Najdi forum

Na pomoč hčera se mi je zapletla s poročenim

Malo čudni argumenti. Imam občutek, da se vlečeš ven.

Kar se tiče Zinke… upam, da se bo končalo s čim manj negativnimi posledicami in da se bodo vpleteni naučili čim več in v bodoče ustvarjali harmonične odnose v korist vseh, predvsem najmlajših.

Vezan partner je odgovoren svoji partnerici, neka obveza ju povezuje – govorimo o tistih, katerih partnerji ne vedo o “sladkanju” svoje druge polovice drugod oz. ne tolerirata – medtem ko nevezana ljubica pač ne vara nikogar.
In kje piše, da ljubica računa na dolgotrajno vezo? Lahko ji odgovarja za potešitev potreb, … in tukaj ne more biti ona odgovorna, ker je on pač v razmerju in ga ne prekine – dejansko status ljubimca ne more biti njena težava.
Za odnos sta potrebna dva, res je, in ravno v partnerstvu očitno nekaj ne funkcionira, če se išče zabavo drugod. Tretja oseba je zgolj posledica in ne vzrok. Ja, večini pač prav pride izgovor: “me je zapeljal-a …”, če ne iščeš popestritve, je ne opaziš. Če pa je človek kronično nezvest, pa tako in tako vemo, da v razmerju nima kaj iskat – in zopet, “klopčič za odmotat” mora vezani, nevezani nima kaj posredovati.
P.s.: NIsem varala, tako da to ni “zagovor”, le moj pogled na zadevo.
Ne morem vedeti, kako bi bilo, če bi bilo; zarečenega kruha se pa tako ali tako poje največ.

Vemo pa kako je v današnji družbi danes, vsi bi radi iskali krivca za probleme, takšne in drugačne, v tretji osebi.

Se ne strinjam s tem.

Če bi bila samska, a bi ti srala s poročenim? Če ne, zakaj ne? Zato, ker je poročen? Zakaj pa to? Kaj je narobe, če je poročen?

Zato, če se nekdo zaplete s poročenim je tudi sam soodgovoren za vse posledice.

Za odnos sta potrebna dva. Za varanje sta potrebna dva. Če veš, da sodeluješ pri varanju si soodgovoren.

Večja krivda je na tistemu, ki vara, kot na tistemu, ki sodeluje pri varanju. Ampak kriva sta oba, ker oba vesta kaj delata.[/quote]

Tudi jaz mislim, da je nezvest kriv, da je nezvest. Resnično tudi sama poznam veliko moških, ki enostavno morejo varati. Nevem zakaj, nisem jih nikdar vprašala, ker sploh ne bi smela vedeti, da varajo… haha. Mogoče je kriv adrenalin -to je meni pač bolano. Ja in nezvest mora prekinit, popravit, kar je pač zakrivil, nihče drug. Če ne bo ta nasedla, bo pa druga,…

Še enkrat pravim, najlažje je hčero obvarovat in spoznat tegale tipčka. Pa da vidimo, če bo imel toliko jajc in prišel na kosilo, večerjo ali obisk k “bodoči tašči”! Po moje bo kar lepo stisnil rep med noge in pokazal tejle naivnici, kako jo ljubi,…

pa misliš da bi me poslušali,malo sutra..

kolegica je imela poročenega tipa,pa bolj sem ji razlagala,da dela veliko škodo sebi,da moški ki je sposoben plahtati dnevno svojo familjo,ne more biti pošten in da lahko pride do resnih posledic ,bolj je zatrjevala,da je pri njima drugače,da ni kot pri drugih takih parih..vraga je drugače,vedno je isti šmoren lažnjivec,naivnica in nevednica..
da ne govorim o tem,da je ni niti na pijačo peljal,dobivala sta se pri njej doma,seveda je bil šampanjec njen strošek,vse kar je dobila od njega v 10 mesecih je bila škatla jagod,skrival ko kača noge,pa še ga nebi pustila,če nebi on nje in še zdaj verjame da jo je ljubil in da je bila to posebna ljubezen,vendar ker jo ima tako rad jo je moral pustiti,da se uredi življenje,to je bil njegov izgovor
no danes vemo ,da je žena takrat zanosila in pravljice je bilo konec
tako da lahko do jutra govorim,ampak noben ne posluša..[/quote]

