Najdi forum

menstruacija

Lepo pozdravljeni!
Stara sem 16 let. prvo menstruacijo sem dobila pri 12 letih. Na začetku je bila logično, čisto neredna, brez bolečin in je trajala le tri do štiri dni. Potem pa sem lansko poletje jemala tablete za prestavitev menstruacije (imena tablet se ne spomnim, vem da naj bi bila bolj “blaga”). Po nekaj tedenskem jemanju teh tablet sem zopet dobila normalno menstruacijo. Prej sem imela redno na točno 4 tedne in nisem imela prav nobenih bolečin. po teh tabletih pa pred menstruacijo dobivam močne krče, ki trajajo kar 10 dni (pred, med in še kakšen dan po menstruaciji). Ker je bolečine spremljala še manjša povišana telesna temperaura, sem se odpravila k splošnemu zdravniku. zdravnica mi je predpisala Naklofen duo kapsule (75mg), češ da naj bi bile zelo močne in naj bi učinkovale že po nekaj minutah. Res sem jih vzela, a niso pomagale niti za minuto. na dan sem vzela celo tri (praviloma naj bi max.dve tabl. na dan). pomagalo mi ni nič. Zdravnica je rekla da so to najmočnejše teblete proti menstrualnim bolečinam. skrbi me, ker mi to nič ne pomaga. kaj je narobe z mano? obstajajo kakšne boljše, močnejše tablete? naj povem še to da M traja 5-6 dni, in je zelo močna skozi cel čas M, sicer pa je redna na 25 dni.
lp

Dismenoreja, predvsem pri mladih dekletih, kakor imenujemo bolečo menstruacijo, je pojav, ki je najpogosteje vezan za ovulatorne cikluse medtem ko krvavitve v ciklusih brez ovulacije praviloma ne bolijo. Če imate hude bolečine ob M in Naklofen ne pomaga ter hkrati doživljate M kot močno, bi ne bilo narobe poskusiti z rednim terapevtskim jemanjem KT. Če bi tudi to “odpovedalo” bi se morda lotili nadaljnih preiskav. V poštev namreč pride več stvari, učinkovita diagnostika pa je invazivna, torej je potrebno “operirati”, čeprav “samo laparoskopsko”, vendar tudi to ni povsem brez tveganja. Vsekakor je vsakršno ugibanje brez pomena, najpogosteje pa gre za navadno dismenorejo pri pravi M (M nastopi samo po ovualciji, vse ostalo so anovulatorne krvavitve, ki so včasih celo “redne” in so značilne za prve mesece ali celo leta po nastopu prve M – menarhe)

New Report

Close