Najdi forum

Poglej na spletni strani društva za vzgojo in rejo ptic

Hvala za odgovor!

Zanima me kaj naj naredim, dobila sem nimfo in se sploh nič ne premika.

Še eno vprašanje koliko mora biti velika kletka za nimfo?
Odgovorite čim prej.

zdravo
zanima me kako naučiti nimfo samčka govoriti??
veliokokrat spuhča smešne glasove in me zanima če je to že kakšen znak!
lp. ales

Tehnike učenja govora so opisane v knjigi o skopčevkah in jo dobiš v knjižnici. Če papiga pride k tebi in jo imaš v roki si na dobri poti, samo spuščanje glasov ni noben poseben znak. Papioge se pač oglašajo z različnimi zvoki.

zdravo!!
ja samec k meni na roko že pride ampak čez dobrih 10 sekuld odleti na omaro!! zakaj to??

pa še to!!!! KOLIKO METROV NIMFA LETI (SAMICA)???? 😀 LP.ales

Očitno ti nimfa še ne zaupa, poskusi s tem, da si daš kako hrano na roko in jo vabi k sebi.Glede letenja se vsi ptiči, ki živijo v kletki zelo hitro utrudijo. Jaz sem pobeglo nimfo našla kakih 300 metrov od hiše, je bila pa navajena prileteti na ramo in sem jo zvabila k sebi.

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje. Moja nimfa je stara 6 let, in full vali jajčka. Bila je zaradi tega že 2X na zdravljenju. Naredili smo vse kar nam je veterinar svetoval, vendar nagon ima prevelik. Tako da smo se po nasvetu veterinarja odločili, da jo oddamo kakemu rejcu. Sedaj me pa zanima, kje bi bil v Ljubljani ali okolici kak rejc, ki bi jo sprejel.

Hvala za odgovor.

Jaz bi jo takoj sprejela, vendar nisem iz okolice Ljubljana. Sicer imam trenutno 4 skobčevke in 4 nimfe, čez zimo so notri poleti pa v preletalnici na terasi.

Pozdravljena Lejdy,

Sej ni problem, lahko se tudi dogovorimo, zelo mi je žal nimfice, vendar če želim da bo ostala zdrava in živa jo moram oddat, ker ima prevelik nagon. Tako, da smo se s težkim srcem odločili. Lahko mi pišeš na mail, pa se bove dogovorile. Kako daleč pa si iz Ljubljane?

Sem iz okolice Sežane. Prosim, da se mi javiš na zasebno sporočilo, da ti lahko pošljem tel.št in da se dogovoriva kje bi ptičko prevzela.

Na mail mi pošlji telefonsko, pa se ti po novem letu oglasim, vendar zaradi službe bom lahko šele od 8.1.2011. Pa se bove dogovorile o vsem. lp

mail: [email protected]

pozdrav

mene pa zanima če je lahk nimfa sama doma približno 6ur ko js sm v šoli starša pa v službi

pomagajte prosim

ja, je lahko.

pozna ker rejca okoli slovenskih konjic al pa tu neki blizu

js sm bral da so ponavad pri rejcah hranjene ročno to pomen so navajene človeške bličine

Z ročnim hranjenjem se ne ukvarjajo vsi rejci. Zame je rejec tisti, ki je član društva za vzgojo in rejo ptic in ima ptice obročkane. Vsi ostali smo ljubitelji ptic in ptice razmnožujemo za svoje potrebe. Če je ptič ročno hranjen je navajen človeka in je z njegovim privajnajem manj dela. Je pa taka vzgoja za rejca velik izziv, saj zahteva zelo veliko znanja in dela.

New Report

Close