Najdi forum

November 2009

VALERIJA KATERE ANTIDEPRESIVE JE JEMALA TVOJA PRIJATELJICA? JAZ IMAM FODISS..A JIH JE LAHKO JEMALA TUDI KO JE DOJILA?

Mam eno vprašanje za tiste, ki niste prvič noseče. Zanima me, če se prsi povečajo samo na začetku nosečnosti ali se večajo ves čas? Rabim večje modrce, pa ne vem, kako veliki naj bodo. Kaj pa potem, ko se začne tvoriti mleko? Ratajo še večje??? (prej sem bila ploh in sem sumila, da je fajn biti ploh, zdaj sem pa prepričana o tem:-)
Sicer sem pa zdaj dobila PDP in sicer konec novembra…
Lep pozdrav vsem!

Jaz sem imela 1. nosečnost skoz majhne. Samo ob navalu mleka ob porodu – sem pa rabila za 2 št večji modrc. In fasala strije :(((

OJLA VALERIJA A SI SE ZGUBLA? UPAM DA JE S TABO VSE OK..NIČ SE VEČ NE OGLASIŠ

Hvala ferarri 25 za podatek…
Sicer sem bila pa na nuhalni svetlini, moj dragi je bil čisto ganjen, ko je slišal bitje srčka. Žal pa nisva izvedela kaj bova dobila, tako da morava počakati do morfologije. Kako gre pa kaj ostalim?

Živjo!
Končno smo dočakali izvide HB. Vse ok, imeli pa bomo fantka.
Bomo.meli.nekaj-med nosečnostjo sem imela le malo večje prsi kot pred njo, po porodu in med dojenjem pa približno eno številko večje. Sedaj sem v 16t pa še nisem kupovala novega modrčka in ga verjetno tudi ne bo treba do poroda. Kupila bom en modrček za dojenje, potem pa bom videla sproti.
A mogoče katera ve, kje prodajajo vozičke Concord (neo), da bi ga lahko videla ”v živo”? Na slikcah na netu mi je zelo všeč ampak me zanima, kakšen je v resnici. A ima katera izkušnje s to znamko?

OJLA!
DA SE VAM PRIDRUŽIM.PDP IMAM 11.NOVEMBER!SEM V 14.TEDNU IN 4 DNI.
PRIČAKUJEM PA PRVO BEBICO!KOMAJ ČAKAM!

Ojla punce!
Kako vam gre kaj? A se še lahko zatlačite v svoja oblačila? Sama ugotavljam, da bom rabila kakšne nove hlače, ker mi ratujejo nekam ozke. čeprav se tolažim, da imam zdaj tak trebuh kot večina drugih žensk (vse, ki jih vidim imajo trebuščke 🙂 )… Kako pa kaj teža? Počutje? Menda je zdaj najprijetnejši del nosečnosti, če izvzamemo vse tegobe glede nuhalna, AC IN HB…
Lep pozdrav vsem!

Midva sva bila danes na nuhalni. Glede na to, da nosim zamrznjenčka, sem še toliko bolj vesela, da je videt vse ok. ful je blo lepo. PDP so mi dal 28.11. pa verjetno bo punčka.
imam velik trebuh (mal je se od prej), ampak vsi ze opazijo, da sem noseca. juhuhu, kako lepo.

Ja čestitam buhteljček,,jaz imam pa jutri ginekologa in komaj čakam..mogoče izvem spol..

Zdravo punce, kako gre?

Kako kilogrami? Mene že malo skrbi, ker se nikamor ne premaknjejo (iskreno sem že pričakovala kak kg več)… Ma sej vem, da bodo na koncu podivjali. 🙂

Že kakšna čuti gibe? Pri nas v 14. tednu še nič… V prvi nosečnosti je bilo prvič po 17. tednu.

Hecno, slabo mi ni, trebuh je še mali, kg še ne rastejo, brc ne čutim – včasih se moram uščipnit, ker ne vem a sem res noseča al se mi samo zdi.

Mene pa zanima, če ima katera beli tok? in kaj to pomeni. jaz sem do sedaj jemala progesteron vaginalno in niti nisem ugotovila.

