Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP -IVF 2022

OBMP -IVF 2022

@Anonimno1597 hvala. Sem slišala kaj vse delajo pri Rešu. Kolegici niso dali lokalne, ker baje itak ne pomaga. Poleg tega je moral njen partner sodelovati pri punkciji, ji stiskati trebuh, da so jajčniki stabilni, da se ne premikajo. Ko mi je tole povedala, me je kar zmrazilo, kaj se grejo 😬 Jaz sem v GKLJ in upam, da so bolj človeški.

Bom videla, koliko foliklov bom pridelala in se potem na podlagi tega odločila za lokalno ali sedacijo.

Danes sem dobila M, ampak če se prav spomnim mi je sestra rekla, da se 1. dan M šteje, ko je kri sveža, rdeča in ne že ob prvih izcedkih. Kdaj ste ve računale 1. dan M?

@Nesrečnica @Mandarina638

Hvala za odgovore. No jaz sem danes dobila vročino in ni korona, zgleda kot viroza.

Še to zraven inekcij da bo bolj zabavno 😁😁💪

@petrca222 mene so vprasali kdaj se je vlilo in se potem tisti dan steje kot 1. dan M. Rjavi izcedki ne stejejo.

vita43 nobenega klica, nobene pošte iz UKC MB…. Samo da sem v čakalni listi od 29.11.2021 po mailu.

@gina123 nama je samo sestra rekla da naju cez 2 meseca poklice da greva dat kri zaSPB, ginekolog pa samo da se caka 3-5 mesecev za postopek odvisno od covid situacije. In to je bilo to. Od takrat sem dobila samo se izvid zadnjega pregleda po posti, niti ne vem ce to pomeni da sva v cakalni vrsti al ne? Ker nisva nic drugega dobila. 🤷‍♀️

Jst jemljem od DM folno kislino+omega 3 pa vitamin d3, no pa magnezij ob mesnstruacijah. ☺️

Jaz se ne spomnim kdaj sem nazadnje tako čakala M. Imam že rdeče, ko se obrišem in si mislim da je to to, potem pa spet nič. Živci očitno res naredijo svoje. Enkrat bo že 😎

Ne vem več kaj je katera pisala.

Med samim jemanjem injekcij, da bi se zato zredil, se zagotovijo ne. Je pa ista fora kot pri PMS, bi pač skoz jedu. Tako da vsaka zase ve, da se ne nažira in se zato zredi.

Jaz sem bila pri Rešu zadovoljna in kot ste pisale, nisem dobila kakšnega slabega občutka. Res je pa, da delajo punkcijo brez narkoze. Sem živa in vse je bilo ok. Imam pa precej visok prag bolečine, tudi pri zobozdravniku sem vedno brez injekcij.

Jaz pa drugače jem kar iz DMa trenutno tablete – folna + omega. So isti kot iz lekarne, le 10 EUR cenejši.

Še katera poleg nesrečnice čaka M, da jo prav heca kot mene? 🙈

@Fracek prav enako je z mano. Občutki so tko mešani da joj 😔 po eni strani ne vem več a bi se veselila pa bla optimistična po drugi strani pa naj bo že vse čimprej mimo, da vem na čem sem 😏

 

Jaz sem imela danes prvi UZ za 🐧. Sluznica je 7mm tko, da imam ponovni UZ v ponedeljek. Nato naj bi dobila datum za prenos. Malo me bega, a ni tko, da je za prenos 🐧 potrebno spremljat folikle in ovulacijo? Al sem jaz kaj zamešala 🤔

@Pika1212 to z M je res živčna vojna in iskreno držim pesti, da jo obe z @Nesrečnica čimprej dobita in nadaljujeta boje z nami 🙏 💪 Meni k je zamujala so mi SO vedno pomagali in jo potisnili naprej 🙈 se moj skoz heca na ta račun 😂

Olja punce..dans sm mela zadnji uz..folikla velka 20..zvecer stop injekcija in v soboto punkcija🙂..mi je dans rekla zdravnica..jojjjj kako slabo samo 2 maste hahahaa..ja kaj cmo sej jst bi tud kej vec pa ce ni🙈..edino cista se kr ustraja na 33mm..ali katera ve kaj bojo s to cisto..jo bojo punktirali?

