Najdi forum

NOSEČKE-MAJ 2012

Čestitke vsem!!!

Prva pikica, tud jz še čakam…. Sem mela plan, pa moj otroček ni sodeloval 😉 Sem pa dobila občutek, kaj to popadki so… en cel dan špikanja, potem pa konec in razočaranje, ker se ni razvilo… Ampak se je zihr lepo prpravlo in ko bo, bo ful hitr 😉

No, pa grem nazaj čakat in izkat še kakšne žavbe o pospešku 😉

evo danes sm s pregleda v porodnisnici, odprta sm 3 cm vendar so me poslali domov ker imam se blage popadke, v cetrtek pa moram nazaj ce nau kj prej…. ginekologinja mi je rekla da nerabim epiduralne, ker me vaginalni pregled popolnoma nic ni bolel 🙂 tako da upam da res ne bo prehudo, edino zj sm zacela krvaveti ampak je rekla da vrjetno bom zaradi pregleda… ko sm bila na ctgju je lihkr ena rojevala in se je slisal vse v sobi…je pa res kricala in sm se ustrasla… babica je vsake tolk cajta prhajala povedat da ni tko hud porod, pa da je ze pri koncu, pa da stoka bl kokr pa boli, je prov vidla ko sm se ustrasla 🙂 ampak sj bo..ginekologinja je rekla da je glavca ze zelo nizko in jo je ze zatipala….tko da upam da v cetrtek bo kj ce ne ze prej… bomo vidl kako bo, rekla je edin da bi znala poj met probleme zarad hemeroidov….. :S

babi5 sj bova kmau….kdaj pa mas pdp?

Hej,
babi 5 tud jaz sem imela dvakrat v treh dneh lažne popadke in se je takrat res vse pripravlo:)))

Prva pikica-tud mene je en dan prej pregledala vaginalno, zatipala glavico, povedala, da je maternični vrat zmehčan in skrajšan, drugi dan pa sem že šla:))) Pa res ni tako hudo, kot se sliši…Za hemeroide pa ti povem, res bodo, če si imela zdaj z njimi problem, jaz pri prvem porodu imela težave z njimi in zdaj spet, so izstopili še bolj kot prvič, boleli bolj kot tisti šiv, ampak danes 6 dan so že čist mali, grejo počasi nazaj in tud na blato redno lepo hodim in ni več hudo…prvi dan ali dva bo hudo zarad njih, pol pa že bolje…ne se bat:))) Dvakrat se mi je zgodilo že, pa obakrat je minlo:)))
Drugače pa je naša Tajda priiiiiidna, včeraj spala 5 ur in pol, danes 6 ur in pol:)))) Res je pridna, se naje spi 3 ure ali malo več čez dan, naje spi:))) Še bolj je pridna kot prvi…in nič ne joka:)))

Lepo bodite

ČESTITKE vsem mamicam! Kako lepo, da majčki in majčice pridno prihajajo na svet!:))

Brann-jaz sem imela že 2. dan v porodnišnici take dojke, da sem mislila da mi bodo eksplodirale. Moj nasvet, pod vroč tuš, kolker preneseš čimbolj toplo vodo na dojke, potem si jih z rokami zmasiraš, probaj čimbolj zmehčat vse vozličke ki jih začutiš, potem pa (spet ročno), stisni ven mleko kolker bo pač šlo. Če imaš tak naval ti verjetno itak samo od sebe vn teče. Če si boš pa slučajno pumpala, pa si ne do konca izpumpat, ker bo potem še tolko bolj nastajalo. Spumpaš si samo do olašanja. Sej to se potem vse uravna ko začne otroček pit. Jaz zdej 8 dni po porodu, že lažje diham, so se zmehčale in je vse skupaj dosti bolj znosno.
Sem bila v nosečnosti na dveh predavanjih o dojenju in meni je vse to pomagalo. Lahko si namesto tuša daš gor vroče brisače, sam da se mlekovodi razširijo in da teče mleko ven, da ne dobiš mastitisa.
Pa po vsakem dojenju. res vsakem, lanolin gor, pa komprese od Multi-mum so tudi full dobre za bradavice, ker lepo hladijo.

Veliko užitkov v dojenju-meni je super lepo dojit!

levinja15 ja sj mi nc niso olepseval zadeve, rekl so kako je pa kako bo, pa da lahko pocjo pa da se kj vname, k men so pocl 2 dni nazaj in je blo kr hudo ampak so pa zj bistveno manjsi….je pa rekla ginekologinja da ce bojo pocl da se bom pc mogla veckrat tusirat da se kj ne vname ce bom slucajn kj sivana….ma sj bo, prezivela sm 3x da so sli vn pa pocl, bom pa se 4x….a pa tebe kj srbijo k mene za popizdt, nevem kva je huj…k ubistvu mene ne bolijo popolnoma nc zj sam srbijo pa fulll

lepo da mas tko pridnga otroka, upam da bo moj tud tko 🙂

Jeeaaaa končno popustil pritisk v dojkah – Thanks God!

