Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Najstnica in menstruacija

Najstnica in menstruacija

Nič hudega, če je manstruacija prišla prej. Na začetku se menstrualni ciklus še ureja.

Matjaž

STARA SEM 12 LET IN POL IN MENSTRUACIJE NIMAM ŽE 5 MESECEV! ZANIMA ME ALI JE S TEM KAJ NAROBE ??

ŽE VNAPREJ HVALA ZA ODGOVOR
LP

Nič ni narobe, na začetku so menstruacije lahko zelo neredne.

Matjaž

Hej
Stara sem 12 let in se nimam menstruacije imam pa zelo mocen beli tok kdaj bom dobila menstruacijo??

Hej!

Ne vem. Ne znam napovedovati prihodnosti. Ne še 🙂 Brez skrbi, nič ni narobe s teboj. Časa imaš še nekaj let, naj se ti nikamor ne mudi, boš imela menstruacije še poln kufer…

Matjaž

stara sem 10 let in na hlačkah imam bele maseže.kaj je to????????hvala

vsakič se pokaže većji madež

MENI TUDI.BI MI LAHKO SVETOVALI

Opisuješ normalni izcedek iz nožnice, dekleta mu pogovorno pravijo beli tok. Vsaka ženska, zlasti med puberteto in menopavzo, torej v rodni dobi, ima nekaj izcedka iz nožnice. Ta je običajno bel ali prozoren, na zraku lahko porumeni in na hlačkah pušča madeže. Nekatere ženske imajo izcedka več, druge manj. Dokler izcedek nima zelo smrdečega vonja, te spolovilo ne belo in peče, je vse v najlepšem redu.

Matjaž

PROSIM NAJ MI KDO SVETUJE

ali to pomeni, da bom dobila menstracijo???????hvala v naprej

to bi bilo zelo slabo…….ali bi mi svetovali, ali naj se cepim proti HPV????Prosim za čim hitrejši odgovor saj se cepim jutri……..

hvala za odgovor

Ne vem, kakšno svetovanje pričakuješ. Kdaj boš dobila menstruacijo pa ne morem vedeti. Glede cepljenja proti HPV: da, priporočam, da se cepiš.

Matjaž

Hej stara sem 12 let in pol in sem dobila menstruacijo. Ali ko dobiš menstruacijo nehaš rasti?????? Sem premala. Sem 7.r. in sem velika 128 cm. Prosim za hiter odgovor. Hvala.

Hej! Samo 128cm? A so zdravniki na sistematskem pregledu kaj komentirali tvojo višino?

Matjaž

Ne. Nisem šla. Bom še kaj zrasla?

Kako nisi šla? Sistematski pregledi so obvezni za učence/ke 1., 3., 6. in 8. razreda. Domnevam, da bi na teh pregledih zdravnik ukrepal, če bi bilo potrebno. Koliko boš še zrasla žal ne vem, je pa res, da se s prihodom menstruacije rast precej upočasni in po kakšnem letu dni tudi ustavi, vsaj pri večini deklic, ne pri vseh. Kako visoka pa sta tvoja starša?

Matjaž

Ata 196cm mama pa 189cm.

Starša sta precej visoka, tvoja odrasla višina pa naj bi bila okoli 160 cm. Ampak to je zgolj ugibanje, na osnovi statističnih podatkov in matematičnih izračunov. Več ti lahko pove tvoja pediatrinja (zdravnica), ki ima podatke o tvojem dosedanjem odraščanju (rastna krivulja).

Matjaž

New Report

Close