Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcijske tabletke in antibiotiki

Kontracepcijske tabletke in antibiotiki

Pozdravljeni,

jemljem kt Yas, zaradi vnetja mehurja mi je zdravnica predpisala antibiotik Aminoksiklav. Jemljem ga od cetrtka, spolne odnose sem imela v petek, brez dodatne zascite. Ali ta antibiotik zmanjsuje zascito?

Pozdravljeni!

Ne.

Matjaž

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kako pa je z KT belara in antibiotikom ospen 1500(dobila zaradi vnetja zoba)? Ali zmanjšuje zaščito?
Kaj pa med 7 dnevnim premorom je potrebna dodatna zaščita?
In če, koliko od prenehanja jemanja ospena moram uporabljati dodatno zaščito?

Hvala za odgovor,
torej ne potrebujem dodatne zascite?

Lep pozdrav

amino in belara: ne potrebujete dodatne zaščite.

Matjaž

Pozdravljeni!

Jemljem KT Qlaira, zaradi vnetja mehurja sem dobila antibiotik MacroBID 100mg. Ali ta antibiotik vpliva na zaščito z Qlaira tabletami? Sem pa ravno pričela z jemanjem tabletk iz novega paketa, menstruacijo sem imela normalno.

hvala za odgovor. Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Ne vpliva.

Matjaž

Pozdravljeni
Jemljem kt Yaz. Zaradi vnetja ledvic mi je zdravnica predpisala antibiotik Primotren. Zanima me, ce se delovanje (zascita) tabletk zmanjsa.

Pozdravljeni!

Ne.

Matjaž

Pozdravljeni!

Jemljem kt yarina in antibiotik Zinnat 500 mg. Je potrebna dodatna zaščita?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni, ne rabite.

Matjaž

Hvala za odgovor.

Ker v navodilih pa piše, da je potrebna dodatna zaščita.

Pa tudi v lekarni mi je rekla, da je potrebna dodatna zaščita.

Lep dan

Hvala za odgovor.

Ker v navodilih pa piše, da je potrebna dodatna zaščita.

Pa tudi v lekarni mi je rekla, da je potrebna dodatna zaščita.

Lep dan

Hvala za odgovor.

Ker v navodilih pa piše, da je potrebna dodatna zaščita.

Pa tudi v lekarni mi je rekla, da je potrebna dodatna zaščita.

Lep dan

Vem, da tako piše. Tudi v navodilih za mnoge druge antibiotike tako piše. Navodila so zastarela. Sicer pa, če tako piše v navodilih in še farmacevt tako pravi, zakaj sprašujete tukaj? Če vas skrbi pa seveda lahko uporabite dodatno zaščito.

Matjaž

Pozdravljeni!

Nič slabega nisem mislila. Samo želela sem slišati še vaše mnenje. Ker več glav več ve. Pa oprostite če sem vas užalila.

Lep dan

Ne, ne, niste me užalili, brez skrbi 🙂 Novejše smernice, ki so sicer stare že nekaj let, navajajo zgolj nekatere precej specifične antibiotike (npr. rifampin, rifabutin), specifične antikonvulzante in antimikotike, nekatera zdravila za HIV in šentjanževko. Proizvajalci zelo neradi spreminjajo navodila, večinoma jih kar kopirajo od drugih, ker je to ceneje, pa čim več odgovornosti hočejo prevaliti na bolnike. Podobno je z 12 urno zamudo, pa začetek jemanja na 1. dan menstruacije.

Matjaž

Živjo!
Že drugič v 2 mesecih jemljem Ospen. Vedno imam zraven močne krče v trebuhu (spodnji del)… še sama ne ločim več ali je črevesje ali rodila… Zanima pa me, če je možno da se zaradi ospena poruši kakšno ravnovesje in je to normalno? Jemljem KT Sibilla. Je možno, da so krči in bolečine kakorkoli povezane s tem?
LP Maja

Pozdravljeni!

V življenju in medicini je praktično vse možno oz. nič ni nemogoče… Antibiotiki lahko porušijo črevesno (in vaginalno) floro, kar lahko povzroča drisko, bruhanje, slabost, morda tudi krče. Če bo po zaključku jemanja Ospena bolje, potem je to najbrž to.

Matjaž

Kt Yaz in doksivibra? Lahko ali je potrebna dodatna zaščita?

New Report

Close