Najdi forum

natrgane kolenske vezi

Spoštovani,

najboljše bi bilo, da čimprej opravite slikanje kolena z magnetno resonanco, če je to le mogoče. Sicer priporočam le NEBOLEČE razgibavanje in obremenjevanje kolena!

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Pri kajtanju mi je deska zavrtela desna koleno (navznoter). Pojavila se je hipna bolecina in – morda – celo obcutek , da se je nekaj strgalo.
Cez par minut je bolecina popustila, zato sem se kaksnih 15 min dalajeval s sportom. Po prenehanju aktivnosti je bila bolecina do vecera bolj kot ne vzdrzna oz minimalna, koleno sem lahko stegnil in tudi precej pokrcil (ne cisto do konca). Koleno je bilo najbolj bolece na pritisk z desne strani.
Zvecer in ponoci se je bolecina stopnjevala. Danes, dan po poskodbi je koleno bolece (bolecina ni prehuda), na desni strani (priblizno na mestu zunanje krizne vezi) se je pojavila majhna oteklina. Koleno lahko – ob zelo rahli bolecini oz bolj “neprijetnem obcutku ” do konca iztegnem in skrcim. Me pa vseskozi boli in je bolece na pritisk na omenjeno mesto.
Ker sem se vedno v tujini, bi bil zelo vesel vasega mnenja glede poskodbe, morebitnega nadaljevanja kajtanja cez par dni oziroma sanacije poskodbe.
Hvala.
Lp, Zoran

Spoštovani,

priporočam, da čimprej opravite slikanje kolena z magnetno resonanco, če je to le mogoče. Sicer priporočam le NEBOLEČE razgibavanje in obremenjevanje kolena! PRED nadaljevanjem kajtanja je potrebno ugotoviti, za kakšno poškodbo gre, kar brez kliničnega pregleda (in slikanja z magnetno resonanco) ni možno!

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

konec januarja sem si močno poškodovala koleno, stranske vezi so strgane, notranje križne so strgane, kar pomeni, da so me poslali domov z namenom 1 mesečnega okrevanja in čakanja, da oteklina izgine. Trenutno sem pri 10 dnevu počivanja, a oteklina še vedno ni izginila – zadnji napotek, ki sem ga dobila je bil, da moram 3x na dan oteklino hladiti z ledom. To še vedno velja?

Hvala in lep dan vam želim!

Spoštopvani,

menim, da hlajenje ni več potrebno. V mirovanju priporočam le višji položaj poškodovane okončine od prsnega koša in redno dvigovanje in spuščanje stopala, s čimer se doseže boljši odtok krvi iz spodnjih okončin in posredno zmanjšanje otekline.

Za nasvet o vajah, ki jih priporočam izvajati do meje bolečine, priporočam obisk sodelavke fizioterapevtke – doc. dr. Renate Vauhnik, dipl. fth. ([email protected]).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
pri smučanju sem poškodovala koleno. Prilagam MR, drugače otekline ni več, bolečine so predvsem ponoči, koleno je nestabilno in ne morem hoditi po stopnicah in v klanec oz. dolino.
Lepo prosim, če mi razložite izvid in poveste kakšna bi bila ustrezna terapija.

Najlepša hvala

Alenka

Spoštovani,

v izvidu navajajo delno pretrganje sprednje križne in notranje stranske vezi, dvojno pretrganje notranjega meniskusa, prekomerno količino tekočine v kolenu ter zakolensko cisto.

Menim, da brez operativnega zdravljenja ne bo šlo. Obseg in vrsta operacije sta odvisna predvsem od preostalega delovanja poškodovanih vezi.

Priporočam:
1. opraviti meritev delovanja sprednje križne vezi z artrometrom GNRB (izvaja sodelavka doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – [email protected])
2. pregled v naši ambulanti z izvidi meritve GNRB in s posnetki opravljene MR (ti vsebujejo pomembno več informacije, kot le izvid!). Za odločitev o obsegu operacije so ključne ugotovitve kliničnega pregleda!

Lep pozdrav,
Iztok PIlih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Jaz na obeh kolenih nimam stranskih vezi in v sredo imam operacijo. Zanima me, če bi bila možnost, da mi operirajo obe na enkrat? So lahko kakšne težave pri operaciji? Koliko časa traja okrevanje?