predvsem sem imela v mislih PRIČEVANJE, t.j. govorjenje o sebi, o konkretno tvojem življenju, kaj si skozi svojo zgodbo doživela, preživela in kaj spoznala in NE PREPRIČEVANJE, t.j. govoriti česa nekdo ne sme.
[/quote]

vem kaj si hotela povedati,pa tudi jaz nikomur ne postavljam pravil,kaj lahko in kaj ne,še manj pa ljudi prepričujem v nekaj,ko me kaka ženska s podobnim problemom vpraša za nasvet,ji jasno rečem,brcni bebca v rit,na koncu mi celo zamerijo,kako sem lahko tako kruta ,če p jo ljubi ampak je ujet-..ampak ljudi to ne zanima,dokler niso v dreku,šele takrat jih začne zanimati..marsikatera odvrne,mene ima moj poročeni rad,tebe ni imel zato se ni ločil,moj pa se bo,ker bo dojel da sem jaz ženska njegovega živlenja in ne krava ,ki jo ima doma-dobesedno tako rečejo in v to verjamejo..potem izpadem jaz ljubosumna in fovšljiva ker se moja veza ni obnesla,ker njihova je pa oh in sploh,pa si spet tam..

najstnikom razlagat da pa to ni ok je pa isto kot z cigareti,eni ga bojo prižgali ,drugi pa ne 🙂

Malo me strašiš s takšnim načinom razmišljanja…

Ljubica res ne vara nikogar, ampak je soodgovorna pri varanju ljubimca svoje žene. Zato, ker ve, da je njen ljubimec poročen (če ne ve, potem je to čisto druga stvar in ni soodgovorna za posredno varanje). Človek mora imeti toliko občutka do sočloveka, da razume in jasno pove dotični osebi, da to kar dela svojemu partnerju, ne odobrava in tega ne misli podpreti.

Jaz osebno nikoli ne bi imel razmerja s poročeno žensko ali punco, ki ima fanta. Ker nočem sodelovat pri teh poslih.

To se mi je tudi enkrat zgodilo. Vendar sem takrat še mislil, da pač išče neko oporo (novega fanta), da spusti trenutnega. Govorila je, da se non-stop kregata in da se ne razumeta. To sem razumel, da je med njima pri koncu in išče novega. Izkazalo se je, da ni bilo tako.

Ko je postajalo že vroče med nama v avtu sem imel v mislih njenega fanta. Začutil sem, da to kar delam ni prav (to pomeni iz moje perspektive, kot ljubimca). Zato sem ji rekel, da mi to ni všeč, da ne mislim sodelovat pri njenem varanju… in sem dal zahteve: ali ga bo pustila in bova midva skupaj ali pa bova nehala.

In sva nehala. Od takrat se ni hotla več z mano pogovarjat.

To pomeni imam izkušnje in vem kaj sem takrat začutil (verjamem, da je to bila intuicija).

Sočutje pa pomeni, da ne delaš nekomu tisto, kar nočeš, da nekdo dela tebi. Tudi jaz ne bi hotel, da bi me punca za mojih hrbtom varala, zato pa tudi jaz ne bom sodeloval pri varanju drugih punc svojih fantov z mano. Zato, ker sem soodgovoren pri varanju, tudi, če sem samo samski ljubimec.

Verjamem v zakon življenja “kar seješ to žanješ” ali zakon vzroka in posledice (imam tudi izkušnje). In ker želim živeti kvalitetno življenje se ne mislim spuščat v nobenem smislu v varanje ali neposredno ali posredno, ker posledice pridejo za mano.

