Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP -IVF 2022

OBMP -IVF 2022

@Fracek ceprav se je zame zgodba z ivf-om zakljucila v 2021, sem se odlocila se naprej spremljati vase zgodbe, sploh pa tvojo, ker imam upanje, da bo leto 2022 tvoje in bo bogatejse za eno strucko v tvojem trebuhu 🥰

Vso sreco draga, javljaj sproti dogajanje. Mocno drzim pesti zate in vse zenske tukej ❤️😊

    Ubistvu mi noben ni raziskoval zakaj vedno tako slabi rezultati..ampak cez vseh 5 postopkov do zdej nisem se pridelala vec kot 3 folikle..sem pa imela 2kratka in 3 dolge protokole in imela menopur po 3ampule ali pa bemfolo..in vedno enako slabo..stara sem 37..aja pa se debelina endometrija je 14mm..a ni to ze prevec?kaj bo šele v četrtek na uz?

Oj, tudi jaz bom v jan začela s postopkom. Zdaj čakam na M, da začnem z injekcijami.

Imam pa vprašanje za vse tiste, ki ste v bližnji preteklosti imele punkcijo. In sicer me zanima, ali mora partner nujno s tabo v operacijsko oz. ambulanto, kjer ti izvajajo punkcijo? Namreč moj ne more videti krvi, pa me skrbi, da bi imeli zato več dela z njim, kot z mano 😁 itak me bo pripeljal, ampak bi raje počakal v čakalnici.

Za vse, ki ste že v postopku in vse, ki še boste, držim pesti, da nam uspe 🤗💗

Js sm imela punkcijo decembra v Lj in partner samo odda seme ter mora iti. Ostanes sama in ga poklices, ko te “izpustijo”. Ne sme biti tam, zdej niti na prenosu zarodka ne sme biti prisoten.

@Mandarina638 hvala. Glede na covid situacijo, bo verjetno še nekaj časa tako. Saj bi rada, da je zraven absolutno, amapak me je tole res skrbelo, če bi moral biti pri punkciji zraven.

Sem slišala, da je punkcija boleča. Za katero opcijo ste se odločile, lokalno, splosno anastezijo ali sedacijo. Jaz še nikoli nisem šla na punkcijo, zato ne vem, kaj vzeti. Imam nizek prag bolečine. Kaj predlagate? In koliko časa traja punkcija?

 

Punkcija ne traja dolgo, kaksnih 10 minut, odvisno tudi koliko foliklov pridelas. Malo boli, je pa bolj neprijetna kot boleca. Js sm imela lokalno in sm vse cutila, me niti niso vprasale kaj zelim. 1 dan prej so me poklicale po telefonu in rekle, da bom imela kar lokalno, da me iz Postojne imamo ponavadi lokalno. 🤷‍♀️ Je pa bila zraven mene punca, ki je imela splosno, tisto se mores pa verjetno izrecno zmenit. Pomoje ce se le da, dajo kar lokalno ker je najmanj dela in najhitreje gres lahko potem domov (ko gres lulat, lahko gres domov). Mene je bolj bolelo potem, ko se je vse skupaj razbolelo. Par dni sem komaj vstala iz postelje. Nekatere pa nic ne boli, cist odvisno od posameznice. Vprasaj kako je s to sedacijo, ce bi se dalo dobit. Je pomoje se najboljsa varianta.

@Mandarina638 jutri se ji izteče 14 dnevna karantena 😂 pa kakor sem gledala danes po koledarčku sem takrat imela malo bolj obilen beli tok, tako da zdaj pa res upam, da pride ta teden…

Če ne bom pa kar Dabroston začela, da bo ziher prišla v času za naslednji cikel.

Pozdravljene!

Za mano je prvi dan z mojim 🐧🥰. Celi dan me je porahlo ščipalo v jajčnikih, tako da sem še težje preusmerjala misli…

Še katera odšteva dneve? 😊

@Petrca222 parter zdaj niti ne sme biti s tabo, pride pred punkcijo, podpiše, odda seme in pol mora ven počakati.

Jaz sem imela sedacijo, sem bila cel čas pri zavesti (ene pa tudi zadremajo vmes), me ni pa nič bolelo med punkcijo in tudi po punkciji ni bilo hujših bolečin, pa sem imela 8 celic na enem jajčniku. Drugače imaš pa možnost tudi splošne anastezije, tam si pa v nezavesti, tako da sploh nič ne veš, se zbudiš ko je vsega konec.