Spoštovani,

hkratna operacija obeh kolen je mogoča, le gibanje po njej je nekoliko bolj oteženo, kot po operaciji le na eni strani. Tudi okrevanje se običajno podaljša s 3 do 6 mesecev na 4 do 7 mesecev.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, pred tremi tedni sem si pri igranju odbojke poskodovala koleno, ko sem. pristala mi je koleno zvilo. Sicer sem nato lahko stopila na nogo vendar me je zelo bolelo. Trenutno je boljse, vendar me srednje boli pri obremenitvi, rahlo tudi pri hoji. Obcutek imam, kot da mi koleno “zateguje” in da kot da mi notranja vez “skace”. Vcasih se mi zdi da se mi bo zaskocilo. Bolecine niso nevzdrzne. Sem pa imela to koleno ze dvakrat prej poskodovano (en zvin in en izpah pogacice).Zanima me, ce je potreben zdravniski pregled in kako dolgo bo po vasem mnenju trajalo okrevanje?

Pozdravljeni, pred tremi tedni sem si pri igranju odbojke poskodovala koleno, ko sem. pristala mi je koleno zvilo. Sicer sem nato lahko stopila na nogo vendar me je zelo bolelo. Trenutno je boljse, vendar me srednje boli pri obremenitvi, rahlo tudi pri hoji. Obcutek imam, kot da mi koleno “zateguje” in da kot da mi notranja vez “skace”. Vcasih se mi zdi da se mi bo zaskocilo. Bolecine niso nevzdrzne. Sem pa imela to koleno ze dvakrat prej poskodovano (en zvin in en izpah pogacice).Zanima me, ce je potreben zdravniski pregled in kako dolgo bo po vasem mnenju trajalo okrevanje?

Spoštovani,

vsekakor priporočam pregled pri zdravniku. Za pregled v naši ambulanti se lahko naročite na telefonu 041 654 330.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

lp po dolgi neaktivnosti sem su hodt 35 km aprila zvecer sem mel bolecino v kolenu sem pocil daj bolecina pojenjala,sej vnesl ugotovu da sem vez pretegnu. nakar mij konc junija ob zacetku hitrega teka skor kolen vn vrgl rahlo sej zataknu padel nazaj kuj nisem mogu stopet ob popravku sem bilo je prisotnih par bolecin naprej sem hodu pocil teden dva vmes sem zacel s kratkimi sprehodi ,dozivel stisk kosti na kost.naslednje zbadanje al bolecino v enem km sem mogu parkrat pocit sej vnesl.kmalu sem zacel s pripravo pokrivanja strehe delal 8 dni .6 dan kje blo se mal ceglov za razporedit sem mogu nehat noge odpovedale sem mogu pocivat.mel sem tezke noge al zmatrane.cez par dni sem sel pospravlat z lopato od stemanja po stopnicah dol po 2 urah dela sem zacutu v sklepu bolecino je pojenjala proti veceru je nastopilo obolenje zbadanje bolecina pr straneh ob krcenju stegnitvi bolecina pod pogacico pekoc obcutek. nad kolenom zmatrane misice kot bi mi stiskal koleno skp tak obcutek. napeta stegenska misica ob pokrcenju kolena.zvecer nisem vedu kako nej polozim nogo sej razbolel.nasledn dan sem su do zdravnika mal mij probal vlect koleno na vse strani rahla bolecina bl mej rahlo bolel ob hoji pr straneh pekoc obcutek sel pod nujno do kirurga v dveh sprejemnih opisal vec potankosti pri kirurgu ne tolk sam da sem mel dvakat bolecino ob izpahu pa ob nosenju obtezene lopate .zastopu mej daj bolecina bla prva ob lopati pa da sem mel se pri izpahu podobno kratko bolecino .sem mislu da so mu iz sprejemnih pisarn vse sporocil.diagnoza je bla kriticne bolecine z vnetjem.zej morm pocivat dva tedna pol razgibavanje dobu tablete nalgesin forte.kako ravnati v tem primeru mirovanja ce so tut natrgane vezi.lahko uporabm elektrode za misice.zdravnik je pred napotitvijo do kirurga ugotovu da ma l koleno ob sponanju v levo mal hoda pretegnjeno vez gotov kirurg ni tega opazu. kva narest v tem primeru in zanima me vase mnenje kaj bi to lahko blo vse .in al se zna ta bolecina obolenje ponavlat