Jonson, že večkrat sem te mislila vprašati, a sedaj sem se končno opogumila..doslej še namreč nisem naletela na samskega moškega, ki bi imel blokado do vezanih žensk…torej:

BI SE PROSIM POROČIL Z MANO?

joke:-)))

Malo čudni argumenti. Imam občutek, da se vlečeš ven.

Kar se tiče Zinke… upam, da se bo končalo s čim manj negativnimi posledicami in da se bodo vpleteni naučili čim več in v bodoče ustvarjali harmonične odnose v korist vseh, predvsem najmlajših.[/quote]

Hm,zakaj pa bi bili moji argumenti čudni…in iz česa naj bi se vlekla?Ne razumem.

Kot sem prebrala,tvoji argumenti proti zvezi v troje temeljijo na moralnih načelih (ker si ti pač nekje prebral kaj je prav in kaj narobe na tem svetu…)Moji pa temeljijo na počutju in vedenju,da sem dovolj dobra,zanimiva,polna da sem lahko prva izbira in ne druga.Kaj je tu čudnega?

Tvoje stališče je, da ljubica ne nosi niti malo odgovornosti, če se zavestno dobiva s poročenim moškim. Omenjala si, da je to odvisno od vrednot. Seveda, da je odvisno od vrednot. Ampak mi govorimo o odgovornosti oz. krivdi.

Če bi ženske (če govorimo o moških, ki varajo svoje žene) držale skupaj v smislu, da ljubice ne bi zavestno rinile v odnose s poročenimi moškimi, bi si veliko trpljenja, ki ga doživljate od neodgovornih moških, prihranile. Tudi veliko družin bi ohranile pred nepotrebnimi ločitvami (kadar je vzrok skok čez plot) in s tem prihranile trpljenja mnogih otrok. Vsi otroci razvezanih staršev močno trpijo in vedno rečejo: “jaz tega ne bom nareidil/a svojim otrokom”.

Seveda, da smo si na jasnem: največjo in najhujšo odgovornost nosi tisti, ki vara!! O tem ni dvoma.

Verjetno nisi prebrala še mojega zadnjega komentarja…

“Moja moralna načela” ne temeljijo izključno na znanju od zunaj, ampak iz lastnih izkušenj.

Poslušam intuicijo ali “notranji glas” (kakor hočeš), to je moje glavno merilo. Moja intuicija glede lastnih izkušenj in literaturo. To pomeni, ko nekaj preberem, mi intuicija pravi ali je znanje pravilno ali ne.

Seveda nisem popoln in nikoli tega nisem trdil. Sem pa zelo iskren v svojih prizadevanjih. Želim kvalitetno živeti… in moj trud je usmerjen v ta cilj.

In ti meni govoriš o notranjem redu. Kaj je zate notranji red?
Poslušat sebe in slediti sebi – to je zame notranji mir (red – ta beseda mi ni primerna)! Torej graditi in delat na sebi je edina moja in tvoja naloga višjega jaz.
In ko že omenjaš odgovornosti ljubice, kje je bila odgovornost dveh zakoncev, da njun zakon ne bi propadel v času ko je še funkcioniral?
Nihče po takozvanem notranjem redu NE MORE svoje odgovornosti preložiti na tuja ramena in iz tega sledi, da sta za razpad zakonske zveze kriva izključno zakonca in ne ljubica!

Pa ne zdaj spet poudarjat, da govoriš iz izkušenj, ker nisi edini. Sama za propad svojega zakona NE in NISEM krivila njegove ljubice. Mah, jaz sploh nikogar ne krivim. Vsaj ne več.

In takšne plehke nagovore piše nekdo, ki trdi, da pozna notranji mir in zakonitosti vesolja? lol

Tvoje stališče je, da ljubica ne nosi niti malo odgovornosti, če se zavestno dobiva s poročenim moškim. Omenjala si, da je to odvisno od vrednot. Seveda, da je odvisno od vrednot. Ampak mi govorimo o odgovornosti oz. krivdi.

