Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP – IVF 2023

OBMP – IVF 2023

@žalostna931 Ah točno zaradi Utrogestana je potrebno spremljati ovulacijo. Prvič, ko nama je uspelo nisem bila obremenjena s tem in je uspelo v normalnem času, sedaj sem pa čedalje bolj 😊 pa znova in znova razočaranje. Vidim na forumu, da nas je kar nekaj v tem ☹. Želim ti res srečno, da čimprej prideš na vrsto za obravnavo in da se čimprej začne raziskovat in reševati če je kaj potrebno. Tudi medve bova doživeli tisti pravi + 😊. Nisem pa mogla vrjeti, ko sem bila na posegu, da so bile kar tri zelo mlade punce za ta poseg in sicer od 23 let do 25 let. Sem mislila, da bomo vse 30+, tako da žal to doživljajo tudi dosti mlajše punce kot smo me. Oglasi se še kaj 😊


@optimistka13
res močno držim pesti, da bo sedaj uspelo! Si mela čisto vse OK izvide? Laparo, histero, hormone? Si še mogoče naredila še kakšno preiskavo? Srečno!

 

Punce srečno vsem!

@sunshiiine, nujno aspirin naslednjic, lahko do 12t jemljes. jaz sem vedno samo z aspirinom zanosila, nazadnje pa se z Medrolom. Imela sem pa 2 kemicni in en splav v 8t. Nujno te naj dajo revmatologu na pregled za antifosfolipidni sindrom. Zatezi ivf zdravnici, ginekologu, na koncu pa se osebni zdravnici, ce prej ne bos uspesna.. Srecno in pogumno naprej🍀

@ursa2021 jaz sem imela zadržani splav aprila 2020, nato ponovno aprila 2021 in takrat sem prosila svojo ginekologinjo za napotnico za OBMP. Prišla sem k dr Geršak in ona me je pošiljala na vse mogoče preiskave (hormoni, spermiogram, genetika, next generation sequencing), da bi ugotovili, zakaj prihaja do splavov. V nobenem primeru niso odkrili težave.

Ko sem prišla na OBMP sem imela že 41 let

V tem času je minilo eno leto, kar nisem spontano zanosila, zato me je poslala na IVF, konzilij je odobril in maja 2022 sem v prvem postopku s prvim prenosom imela biokemično. 

Ko bi morala na prenos zamrznjenčka sem spet spontano zanosila in tudi spontano splavila v 9. tednu.

Poslali so me na histeroskopijo – sicer pregrade ni nihče zares videl, ampak “zaradi starosti bi bilo smiselno da od blizu pogledamo”. Odkrili so veliko pregrado in na enem koncu zlepljeno maternico. Poleg tega so sčistili tudi nekaj residue po splavu.

Zdaj imam že 43 let. Konec meseca imam telefonski posvet in potem če bo vse po sreči z naslednjo menstruacijo po zamrznjenčka, če ne bo že prej uspelo spontano.

Uglavnem, na IVF pridemo tudi take, ki sicer lahko spontano zanosimo, pa se drugje zalomi… Jaz ti svetujem, da si še naprej tako proaktivna kot do zdaj, da se ti ne bodo tako obrnila leta, kot so se meni.

@enkratmogoce2305 Hvala za svojo izkušnjo. Torej tudi ti doživela zadržani splav in to ne le 1x ☹. Dejansko uspeš spontano zanosit, pri tem pa nič ne ugotovijo zakaj pride do splavov? Ja grozno no ☹.. Ko bi človek takole vsaj zvedel zakaj in da se lahko kaj pomaga pri tem.. Močno stiskam pesti, da ti sedaj uspe in da spelješ do konca, res SREČNO naprej! Moja gin. mi je vedno le govorila, saj bo, saj vama je že uspelo, ni še takšna starost.. Zato sem se tudi odločila iti samoplačniško naprej, ker leta kot praviš preveč hitro letijo, razočaranja pa vsak mesev vse več.. In sedaj bom pritiskala kolikor se bo dalo, da se začne kaj odvijati naprej.. SREČNO!!

