Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Najstnica in menstruacija

Najstnica in menstruacija

Hej! Mene nekaj zanima. Jas sem si kupla tablete za prestavitev menstruacije, da je nebi dobila 15.6 na dan valete. In potem ko sem tablete nehala jemat sem jo dobila 20.6. In sem jo imela par dni potem pa sem bila konec. Zdaj pa mi je postalo cudno ker sem jo ze dobla danes 5.7. Mene zanima zakaj sem jo ze dobila tako hitro ko pa sem jo imela dva tedna nazaj. Prosim za pomoc!

Hej!

Tablete za prestavitve menstruacije so zgolj na recept in niso v prosti prodaji, domnevam, da vam jih je prdpisal osebni zdravnik ali ginekolog. zakaj je tokrta krvavitve nastopila prej, kot ste pričakovali ne vem, mapka zaradi tega se ni treba vznemirjati. Predvidevam, da niste noseči.

Matjaž

Zdravo!
Stara sem 14 in sem letos dobila 1.1.2017 prvo menstruacijo, zacetka je bila v redu in je zamujala samo kak dan, sedaj pa mi ze zamuja 37 dni ali je to normalno?

Zdravo!

Očitno se menstrualni ciklus še ureja in takšni izostanki menstruacije pri najstnicah niso nič posebnega. Seveda ob predpostavki, da ne gre za nosečnost.

Matjaž

Stara sem 12 let in pol pa beli tok imam ze dve leti in pol tako da me zanima ku me ze cel dan boli trebuh, kriz in glava in hitro spreminjam razpooznje in ful bi jedla cokolado. A bi bil to ahka znak prve menstruacije.
Lep pozdrav prosim za odgovor in se zan tudi zahvaljujem 🙂

Znak prve menstruacije je krvavitev, nihanje razpoloženja pa najbrž posledica aktivnega delovanja hormonov. Menstruacija bo že prišla, vse ob svojem času.

Matjaž

Zdravo stara sem 12 let in beli tok imam ze dve leti imam ze vse znake menstruacije: prsi,dlake,razpolozenje,custva,… moja mami jo je dobila pri istih letih kot sem jst zdej stara prosim ce bi mi lahko svetovali kdaj priblizno bom dobila menstro in te znake pred prvo menstroacijo mam ze pol leta

In se ze 1 loto me velikokrat boli trebuh in mi je slabo

Zdravo!

Ne morem povedati, kdaj boš dobila menstruacijo. Tudi če je še nimaš, ni s teboj prav nič narobe. Ko bo, pač bo, saj se nikamor ne mudi.

Matjaž

Pozdravljeni hcerka je dobila prvo menstruacijo in to pri 9 letih a je to normalno je v zadnjem letu zelo veliko zrasla in ima tudi veliko sramnih dlak in pod pazduho oprsje se ji je oblikovalo jz pa zaskrbljena kaj ni to prezgodaj hvala za odgovor

Pozdravljeni!

V industrializiranih državah so dekleta ob menarhi v povprečju stare od 12 do 13 let, a lahko prvo menstruacijo dobijo že pri 8 letih ali šele pri 16 letih.

Matjaž

Živjo
Jaz še nism dobila menstruacije ampak imam reden prozoren izcedek opazim ga na spodnjicah in je gost in lepliv.Kaj to pomeni???

Živjo!

Izcedek je čisto normalen pojav. Imajo ga vse ženske, ene več, druge manj. Če te moti, lahko uporabljaš mini vložek oz. se pač sprijazniš, da ga imaš na hlačkah in jih bolj pogosto zamenjaš.

Matjaž

Vceraj sem dobila prvo menstruacijo in me zanima kaj pripococate vlozke ali tampone. In kako se sploh vstavi tampon.

Zaenkrat predlagam vložke. Obstajajo veliki in majhni (in vse vmes), bolj ali manj vpojni, s krilci in brez. Predlagam, da greš v trgovino ali drogerijo in si izbereš manjše velikosti, za pomoč pri izbiri lahko prosiš prijateljico, mamo, prodajalko. Prednost vložkov je v tem, da vidiš, kako močna je tvoja menstruacija. Kadar je krvavitev šibka, je bolje uporabljati vložke, saj tamponi preveč izsušijo sluznico. Tamponi so praktični pri dekletih, ki se veliko ukvarjajo s športom. Tudi plavaš lahko z njimi. Tampon se vstavi globoko v nožnico, s pomočjo prsta ali posebnega “aplikatorja”. Ko je tampon pravilno vstavljen, ga ne čutiš. Nekatera dekleta imajo težave pri vstavljanju tampona zaradi deviške kožice.

Matjaž

Pozdravljeni!
Stara sem 16 let menstruacijo pa sem dobila 1 teden pred 14. rojstnim dnevom. Minilo je že 2 leti in se še vedno ni uredila. Občasno jo imam tudi dvakrat na mesec ali pa je cel mesec sploh ni. Kaj je lahko vzrok?

Pozdravljeni!

Očitno nivo hormonov še vedno ni stabilen. Stanje se da popraviti s hormonsko terapijo (KT), ampak dokler vas to ne moti preveč in ne potrebujete kontracepcije in ne načrtujete nosečnosti, lahko stanje še nekaj časa toleriramo.

Matjaž

Zdravo! Stara sem 15let, par dni pred menstruacijo sem se samozadovoljevala, in zdaj je ze 14dni nimam, kaj naredim? Ali je to normalno?

Zdravo!

Menstruacija nima veze s samozadovoljevanjem oz. menstruacija ti ne zamuja zato, ker se (ali se ne) samozadovoljuješ. Če ne obstaja možnost nosečnosti, potem se ne vznemirjaj, menstruacija bo že prišla, slej ko prej.

Matjaž

dan,imam 13 let in imam ze 1leto normalno menstruacijo in bolecine v trebuhu in ok vem da je to normalno.Danes zjutraj sem ustala normalno in sla iskat obleke da se preoblecem ko sem izbirala se mi je vrtelo in naenkrat sem zgubila ravnotezje in pozabla da obstajam padla sem potleh in nisem vedla kaj se dogaja ustrasla sem se mama je cula kako sem padla in mi pomagala ustati. to se mi je zgodilo veckrat ampak sploh ne ustajam hitro use sem naredila normalno ter to se mi dogaja veckrat ne samo zjutraj ko ustanem.samo v casu menstuacije.Je to kaj povezano z menstruacijo?kaj naj naredim?imam tudi zelo nizek pritisk in govorijo mi da sem bleda.

New Report

Close