Najraje vidijo, da vzameš splošno, ker je s tem najmanj dela, ampak ti kar povej na zadnjem ultrazvoku, da hočeš sedacijo ali anastezijo (pa itak že pri sprejemu v postopek označiš kaj bi rad), ker imaš nizek prag bolečine. Jaz sem jim kar rekla, da ne bom tvegala, da bi trznila od strahu ali pa od bolečine in bo prišlo do kakšne poškodbe, ker imam že tako samo 1 jajčnik…

Je pa res, da imajo zdaj zaradi korone sploh za vikende problem s kadrom in pol ti kakor ne morejo obljubiti da bo anasteziolog na razpolago ( ma mislim, da če ga boš zahtevala ga boš tudi dobila, ker vsaj eden mora biti v službi).

@Nesrečnica ali si morala pred sedacijo še na kakšne preiskave,ali samo prideš tja in ti dajo? Koliko časa si pa potem še tam po sedaciji?

Tale opcija se mi zdi zaenkrat še najboljša.

 

@gina123 @juli83

Ste mogoce ze dobile kak klic iz MB?

Mislite da bo kaj dlje trajalo glede na trenutno covid situacijo?

Ojla.

Tudi jaz se pridno pikam, me pa zanima glede transferja (če pride do njega), kako je s partnerjem? Samo podpiše in gre, ali tisti dan sploh ne rabi pridet tja?

Hvala za odg. In prav res občudujem vse ki greste večkrat čez vse postopke. Bravo.

@Petrca222 nobenih preiskav nisem imela prej, samo nek vprašalnik se izpolni. Sem imela pa pred tem 3 splošne anastezije in sem vedela, da nisem preobčutljiva pa da nimam nekih stranskih posledic (edino slabost, ma to so mi dali pol nekaj proti slabosti in je bilo ok).

Po punkciji si tam še cca 2h, kako uro ne smeš vstati, potem pa načeloma ko greš lulat greš lahko domov.

 

@Pikolina916 za sveži prenos moj ni smel z mano notri, je počakal zunaj in sem mu potem nesla ven nek papir za podpisati (lahko ga pa tudi pol po pošti pošlješ).

 

@anonimna, žal se ne spoznam toliko na debelino in velikosti..bi prepustila zdravnikom. Važno da vsaj kaj reagiraš. Držimo pesti, da bo do konca uspešno 😎

Punce, v Dravljah (kjer sem bila prvič), delajo punkcijo v živo, brez vseh anestezij..me je precej bolelo, a sem preživela. Skratka, popolne anestezije zagotovo ne rabite in je škoda telo s tem obremenjevat. Krvi pa med punkcijo ni. Jaz sem potem po posegu minimalno krvavela, si daš vložek in je.

V še normalnih časih, ko je bil lahko mož z mano, je bil itak pri moji glavi in niti ni videl kaj se dogaja. Danes pa tako ne sme biti.

Jaz upam da jutri začnem, se mi spet kaže M 🙈 bomo videli.

Odgovor na objavo uporabnika
Nesrečnica, 18.01.2022 ob 19:56

@Mandarina638 jutri se ji izteče 14 dnevna karantena 😂 pa kakor sem gledala danes po koledarčku sem takrat imela malo bolj obilen beli tok, tako da zdaj pa res upam, da pride ta teden…

Če ne bom pa kar Dabroston začela, da bo ziher prišla v času za naslednji cikel.

Ne morem verjeti, spomnem se v prejsnji temi k te je isto pustila cakat, js se vedno mislim da je vse skupaj psihicno povezano. Mogoce se tebi ne zdi, ampak nekaj mora biti, da ima taksne “izpade”. 😡 Res upam da cimprej pride, pomoje sem kar v pricakovanju s tabo. 😁

@pikolina916 za transfer partnerja ne rabis, vsaj decembra je bilo tako. Sem tud js mislila da bo rabil kej podpisovati, pa ni bilo treba, sva potem po posti poslala. Ko sem imela prenos je zraven ene punce prisel zraven, ki je tudi prisla na prenos, pa so ga “nagnali’. Tako da trenutno smo bolj prepuscene same sebi. 😉

Odgovor na objavo uporabnika
vita43, 18.01.2022 ob 21:56

@gina123 @juli83

Ste mogoce ze dobile kak klic iz MB?

Mislite da bo kaj dlje trajalo glede na trenutno covid situacijo?

 

Ne, jaz nisem dobila nobenega klica, nobene pošte (niti iz konzilija), nobenega maila, skratka nič…  Naj bi bila vpisana 6.12.2021 v čakalno knjigo sedaj pa čakamo. Nevem pa kako dolgo bo, meni so rekli od 3-4 mesece, medicinska sestra je bolj govorila o 3 mesecih. Zdravnik je pa rekel da 3-4 razen če bi zaradi covida kaj zapirali ampak da menda nič ne kaže na to da bi, tako da ne vem… Sem pa zasledila da nekaterim rečejo v MB 2 meseca, nekaterim 3, 4 ali celo 5 mesecev. Ne vem ali se to kaj razlikuje od nujnosti in let pacientke ali pa pač vsak reče drugače, potem pa čakaj.