@ella tereza Kdo pa ti je predpisal aspirin? Si imela karkoli dokazano ali si ga jemala na lastno pest? 

Naredili so mi že preiskave za trombofilijo in antifosfolipidni sindrom ampak samo tako, da so mi v UKC Mb vzeli kri in so potem to nekam poslali. Ampak niso nič ugotovili. Je možno, da revmatolog naredi še bolj obsežne preiskave in dejansko odkrije kaj več?

@ursa2021 ja, na žalost se nikoli ni dobro izšlo. Pa še pozno sva začela, saj sem moža spoznala pri 38 letih, prej pa nikoli nisem želela otrok.

Ja najrajši imam stavek “Vsaj plodna ste…” Hvala, ampak to žal meni ne pomeni veliko, ker so izgube tako hude, da bi včasih raje videla, da sploh ne bi zanosila. Vem, da je tako pisanje bogokletno na tem forumu, vendar sem se velikokrat tako počutila.

Kolesje sistema se na žalost vrti počasi, potem smo pa vezane še na cikluse in mimogrede so mimo leta. Zato se je treba borit za vsak pregled, vsako napotnico.

@Ursa2021. Pri nama s partnerjem je bilo tudi vse ok in sva padla pod nepojasneno nepolodnost. Mogoče je pri meni malo ven “sekal” nizek AMH (0.89), ampak so rekli, da to ni zdaj razlog da nikakor ne rata. Naju niso dali na iui, ampak sem najprej 3 mesece jemala Femaro, nato so me dali direktno na IVF.

Ravno eno leto nazaj sem bila prvič na posvetu v Dravljah, nato sva se prestavila v Postojno (ki spada pod Lju), ker v Dravljah ni več zastonj ivf (naj me katera prosim popravi, če se je kaj spremenilo). Začetek junija 2022 so me dali v postopek in začetek septembra sem začela z inekcijami. Je ratalo v prvo, sveži prenos, trenutno sem v 19. tednu in pričakujemo punčko 🙂 Stara sem tudi 34 (v času poroda bom 35); nikoli prej zanosila naravno. Trudila sva se prb. 2 leti.

Skratka, glavo pokonci, zelo hitro se lahko marsikaj obrne; jaz sem lani takle čas tudi obupavala (čeprav iz lastne izkušnje vem, da se pri neplodnosti vsak mesec vleče kot 100 let in včasih težko razmišljaš pozitivno).
Je pa življenje res hecno. Uživaš življenje in živiš v prepričanju da je odločitev izključno tvoja, kdaj boš imel otroka, pa lahko zelo hitro padeš na realna tla.

Drugače pa toplo priporočam Postojno, jaz sem bila zelo hitro na vrsti, vsi ultrazvoki v času ivf postopka, punkcija in prenos pa je itak potekal v Lju. Tja sem šla samo 2-3x na posvet in kontrolo zaradi jemanja hormonskih tablet – Femare. V Dravljah sva opravila samo prehodnost jajcevodov in spermiogram (samoplačniško), da sva malo pospešila zadevo in za te zadeve nisva čakala z napotnicami.

Srečno vsem 😉

@enkratmogoce2305 mi je znano to da se v to se podaš takrat ko enostavno čutiš. Midva sva že dolgo skupaj a nisva prej začutila da bi šla v to kot ko je bilo meni 31 let. Nato v manj kot letu dni uspelo a žal neuspešno. Glede te izjave, da si vsaj plodna bi pa tudi meni že prenasedale, saj so izgube prehude. Jaz doživela eno in bila na tlah, kako je šele tebi. Res ti želim vso srečo in da vama v naslednjem postopku uspe. SREČNO🍀!

