Najdi forum

Na pomoč hčera se mi je zapletla s poročenim

Tema “odgovornost ljubice”, ki se je razvila nadaljujemo tu:

Draga Zinka!

Me ne briga večina mnenj,da bodi tiho in stoj in glej,kdaj se tvoja hči”strezne od silne omame poročenega očeta dveh otrok”.

Jaz bi ne bila tiho nikoli,ker potem sem ista in podpiram to svinjarijo.
Bi poklicala ženo,pa kar bo naj bo.Sem za resnico.Naj se potem rešuje kdor se če,ljubica ali ta kurbeše.
Bi videla,kako hitro bi se milni mehurček razblinil!

Žena in otroci so največje žrtve in so ta kratko že potegnili zdaj,ker mož oziroma oče svoj čas in denar namenja ljubici in ne familiji.
Da o kakšni potrošnji energije ne govorim.

Pri 26 letih tako brez okusa,je zelo žalostno in sramotno za njo,da leta za njimi.Kot sestradana hiena za odpadki.Čaka nanj,on pa laže tam Bog ve kaj.Morda se ženi niti ne sanja za te duplo vroče dogodivščine,ker z dvema malima in povrhu z malo dojenčico nima veliko časa za sebe in razmišljanje,kje se mož klati naokoli.

Kriva sta oba.Če bi eden rekel NE,do tega ne bi prišlo.
Zakaj se na veliko obsojajo ljubice?????
Zato,ker so one tiste,ki “prižgejo zeleno luč”za izvenzakonske akcije.
Prva beseda je NE in če je zadnja tudi NE,ni dileme in ni varanj.

Zinka,vem,da se slabo počutiš ob vsem tem.Prvo besedo na tvojem mestu bi namenila še njemu.Če ne bi nič ukrepal,bi brez slabe vesti povedala še njegovi ženi.

So dve možnosti,da se odloči za eno ali za drugo.Na dveh stolih sedeti ni prijazno do nikogar,tudi ne do tvoje hčere.

Brez kakšne kalvarije ne bo šlo.Samo to,da podtalno nekdo ruši družino mi gre na živce.Na koncu pa mislijo takšne ljubice kakšne “kraljice” so.Najboljše na svetu,žene pa “ene slepe in nore kure”.

Če sem jaz ta žena hočem vedeti takoj!Zakaj se morejo vsi na skrivaj hihitati za hrbti in uživati v nesreči drugih?

Še to,ona (tvoja hči) je samska še ne poročena,brez otrok.Ona nima kaj izgubiti.Kaj pa on?Se kdo zaveda kakšno opustošenje bo on zapustil za sabo in koliko trpljenja in bolečine.Tam so trije,ki jih ne more vrzit “v kanto”,kot star uničen invetar.So ljudje s čustvi.Tvoja hčer tam ne bi smela kaj iskati in kaj pričakovati.

Ne zagovarjaj je.Strezni jo.Je način,da pride k sebi.Verjemi meni,kaj če bi bila na tvojem mestu,bi počitnice naredila takšne,da jih ne hči,ne poročeni,žal tudi njegova žena nikoli ne bi pozabili.Ne iz zžlehtnobe,iz poštenega srca.
Če nima rad žene,ji naj pove in naredi tako,da ne bo zahrbtnosti.Če ne misli nič resnega s tvojo hčerko,ji naj pove,ne pa da jo zavaja,da je še bolj”upalena”.

Skratka,če bo šlo tako naprej,se bo poznalo na tvoji in njeni psihi.Obe bosta potrebni pomoči,ker se bodo živci razrahljali.Je vredno?Za nekoga,ki
še morda sam ne ve,kaj bi rad.Trenutno mu paše,ker mu zratuje.
Zanko zategniti,samo to,pa da vidiš s kakšnega testa je kdo.

Lep pozdrav od Kiare!

Še nekaj mi je prišlo na misel, ko berem to od Kiare. Zakaj bi se toliko ljudi na smrt skragalo s starši, če bi se “vmešali” v varanje. Po moje zaradi tega, ker nimajo zaupnega odnosa s svojimi starši, saj je večina slovenskih družin disfunkcionalnih..stotisoče alkoholikov..vsaka 5-7 deklica spolno zlorabljena, fantje mičkeno manj, psihične in fizične zlorabe, raznorazne oblike odvisnosti in soodvisnosti…

koliko vas je zaupalo staršem, ko ste bili v kakršnihkolih težavah??? Vem, da od tistih, ki ste bili proti materinemu “vmešavanju” večina, par izjem morda potrjuje pravilo. Vsak pač po sebi sodi.

