 dnevi. Zanima me ali je normalno, da me po 4 dneh rana še vedno boli ( nisem naročena na kontrolo, proti bolečinam jemljem daleron )??? Kako naj bi zgledala rana ( ni bila šivana ), če se lepo celi??? Koliko časa me lahko boli???
Hvala za Vaš odgovor….
S spoštovanjem, Erika

Pozdravljeni,

rana se celi glede na obseg, pravtako so bolečine odvisne od velikosti rane; navadno teden dni.
V primeru hujših bolečin se vrnite k svojemu terapevtu na kontrolo.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani,

danes je 6.dan po odstranitvi spodnjega modrostnega zoba. Bolečine so še kar precej močne. Zob je šel ven brez problemov, brez rezanja in brez šivov. Luknja je črna, in okoli belo – to je gnoj. Brala sem več različnih forumov. Nekje pravijo da je treba to izpirat, nekje da je izpiranje prepovedano. Napisano je tudi, da je krvni strdek obvezen za celjenje, ampak mi ni jasno, kako je lahko strdek nekaj dobrega…
Tako, da zdaj res ne vem kaj čem storiti, izpirat ali ne, pojem pa cca. 4 analgetike na dan, in boli me cela desna stran čeljusti. Se bojim, da se mi luknja zaraste in z njo vred gnoj…

Prosim za odgovor.
Hvala in lep pozdrav

New Report

Close