Sem probala vse možne tehnike – od vročega tuša do masaž, do vročih obkladkov, do pumpice,… HVALA vsem za nasvete… Sedaj pa upam, da se počasi normalizira da začnem uživati v vlogi mamice bemtiš :)))).

Vsem bodočim mamicam držim pestke, da se vam čimprej izpolni želja in da končno stisnete male pikice! Pa da bodo fajn pridne in predvsem zdrave :).

Imam srečo, da je naša mala pridna in veliko spi – samo upam, da se dovolj redi, da bo končno pridobila na teži, ker je malce presuhcana :). Izvem jutri ko pride patronažna jo stehtat!

Bodite fajn in se lepo crkljajte.

Drage majčiče.

Tudi mi smo že rodili in se že doma cartamo. 17.5. se nama je rodil sinek, 3040g in 52 cm. Oba sva navdušena in ga samo opazujeva in se čudiva vsakemu prstku posebej.

Spomini na porod počasi vodenijo. Vse skupaj sva bila v porodni sobi 40 ur. V torek zjutraj sva imela pregled CTG and otrokovo bitje srca. Ker so zaznali, da srčeni utrip občasno pade so me poslali v porodnišnico. Brez kakih drugih popadkov razen stalnih Braxton/Hiks. Potem sem en dan ležala priklopljena na monitorje, in čakala ali bo ptreben C rez. Ko so izključili to možnost so mi vsavili balonček, ki pomaga pri odpiranju MV in vzpodbudi svoje popadke. Odprla sem se 3 cm. Po tem pa so zaceli s ocitocinom, kar je bilo čisto znosno dokler mi niso predrli vode. Hm..takrat pa so se ta pravi popadki res začeli. Nočem strašit vendar sem mislila, da ne bom preživela….heh. Po 1,5 uri sem prosila za EA (prej nisem vedla ali bi jo sploh vzela, ker če ne bi bilo prehudo, je ne bi). V trenutku so skoraj vse bolečine izginile. Čeprav EA ni prijela na obeh straneh telesa enako. En del sem čutila ampka zmerno, kar mi je tudi pomagalo, ko je bilo treba pritiskat, da sem imela malo občutka, da prihaja popadek. Skratka, potiskati sem začela kje ob 21h v sredo in malo čez polnoč rodila. Nisem bila nič šivana. Za osebje v bolnišnici sploh nimam besed. Skrb zame, za otroka, podpora, ne bi si mogla želeti boljšega. Rodila sem v tujini. Zdravnik, ki je bil z mano v zadnji uri potiskanja, me je skrbno umerjal kako pritiskati. Ko je bila glavica na pol zunaj sem nhala z močnim pritiskanjem in nadaljevala smao z zelo rahlimi kot izdihljaji. Mogoče je to pomagao, da nisem bila nič šivana. Sem zelo zadovoljna. Zdaj pa smo že doma in se veselo cartamo.

Vsem, ki vas porod še čaka želim čim lepšo izkušnjo. Nagrada je neprecenljiva.

Asia, iskrene čestitke. Ja, ko dobiš prvič svojega otroka v roke je občutek neprecenljiv….bitka je poplačana in trud je nagrajen…z nagrado za celo življenje.

Punce prosim povejte kaj nardit s hemoroidi? Teden po porodu se mi he pojavil velik in bolec. Led? Petrolej, linolin? Katere kreme uporabljate? Hvala vsem in obilo uzitkov z nasimi malimi cudezi. Pozdrav vsem

asia probaj hemoclin gel pa led, ce pa imas moznost naj ti kdo prinese iz avstrije kremo hadensa….tudi dela cudeze…..jest sm pa ubistvu zj pustila na miru, samo se led dajem gor in mazem z otrosko kremo intensive nivea za rdeco ritko, ker mene pa bl srbijo kot pa bolijo…. pravjo da tudi pomaga kopeli iz kamilice….ce ne pa se mau na netu preber, pa bos najdla neki kar ti bo odgovarjalo….drgac kreme modelux pa faktu pa nevem kva se men nc ni pomagal…aja pa nabav si higienske robcke za hemeroide, dobis jh v lekarni alpa dm-u….u dm-u majo se zj popust so tm okol 4 eur, drgac so sedem, je pa gor kaktus narisan… res lepo hladijo pa razkuzjo po potrebi, jest jih mam vedno v torbici…upam da sm ti vsaj malo pomagala….javi da vem ce ti je kj bol….

