Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Nimam menstruacije? Kaj naj storim?

Nimam menstruacije? Kaj naj storim?

pozdravljeni
že prej ste omenili, da naj pri 15 letih počakam še nekaj mesecev pred menarho. kolikor se zanimam za to temo piše naj se pojavi med 12 in 14 letom. druge sekundarne znake imam razen tega. mama mi svetuje, da naj še počakam in tako mi je govorila že pred letom dni. da bi govoril sedaj da imam otroško postavo ne morem sem še kar razvita. poznam vrstnice, ki tudi menstruacije nimajo ampak imajo otroške postave.sprva sem mislila da sem pač pozna in se nisem obremenjevala, sedaj ko pa bom 15 me je že malo strah. in da še omenim druge skundarne spolne znake imam več kot dve leti.
že v naprej hvala za odgovor!

Hei.. Stara sem 15 let in še vedno nimam menstruacije. Kaj naj storim če je do 16 leta ne dobim ?
Sem bolj suha in prsa mi rastejo malo počasnejše od ostalih deklet, vendar jih že mam..
Ali je res da če nimaš menstruacije nemoreš zanositi ?

Spoštovani!

Glede na to, da imate razvite sekundarne splne znake, je pričakovati, da se bo tudi menarha pojavila. Nič nenavadnega ni, če se menarha pojavi v šestnajstem letu starosti ali še kasneje

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljni.
Stara sem 21 let in od osemnajtega leta sem jemala oralne kontracepciske tablete yasminelle,,jemala sem jih leto in pol nato sem se avgusta 2010 odločila da jih preneham jemati. Pred tem nisem imela redne menstruacije, ki je trajala prbližno 7-8 dni. Krvavitve so bile močne in boleče. Od prenehanja jemanja oralne kontracepcije pa menstruacije nisem več imela, dobila sem podkožne boleče mozolje po hrbtu in mozolje po čelu, ki jih pred tem nikoli nisem imela. Nato sem januarja obiskala ginekologinjo, ki mi je po UZ pregedu rekla da so se mi jajnički malo “uspavali” in da to ni nič narobe. Pripisala mi je hormonske tablete (progesteron) Primolut Nor 5 ki sem jih jemala par dni in nato sem dobila menstruacijo,ki je bila zelo šibka in trajala je 4dni. Od januarja spet nimam menstruacije in me to zelo moti. Čeprav vem da se to pogosto dogaja me vseeno srbi. Najraje bi zopet jemala par dni Primolut in ko bi dobila prvi dan menstruacije bi začela zopet z jemanjem Yasminele.Mislim da bi se mi tako uredila ovulacija in da bi zginile težave z mozolji. Zanima me vaše mnenje.
Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav

Spoštovani!

Po dolgotrajnem jemanju oralnih kontraceptivov se lahko zgodi, da menstruacija izostane za daljši čas. Glede na to, da sta po Promolutu dobili menstruacijo, je pričakovati, da se vam bo menstrualni ciklus uredil. Priporočam počakati par mesecev brez hormonskega zdravljenja. Za normalen menstrualni ciklus je zelo pomembna tudi ustrezna telesna masa.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Zdravo.

Rada bi vprašala za nasvet in sicer: menstruacija mi zamuja že 4 mesece. Pred 2 mescema sem odšla k ginekologinji, ker me je skrbelo, vendar je dejala da sem jo zgubila zaradi stresa oziroma hujšanja.( takrat me je pregledala, ter izklučila možnost nosečnosti) Ampak shujšala nisem neki zelo veliko. Dejala mi je naj počakam, da menstruacija bo že prišla. Ne vem kaj naj sedaj storim. Pa še to, jemala sem kontracepcijske tabletke, nehala sem jih decembra lani, nato so bile še dve menstruaciji, sedaj pa nič!!! Od takrat naprej je tudi moja koža grozna, pojavljajo se mi grozni mozolji, ogrci, tega nikoli nisem imela!! Kaj naj storim, naj grem nazaj k ginekologinji? Stara sem pa 21 let.

Že vnaprej hvala za odgovor!

LP

Spoštovani!

Po prenehanju jemanja oralnih kontraceptivov se pogosto pojavi nereden menstrualni ciklus. Priporočam, da poskusite pridobiti kak kilogram. Pričakovati je, da se bi menstrualni ciklus vspostavil po nekaj mesecih. Sicer priporočam obisk pri ginekologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

pozdravljeni!

stara sem 13 let in skoraj vse sošolke imajo menstruacijo …… kmalu bomo imeli sistematski pregled in me zelo skrbi? zanima me ali lahko sploh kaj sproži menstruacijo ali so zato potrebna zdravniška sredstva(zdravila) prosim za odgovor

Spoštovani!

