November 2009

No pa se po dolgem casu oglasam se jaz.Sandra26 mislim, da bos tukaj tesko nasla kaksne nosecniska oblacila, saj jih bomo kmali vse potrebovala, probaj na drugem naslovu , vidim da so tudi punce iz lanskega novembra te imajo svoje dete ze v rokah in tako nosecniskih cunjic ne potrebujejo vec.

Mene so slabosti minile sem pa se vedno utruuuuuuuujena.
Termin poroda imam sedaj dolocen in sicer 24.11.
Moj ginekolog ima v ordinaciji televizijo cez celo steno (pri prvi nosecnosti jo se ni imel) pa sem v tej povecavi videla svoje dete- jaz bi kar celi dan strmela noter.Naslenji pregled imam 6.5. nato pa kmalu ze nuhalno.Jaz se vsakega pregleda veselim,saj potem vidim svojga sonceka, mi je pa vedno smotan stopit na tehnico, to bi najraje zbrisala iz programa 😉))
Doma imamo ze fantica, kaj bo sedaj mi je cisto po pravici povedano vseeno.

Upam, da ste vse v najlepsem redu.

Se beremo.

zivjo punce mene pa zanima ce vas kaj hormoni matrajo
jaz sem vcasih taksnba d a bi sama sebe pregriznila pa kr jokala bi=)

kada 6.5 imas ze drugi pregled?? jaz imam 7.5 sele prvega pdp bi po lastnih izracunih naj imela 25.11
komaj pa cakam da bom videla mojo malo pikico=)=)=)

Živjo
HB je za mano in sedaj moram seveda počivat, pa mi je že prvi dan ful dolgčas, ker nisem navajena bit pri miru. Krčev ali bolečin (hvala bogu) nimam, samo zoprn občutek v spodnjem delu trebuha, kamor te špiknejo. Zaenkrat sem ful optimistična, vendar bodo naslednji 4 tedni zelooo dolgi.Ko dobim izvide sem nameravala kaj malega kupit ” tko za dušo” pa sem ugotovila, da je to skoraj nemogoče. Oblačilca so sedaj seveda vsa poletna, tako da ne pridejo v poštev, vozičke pa dobijo konec avgusta baje že nove (kolekcija 2010), tako da bo verjetno boljše počakati. No, ker sem že doma se ukvarjam z načrti za preureditev otroške sobe. Če ima še katera kaj več časa naj se javi, da bo malo manj dolgočasno.
lepo se imejte.

ZDRAVO MD..TUDI JAZ SEM DOMA..ČAKAM PA TRETJEGA OTROČIČKA..OD KOD PA SI? NA KAKŠNI PREISKAVI SI BILA TO? JAZ IMAM JUTRI SPET PREGLED PRI GINEKOLOGU IN UPAM DA BO VSE OK..SEM V 12 TEDNU..PA TI? KATERI BO TO TVOJ? IN KOLIKO SI STARA ČE SMEM VPRAŠAT?
LP
SANDRA

Živjo Sandra
Bila sem na biopsiji horionskih resic (podobna priskava kot amniocenteza,le da se dela v 12. tednu), ker imam že 37 let in je tveganje za Downov sindrom veliko višje že zaradi starosti.To je moja tretja nosečnost, vendar je od druge minilo že 10 let, tako da se mi zdi, da se je v tem času ful spremenilo. Včasih se počutim, kot da bi bila prvič noseča in nimam pojma o ničemer. Res pa je, da bolj ko prebiram te forume bolj se zavedam, kakšno srečo sem imela do sedaj v nosečnostih. Nikoli mi ni bilo slabo ali karkoli podobnega, le kg so se nabirali kot za stavo. Zato moram tudi zdej nehat jamrat, če pač moram bit par dni doma. Sicer pa me je prvi dan malo špikalo v trebuhu, zdaj pa je že ok. Edina težavica je, da sem se v Ljubljani tako prehladila, da se sedaj že dva dni nalivam s pomarančnim in limoninim sokom, tako da gre že na boljše. A ja – sem s Primorske, zato se pa tudi hecam, da vsakokrat ko pridem v Ljubljano staknem najmanj prehlad-malo za hec, da ne bo hude krvi. Lepo se imej in javi se še kaj.

