Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcijske tabletke in antibiotiki

Kontracepcijske tabletke in antibiotiki

Pozdravljeni!

Primotren ne vpliva na Yasminelle (in obratno).

Matjaž

Hvala za odg.
Se pravi da se zaščita ne znanjša??

Zdravo. Jaz mam pa eno vprašanje. Prehladila sem se na mehur in sem dobila antibiotik primotren. Uporabljam kt.yasminelle. me pa zanima, ker sem v nedeljo vzela prvo kt.z novega omota, zadnji antibiotik pa v v ponedeljek dopoldan. Ali rabim dodatno zaščito ker antibiotika več od ponedeljka ne jem aline.?

Zdravo, ne rabite dodatne zaščite.

Matjaž

Pozdravljeni. Jem kt.yasminelle.zaradi prehlada mehurja sem dobila antibiotik primotren. Prvo tabletko z nove škatlice sem vzela v ponedeljek zvecer, zadnji antibiotik pa v torek dopoldan. Od srede naprej vec ne jem.antibiotika. potrebujem dodatno zascito ker antibiotik vec ne jem.

Pozdravljeni!

Ne rabite dodatne zaščite, le KT redno jemljite.

Matjaž

Pozdravljeni. Eno vp.imam menstruacija mi izostaja 1 dan.
Probala sem cler blu test in je bil negativen.
Tudi krvni test beta hcg sem naredila danes samoplacnisko in je bil rezultat 1,20.
Nezasciten spolni odnos je bil 19 oktobra.
Kdaj se na krvi ze vidi nosecnnost.
Hvala za odg.

Oz.kaj pomeni rezultat 1,20 beta hcg.

Pozdravljeni. Mi prosim lahko odg.na vprasanje. Jemljem kt.yasminelle imela sem vnetje mehura. Zdravnica mi je napisala ant.primotren. prvo tabletko kt.sem vzela v nedeljo, antibiotik pa samo en v ponedeljek dopoldan od torka vec ne jem antibiotika. Nezasciten spolni odnos sem mela 19.oktobra
Menstruacije se nisem dobila.naredila sem test cb in je bil negativen.in sla sem tudi na samoplacniski test beta hcg in je bil izvod 1,20. Od nezascitenega spolnega odnosa je minilo 20 dni. Ni bilo izliva v noznico.. ampak sva s parnerjem za pol ure se nato po izlivu se1x mela spolni odnos..ampak takrat ni bilo izliva..je mozno da je kaj ostalo sperme na penisu..sicer se je obrisal.
Zanima me zakaj nimam manstruacije kaj bi lahko bil vzrok.

Pozdravljeni!

Zakaj pa ste Primotren prenehali jemati? Noseči niste, “menstruacija” pa bo že prišla, ne obremenjujte se z njo, le KT redno uporabljajte.

Matjaž

Pozdravljeni. Mene pa zanima ce vpliva antibiotik Macrobid 100 vpliva na kt.Yasminelle. hvala za odgovor.

Pozdravljeni, ne vpliva.

Matjaž

Pozdravljeni,

Jemljem k.t. yaz in me zanima ali nalgesin forte vpliva na njihovo učinkovitost ?

Lp

Pozdravljeni, ne vpliva.

Matjaž

Pozdravljeni!

Jemljem kt yarina, sedaj imam antibiotik Amoksiklav SOLVO. Je potrebna dodatna zaščita?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Dodatna zaščita ni potrebna.

Matjaž

Logest in Amoksiklav?

ok.

Dober dan.
Ze nakaj casa jem tabletke yaz. Pred menstruacijo sem imela vnetje in sem poleg KT ..jemala se tablete Canesten. Ali to zmanjsa zascito in za koliko casa? Prav tako sem po enem tednu pozabila vzeti tabletko (morala bi jo okoli 21h, vzela pa sem jo ob 14h drugi dan). Tri dni kasneje sem imela nezasciten spolni odnos. Ali se je zascita kaj zmanjsala? Bi morala po jutranjo tabletko (ni se minilo 72ur)?

Dan!

Canesten ne zmanjša zaščite. Nujne kontracepcije ne rabite.

Matjaž

New Report

Close