@Margolanca Najprej iskrene čestitke ob nosečnosti in punčko v trebuščku 🤗. Hvala za vsak info in spodbudo. Res kot si napisala že malo obupavam in me prav veseli da so tudi takšne zgodbe. Sprašujem se neprestano zakaj ne uspe, če kaže da je vse ok in vidim da nas je veliko z nepojasnjeno neplodnost. Kako da so se pr vama kar takoj odločili za IVF in ne najprej IUI? Če prav razumem si imela posvet v Postojni vse ostalo nato v Lj? Res je ko misliš, da imaš lahko vpliv tudi na to kdaj boš imel otroka pristaneš hitro na realnih tleh 😔. Želim ti lepo nosečnost in uživaj maximalno kot nosečka srečka 🤗

Bi tudi js samo pohvalila Postojno, res so super. Js sm tam imela posvet in UZje, punkcijo in prenos pa potem v Lj. Ce je se vedno tako pa nevem. Merlo je pa itak top. Prvi UZ sm imela pri Bokalovi in mi je ze hotela dati stopko, ampak si je hvala bogu premislila, ker ni bila sigurna in me je poslala se k Merlotu naslednji dan. No, pri njemu sem imela se 2 UZja pred stopko. Me res zanima kaksen bi bil izkupicek, ce bi dobila stopko takoj. Se mi zdi da se jim vcasih v Lj kar malo mudi z vsem skupaj, samo da te cimprej “odpikajo”.

@Mandarina638 hvala za info 🤗

@Ursa2021 Ne vem zakaj so pri nama preskočili iui. Dobro vprašanje, nisem pa nikoli preverjala (ker sem itak želela da je ivf čimprej)… Mogoče lahko katera druga pomaga, ki ima izkušnje iz obeh postopkov.
Ja, nepojasnene neplodnosti je veliko in je za moje pojme kar težka “diagnoza”, ker nimaš ničesar oprijemljivega oz. neko stvar na kateri bi lahko delal,… Ful udari na psiho. Jaz sem se potem vrgla v razne prehranske dodatke (še mojemu sem dala svašta za probat – hvalabogu je sodeloval, ampak me je hecal da sem ratala prava mala “Pehta” haha :))

Pri nama je bila na koncu bingo kombinacija: čaj krvomočnice, q10/ubiquinol (začela jemati 3-4 mesece pred začetkom ivf), ananas, ananas brezalkoholno pivo (malt), ter ostali običajni dodatki na dnevni bazi: D vit (2000 iu), C vit (1000 mg), omega, cink, magnezij (400 mg), folna kislina. Občasno tudi železo. Med postopkom tudi Femibion1. Poskusila sem tudi maco in inozitol, pa mi ni pasalo (želodec se ni strinjal). Mož pa je pred postopkom nekaj mesecev jemal FertilUp.

Za mentalno zdravje pa žal nimam nobenega pametnega nasveta,… še najbolj pomaga popolna podpora partnerja. Vsi nasveti o meditaciji, odmisli zadevo, pojdi na dopust, sprosti se, malo prenehajta s poskušanjem, ne obremenjuj se – ko bo bo, so šli meni strašno na živce. Včasih me je že običajen pogled na nosečnico v trgovini spravil v slabo voljo in sem se v avtu zjokala kot majhen otrok. Res občudujem punce, ki so v tem že leta in leta in so dale čez več neuspešnih postopkov.

Pozdrav vsem novim (in nam starim 😅).

Pri nama je hormonsko gledano tudi vse bp – na IVF so naju poslali, ker nimam jajcevodov zaradi dveh izvenmaterničnih nosečnosti (ki sta bile obe spontani nosečnosti). Vsi so nama napovedovali hiter uspeh IVF in je bil prvi postopek totalni polom. Sedaj sem v drugem – špikam se že 17 dni (sem v dolgem postopku) – včeraj sem končno dodala Gonal, tako da smo torej v zadnjih dveh tednih postopka. Zdaj pa držim pesti, da bodo folikli rastli. Upam, da bo boljši izkupiček kot v prvo.