AHA..JA NO JAZ ŠE NISEM V TEH LETIH AMPAK UPAM DA PA BOM..HE HE..MALO HECA..JAZ SEM PA S ŠTAJERSKEGA KONCA..IMAM PA ŽE DVA FANTEKA STARA 7 IN 4 LETA,PA SEDAJ UPAMO NA PUNČKO..KAJ IMAŠ PA TI? MA S KILOGRAMI PA ITAK ..JE BOLJŠE DA SEM KAR TIHO..SEM ŽE TAKO MOČNEJŠE POSTAVE IN SEDAJ SEM ŽE PRIDOBILA 3 KG..JOJ KAKŠNA ŠE LE BOM..HE HE..KOLIKO SI SE PA TI ZREDILA ČE SMEM VPRAŠAT? JA UPAM DA BO Z IZVIDI VSE OK IN DA BOŠ IMELA LEPO NOSEČNOST IN ZDRAVEGA OTROČIČKA…
LEP POZDRAV

Imam ”punčko”-navednice so zato, ker ima 15 let in je že zelo dolgo večja od mene in fanta, ki je star 10 let. V nosečnosti sem se obakrat zredila 20 kg. Sedaj sem si nekako zastavila cilj, da se ne zredim za več kot 8 kg. Zaenkrat je še ok, saj sem še na teži pred nosečnostjo a kaj pomaga, ko pa sem imela že takrat 10 kg preveč.Saj drugače me kg ne sekirajo prav preveč zdaj pa mi je ful zoprno, ker nimam kaj obleči. Stare hlače so mi tesne, če cel dan sedim v njih, v nosečniških sem pa kot slon.Vseeno sem kupila dvoje nosečniške hlače in krilo, saj že zdaj nimajo več številk.Se mi zdi, da poleti, ko bomo res potrebovale nove stvari ne bo več v trgovinah čisto ničesar.
Kar se tiče dojenčkovega spola bi seveda moški del familije imel fantka, hčerka pa punčko. Meni je pravzaprav vseeno.
lp

Živjo punce

Se bom še jst mal oglasla. Zdej so končn minile slabosti (vsaj v večini), kdaj pa kdaj so še. Sem pa zato morala zamenjati tablete.
Sandra26 s kerga konca štajerske pa si? Sta pa kr pridna da že čakate tretjega. Sem pa tudi jaz doma. Saj veste, nosečnice se hitro znebijo. A ste že dale nuhalno skoz? Jst komaj čakam.

OJLA VALERIJA77 SEM IZ OKOLICE PTUJA,PA TI? A ČAKAŠ PRVEGA OTROKA? JAZ IMAM NUHALNO 5.5. IN TUDI ŽE KOMAJ ČAKAM..
KDAJ IMAŠ PA TI ROK?
AJDE PIŠTE KAJ
ČAO

AJA,VALERIJA..KAKŠNE TABLETE PA JEMLJEŠ’

Živjo. Že dva dni me daje zgaga in mi je grozn ker ne morem zaspat. Sandra26 jemala sem elevit, vendar sem po njih grozn bruhala, zdaj pa jemljem pregnacare in sm kr boljš. Jaz sem iz celja, pričakujem pa drugega otročka. sin je star že 3 leta in pol. Tudi jaz imam nuhalno 5.5. v Velenju. Kje pa jo imaš ti?

ŽIVJO VALERIJA..JAZ JO IMAM PA NA PTUJU..PRI DR. ROSIĆU..IN UPAM DA BO VSE OK..JAZ JEMLJEM PA ANTIDEPRESIVE..AMPAK NE MOČNE DOZE..PA ME JE VČASIH KAR MALO STRAH,ČEPRAV ME JE GINEKOLOG POMIRIL DA NI NOBENEGA STRAHA,AMPAK NIKOLI NE VEŠ..MI IMAMO PA DVA FANTKA,PA TOKRAT UPAMO NA PUNČKO…A VE MOGOČE KATERA ČE NA NUHALNI ŽE LAHKO DOLOČIJO SPOL? MEE STRAŠNO ZANIMA..HA HA
LEP DAN ŠE NAPREJ IN PIŠTE KAJ