Drage mamice, jz nosečka sem še zmeraj doma….. 😉 Včeraj sem mela ctg in uz..pa me je osebna ginekologinja poslala v porodnišnico rekoč, da je zelooo malo plodovnice in da je vse pripravljeno.. iz porodnišnice pa so me poslali domov, da je dovolj plodovnice in da naj lepo potrpežljivo čakam… In čakam 🙂 Počutim se dobro, čeprav otroček že fejst dol prtiska…
Upam, da se kmalu javim z veselimi novicami……..

babi5 jest sm tud se doma, tudi dons mela uz in ctg…popadki redni, crta je bila kriva in niti mau ravna, odprta sm 4-5 cm…..in me je ginekolog prasau ce greva rodit, pa sm rekla da ne k jest popadkov skor da ne cutm, vidla sm jih cutla pa zlo mau….tako da je reku da se ne mudi ker mam pdp jutri in da nj pridem v pondelk, ceprov je sestra rekla da ne bo zdrzal do pondelka…mam pa zj mau mocnejse krce ze ceu dan, k da bi mela menstruacijo, pa full mi sluz ena tece vn, sploh nevem kva je to…mogoc zarad pregleda…pojma nimam… mah bomo vidl, baje da resnh popadkov ne mors zgrest…pr men so se cist znosni….:)

Prva pikica, upam, da te ni več doma 🙂 Glede na stanje predvidevam, da bo/je bil tvoj porod sanjski…
Jaz sem noč lepo prespala, zdej pa bom uživala v lepem dnevu…

babi5 se kr sm doma, spala sm tud kot bebica…trebuh mi se kr otrdeva ampak mene res nc ne boli in bom doma dokler res nau za “zdrzat”, je pa danes moj pdp tko da bomo vidl. moj pravi da bo v nedeljo 🙂 ce pa nau prej pa mislm da bo v pondelk k mam kontrolo ker mislm da me ne bojo vec posiljal domov glede na to da bom cez reok, pa se odprta sm…dons pa en sprehod po gozdni poti, 🙂 babi5 kdaj pa mas pdp? a si ze cez? upam da bo porod res sanjski 🙂

hojla mamice in še čakajoče nosečke 🙂

Kako ste kaj? Kako se kaj rihtate z svojimi sončki?
Mi smo stari že kar 15 dni 🙂 kam leti ta čas…drugače imamo pa kar nekaj krčev , ga precej zvija tako da bolj slabo spimo, da o moji utrujenosti pri 2 malčkih sploh ne govorim.
Drugače pa lepo napredujemo, imamo že 3700g. Tudi zunaj sva že bila, zaenkrat samo okoli hiše, za kakšen sprehod bo pa še čas.
Prva pikica tako je bilo pri meni, samo da sem jaz rekla da hočem it rodit in so mi predrli mehur in porod je stekel potem v pol urce…glede na to da si lepo odprta mislim da boš kar hitra 🙂

Srečno vsem

srečka nosečka sj meni je zj mau zou k nism ostala ampak vse je za nekaj dobr, tko pravjo….dons me spet mau v krizu boli in sp.delu trebuha, tko da mislm da se spet popadki prpravljajo….glede hitrega poroda pa iz tvojih ust v bozja usesa 🙂 sj ce pa nau prfej bo pa v ponedeljek 🙂 danes se mau na soncka pa na sprehod pa bo… a vi mate pa krce .( se spomnm pr necaku k jih je meu, sta bla brt pa njegova cist izmucena k nc niso spal…upam da vam cimprej mine 🙂

ojla nosečke in seveda mamice, ki se že cartate s svojimi štručkami!!!!!!!!!

Imam eno vprašanje- že od včeraj me ves čas nekaj špika in boli v predelu trebuha, križa,nožnici-čist mi je čudno ker se enkrat ta bolečina pojavi v trebuhu, pa čez par minut v nožnici, kjer tudi čutim en tak velik pritisk, pa nonstop hodim lulat,prisotna je tudi taka topa-pekoča bolečina v nožnici, pa se čez par minut bolečina spet pojavi v trebuhu-me pa neznosno boli v križu in medenici. Kaj ve mislite so to BH popadki ali kaj drugega-dvomim da gre za prave????????? Aja, sem pa 38t4d noseča in 3 cm odprta.

nives28,, mogoce mas pa ze taprave popadke…ce ti se zraven trebuh otrdeva si malo zacni meriti na koliko minut jih imas…. ce mislis da se nekaj dogaja pa kar v P…..mogoce bos kmalu drzala svojo strucko 🙂

prva pikica-ne vem kaj naj si mislim ker se bolečina pojavlja ful neredno-mi pa otrdeva trebuh in takrat kadar mi otrdi se otroček majčkeno premakne, drugače pa je ful miren-kar mi je tud čudno-ker je drugače pravi fuzbaler. A misliš da če si merim na koliko časa mi otrjeva trebuh tud nekaj pomeni???

nives28 pravjo da ce ti otrdeva na 5 minut pa ce so prisotne bolecine da naj bi se odpravila v P, ceprov meni otrdeva ze dva dni, popadke mam redne, odprta 4-5 cm pa sm se kar doma 🙂 lej pravjo da popadkov ne mores zgrest, jest se tud na to zanasam…..je pa res da smo vsi razlicni…

New Report

Close