Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP – IVF 2023

OBMP – IVF 2023

Za prenos mora biti sluznica minimalno 7mm…

 

Odgovor na objavo uporabnika
Valentina120, 30.03.2023 ob 13:21

Odgovor na objavo uporabnika
Ena11, 29.03.2023 ob 18:15

Punce, prosim za nasvet. Obicajno imam debelejso sluznico (okrog 18mm), zato sem imela zdaj injekcijo zoladex, ki zavre hormone, posledicno se mi je sluznica cisto stanjsala. Potem sem 10 dni jemala estrofem in danes na UZ-ju endometrij ze 19mm.

Torej spet na istem kot vedno, pomoje bi morala prej na uz, da bi pravocasno videli mocan odziv.

A mislite, da lahko zavrnem prenos? Oz. bi ga bilo smiselno? Berem, da so puncam ze veckrat zavrnili prenos, ce ni bila ok sluznica, meni pa kar vstavljajo zarodke – zdaj bo ze 10., pa pomoje niso to ravno optimalni pogoji.

Glede tanke sluznice je znan problem, da se ne naredi prenos, če je pretanka. Glede debelosti sem sicer tudi nekaj brala, da je 18 do 20 kar veliko, ampak najboljše, da zdravnik pove. Je pa res, da si imela veliko prenosov in če ni bilo uspešno, zna biti, da je težava res v debelini. Estrogen pa tako debeli sluznico. Pa ga moraš jemati za prenos?

Ja, kljub temu da je ze tako debela, moram nadaljevati 3 ×1 tableto estrofema. Me je zelo strah, kaj bo sele v torek na prenosu, ce se še naprej debeli ali se na neki tocki ustavi.

Mislim, da jih bom na prenosu vprasala, naj mi iskreno povejo, kaksna se jim zdi sluznica, pa magari mi ne vstavijo, ce ni ok. Ne vem pa, ali kaj negativno vpliva, ce še enkrat zarodek zamrznejo. So kateri ze kdaj dvakrat zamrznili?

Zdravo!
Doma imam 8 mesecev staro punčko in s partnerjem se počasi pogovarjava o drugem otročku. Iz postopka v letu 2021 imam še 3 zamrznjenčke, sedaj pa me zanima, če mi zna katera povedati kaj vse moram urediti pred prenosom. Predvidevam, da oba s partnerjem potrebujeva novi napotnici od ginekologa in osebnega zdravnika za zdravljenje neplodnosti, saj sta že pretekli. Potem se lahko prijavim na telefonski posvet za prenos pingota? PAP imam še veljaven, spolne bolezni bova pa verjetno morala ponavljati oba? Glede na to, da ne grem v nov postopek ampak bo šlo za prenos pingota, mi katera zna povedati koliko približno bo trajalo da pridem do prenosa? Sprašujem za Lj in da se bom dovolj zgodaj postavila v vrsto 😊.
Pa še to me zanima – mogoče katera ve kakšni so pogoji, kdaj greš po porodu lahko po naslednjega pingota? Se lahko prvi otroček še doji ali je to za nov prenos prepovedano?
Hvala vsem, ki bi karkoli vedele! Kljub temu, da je meni ratalo, nikoli nisem nehala spremljati tega foruma in stiskati pesti za vse soborke, kar bom vsekakor počela še naprej. Čestitke vsem srečkam nosečkam in vso srečo tistim, ki vas odštevanje še čaka!

Odgovor na objavo uporabnika
Ena11, 30.03.2023 ob 15:38

Ja, kljub temu da je ze tako debela, moram nadaljevati 3 ×1 tableto estrofema. Me je zelo strah, kaj bo sele v torek na prenosu, ce se še naprej debeli ali se na neki tocki ustavi.

Mislim, da jih bom na prenosu vprasala, naj mi iskreno povejo, kaksna se jim zdi sluznica, pa magari mi ne vstavijo, ce ni ok. Ne vem pa, ali kaj negativno vpliva, ce še enkrat zarodek zamrznejo. So kateri ze kdaj dvakrat zamrznili?