Verjetno gre pri vas za nekoliko zapoznelo puberteto. Vsekakor ni razloga za preplah. Priporočam, da zdravniku ob sisitematskem pregledu zaupate vaše težave. Hormonska terapija zaenkrat ni potrebna.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

pozdravleni…. stara sem 16 let in nimam še menstruacije… na vsake toliko časa imam beli tok… par dni nazaj pa sem na spodjih hlačkah opazila krvav izcedek.. .bi bila mogoče to menstruacija… še kašana 2 dni po tem je bilo malo izcetka…. sej bi blo dobr da bi bila samo problem je pri meni ker nimam prsi… imam zeloo majčkane take kot imajo nekatere pri 12 letih…. skrbi me da kasneje nebom mogla imeti otrok.. pa še to zdaj ko sem najstnica je lepo imeti prsi normalne velikosti.. a jast ga nimam počutim se kot da sma nekaj manj od useh žens.. res me skrbi kaj je z mano narobe…
lp

Spoštovani!

Glede na navedeno ste menstruacijo verjetno že imeli. Velikost dojk je v veliki meri genetsko pogojena. Priporočam, da se o vaših težavah pogovorite s starši in izbranim zdravnikom.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

živjo!!
sm stara 13 let pa hodm u 8 razred.Mam eno uprašanje u zvezi z menstruacijo moja mami je dubila prvo menstruacijo pr 12 letih jst jo pa še zdej nimam!! Ali je z mano karkoli narobe čeprav mam že vse znake(beli tok,dlake,prsi ki se še razvijajo).
Pa še eno uprašanje:ali je res to da prvič dubiš menstruacijo k tehtaš nad 45kg?!!!!

Hvala za odgovore za vnaprej!

Spoštovani!

Indeks telesne mase je poleg genetike pomemben dejavnik za pojav prve menstruacije.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

V letošnjem aprilu so mi diagnosticirali Mt. Chronovo bolezen s hudimi zapleti. Zdravila sem se z Medrolom, Imuranom in ostalimi zdravili (Ca karbonat ipd). Zaradi hudega poslabšanja sem bila avgusta operirana zaradi perforacije črevesla. Odstranili so mi debelo črevo in namestili ileostomo.Od takrat naprej jemljem le Hidrokortizon. Menstruacije nimam že od aprila, noseča pa vsekakor nisem. Bila sem že pri endokrinologu, testiranje imam konec tega meseca. Ali je možno, da je izostanek menstruacije pogojen z vsemi stresnimi dogodki? Ali se lahko menstruacija vrne (pri 32. letih res ne bi rada vstopila v meno 🙂

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Izostanek menstruacije je lahko posledica stresnih dogodkov in jemanja zdravil, posebej Medrola.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

stara sem 25 let, visoka 170cm in tehtam med 49 in 50 kilogrami (bmi 17).
Cilest sem jedla skoraj deset let, nehala pa sem letos avgusta. Od takrat še nisem dobila menstruacije. V času jemanja Cilesta sem imela “mestruacije” redne, srednje močne in boleče, po prenehanju jemanja pa so vse, kar sem dobila, mozolji. 🙂

Naj še malo počakam ali se kar takoj obrnem na ginekologinjo?

Hvala in LP.

Spoštovani!

Po prenehanju jemanja oralnih kontraceptivov lahko menstruacija izostane tudi za več mesecev. Verjetno bi bilo koristno, če bi pridobila kakšen kilogram telesne teže. Potrebno je izključiti nosečnost,. sicer menim, da lahko z obiskom pri ginekologu počakate.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

nimam menstruacije pa sem stara 14 let kaj naj storim?

Spoštovani!

Prva menstruacija (menarhe) se pri nekaterih deklicah pojavi kasnej, tudi po 16 letu. Ničesar niste napisali o pojavu sekundarnih spolnih znakov (poraščenost, dojke). Vsekakor menim, da je potrebna potrpeželjicvost.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Moja hči bo stara 15 let pa še vedno nima menstruacije. Vem, da je o tem bilo že veliko napisanega, me pa vseeno skrbi. Hči je namreč razvita(poraščnost, prsi, telesna teža 169/64.) Je pa epileptik in jemlje antiepileptična zdravila. Ali bi lahko bil vzrok v terapiji. Prosim za odgovor.

New Report

Close