He he, se popolnoma strinjam. Kaira, ta deklica je stara 26 let!!! Lahko se mati na smrt skrega z njo, in nenim ljubčkom, lahko si nakoplje na glavo tudi ženo in njene otroke, lahko Zinka pravzaprav prične reševati svet, ostala bo pa sama! In tukaj je poanta. Nihče ji ni rekel, da naj bo tiho, na se s hčerjo pogovori, še enkrat povem, da naj povabi tega njenega dedca na kosilo in se tudi z njim pogovori, naj svetuje, naj jima odpre te zaslepljene, zaljubljene oči, če lahko. Čim pa zahteva pa je izgubila tudi hčer…

kiara
zakaj so ljubice vedno krive,dej povej no..a res??
in kaj storiti moškemu,ki ga dobesedno vržeš ven iz bajte,pa ti vlomi in pride s kufrom,da bo teden dni pri tebi(ker je to tudi njegovo stanovanje),teden dni pri ženi (ker je tista bajta tudi njegova)in tako izmenoma-da se je tako odločil,da s enebo več skrival,da bo od zadaj naprej z eno na dopustu ,nato z drugo in midve morava biti tiho in kimati..jaz ne.. ,pokličeš policijo,ga tožiš,narediš celega hudiča,pa res misliš da kaj pomaga,žena mu grozi z ločitvijo,če nebo prenehal,kaj ji reče,da bo imel obe ,če ji ne paše naj pobere svoje cunje,ker to je vse kar je prinesla in naj gre,da bo jutri drugo ženo našel,ki bo tolerirala to da ima dve,v zameno za lepo ,lagodno živlenje..ker se on meni in otroku ne bo odpovedal,jo vrže iz bajte,tako da na koncu živi pri odraslem sinu,pa malo pri odrasli hčeri ki imata s svojo familjo dost dela,pa misliš da mu kaj morejo odrasli otroci,vse kar imata jima je kupil on od bajt do avtomobilov,da ne govorim o tem da delata v nejgovi firmi-kaj mu moreš -nič,veš pa da je neumen,da če se mu bo kdo postavil po robu,da se bojo še otroc s familjami selil iz njegovih bajt,zato so vsi tiho..samo monika si je upala,zato ne govori o tem kot da smo ljubice vsemogočne in držimo vse niti v rokah….kaj lahko storiš ko greš na dopust on pa pride za tabo meni nič tebi nič,in kaj lahko storiš-kregaš se lahko do nezavesti pa si na istem..veš kurbirja težko prepričaš naj pusti svoje igračke,če on sam noče..natrosil bo kup laži ,da bo žena pomirjena in veselo špilal igro naprej!sploh kurbirja ki ima denar in so vsi odvisni od njegovega denarja..jaz nisem,da nebo pomote..sem se pa tega nagledala in to ni nobena znanstvena fantastika,to se dogaja in se bo.

Ja, zato pa je tako kot je. To je eden izmed odgovorov, zakaj zene tolerirajo ljubice – zavoljo mateialnega statusa. ŽAl je pa tukaj tudi vprašanje, kako lahko ljudje nasplošno tako živijo – zdravi ljudje, ki bi morali za lastno eksistenco sami poskrbeti. Saj smo vendar vsak zase osebnost. In ravno odnosi so tisti, ki so spreminjajočega tipa – danes tako, jutri drugače. Lahkomiselnost takih žena je brezmejna.

Pa da ne bo pomote, sploh ni potrebno da pride do varanja – tekom življenja se čustva spreminjajo, in se razhod lahko zgodi tudi brez tretje osebe.

Kaj češ,Monika,”delo” kot delo.Si na enem postu opisala,kaj vse si,materialno,potegnila iz te zveze in mislim,da pač to ni bila,ne vem kako huda in zahtevna “služba”:)))))))
Sam “odpovedni rok” si imela malo bolj pester….

Kaj češ,Monika,”delo” kot delo.Si na enem postu opisala,kaj vse si,materialno,potegnila iz te zveze in mislim,da pač to ni bila,ne vem kako huda in zahtevna “služba”:)))))))
Sam “odpovedni rok” si imela malo bolj pester….[/quote]

pozabljate da imam otroka z njim in da bom iztržila maximum,kolikor se bo dalo,tako pač je..jaz sem pač taka,kar otroku pripada bo imel in pika.
kolk je bilo men hudo pa ti ne moreš vedet ane.

deklica je stara 6 let, ženska je stara 26.

če si zgoraj preberete pismo, ki ga je napisala ženska o svojem partnerju, ki jo brez zadržkov- javno in lgasno- vara z različnimi internetnimi kurami, potem se ve, da je pri nas MOŽNO VSE.
ker—milo rečeno: ljudem se je očitno zmešalo.
Nobenih moralnih zadržkov ni, vse je dovoljeno, a ko nekoga izkoristijo, izrabijo, ga zavržejo kot staro cunjo.
Če bi bila ta deklica moja hči, bi se borila za njeno srečo.
Definitivno pa se sreča ne gradi na nesreči drugih, zlasti NE na žalosti in bolečini nič krivih otrok!!!!!!!!!!!!!!!

Veste Zinka, ne bo minilo leto, ko vam bo hči hvaležna, da ste ji odprli oči..če je, seveda, le malo pameti v njeni glavi….