Če bi ženske (če govorimo o moških, ki varajo svoje žene) držale skupaj v smislu, da ljubice ne bi zavestno rinile v odnose s poročenimi moškimi, bi si veliko trpljenja, ki ga doživljate od neodgovornih moških, prihranile. Tudi veliko družin bi ohranile pred nepotrebnimi ločitvami (kadar je vzrok skok čez plot) in s tem prihranile trpljenja mnogih otrok. Vsi otroci razvezanih staršev močno trpijo in vedno rečejo: “jaz tega ne bom nareidil/a svojim otrokom”.

Seveda, da smo si na jasnem: največjo in najhujšo odgovornost nosi tisti, ki vara!! O tem ni dvoma.

Verjetno nisi prebrala še mojega zadnjega komentarja…

“Moja moralna načela” ne temeljijo izključno na znanju od zunaj, ampak iz lastnih izkušenj.

Poslušam intuicijo ali “notranji glas” (kakor hočeš), to je moje glavno merilo. Moja intuicija glede lastnih izkušenj in literaturo. To pomeni, ko nekaj preberem, mi intuicija pravi ali je znanje pravilno ali ne.

Seveda nisem popoln in nikoli tega nisem trdil. Sem pa zelo iskren v svojih prizadevanjih. Želim kvalitetno živeti… in moj trud je usmerjen v ta cilj.[/quote]

Kadar govorimo o odgovornosti oz.krivdi-ne,ne morem nositi odgovornost ali biti kriva temu,da en tip pač ne zmore držat obljub,ki jih je dal pred oltarjem…ali pa,da ne zmore držat šlica zapetega…To je izključno njegova odgovornost in tudi posledice so izključno njegove.

Pa čisto mimogrede,tudi jaz sem ločena zato,ker je moral moj bivši mož prevzeti določene odgovornosti za svoja dejanja…ki jim v žargonu rečemo “skok čez plot”.In kot pravi “maxi”: ne krivim niti malo njegove ljubice,pravzaprav nikogar več ne krivim:)))))))

Maxi: ne vem kaj hočeš povedat. Res ne vem. Žal mi je.

Maxi, a ti res nič ne prebereš kar sem napisal. Nikoli nisem rekel, da se odgovornost prelaga na ramena ljubice! Mi govorimo o času, ko se poročen moški in ljubica prvič srečata in se dobivata. Govorimo iz PERSPEKTIVE LJUBICE. Lahko to razumeš?

Pa kdo pravi, da sem edini, ki ima izkušnje? Kdaj sem napisal, da sem edini? O čem govoriš?
A res ne vidiš POANTE te replike? Res ne razumem zakaj se obešaš na komentar, ki sploh ni bil namenjen tebi…

Kaj ti ni jasno?

Mislim, da si ti prehitro odgovorila, brez da bi razumela smisel napisanega.

Mislim, da se ne razumemo. Nikoli nisem rekel, da si ti odgovoren za dejanja nekoga drugega. Tega res nisem rekel. Ti pa misliš, da mislim ravno to. Ne.

Jaz govorim o odgovornosti ljubice, torej tisto, kar ona lahko naredi. Ona dejansko lahko neha z moškim takoj, ko zve, da je vezan. In tu ima ljubica “moč”, da lahko ukrepa pravilno.

Je seks s poročenim moškim modro dejanje?

Osredotočili smo se na dejanje varanja iz perspektive ljubice. In to je to. O tem, da je poročen moški totalno neodgovoren, ker skoči čez plot je itak jasno in tu nimamo kaj debatirat.

A lahko razumeš kaj želim povedati? V bistvu je zelo preprosto.