lp po dolgi neaktivnosti sem su hodt 35 km aprila zvecer sem mel bolecino v kolenu sem pocil daj bolecina pojenjala,sej vnesl ugotovu da sem vez pretegnu. nakar mij konc junija ob zacetku hitrega teka skor kolen vn vrgl rahlo sej zataknu padel nazaj kuj nisem mogu stopet ob popravku sem bilo je prisotnih par bolecin naprej sem hodu par dni blo obolen .pocil teden dva vmes sem zacel s kratkimi sprehodi ,dozivel stisk kosti na kost.naslednje zbadanje al bolecino v enem km sem mogu parkrat pocit sej vnesl.kmalu sem zacel s pripravo pokrivanja strehe delal 8 dni .6 dan kje blo se mal ceglov za razporedit sem mogu nehat noge odpovedale sem mogu pocivat.mel sem tezke noge al zmatrane.cez par dni sem sel pospravlat z lopato od stemanja po stopnicah dol po 2 urah dela sem zacutu v sklepu bolecino je pojenjala proti veceru je nastopilo obolenje zbadanje bolecina pr straneh ob krcenju stegnitvi bolecina pod pogacico pekoc obcutek. nad kolenom zmatrane misice kot bi mi stiskal koleno skp k deb se sesedu tak obcutek. napeta stegenska misica ob pokrcenju kolena nevem a tut pekoc obcutek.zvecer nisem vedu kako nej polozim nogo sej razbolel namazal s hladilno kremo je mal bolecina bla blazja.nasledn dan se bolel. sem su do zdravnika mal mij probal vlect koleno na vse strani rahla bolecina bl mej rahlo bolel ob hoji pr straneh pekoc obcutek spredaj . sel pod nujno do kirurga v dveh sprejemnih opisal vec potankosti pri kirurgu ne tolk sam da sem mel dvakat bolecino ob izpahu pa ob nosenju obtezene lopate .zastopu mej daj bolecina bla prva ob lopati pa da sem mel se pri izpahu podobno kratko bolecino .sem mislu da so mu iz sprejemnih pisarn vse sporocil.diagnoza je bla kriticne bolecine z vnetjem.zej morm pocivat dva tedna pol razgibavanje dobu tablete nalgesin forte.kako ravnati v tem primeru mirovanja ce so tut natrgane vezi.lahko uporabm elektrode za misice.zdravnik je pred napotitvijo do kirurga ugotovu da ma l koleno ob sponanju v levo mal hoda pretegnjeno vez zgleda komej opazno .kirurg ni tega opazu. zanima me vase mnenje kaj bi to lahko blo vse .in al se zna ta bolecina obolenje ponavlat.kirurg po mojem mnenju dal napacno diagnozo .cej vnetje je kvecm vnetje vezi in mehkih tkiv .in druga zdravila bi mogu dobit .ta nalgesin se jemlem al neham.

lp po dolgi neaktivnosti sem su hodt 35 km aprila zvecer sem mel bolecino v kolenu sem pocil daj bolecina pojenjala,sej vnesl ugotovu da sem vez pretegnu. nakar mij konc junija ob zacetku hitrega teka skor kolen vn vrgl rahlo sej zataknu padel nazaj kuj nisem mogu stopet ob popravku sem bilo je prisotnih par bolecin naprej sem hodu par dni blo obolen .pocil teden dva vmes sem zacel s kratkimi sprehodi ,dozivel stisk kosti na kost.naslednje zbadanje al bolecino v enem km sem mogu parkrat pocit sej vnesl.kmalu sem zacel s pripravo pokrivanja strehe delal 8 dni .6 dan kje blo se mal ceglov za razporedit sem mogu nehat noge odpovedale sem mogu pocivat.mel sem tezke noge al zmatrane.cez par dni sem sel pospravlat z lopato od stemanja po stopnicah dol po 2 urah dela sem zacutu v sklepu bolecino je pojenjala proti veceru je nastopilo obolenje zbadanje bolecina pr straneh ob krcenju stegnitvi bolecina pod pogacico pekoc obcutek. nad kolenom zmatrane misice kot bi mi stiskal koleno skp k deb se sesedu tak obcutek. napeta stegenska misica ob pokrcenju kolena nevem a tut pekoc obcutek.zvecer nisem vedu kako nej polozim nogo sej razbolel namazal s hladilno kremo je mal bolecina bla blazja.nasledn dan se bolel. sem su do zdravnika mal mij probal vlect koleno na vse strani rahla bolecina bl mej rahlo bolel ob hoji pr straneh pekoc obcutek spredaj . sel pod nujno do kirurga v dveh sprejemnih opisal vec potankosti pri kirurgu ne tolk sam da sem mel dvakat bolecino ob izpahu pa ob nosenju obtezene lopate .zastopu mej daj bolecina bla prva ob lopati pa da sem mel se pri izpahu podobno kratko bolecino .sem mislu da so mu iz sprejemnih pisarn vse sporocil.diagnoza je bla kriticne bolecine z vnetjem.zej morm pocivat dva tedna pol razgibavanje dobu tablete nalgesin forte.kako ravnati v tem primeru mirovanja ce so tut natrgane vezi.lahko uporabm elektrode za misice.zdravnik je pred napotitvijo do kirurga ugotovu da ma l koleno ob sponanju v levo mal hoda pretegnjeno vez zgleda komej opazno .kirurg ni tega opazu. zanima me vase mnenje kaj bi to lahko blo vse .in al se zna ta bolecina obolenje ponavlat.kirurg po mojem mnenju dal napacno diagnozo .cej vnetje je kvecm vnetje vezi in mehkih tkiv .in druga zdravila bi mogu dobit .ta nalgesin se jemlem al neham.