Srečno vsem in se tipkamo 😊

@Margolanca Hvalabogu, da so te dali kar takoj na IVF. Ker svašta prebiram sem videla, da če je pri paru nepojasnjena neplodnost pošljejo najprej na IUI, ki naj bi bil cenejši. Sporočim drug mesec kaj se bo zdravnica pri meni odločila, bi pa tudi bila vesela če bi bil to čimprej IVF. Glede psihe smo pa najbrž vse na istem tukaj na forumu, sploh kot praviš za nepojasnjeno neplodnost, ko se res sprašuješ in sprašuješ kaj hudiča je narobe, če dejansko naj nebi bilo nič. Ah… Potem ne poslušam samo jaz tega od vzemita dopust, odmislita in blabla (ne morem se drugače izrazit ;)) pa še to pametujejo tisti, ki jim je takoj uspelo in imajo tudi že po tri otroke. Hvala ti za info kaj vse si jemala. Midva trenutna oba FertilUp že kar nekaj časa, razmišljam, da bi mogoče še kaj drugega probala. Še enkrat hvala ti res za res vsak info! Želim ti lepo in mirno nosečnost, uživaj s trebuščkom ;)!

@Ananaska2 Držimo pesti!

@sunshiine jaz sem zdaj tudi dobila aspirin, pač omenila sem zdravnici da sem prebrala, da enim je to pomagalo in da bi tudi jaz poskusila kaj drugače, ker sem imela 4 neuspešne prenose…

Se mi zdi da nas je enostavno preveč, da bi se lahko vsaki posvetili in res poiskali optimalno rešitev…

Pozdravljene vse :))

sms partnerjem sva dobila napotnico za ivf -kratki protokol.
V četrtek popoldne sem dobila menstruacijo, tako da sem za termin pisala ze v cetrtek popoldne🙈

zanima me koliko časa ste čakale na odgovor? In pa ali ste dobile izvide SPB na domov ali so poslali direktno na kliniko?

vodena sva v Ljubljanski porodnišnici 🙂

hvala za odgovore!
in pa srečno vsem, ki ste na tej poti🍀🌺

(Ne)srecnica kdaj pa bos zacela jemati aspirin? Tudi jaz ga imam doma (mi je ostal od prejsnjega postopka, ko sem imela hiperstimulacijo) in bi ga tokrat jemala, da vidim, ce bo kaj pomagalo.. Februarja grem po 🐧 in ne vem tocno kdaj naj zacnem.. 🤷‍♀️ zadnjic je ena napisala, da je zacela jemati 5 dni pred prenosom..


@becca1
, naceloma odgovorijo v 1-2 dneh, sigurno bos jutri dobila odgovor.. 😊 se pa ne spomnim za izvide za SPB, po posti sigurno nisem dobila, mislim, da posljejo direktno na GK.

@Arnika23

hvala za odgovor! Saj vrjetno bo res jutri prišel povratni mail🤗 rezultati testov pa na kliniko☺️

@Arnika23 na izvidu od posveta mi piše, da po ET, sem pa tudi jaz že slišala, da ene začnejo prej 🤷‍♀️

 


@becca1
odgovorijo načeloma v roku 3 dni, jaz mislim da v ponedeljek boš dobila odgovor z datumom za sprejem, potem z naslednjo M pa pričneš s pikanjem. SPB izvid dobijo na kliniko in ga tam tebi dajo.

Pozdravljene, sprejem sem imela 10 dni nazaj za kratki protokol, danes (15min nazaj) pa sem dobila menstruacijo. Štejem danes kot prvi dan? Če sem si prav zapomnila sporočim datum menstruacije na mail za naročanje?

In pa glede zdravil.. grem jutri kar na oddelek ali jih prej pokličem? Sprašujem za Lj..

    @lipa16  greš direkt zjutraj tja po injekcije, ne rabiš klicati, poveš po kaj si prišla, imej kakšno vrečko s sabo, da lažje neseš.

New Report

Close