Ojla!
Sandra26 a ti verjameš pri tako majcenem plodu, da ginekolog prav vidi? Jaz sem na nuhalni sicer pozabila vprašat za spol ampak se mi tudi zdi, da ne bi čisto verjela, glede na to, da je plod velik 6cm, ima potem torej penis velik 2mm in to naj bi se bi se videlo pri vseh tistih sencah??? Bom vprašala na morfologiji, takrat bi že lahko verjela, da se res vidi.
Kaj pa planirate narediti glede garderobe? Eno nosečniško poletno potem pa še eno jesensko? Ni najbolj posrečena kombinacija…
Gibanja vem, da se še na da čutiti tako zgodaj, ampak nekaj se tam premika…

Ojla..vem da ni čist 100 % ampak imam kar zaupanje v svojega ginekologa..in v torek mi je rekel da je skoraj siguren da imam punčko..plod pa je velik že 11 cm…sicer mi je pa vseeno samo da bo otrok zdrav..Garderobe pa ne bom kaj dosti spreminjala..samo kakšne malo večje trenirke in majčke pa bo..konec koncev bo to še kako hitro za nami..gibanje pa jaz že kar čutim,že kak teden dni..pa ostale??
pa lepo nosečnost vam želim

Buhteljcek, beli tok v zmernem obsegu imam.
Trebuha ni še nihče opazil, razen mojega dragega, ki je ugotovil, da zdaj imam pa res trebuh (aha potem, ko se v 80% svojih hlač za ven ne spravim več!). Kile imam 2 več ampak obseg trebuha je pa za eno konfekcijsko cifro večji. Zgleda, da sem imela same nadpovprečno tesne hlače, da se nikamor več ne zatlačim…
Potem pravite, da je gibanje mogoče čutiti tako zgodaj? Jaz imam sicer rok konec novembra, tako da sem malo zadaj, po drugi strani pa piše, da lahko vitke nosečnice otročka čutijo prej kot ostale…

živjo,

se vam pridružujem, rok imava 2. novembra, je pa to moja prva nosečnost. sicer nobenih slabosti, imam pa rizično nosečnost, tako da leživa že malo več kot mesec. se pa izboljšuje;)

sem vprasala eno sodelavko, je rekla da čutiš otroka na zacetku tako, ko da bi ti ribica zaplavala po trebuhu:)

Živjo punce. Na tej temi pa res nismo preveč zgovorne. Pri nas zaenkrat ni nobenih sprememb, malo me skrbi, ker še vedno ne čutim gibov. Hvala bogu za Angelsound, s katerim lahko vsaj poslušam bitje srca. Če bi bila noseča prvič me to ne bi tako skrbelo ampak tretjič bi pa morala čutiti gibe prej. Upam, da bo naslednji teden na morfologiji vse ok.
Buhteljček-gibe res čutiš kot premik kakšne ribice ali metuljčka.

Evo, še ena zaskrbljena. No, nič več 

Sem noseča v drugo in prvič sem čutila krepke gibe že v 16. tednu. Sedaj sem pa že v 17. tednu in še nič. Ampak sem imela pregled, izrazila zaskrbljenost, pa mi je moj ginekolog naredil kar UZ (čeprav sem ga prosila, če lahko samo srčka poslušava). Vse je OK. Zgleda je tole bitje bolj nežno in mirno. Vsaka nosečnost pa drugačna.

Včeraj se mi je spet zdelo, da čutim gibanje. Ampak se zavedam, da je pri tem lahko domišljija bolj aktivna od otročička. Itak se mi pa to premikanje oziroma njegovo občutenje ne zdi prav bistveno. Če bi bilo kaj narobe, bi že izvedela.
Kako se pa kaj pripravljate na otročka? Že kaj kupujete, preurejate? Midva bova morala predelati pisarno v otroško sobo, pa se mi zdi, da bi bilo pohištvo bolje premikati čim prej, dokler si še nisem v napoto s prevelikim trebuhom.
Oblačil pa še ne kupujem, bova na dopustu, ko greva v soseščino kupa outlet trgovin, bova upam kaj prihranila.

New Report

Close