Kaj imaš prenos zamrznjenega zarodka v umetnem ciklu, da dodajaš estrogen? Malo se mi zdi kontradiktorno, da dobivaš estrogen pri debeli sluznici, razen če nimaš svojih ovulacij? Idealno res ni, da se 2x zamrzne in odmrzne zarodek, ampak prijateljica je zanosila z 2x odmrznjenim in zamrznjenim zarodkom.  Jaz bi vprašala res, naj ti odkrito povedo, če ima smisel vstavljati zarodek glede na to, koliko mm bo v torek sluznica. Sluznica res mora biti primerna, saj je okno implantacije res malo, in estrogen seveda tudi vpliva na njo, ne samo progesteron. Težka situacija, te razumem, sami stres zate, da sploh moraš ti o tem tuhtati pred prenosom.

Odgovor na objavo uporabnika
Rebeka 9999, 30.03.2023 ob 14:01

Odgovor na objavo uporabnika
Tejchy452, 15.02.2023 ob 19:16

Jaz sem sedaj 7 dan po prenosu in me je ponoči grozno bolel trebuh sem samo šla na wc pogledala samo da ni krvavitev… Drugače pa me vse boli isto kot pred menstruacijo, tako da se bojim da bo prišla. Doma imam sicer samo še en test ampak sem rekla, da bi rada zdržala brez da ga naredim, če seveda ne bo prišla M. Kdaj ste drugače ve kaj delale teste?

Držim pesti za vse🤞🤞🍀🍀

Dr.Pušenjak svetuje,da se počaka 2tedna s testom, to je ravno takrat ko si naročena na krvni test hcg.

Vpliv stop inekcije z istim hormonom je namreč do 2tedna, zato obstaja možnost,da je + lažen…

Nekaj časa nazaj v lanskem forumu sem bila malo dejavna, predvsem o PGD-ju. A ker ni več aktualen in sem presedlala na “normalne” IVF postopke, je nekaj izkušenj za mano, predvsem slabih. Načeloma v tujini dajo dozo HCG stop injekcije tudi 10 000 enot, v Sloveniji pa načeloma 5000 oz. 250. Tako da tukaj je razlika, če je dvojna doza in po mojih izkušnjah, če dobiš 250 je ni več v telesu cca. 10 dni po 5 dnevnem prenosu. Pa nekako res čutiš, če se ti veča HCG, ker ti definitivno pada po prenosu od stop injekcije. In če si noseč, seveda odvisno od količine HCG-ja, ki ga začneš proizvajati, sem vsaj jaz čutila spremembe v prsih in sem si mislila, da je drugače kot prej, ko so prsi usahnile ipd. Me pa je zvijalo kot pred M čisto po vsakem prenosu, tudi tokrat…a je tokrat bil plus. Zgleda je res bil kriv progesteron. Sem že mislila, da imam nereceptivno sluznico. Sem delala tokrat teste od 10 dne dalje, ker mi je večja groza iti na beto in tisto nulo spet zagledati. Tako pa sem vsaj vedela, da + je, odvisno bo le, kako visoka bo beta in mi klic zdravnika ni povzročal tako velim stres kot prej, kot testa nisem delala. Po mojih izkušnjah sem imela že 10 dan po svežem transferju 5 dnevne blastociste enako črtico kot kontrolno.

@Valentina507, ja, umetni cikel je. Prej sem imela vedno v naravnem, zdaj smo pa mislili v umetnem, da bi bila bolj tanka sluznica, sem pa ocitno prevec odreagirala. Ocitno je moje telo zelo sprejemljivo za estrogen.

Mi je pa cudno, da mi niso za naprej vsaj zmanjsali odmerka, ker se estrofem jemlje tudi po prenosu do nosecnosti (in se naprej).

Je pa zadnji zamrznjencek in sem zelo zalostna, da moram dvomiti v njihove odlocitve. Ko gres ze na toliko prenosov, se mi zdi, da ze res prevec ves, da bi kar na slepo zaupal.

Je katera pred prenosom naredila (samoplacnisko) preiskave krvi? Kaj se pogleda?

Ali morda ve katera kako dolgo se čaka na konzilij v Mariboru?