Živjo

Tud moja kolegica je morala jemati antidepresive in tudi naj ne bi bili škodljivi. Jih pač mora jemati zaradi bolezni. In je tudi že rodila, sicer je imela nekaj komplikacij vendar ne zaradi tablet ampak je imel otroček zastoj rasti, zdaj pa je že prav velik. Nima te kaj biti strah. Tudi jaz bi morala jemati zdravila za astmo, vendar jih zaenkrat ne, ker nimam težav. Na nuhlani se spol že da ugotoviti le če se dete prav obrne. Meni pri prvem niso mogli ugotoviti, upam pa da bo tokrat šlo ker sem tudi jaz firbčna kaj bo.

Pri meni pa je konec. Danes na UZ otroček negiben,srček ne bije več. jutri imam abrazijo.S tem se poslavljam s tega foruma. Vsem želim lepo nosečnost in najbolj čudovitega otročka na svetu!!!

Ojoj…kr hudo mi je ko sem prebrala da je konec. Ne vem kaj naj rečem, vem da je hudo ker sem tudi sama doživela ss in abrazijo. če moraš jokati, jokaj in ne drži v sebi, nato pa pogumno naprej. Upam da boš kmalu spet sporočila veselo novico.

Sandra26 veloko sreče danes na nuhalni!!!

DSLANA ZELO MI JE ŽAL…UPAM DA BO NASLEDNJIČ VSE OK..VALERIJA77 MOJA NUHALNA JE MIMO..VSE JE OK TVEGANJE JE 1:4567..PA PRI TEBI?NAŠ OTROČEK SE NOČE OBRNIT DA BI VIDELI KAJ IMA MED NOGICAMI..HE HE..PA TI? KAKO JE MINILA TVOJA NUHALNA? JE VSE OK? SI IZVEDELA SPOL?

Pozdravljene, novemberke 2009!
Sem nova na tem forumu. PDP imam 20.11.2009, to je moja tretja nosečnost, doma imam že 12-letnico in 10-letnika.
Nuhalno imam v Domžalah pri dr. Megličevi 12.5.2009.
Spremljajo me slabosti, ki upam, da bodo kmalu minile.
Pozdrav vsem bodočim mamicam.

Sandra26 No nuhalna je tudi za mano. Je bilo dete kr pri miru in se ni hotel obrnat tak da sem morala mal telovadit in kašljat, pol se je pa malo obrnil. Videti je bilo vse v redu. NUhalna svetlina je 1,9mm. Background risk je 1:494, adjusted risk pa 1:5167. Mi je pa rekla da imam izvid celo boljši kot pred 4 leti, zato ker sedaj vzamejo za podatke tudi nosno kost, srčni utrip in nuhalno. Takrat pa teh podatkov še ni bilo zraven razen nuhalne. Z cd-jem ni bilo nič ker ga sploh ne snema sem pa dobila zato 15 slikc. Ko sem vprašala za spol mi je rekla da je nakazano da bo verjetno punčka ampak čisto razločno se pa ni dalo videti. Bom naslednji teden vprašala svojo G če bo kaj videla. Sem pa glede PDP čist zmedena. Po menstruaciji je 15.11, po uz pri G. je 13.11., po nuhalni je 10.11., na slikcah od nuhalne pa 12.11. Zdej pa gruntaj ker je pravi..

JA MOJA NUHALNA JE PA 1,7…JAZ TUDI NISEM DOBLA CD-JA SAMO SLIKICE..JAz IMAM NASLEDNJI PREGLED 26 MAJA IN RES UPAM DA IZVEM SPOL..
DOBRODOŠLA BARBIKA..UPAM DA TI SLABOSTI ČIMPREJ MINEJO IN DA DOBIŠ ZDRAVEGA OTROČKA..MENI SE ČAS KAR MALO VLEČE..AMPAK SAJ BO..JE TREBA UŽIVAT V VSAKEM DNEVU POSEBEJ..A ŽE KATERA ČUTI OTROČKA?
LEP DAN

New Report

Close