Kako gre ostalim? 🙂

@MinnieMe313 ma meni nič ne pomaga, ne SO, ne fizična aktivnost (napor), ne topli obkladki, ne kopeli, nič… Če do ponedeljka ne bo nič bom začela z Dabrostonom, da jo sprožila nekje v času, ko bo morala naslednja priti

 

Zivjo…men gre tut vse narobe…29.12.21 sm mela splav v 10.tednu s tabletkami,receno da se je vse spucalo…danes mela pregled pri svoji G in morm jutr ponovno na splav kr je se vse not…ni mi jasno kako,ce sm krvavela nenormalno,zgubila ful krvi tok da morm jest zelezo,po splavu 2x kmau skup padla…nc mi ni jasno…in jutr naj bi spet mela splav s tabletkami…me je tok strah da se bo spet vse ponovilo,rabla sm 2 tedna da sm prsla k sebi k tut par korakov nism mogla nardit…probala se bom zment za abrazijo,ce bojo hotli nardit

@nikita21 ojoj, grozno 🙁 pa niso nič preverili po splavu, če se je spucalo ali ne? Upam, da bodo vsaj zdaj preverili, sicer pa res povej, da bi imela raje abrazijo, da se za ziher spuca…

Jaz ne vem, včasih se obnašajo kakor da je to ne vem kakšen poseg…

 

 

@nesrecnica so preverli in rekli da lahko grem domov(mlada zdravnica),ceprou sm zgubila ful krvi…se bom probala zment za abrazijo,ker s tabletki negrem nikul vec

@Microbio moja moja, hvala ti, sem hvalezna za tvoje tople misli in navijanje.❤❤ In @Mandarina, optimizma ni nikoli prevec, tako da racunam na vas vse, ko ga bo primanjkovalo ❤❤🥰😘😘


@MinnieMe
, tocno tako kot pravis. Jaz sem trenutno v neki cisto x dimenziji, sploh se ne zavedam dobro, da se jutri spet podajam na to pot, ker je datum zdaj kar prisel, imela pa sem pestro dogajanje in nic casa za razmisljat o postopku. Imam pa zraven vsega se obcutek, da bom zbolela. Bomo videli jutri, kaj bo test pokazal 😅, mogoce pa so samo zivcki.

Ce se prav spomnim s prvega postopka s pingotom v spontanem ciklu, sem imela samo 1 UZ, nato pa dobila ovulacijske teste in samo javila, ko je bil pozitiven in so mi potem dolocili datum transferja cez 5 dni se mi zdi. Prakse se nekoliko razlikujejo od klinike do klinike, pa se na isti kliniki morda od G do G vcasih malo drugace. Jaz sem v Mb drugace. Drzim pesti zate, da gre vse kot po maslu in kmalu dobis pikico 🤗

Ojoj, @Nikita, grozno, zal mi je, da moras vse to dozivljati, ni enostavno. Mlad G al ne, saj to pa se bi res moralo na UZ videt al kaj … ceprav, mislim da sem ti pozabila napisat nazadnje, da je meni na potrditvenem osebni G nasel plod, zelo lepo viden na slikici, tudi ze oblika glavice, cez 2 uri na urgentnem oddelku za splav pa G ni nasla povsem nic (sem pozabla vzet sliko s sabo), samo nek odboj, pa se to se mi zdi, da z veliko domisljije. Sem se vprasala po “zdravju” aparatur 🤔 Absolutno bi morala na abrazijo, ce mene kaj vprasas. Eh boga, drzi se, mislim tudi na tebe ❤

 

Fracek, tako je ja, v Mariboru. Uz, na katerem določijo začetek ovulacijskih testov, potem pa 5 dni po pozitivnem prenos. Govorim o prenosu 🐧 v spontanem ciklu. Tako je zdaj in tako je bilo že dve leti nazaj. En 🐧 me pravkar jezi, ker noče spati, enega pa že peti dan grejem in stiskam pesti, da kmalu zagledam +🥰🍀

 

Ali katera ve ali nas na dan punkcije v ljubljani testirajo na covid tudi ce si cepljena?

