Najdi forum

NOSEČKE-MAJ 2012

Mi smo dali prvi UZ skoz. Mali je star 7 tednov in 2 dni :), velik pa 1,17 cm. Mamo ze prvo sliko. Zgleda vse ok. Se veselimo.

Lp vsem.

Če je sam 0,9mm pol nisi v osmem tednu….manj…pa sej veš kdaj si mela zadnjo M?
A na nuhalno se pa kr prijavljate že?
Srečka nosečka a nisi še mal zgodna za nuhalno, če maš pdp 11.5.? A ni nuhalna od 11-14ga tedna?

ja, 14 avgust

dobro jutro…moji znaki pa niso več tako izraziti kot so bili; slabost je minila, tekanje vsakih 10minutk na stranišče prav tako…imam samo še malo bolj občutljive prsi, pa tudi to že manj, saj nazačetku sem jih pogledala pa so me močno bolele kaj šele ob dotiku, imam pa nov znak mazoljčki, vsak dan dobim kakšnega novega zjutraj ko vstanem, pa špikanje in malo rahle bolečine ostajajo, tako da vem da se mi nekaj dogaja….aja,pa nekaj pridobljenih kilogramčkov se tudi pozna!
Moj datum poroda je pa 3.5.,sam mi je že ginekolog povedal da bom šla kasneje, ker sem tudi zanosila kasneje…bomo vidl kaj bojo povedali na nuhalni…
Lep dan vsem!!!

ne pika, jaz sem sedaj v 10 tednu tako da ko bom šla na nuhalno bom noseča točno 12 tednov tako da bo kar prav 🙂

Se opravičujem, ampak glede na PDP 11.5. je zgodej ane? Jaz mam PDP 16.5. sem v 8. tednu. Vse lepo ti želim.

ja saj bo štimalo. Jaz sem na začetku 10 tedna in ko bo na vrsti nuhalna, pa bo točno 12 teden dopolnjen. 🙂
Se spomnim tega nuhalnega pregleda v prvi nosečnosti ko se otroček že tako veselo premika in tisti posnetki so res nekaj prečudovitega :-))

Kje boš opravljala nuhalno? Kako se počutiš? delaš al si na bolniški? koliko je pa prvi otroček star?

Verjetno je vprašanje zame kajne? 🙂
Nuhalno bom opravljala zopet pri Dr. Strah v Domžalah. Pa ti?

Če povem po pravici se ne počutim čisto nič dobro, skoraj celi dan mi je slabo tako da komaj skuham kosilo in spravim kaj vase, energije nimam nič, počutim se utrujeno in zaspano. Moj sinček je star 18 mesecev in zahteva vso mojo pozornost tako da je tudi zato težje kot v prvi nosečnosti. Drugače sem pa doma saj sem ostala brez službe po prvi porodniški in sva se odločila za še enega.

Kje pa boš imela ti pregled nuhalne?pa imaš kakšne druge težave razen slabosti?

Za nuhalno mi je rekla, da je še prezgodej za prijavit. Težave so ja, cel mesec počivam. Drug teden pa delat, čeprov še nism dobra.

Jaz imam rok 18.5 po ZM in 22.5 po velikosti plodu. Na nuhalno grem na napotnico v ljubljansko porodnišnico, ker sem zaradi starosti že v skupini bolj tveganih.
Utrujenost zdeluje tudi mene, a se mi zdi, da ne toliko kot pri prvi nosečnosti. Sicer pa če imaš že kakšnega otroka, si težko privoščiš počivanje.
Teža se meni na srečo še ni povečala, a mi trebuh že visi navzven. Pa tudi čutim raztegovanje vezi, tokrat bistveno bolj zgodaj kot pri prejšnji nosečnosti. Prav zanima me, kdaj bom tokrat prvič začutila premikanje, ker sem v prvi nosečnosti to začutila tako zgodaj, da ni bilo za verjeti. Ko literatura opisuje, da bi sedaj pa pozorne nosečnice že lahko kaj čutile, je lahko že moj dragi občutil brcanje skozi moj trebuh. Je bil mali res živahen, celo nosečnost. Še sreča, da se je umiril, ko je prišel na svetlo. 🙂
Slabosti so pri meni bolj blage, najbolj me moti totalna odsotnost libida :-(. Prejšnjič to ni bilo tako. Upam, da se bo kaj popravilo v nadslednjem trimesečju.

Pozdravljene vse!

No pa se še jest oglašam….. 9 tednov – kmalu 10, prva nosečnost, starost 36 let.

Razen bolečih in napihnjenih prsi ter napihnjenega trebuha brez kakršnegakoli problema (no ja tudi izostanek menstruacije je prisoten). Na kratko – počutim se super!