Odgovor na objavo uporabnika
Ena11, 30.03.2023 ob 17:15

@Valentina507, ja, umetni cikel je. Prej sem imela vedno v naravnem, zdaj smo pa mislili v umetnem, da bi bila bolj tanka sluznica, sem pa ocitno prevec odreagirala. Ocitno je moje telo zelo sprejemljivo za estrogen.

Mi je pa cudno, da mi niso za naprej vsaj zmanjsali odmerka, ker se estrofem jemlje tudi po prenosu do nosecnosti (in se naprej).

Je pa zadnji zamrznjencek in sem zelo zalostna, da moram dvomiti v njihove odlocitve. Ko gres ze na toliko prenosov, se mi zdi, da ze res prevec ves, da bi kar na slepo zaupal.

Je katera pred prenosom naredila (samoplacnisko) preiskave krvi? Kaj se pogleda?

Si v MB ali LJ?

98765 in se nekaj stevilk zdravi, Tudi jaz sem priblizno tam ko ti 7 mesecnica ze z mano iz prvega uspesnega postopka, sem tudi ze odlocena za naslednji prenos pingota. Prijavis se samo na pregled k svojemu ginekologu, ki te vodi postopek. Ti bodo vse povedal kaj je potrebno ponovit. More pa miniti eno leto od poroda in ja kakor sem slisala ne smes vec dojiti.  Tako da se prijavi ko bo star otrok 1 leto oz malo prej, pomoje prides na vrsto takoj z naslednjim ciklem. 🙂

Zivjo punce.. se katera tukaj ki hodi zdaj na uz za 🐧 v lj? Ker danes sem bila neprijetno presenecena, ko mi je rekla, da naj jutri spet pridem se na en uz (danes sem pricakovala stop injekcijo), ker da cakajo da vodilni folikel poci in da trenutno nimajo stop injekcij (?!).. februarja sem imela prejsnji prenos 🐧 in sem jo dobila.. ne vem kaj naj si mislim..

@Valentina517, v Mariboru.

@Anonimna12 oo, potem sva pa res čisto na isti poziciji 😁. Super, hvala ti za vse informacije! To, da more miniti 1 leto od poroda nisem vedela. Edino pred prijavo k ginekologu, ki vodi postopek je pa verjetno sigirno potrebno obnoviti napotnice osebnih zdravnikov kajne? Kdaj ti planiraš, da bi šla po novega pingota? Koliko pa jih še imaš?

Odgovor na objavo uporabnika
Ena11, 31.03.2023 ob 09:30

@Valentina517, v Mariboru.

Potem pa se kar zmeni, škoda, da nisi že prej za en UZ prosila. Pa MB je res super. Menim, da se bi dalo zmeniti. Glede na to, da zjutraj odmrzujejo, ne bi probala se v ponedeljek iti na kak UZ? Saj če razložiš in UZ so tako vsak dopoldan.

@Arnika23 sem brala na FB, da so večim tako rekli in da to ni prvič. Razen tega, da preveriš če imajo to stopko v lekarni in prosiš za recept ali pa kupiš nimaš kaj narediti…

@arnika23 mene to komaj caka.v cetrtek sprejem in 1.uz.vidim da vas za 🐧 kar naprej nekaj hecaju..kaj se mene caka..🤔

Hm, me zanima kaj bodo meni rekli, ker prejsnji mesec so dali stopko. Zdej pa ze en teden cakam na odg za telefonski posvet in se nisem dobila. 🤔

@(ne)srecnica, bom jutri se enkrat vprasala kako je s tem.. sej po eni strani sem res hotela it v ta postopek cist natur, brez zdravil (prejsnic sem sama eksperimentirala z aspirinom- neuspesno).

@plus_one, to je pa predolgo, meni so naslednji dan odpisali,  tel.posvet sem imela ze cez cca 10 dni..  poslji se enkrat, lahko da nisi pravilno izpolnila obrazca..

@mimimi541, kdo bi vedel kako bodo delali cez 2 tedna.. 🤦‍♀️

@Arnika23 kam si pa pisala?

https://napotnica.kclj.si/UKCBookingReservation/page/reservation.xhtml

@plus_one, navodila za izpolnjevanje imas pa na prvi strani- nekje v pdf je napisano prav za tel.posvet za 🐧.. 😉

New Report

Close