9.5.2016 sem si poškodovala koleno pri gimnastiki. Doktor predvideva manjše izlive v kolenu, za vezi pa ni prepričan. Čez 2 tedna imam magnetno resonanco, ta vmesni čes mi je pa koleno klecalo, nisem imela popolnega nadzora nad levim kolenom, bolela me je cela pogačica, najbolj pa na notranji in zunanji strani noge. Zaotečeno imam celo nogo. Kaj mislite, da je krivo?

Spoštovani,

počakajte na slikanje z MR, ki bo razjasnilo večino poškodb. Priporočam pregled že s posnetki MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

lp po dolgi neaktivnosti sem su hodt 35 km aprila zvecer sem mel bolecino v kolenu sem pocil daj bolecina pojenjala,sej vnesl ugotovu da sem vez pretegnu. nakar mij konc junija ob zacetku hitrega teka skor kolen vn vrgl rahlo sej zataknu padel nazaj kuj nisem mogu stopet ob popravku sem bilo je prisotnih par bolecin naprej sem hodu par dni blo obolen .pocil teden dva vmes sem zacel s kratkimi sprehodi ,dozivel stisk kosti na kost.naslednje zbadanje al bolecino v enem km sem mogu parkrat pocit sej vnesl.kmalu sem zacel s pripravo pokrivanja strehe delal 8 dni .6 dan kje blo se mal ceglov za razporedit sem mogu nehat noge odpovedale sem mogu pocivat.mel sem tezke noge al zmatrane.cez par dni sem sel pospravlat z lopato od stemanja po stopnicah dol po 2 urah dela sem zacutu v sklepu bolecino je pojenjala proti veceru je nastopilo obolenje zbadanje bolecina pr straneh ob krcenju stegnitvi bolecina pod pogacico pekoc obcutek. nad kolenom zmatrane misice kot bi mi stiskal koleno skp k deb se sesedu tak obcutek. napeta stegenska misica ob pokrcenju kolena nevem a tut pekoc obcutek.zvecer nisem vedu kako nej polozim nogo sej razbolel namazal s hladilno kremo je mal bolecina bla blazja.nasledn dan se bolel. sem su do zdravnika mal mij probal vlect koleno na vse strani rahla bolecina bl mej rahlo bolel ob hoji pr straneh pekoc obcutek spredaj . sel pod nujno do kirurga v dveh sprejemnih opisal vec potankosti pri kirurgu ne tolk sam da sem mel dvakat bolecino ob izpahu pa ob nosenju obtezene lopate .zastopu mej daj bolecina bla prva ob lopati pa da sem mel se pri izpahu podobno kratko bolecino .sem mislu da so mu iz sprejemnih pisarn vse sporocil.diagnoza je bla kriticne bolecine z vnetjem.zej morm pocivat dva tedna pol razgibavanje dobu tablete nalgesin forte.kako ravnati v tem primeru mirovanja ce so tut natrgane vezi.lahko uporabm elektrode za misice.zdravnik je pred napotitvijo do kirurga ugotovu da ma l koleno ob sponanju v levo mal hoda pretegnjeno vez zgleda komej opazno .kirurg ni tega opazu. zanima me vase mnenje kaj bi to lahko blo vse .in al se zna ta bolecina obolenje ponavlat.kirurg po mojem mnenju dal napacno diagnozo .cej vnetje je kvecm vnetje vezi in mehkih tkiv .in druga zdravila bi mogu dobit .ta nalgesin se jemlem al neham.

Spoštovani,

priporočam, da pridete na pregled, saj le navedbe težav ne zadostujejo za ugotovitev, kaj je narobe.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
Pri treningu rokometa sem imela v preteklosti ze nekaj poskodb kolena, tri tedne nazaj pa me je pri odrivu v kolenu močno zapeklo koleno je prve dni rahlo oteklo nato pa je oteklina splahnela. Sem pa opazila, da me ob obremenitvi kolena močno boli na območju vezi in da je koleno nekoliko nestabilno. Zanima me ali priporočate pregled pri zdravniku ali te bolečine ne predstavljajo ničhujšega.

Hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni,
Pri treningu rokometa sem si že nekajkrat rahlo poškodovala koleno, pred tremi tedni pa me je pri odrivu v kolenu močno zapeklo, koleno je spr a rahlo zateklo vendar je oteklina v nekaj dneh izginila. Sedaj opazam da me koleno ob močnejši obremenitvi boli v predelu vezi in da je nekoliko nestabilno, ko pa je koleno neobremenjeno v njem obcasno cutin spikanje. Zanima me ali priporočate pregled pri zdravniku ali te bolečine ne predstavljajo nič resnejšega.
Hvala za odgovor

New Report

Close