 

Jaz res upam da pridemo čimprej na vrsto… Jaz sem se že psihično pripravila na injekcije in sedaj komaj čakam da dam to čez :D. Trenutno (od 1.1.) sem na dieti in na polno telovadim. Saj ne da bi morala shujšati, imam kar normalno težo (okej, mogoče kakih 5 kil preveč :D) ampak sem se odločila bolj zato, da malo odmislim vse skupaj, pa še v službi je gužva za znoret, čeprav še vseeno najdem čas in razmišljam o vsem skupaj.

 

Ko sem že ravno pri dieti, mene je kar malo strah kako me bodo vse te injekcije in terapija napihnile, mogoče sem se tudi zato odločla zdaj za dieto, da dam dol kar bom potem mogoče dobila gor. Ko sem jemala kontracepcijske sem se takrat zredila 10kg v pol leta, pa da ne govorim kakšne čustvene izpade sem imela, kot da bi imela bipolarno motnjo (iz smeha v jok in obratno). Zato sem takrat tudi po pol leta prenehala z kontracepcijo. Tako da če sodim po tem, potem mi te hormonske terapije zelo očitno ne odgovarjajo in sem se že psihično pripravla da bodo šle kile gor razpoloženje pa dol :D. Se mi moj kar malo smili, ker me bo moral prenašat…

 

Kako ste se pa ve kaj zredile med terapijami/postopki (če ste se seveda)? Je bila kakšna srečnica in je shujšala? :))

Pa še glede prehranskih dodatkov… Ali jih tiste, ki čakate na IVF pa tudi tiste v postopku jemljete? Jaz jemljem kar elevit (sem rekla da bom jemala kar dokler ne zanosim pa seveda potem tudi tako kot je priporočeno). Kar se tiče ostalih prehranskih dopolnil pa jemljem še omega 3, probiotike, maco, vitamin D in C, ginseng in ginkgo biloba (ja vem – veliko :D)

Aja pa vsim puncam, ki ste uspešno zanosle in vse tiste ki ste rodile iskrene čestitke, me ostale borke pa vem da bomo kmalu na istem – z dojenčkom v trebuščku/naročju!

@Mandarina638 ma ne vem kaj je, zdaj sem začela jest neke tablete, ko pomagajo pri hormonih pa upam, da bo kaj pomagalo…

meni je pa danes konco folikel pocu, ovulacija.. in grem v ponedeljek 24.1.na prenos odmrznjencka.. 😊

lp

@Petrca222, brez skrbi, partner ne gre nikoli v ‘operacijsko’ s tabo na GKLj. Pred korono te je čakal v čakalnici, v času korone pride samo toliko da odda seme in gre ven iz stavbe čakat. Niti jaz nisem doživela da bi kdaj bil lahko prisoten med samim transferjem, samo podpisat je prišel (pred korono recimo, zdaj pa itak ne).

Če imaš nizek prag bolečine svetujem sedacijo. Ne boš spala (mogoče zadremala kot je povedala že nesrečnica), čutila ne boš nič, tudi razbolelo se ne bo tako. Jaz sme imela 1x samo lokalno, samo 4 folikli, pa me je bolj bolelo potem doma kot pa pri sedacijah in več foliklih. Splošna se ti splača samo če boš imela 15, 20 foliklov. Je pa res da mora bit tako za splošno kot za sedacijo prisoten anesteziolog in zato te bodo probali prepričati da je lokalna dovolj. Saj je, marsikatera se sploh ne pritožuje, jaz pa si mislim, čemu se mučit, če je lahko drugače. Nisem ena tistih, ki se počutijo bolj hrabre, ko bolj trpijo. Torej jaz bom vzela lokalno samo če bi imela 3 ali manj folikle,  za vse kar je več, sedacija. Moraš pa kaki 2 urci tam ostat na opazovanju, to pa računaj. Po lokalni greš domov cca 20 minut po punkciji. To je sicer povečini razlog da se po lokalni bolj razboli, ne počiva se dovolj, prehitro se vstane. V tujini se spploh ne poslužujejo lokalne, vedno sedacija ali splošna. To kar je bilo pa pri Rešu je bilo pa za moj okus barbarsko. Ampak razumem, ni imel anesteziologa.

Blackpearl, super! 😊💪

Boš točno en teden za mano! Meni se tako vlečejo dnevi…

New Report

Close