Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Nimam menstruacije? Kaj naj storim?

Nimam menstruacije? Kaj naj storim?

Spoštovani ” k.j “!

Potrebno je malo potrplenja. Zelo verjetno je, da boste menstruacijo dobili.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “nincis# “!

Sekundarni spolni znaki se pojavi že pred pojavom menstruacije. Menim, da lahko počakte s pregledom pri ginekologu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!
Stara sem 14 let, poraščenost je vidna, belegi tok imam, prsi pa rastejo zelo počasi. Menstruacijo sem prvič dobila pred letom, zdaj pa je že eno leto nimam. Res je da sem se in se še zmeraj borim z anoreksijo, vendar me je zelo strah da menstruacije ne bom dobila. Jo bom dobila?
Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Pričakovati je, da boste dobili menstruacijo, ko bodo izzvenele težave z anoreksjo.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Imam 14 let, aprila bom 15. Tehtam 50 kg in visoka sem 164 cm. In jaz še vedno nimam menstruacije. Kaj naj storim? Ali se moram posvetovati z zdravnico?

vnaprej se zahvaljujem za odgovore! 🙂

Spoštovani!

Potrebno je malo potplenja. Zelo verjetno je, da boste mesntruacijo dobili.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

stara sem 17 let imam neredno menstrucaijo, prsa mi niso še začela rasti. Je potrebna že hormonska terapija. Do katerega leta ni prepozna?

Spoštovani!

Glede na navedeno priporočam opraviti pregled pri ginekologu in endokrinologu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hej
stara sem 13. Prsi so mi zacele rasti pri 10 in tudi sramne dlake in te zadeve tudi tam nekje. Se zdaj pri 13 nimam menstruacije je to narobe ce je prosim sporocite kaj 🙁
lp

Spoštovani!

Zelo verjetno boste menstruacijo dobili-

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

stara sem 22 let po 3 letih jemanja kontracepcijskih tablet lindynette 30, sem se odločila da preneham.

preden sem začela z jemanjem tablet menstruacije nisem imela 9 mesecev.
16 februarja letos sem končala s tabletkami in od takrat menstruacije še nisem dobila 🙁
Glede na to, da že pred jemanjem tabletk menstruacije ni bilo, se bojim da je kaj narobe.
na rednih pregledih pri ginekologinji je bilo rečeno da je z mano vse vredu in je vse lepo in prav… vendar sva z zaročencem začela razmišljati o družini in se bojim da bi imela kasnejše težave z zanositvijo 🙁

Lep pozdrav

Spoštovani!

Po prenehanju jemanja oralnih kontraceptivov lahko menstruacija izostane tudi za več mesecev.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

[Pozdravljeni!
Stara sem 13 let in nimam ne belega toka in opažam da mi prsi ne rastejo. V 6 razredu sem bila med prvimi ko so mi rastzle prsi in sem nosla športni moderček, zdaj pa mi ne rastejo. Kot rečeno nimam ne belega toka in ne dojk, malo sem poraščena na spodnjem delu telesa ( ženski organ ).
PROSIM ZA ODGOVOR. lp!

Spoštovani!

V vašem primeru menim, da je potrebno počakati, da se pojavijo sekundarni spolni znaki (menstruacija, rast prsi, poraščenost…Pri neaterih dekletih se to zgoi šele v 15 ali 16 letu starosti.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close