Tukaj govorimo le in izključno dveh, ki sta v zvezi – torej partnerja. Tretji-a, ki pride vmes, na žalost varajočih, ne more biti sokrivec, kot pišeš. Vsaj kar se tiče perspektive para. Ker kot rečeno, smo odrasli ljudje, in “skušnjav” takšnih in drugačnih je vsak dan ogromno. kot pišeš, citiram:

Če bi ženske (če govorimo o moških, ki varajo svoje žene) držale skupaj v smislu, da ljubice ne bi zavestno rinile v odnose s poročenimi moškimi, bi si veliko trpljenja, ki ga doživljate od neodgovornih moških, prihranile. Tudi veliko družin bi ohranile pred nepotrebnimi ločitvami (kadar je vzrok skok čez plot) in s tem prihranile trpljenja mnogih otrok. Vsi otroci razvezanih staršev močno trpijo in vedno rečejo: “jaz tega ne bom nareidil/a svojim otrokom”.

…preberi še enkrat, ne more nekdo tretji usmerjati in že skoraj varovati po tvojem vezane. Po domače povedano “lučka pozor” mora zasvetiti in utripati le vezanemu, ne pa da ga okolica opozarja “tace stran”.

Ker jaz si takega partnerja, ki ga moram jaz sama ali celo kdo drug “držati na razdalji” in ugibati ali bo zdržal skušnjave vsakdana, ne želim.
Nadalje pišeš o ljubicah, ki naj bi “zavestno rinile v odnose s poročenim”, mislim da v večini to ne drži, so kar moški tisti, ki iščejo in želijo pozornost druge. Ker, kot rečeno, če partner-ica ne išče zabave izven partnerstva, je ne bo videl.
Verjamem, da bi pa varajoči še kako radi opravičevali svoja ravnanja s pregovorom “priložnost dela tatu”. Priložnost si dela kar vsak sam – če si želi.

“Na pomoč hčera se mi je zapletla s poročenim” je bila tema…

Tukaj se pa podpišem. Če ne bo ta padla, bo pa druga….

Tukaj se pa podpišem. Če ne bo ta padla, bo pa druga….[/quote]

Pripravlja se rop banke. Organizator išče pajdaše. Vzameš ponujeno delo, saj bi ga itak kdo drug, če ga ne bi ti.:-)

Najbolj zanimivo pa se mi zdi eno spoznanje,da ločene ženske,ki so se razšle zaradi prevare ponavadi sploh ne krivijo ljubic,zanimivo..kolikor se okolica trudi -predvsem tisti ,ki tega niso doživeli prepričati te ženske,da je kriva ljubica,vse bolj trdijo,tako kot je nekako rekla maxi ,da je bil problem mož in njun odnos..ker za eno vedno pride druga..
Tudi žena od mojega bivšega,ni nikoli kazala name,preprosto je rekla,poznam ga leta in poznam ga v dušo,vem kak je!

Tukaj se pa podpišem. Če ne bo ta padla, bo pa druga….[/quote]

Pripravlja se rop banke. Organizator išče pajdaše. Vzameš ponujeno delo, saj bi ga itak kdo drug, če ga ne bi ti.:-)[/quote]

Greš prijavit in si prvi osumljenec, krivec in pokvarjenec.
Tako zdaj v Zinkinem primeru zgleda.
Ker danes je moderno brigati se zase, nič videti nič slišati,če še tako bliska in grmi ali gori, saj ni pri tebi:)

Podpišem 😛 in Moniko

Veš, dragi Jonson,

ko bi moški držali s svojimi partnerkami in mislili na svoje otroke, si slačili hlače le pri svojih partnerkah in ne sili v druge ženske kot za šalo, bi bil veliko veliko MANJ NESREČNIH OSEB IN VELIKO srečnejši svet.

BDW, Zakaj je nastala prostitucija?
Zaradi ponudbe ali povpraševanja?

Bistvo tega je, da je moški nezvest. Kaj naj zinka v tem primeru naredi s svojo hčerko????? Nikakor se ne more vpletati v njun odnos (mož – žena), ampak naj zgradi odnos mati – hči.

Vsekakor pa če bi šlo za rop, in bi mama vedela, bi si pač dobiček delile….

New Report

Close