Hvala in lp 🙂

@minnie, jaz z zamrznjenčki še nimam izkušenj..no saj so ti punce razložile. Koliko pa jih imaš? Držim pesti, da bo hitro 💪


@nikita
, zelo mi je žal. Držim pesti zate, da ne boš rabila še dodatnih tabletk in ti pošiljam velik objem 😀 Je bil to tvoj prvi postopek?

@ fracek, ti samo uživaj 🤗🤗


@nesrecnica
, kaj novega? Držim pesti tudi zate, da ti bo pomagal Dabroston, če ne drugače.


@Mihi
, tudi jaz močno stiskam pesti zate, da se trdno prime pingvinček 🤗🤗 je pri prvem tudi uspelo v prvo?

Jaz sem končno dočakala menstruacijo. Dobim danes že prvo injekcijo.🥳🥳🥳

Ena je pisala, da je zbolela, pa ne vem več katera.. držim pesti, da je bolje. Je katera imela izkušnjo, če pač ni Covid gre vse normalno naprej? Ali kaj vpliva, če zboliš samo za kakšno virozo? Pri nas skozi kaj nosi iz vrtca, zato sprašujem 🙈

Pika1212, ja… Doma ima prvega 🐧iz prvega postopka. Uspel ni samo prenos svežega zarodka. Takoj naslednji mesec sem šla po zamrznjenčka in je uspelo. To zdaj je drugi 🐧 iz prvega postopka, več pa jih nimam in močno upam, da rata, ker res ne bi še enega postopka. Malo me že čas baše. Marca bom 40… 🍀

@Pika1212 danes končno dočakala teto s Krvavca 😂 je le prišla iz karantene 😂

Tako, da v mesecu ljubezni upam, da bo dovolj ljubezni, da se moj pingvinček vgnezdi ❤️

Odgovor na objavo uporabnika
vita43, 19.01.2022 ob 19:55

@gina123 nama je samo sestra rekla da naju cez 2 meseca poklice da greva dat kri zaSPB, ginekolog pa samo da se caka 3-5 mesecev za postopek odvisno od covid situacije. In to je bilo to. Od takrat sem dobila samo se izvid zadnjega pregleda po posti, niti ne vem ce to pomeni da sva v cakalni vrsti al ne? Ker nisva nic drugega dobila. 🤷‍♀️

Jst jemljem od DM folno kislino+omega 3 pa vitamin d3, no pa magnezij ob mesnstruacijah. ☺️

Tudi jaz sem dobila po pošti samo izvide, ampak sem po dobrem mesecu od pregleda, jim pisala email, kdaj dobim pošto iz konzilija, ker je bilo rečeno da jo dobim v 14 dneh in da če je ne dobim, naj se jim javim po kakem mesecu od pregleda. Sem dobila potem odgovor, da pošte iz konzilija ne bo oz. bo prišla skupaj z napotki, takrat ko bom prišla na vrsto in mi je potem zraven napisala še, da sva bila 6.12. vpisana v čakalno knjigo. Mogoče je dobro, da jim napišeš mail ali pa pokličeš in vprašaš kdaj si bila vpisana v čakalno. Kdaj pa sta imela zadnji pregled?

Sporoči kdaj si bila vpisana, ko boš izvedela, da vidimo če lahko pričakujemo podoben datum za postopek 🙂

 

Odgovor na objavo uporabnika
juli83, 19.01.2022 ob 18:49

vita43 nobenega klica, nobene pošte iz UKC MB…. Samo da sem v čakalni listi od 29.11.2021 po mailu.

Potem sva midve bile dokaj blizu (datumsko) vpisane v čakalno knjigo. Sporoči ko boš prejela kak klic, potem vem da ga mogoče v kratkem ahko tudi jaz pričakujem. Upam da nam čimhitreje mine in da začnemo s postopkom 🙂

 

 

Hej hej. Tokrat pa je tudi mene telo pustilo na cedilu. Sem bila na UZ in ciklus ni ok, endometrij na 7 dan samo 1,4, mini mini folikli in cista, tako da cao pero in vec srece naslednji mesec 😓


@Nesrecnica
, super, pa imas vsaj ti danes dober dan. Bom mislila na tebe in navijala. 🤞


@Nika
vso sreco na punkciji, @MinnieMe, tebi pa tudi srecno na naslednjem UZ.

Lepo bodite 🍀

New Report

Close