Zelo sem vesela ampak ne dojemam še vsega tako kot bi morala se mi zdi….Preveč nahitro je bilo vse! V prvem poskusu in glej, plusek je pokazal da pa vendarle gre vse po načrtu :))))

Po eni strani se nočem navezati na majhnega grahka v sebi, ker me je strah….Strah, ker gre vse kot po maslu in da me čaka preveliko razočaranje…

Ali še kateri kaj takega roji po glavi?

Misliti je potrebno na pozitivno, vse bo dobro.

Čao punce 🙂
no jaz imam rok 10.5. in od danes v velikih skrbeh,obsojena na strogi počitek,dokler krvavitve ne minejo 🙁 V upanju na skupno materinstvo vas lepo pozdravljam 🙂

Meni že. Statistična verjetnost za donositev v tako zgodnji fazi nosečnosti je še precej majhna (pravi Pušenjak v knjigi nosečnost po tednih). Kar pomeni, da je verjetnost za spontani splav kar velika in realna. In vsaj kar se mene tiče, imam raje, da “grahek” sam od sebe umre, kot pa da moram delati splav, ker bi bilo kaj narobe z nijm. Tako je vsaj moje mnenje. Zato se še ne pripravljam na nič, ne planiram… ampak bom to počela od 4. meseca naprej.
Ljudje smo pač različni. Jaz rada vem tudi za slabe stvari, ki se lahko zgodijo, drugi pa se s slabimi scenariji ne ukvarjajo in upajo na najboljše (moj partner je recimo tak). Glavno, da lahko vsi delamo tako, kot nam ustreza. 🙂

Sicer pa čestitam tudi novim klepetalkam!

Lep pozdrav vsem (zaspanim) majčicam!

Malo sem že brala tale majski forum, pa se nisem oglašala, ker nisem še čisto verjela, da se (končno) ne bo (spet) končalo predčasno…. Ampak potem ko sem na nuhalni izvedela, da je vse OK, sem se pa kar malo oddahnila.
Sedaj (13-14 tdn) smo povedali tudi starejšima dvema (je bilo kar malo hecno, ker sem bila zaradi krvavitev doma, pa starejši 7 letnici nismo čisto razložili, zakaj, in smo po svojih najboljših močeh telovadili med njenimi vprašanji in našimi odgovori, ki so povedali vse in nič).

Tako da sedaj počasi začenjam uživat….

Čestitke.

Pozdravljene nove!
Kako vam gre? Ste že povedali bližnjim in daljnim? Kako pa kaj pregledi? Jaz imam nuhalno prihodnji teden. Slabosti so tokrat izredno blage, edino če preveč pojem ali preveč mastnega, potem čutim posledice. Sicer se pogosto borim z notranjim vzgibom, za katerega ima verjetno zasluge bodoči otrok, in ki ukazuje: ŽRI!… Je kar hecno, čutim, da sem sita, a se mi kar še mota po glavi, kaj vse bi še jedla… Ampak se tokrat res nameravam paziti prevelike teže. Sploh, ker je bil moj prvi otrok res velik in mi tokrat ne uide glukozni test. Prejšnjič je šlo na srečo po porodu vse dol, a sem slišala, da v drugo ne gre tako rado dol…
No, ampak vstopamo v prijetnejši del nosečnosti! 🙂

Pozdravljene

Jaz bi pa mogla imet nuhalno prejšni petek pa je zdravnica zbolela in so mi prestavli na ta petek….bom pa noseča že polnih 13 tednov tako da je pa zdej že res zadnji čas za pregled….komaj čakam 🙂

slabost? groza od groze…ne mine in ne mine…najhujše je zjutraj ko imam prazen želodec…slaboste pa je prisotna skoraj celi dan in nič ne kaže da bo minilo.

Se vam že kaj pozna trebušček? Meni se že pozna, v prvi nosečnosti se mi ni nič pri teh tednih, sedaj pa se mi že in kmalu bo treba oblačit nosečniška oblačila.

Drugače pa smo družini že povedali da prihaja novi član in so bili veseli, še posebaj tega da bosta z bratcem rastla skupaj ker bo 2 leti razlike

pozdravček

Najprej čestitke vsem majčicam in tudi ostalim bodočim mamicam…..

Sem v 12 tednu, nosečnost poteka bp, zaenkrat nobenih komplikacij. Ginekolog pravi, da sem iz tahudega ven in naj začnem uživati. Sporočam, da se bom tega držala in ne bom več komplicirala :))))

Srečka nosečka – meni se trebušček pozna le ko se dobro najem (kar je zadnje čase zelo pogosto), drugače pa se niti ne vidi veliko (sej bo še čas, da se postavljam z njim 😉

Hvala bogu nimam nobenih slabosti ali utrujenosti.

Upam da bo potekalo še ostale mesece kar se da brez kakšnih drastičnih sprememb….vsem pa želim čimlepšo in veselo nosečnost 🙂

New Report

Close