Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Najstnica in menstruacija

Najstnica in menstruacija

Živjo!
stara sem 12 let. menstruacijo imam leto in pol. imam zelo močne in si moram vložek menjati vsake 45 minut ali vsaj vsako uro. ali je to normalno?
že v naprej hvala za odgovor!

Živjo!

Nekatera dekleta imajo močnejšo menstruacijo, druga bolj šibko. Načeloma lahko premočne menstruacije zmanjšamo s hormonskimi tabletami, a se mi zdiš še nekoliko premlada za njih. Nekaterim puncam pomagajo tudi tablete proti bolečinam, ki včasih uspejo nekoliko zmanjšati krvavitve. Če bi se krvavitve res zelo vlekle in bi se več mesecev zapored slabo počutila, se posvetuj z zdravnikom, morda bo kljub mladosti treba uvesti hormonsko zdravljenje. Glede vložkov pa bo najbolje, da za nasvet in pomoč vprašaš mamo, morda imaš premajhne/pretanke vložke.

Matjaž

Zvijo!
Stara sem 12 in pol,imam zelo mocan beli tok…ali to pomeni da bom dobila kmalu menstruacijo?
Ali lahko ves oz. pricakujes kdaj bos dobila 1. menstruacijo
zato pisem ta vprasanja ker me je zelo sram se o tem pogovarajti z mojo mami.
Hvala za vnaprej,LP

Živjo!

Ni zanesljivega pravila, kdaj bo dekle dobilo svojo prvo menstruacijo. Ko bo, pač bo. V torbici imej vedno zraven en mini vložek, da boš pripravljena, če te doleti ravno v šoli. Nima te biti kaj sram. Nožnični izcedek je normalen pojav. Imajo ga vse ženske (tudi tvoja mami), ene več, druge manj ali skoraj nič. Tudi menstruacija je normalen pojav, ki ga imajo vse ženske, tudi tvoja mami, ki ti lahko da nasvete iz prve roke.

Matjaž

Moja hcerka ima 10.let in je ze dvkrat mela kri na gatah ali je mozno da je ze dobila prvo menstruacijo?meni se zdi prezgodi sej je se otrok kaj nej naredim?zelo me skrbi. Lep pozdrav Tina

Seveda je možno, da je dobila prvo menstruacijo, sploh če ima razvite tudi druge znake odraščanja (hitra rast, morda sramne dlake, nakazane dojke). Starost, pri katerih deklice dobijo menarho, se z leti in desetletji vztrajno niža. Lahko, da je kri posledica kakšne poškodbe vulve in/ali nožnice, nekatere deklice si v nožnico vstavljajo marsikaj in se ob tem lahko tudi poškodujejo. Morda krvavitev v naslednjih mesecih sploh ne bo več, saj so menstruacije na začetku lahko zelo neredne.

Matjaž

Zdravo… Stara sem 12 let in kmalu bom 13… Pa še vedno nimam menstruacije… Naj bi jo dobila pri 12…. Ampak tako Me skrbi da je nebom dobila NIKOLI!!! Kot v parih primerih ki sem jih prebrala tukaj (da nekatere punce ki so stare 17 še zdaj nimajo menstruacije!!!)
Zelo Me je strah da je ali bo nekaj narobe z mano!!! Pa še to: da bom morala jemati nekakšne tablete ali celo INFEKCIJE!!!! Prosim za odgovore…

LP, ZELO prestrašena punca

Zdravo!

Kdo pa pravi, da moraš menstruacijo dobiti ravno pri 12. oz. 13. letih?! Nekatera dekleta jo dobijo pri 10. letih ali še prej, druge pri 16. ali še kasneje. Nobenega razloga za skrb, s teboj ni nič narobe.

Matjaž

Hi.
18.junija bom stara 12 let.včeraj sem dobila prvo menstruacijo.včeraj zjutraj sem full krvavela iz nožnice danes pa zelo malo.ali je kaj narobe z mano?

Mami sem pa že včeraj povedala da imam menstruacijo
Kaj pa je beli tok?

Hi!

S teboj ni nič narobe. Prve menstruacije so lahko precej čudne, včasih pa jih kak mesec ali več mesecev sploh ni. Beli tok je normalni (fiziološki) izcedek iz nožnice, imajo ga vse ženske, ene več, druge manj.

Matjaž

Hvala za odgovor.

Zanima pa me ali se res po prvi menstruaciji rast ustavi

Ni, čisto zaustavi se ne, se pa rast upočasni. Večinoma dekleta rastejo še največ kakšno leto po menstruaciji.

Matjaž

Hvala za odgovor

Zanima pa me še nekaj

Koliko dni traja menstruacija?

Oprostite k tok tezim

Menstruacija traja nekaj dni, v povprečju tam med 4 in 6 dni. Prve dni je krvavitev nekoliko močnejša, nato se umiri in preneha.

Matjaž

Hvala za odgovor

Živjo stara sem 17 let in se nimam menstruacijo.vem da bi morala iti h ginekologu vendar me je strah ker ne vem kaj ti tm dela?

Lep pozdrav
Hvala z odgovor za vnaptej

Živjo!

Odsotnost menstruacije zaenkrat ni nič nevarnega, je pa zagotovo prav, da se skuša ugotoviti vzrok. Ginekologa si boš slej ko prej morala poiskati. Nič strašnega ne dela, kar ne bi mogla prenesti. Ne bi se rad vtikoval v njegovo delo, a najprej se bosta pogovorila, nato pa bo najbrž hotel narediti nekaj krvnih preiskav (hormoni), morda tudi ultrazvok. Vse ti bo pojasnil/a, brez strahu.

Matjaž

Hvala za odgovor.

Hi

Vem da to ni pravi forum zato ampak če se spoznate na to mi prosim odgovorite!!!

Sem punca stara 12 let in se neznan samozadovoljevat …rada bi se samozafovoljevala fuuuull,!!!!

Prosim za nasvet kk to lahka izveden!!!!
Hvala za odgovor~!

Lp

Hi, Maja!

Tole res ni pravi forum za taka vprašanja. Poskusi na forumu Mladi, ljubezen in spolnost, morda boš tam dobila kakšen nasvet.

Matjaž

New Report

Close