Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcijske tabletke in antibiotiki

Kontracepcijske tabletke in antibiotiki

Kt Yaz in doksivibra? Lahko ali je potrebna dodatna zaščita?

Lahko.

Matjaž

Dober dan,
kontracepcijske tabletke yaz jemljem ze skoraj 3 leta in nikoli nisem imela nobenih tezav.
V zadnjem tednu februarja (24.2-1.3) sem imela spolne odnose s fantom, v tem tednu pa me je zacel peci mehur. S ponedeljkom, 2.3 sem zacela jemati antibiotik Macrobit vse do 9.3, vmes sem vzela tudi vse tabletke yaz, brez zamude, s fantom sva imela spolne odnose tudi takrat. 12.3 bi morala dobiti menstruacijo, imela sem vse znake pms, vendar prave menstruacije nisem dobila, imela sem le rjav izcedek, ki je trajal do nedelje.
Ali lahko ta antibiotik vpliva na delovanje kontracepcije oz lahko imam slabso menstruacijo zaradi tega? Nikjer v navodilih uporabe antibiotika ne pise, da bi vplival na ucinkovistost, vendar me je vseeno strah, da sem noseca.
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Macrobid ne vpliva na delovanje KT.

Matjaž

Spoštovani!

Ali Ospen vpliva na delovanje Nuvaring obročka?

Pozdravljeni, ali Amoksiklav zmajsa delovanje kt Sibilla? Je potrebna kaksna previdnost glede razmaka pri jemanju? Na spletu informacij na zalost ne najdem. Hvala.

New Report

Close