MALI OGLAS: šenkam škaf zelja, kilo jabolk in gajbo dobre volje:-)

Tako upam, da je ta epizoda zaključena.
Končala sta, ker on hoče zakrpati zakon zaradi otrok, resnica pa je, da ga je tast nagnal iz hiše in podjetja, sedaj baje prosi ženo, naj ga vzame nazaj, pa še to, to je njegova druga žena!

Hči se pa kljub vsemu kar dobro drži, po pogovoru, ki sva ga imele bi rekla, da ga je spregledala in pravilno ocenila.

Kaj vem kaj bo jutri?
Mogoče bo bolje mogoče enako ali pa celo slabše upam pa, da bo mirnejše!

Zdaj pa, Zinka, pogovor s svojo hčerko glede ljubezni in partnerstva. Povejte ji kaj čutite do nje, da jo imate radi in da vas zato skrbi za njo.

Ampak en odkrit pogovor! Ne obsodba ali zahteva itd… Vedno pomaga en odprt, sproščen pogovor. Vse je pa odvisno kakšen odnos imata s hčerko.

Pogovorite se z njo in jo vprašajte (ampak samo kot informacijo, kot pogovor brez čustvenih izbruhov) zakaj je hodila s poročenim moškim.

Pravilno voden pogovor lahko veliko tega razčisti in celo da uvid v probleme, ki se pojavljajo.

Ali hčerka ve za vaše anonimno pismo? Ste ji povedali?

Ta svet je res zmešan!!!!

Kot prvo…naj si Zinka 45 vzame malo dopusta…kaj pa, če bo čez par mesecev spet morala v nove podvige?!
Razumem, da starši želimo samo najboljše….ampak včasih je treba pustiti, da gredo sami z glavo v zid….dobesedno…

Ne bom komentirala zgodbe, ker je brezpredmetno. V glavnem, vsak je odgovoren za svoje početje. To dejanje (pisanje anonimke) se mi zdi podlo, da bolj podlo ne more biti. Pa kaj potem, če pustimo trupla za seboj. Glavno, da smo rešili svojo r*t….

“Bravo”, samo tako naprej.

… kar pa se tiče izvorne teme, glede na vse skupaj se mi zdi, da je gre pri tem “problemu ali za čisto navadno provokacijo ali pa za navadno nevoščljivost, morda celo ljubosumje. Tudi starši se bomo morali nekako sprijaznit s tem, da naši otroci, ko pridejo v določeno starostno obdobje, celo seksajo. Pa naj se sliši še tako “grozno”.


Meni se pa ne zdi, da gre za eno od teh stvari, ki si jih opisala. Možno je vse, ampak mislim, da v tem primeru ni tako.

Ko Zinko vsi po vrsti obtožujejo ljubusumnosti, vmešavanja, nevoščljivosti…se jih ne briše, mene pa? Zakaj sem bila brisana..se je brisalo še kaj drugega, doslej še namreč nisem opazila česa takega?

Na srečo tvoje hčere se je to končalo hitro, lahko bi ji uničilo veliko let njenega življenja, ki bi ga izgubljala za nekoga, ki je ni vreden. Takega kot je on je treba postavit na tdna tla, potem se mora odločiti.Očitno ga je na trdna tla postavil njegov tast, ki je na kakršnkoli način izvedel za njegovo varanje. Vrjemi, da je malo takoh, ki bi to naredili, večina si zatiska oči, s čimer pa se sama ne strinjam. In on se kot večina od njih odločil za ženo in otroke. Žal je prizadel tvojo hči, ki mu je slepo verjela. Sedaj imaš priliko za pogovore s hčero in ji svetuješ , pa brez obsojanja.

Vseeno je to nekoliko nad tvojim nivojem pisanja ter obtoževanja z prasci in kurbirji, samo iz tega razloga. V dotičnem primeru vsak po svojem vedenju ali vesti odgovarja Zinki, v tvojem pisanju, pa čeprav se v marsičemer napisanem strinjam, gre za posplošena obtoževanja.

Ne odobravam in ne podpiram tega,da bi hči se podila za poročenimi.
Ona pri 26 ni mladoletna in točno ve,v kaj se je šla spuščati.Posledice bodo hude kar za vse in to zagotovo.
V trojčku je vedno eden preveč.Polno krega,zamer,blatenj,morda opravičenj,polno čustvenih ozlivov bo z vseh strani.Pravi kaos in ne želi,da si na nek način vpletena.
Razkrinkaj.Laž nima nihče rad sam zase,če jo drugim deli,se pa itak čez čas sam noter ujame.
Kdo je kriv?Po moje oba in pika.Če eden ni za varanje,drugi nima s čim.Zato,more vsak zase vedeti,kaj mu predstavlja takšna”ljubezen”!Ki pa ni ljubezen!

Zinka mirno vest lahko imaš,če si oddala pismo.Naj se klopčič odvije,tako se bo videlo,kje bo zdržal in kje bo crknil.

New Report

Close