Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva nosečnost in sredstva proti bolečinam

nosečnost in sredstva proti bolečinam

Pozdravljeni. Najprej bi rada pohvalila vašo stran.

Zanima me naslednje: Sem V 15. tednu nosečnosti in me zanima, če lahko pri zobozdravniku dobim injekcijo proti bolečinam. V zadnje sem bila noseča 10 tednov in injekcije nisem vzela (oz je zahtevala) ker nisem vedela ali to lahko kako škodi plodu. Sicer sem precej občutljiva na to bolečino, vendar če lahko kakor koli ogrozi otroka bom pač potrpela. Torej zanima me če je varno ali ne vzeti injekcijo pri zobozdravniku.

Draga Ines,

če kakšen operativen poseg kjerkoli v telesu moramo opraviti in ga lahko načrtujemo vsaj nekaj tednov v naprej, potem je najboljši čas druga tretjina nosečnosti (14. – 28. teden). Lokalna anestezija, če je dana strokovno je lahko nevarna le posredno, če je slučajno pride preveč naenkrat v krvni obtok in povzroči aritmijo, ki poslabša pretok skozi posteljico. To je izredno redek zaplet. Če se boste prepustili izkušenemu zobozdravniku, je vsaka skrb odveč. Morda bo moral dajati nestetik nekoliko počasneje kot običajno.

New Report

Close