Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Najstnica in menstruacija

Najstnica in menstruacija

Zdravo!

Povsem možno je, da se ti to dogaja zaradi nizkega pritiska, najbrž gre za ti. ortostatsko hipotenzijo, ki se pojavi nenadoma, ko vstaneš iz sedečega ali ležečega položaja. Pri tem lahko čutiš omotico, imaš zamegljen vid, lahko za kratko omedliš. Je kar pogost pojav pri najstnicah, sčasoma mine. Ni posebnega zdravila, pij dosti tekočine, bodi telesno aktivna, lahko malo bolj soliš hrano, ne vstajaj prehitro, predvsem zjutraj, vedno imej nek oslon (stol, miza, stena), na katerega se lahko opreš, da ne bi padla in se poškodovala. Če so bo prepogosto ponavljalo, se posvetuj s svojo zdravnico.

Matjaž

Zdravo,

stara sem 16 let. Menstruacijo imam dve leti. Ni vedno redna. Prvič zdaj jo imam dvakrat v enem mesecu. Vmes je bilo samo 5 dni premora in me skrbi. Ni močna, ampak je že prvič v tem mesecu trajala 7 dni in potem 5 dni ni bilo nič, potem pa spet. Prosim za nasvet.

Menstruacija se mi je koncala 30 maja in sem jo danes spet dobila kaj ja tu vzrok ?

 

Pri 11letih sem dobila menstruacijo.Zdaj sem 12 in bi mogla dobiti že nekaj dni nazaj menstruacijo a je še vedno nisem dobila.Mama se je čudila.Rekla je a si noseča?!Nevem kaj naj.Strah me je.

zdravo sem deklica stara 11 let menstruacijo imam že od 10 leta. 1.10. 2023 sem dobila ponovno menstruacijo in traja že 16 dni a je to normalno ali bi me moralo skrbeti?!

hvala za odgovor.

 

zivjo stara sem 11 let in je se nimam me pa zanima ali dobim kaksen obcutek zelo me je strah da se mi bo zgodilo sredi razreda!

New Report

Close