Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Nimam menstruacije? Kaj naj storim?

Nimam menstruacije? Kaj naj storim?

Spoštovani!

Zdravila za zdravljenje epilepsije ne vplivajo na menstruakni ciklus. Pričakovati je, da bo vaša hči dobila menstruacijo čez čas.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Stara sem 15 let, moje sošolke in prijateljice, ki so mlajše od mene imajo prsi in menstruacijo. Jaz pa še vedno nimam prsi niti menstruacijo, čeprav imam že vse znake (poraščenost, beli toki, ki so pogosti že kar nekaj let…). sprašujem se ali je z mano kaj narobe?
Hvala za odgovor že v naprej!!!

Spoštovani!

Glede na navedeno boste tudi vi kmalu dobili prvo menstruacijo. potrebno je malo potrpežljivosti.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Zivjo !!!
Stara sem 15 let in grem v 1 letnik in sevedno nimam menstruacije niti prsi , kar me zelo skrbi .
Sem porascena in beli toki so zelo mocni in pogosti – imam jih ze nekaj let. Ali je z mano kaj narobe in ali se da kaj storiti ????
Ali je res da ce nimas menstruacije nemores zanositi??
Hvala za odgovor ze v naprej!!!

Spoštovani!

Pričakovati je, da boste menstruacijo dobili. Sicer priporočam pogovor pri izbranem zdravniku družinske medicine.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hey stara sm 13 mam beli tok in to ze vec kot 1 leto vcasih kar precej mocan a ne zaudarja razen na hlackah imam ga cisto vsak dan cisto vse moje sosolke imajo menstruacijo ampak jaz ne kaj nj naredim ???????????????? HELP

Hoj stara sem 13 ubistvu skkor 14 mam beli tok k traja že okol 1 leta al pa več ppozna se na hlačkah a ne zaudarja močno da bi vohala učasih mi kr uide in je sluzast a je normaln skrbi me mam že use znake najstništva mazolje sramne dlake tako da me že skrbi use moje sošolke pa že imajo menstruacijo HELP!!!

hey stara sm 13 pa pou no se mal pa bom 14 use moje sosolke ze imajo menstruacijo jaz imam beli tok ki pa ga imam ze vec kot eno leto in se vedno pozna na mojih hlackah (velikokrat spoh necutim , vcasih pa imam obcutek kot bi se polulala ) sem poraščena imam že kar nekaj prsi a se vedno ne menstruacije skrbi me !!!!!!!!!!

Spoštovani!

Pričakovati je, da boste menstruacijo dobili v nekaj mesecih.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje.
Stara sem 18 let, menstruacijo že imam od 8. razreda. Zdaj mi zamuja že več ko 50dni. Noseča nisem:)
Zelo me že skrbi 🙂 Imam normalni telesni indeks. v zadnjih mesecih sem izgubila 3kg, jemala antibiotik zaradi angine. lahko to kaj vpliva na zamujanje?

Hvala za odgovor.

LP

Spoštovani!

Izostanek prej redne menstruacije (sekundarna amenoreja) lahko nastane zartadi različnihvzrokov. Vsekakor je potrebno izključiti nosečnost (kar ste žestorili). Izguba telesne teže je lahko vzrok za izostanek menstruacije, prav tako stres. Priporočam počakati še par tednov. Če se menstruacija ne bo pojavila priporočam obisk pri ginekologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!
Stara sem 14 let in menstruacijo sem dobila pred letom dni.Sedaj pa mi zamuja 2 meseca.Ena dojka je večja od druge in nevem kaj naj bi bila posledica tega.
Že vnaprej hvala za odgovor!

Pozdravljeni!
Stara sem 21 let, od 15 leta imam menstrucijo mogoce enkrat na pou leta ,seveda ce jo sploh imam,pa se takrat traja mogoce 2 -3 dni in nic vec.
Pogosto hodim na obiske h mojemu ginekologu vendar je vse kar odnjega dobim kontracijske tabletke,ki so me neizmerno zredile stanja pa nic poboljšale.Ž e leto dni jih nočem piti in menstruacijo sem imela v letu 2012 samo dvakrat.
Nestetokrat sem ga ze prosila naj me posle se na kak pregled vendar noče češ čas usee uredi… potem se pa zamilim kaj pa otroci??? Spolne odnose imam ze leto dni z nic zascite vendar se me se v edno nic ne prime…. sem ze cisto obupana!!!
Prosim za nnasvete kaj naj naredim!!!

Spoštovani “Lucia”!

Pri vsakem izostanku menstruacije je potrebno izključiti nosečnost. Sicer je vzrok za izostanek menstruacije, pri vaši starosti, verjetno iskati v hormonskem neravnovesju. Pričakovati je, da se bo stanje s časom uredilo.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “neuslišana”!

Žal ne vem kaj je vzrok za neurejeno menstruacijo pri vas. Priporočam opraviti pregled pri endokrinologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Živjo!

Stara sem 15 let in že pol leta nimam menstruacije. Ali je kaj narobe z mano?

Spoštovani!

Pri vsakem izsotanku menstruacije je potrebno poiskati vzrok. Predvsem je potrebno izključiti nosčnost, kar ste verjetno že storili. Sicer priporočam obisk pri ginekologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni

Imam problem menstruacijo bi mogla dobiti 9.6.,in je do danes še nisem dobila, ne jemljem k.tabl. opravila sem dva testa nosečnosti 3 dni nazaj in oba negativna,seveda ne oba hkrat..nimam nobenih znakov nosečnosti
Prosim za odgovore, zelo me skrbi!

Lp 🙂

Spoštovani!

Glede na to, da sta dva atesta nosečnostio negativna, ni vzroka za preplah. Če menstruacije ne boste dobili v naslednjem mesecu je priporočam obisk pri ginekologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

POZDRAVLJENI,

STARA SEM 14 LET,APRILA BOM 15 PA ŠE VEDNO NIMAM MENSTRUACIJE. PRSI NIMAM ZELO RAZVITIH, PORAŠČENA PA SEM. LEPO VAS PROSIM ZA NASVET ALI JE POTREBNO ŠE MALO POČAKATI ALI NAJ SE OGLASIM NA POSVET K ZDRAVNIKU. ČE MENITE, DA BI MORALA OBISKATI ZDRAVNIKA MI PROSIM POVEJTE KJE NAJ SE OGLASIM.

New Report

Close