Najdi forum

koliko stane gradnja hiše

Primer, gradnja hiše in sama cena montažnih hiš jse danes giblje okrog 600 € – 1000 € na kvadratni meter.

Če pa je cena 1.200 €/m2 in več pa lahko že govorimo o montažni hiši višjega cenovnega razreda. Ta je običajno stilsko vrhunsko oblikovana, nudi veliko ugodja in prostora, za izgradnjo pa so uporabljeni najboljši materiali.
 
Cena montažne hiše je odvisna tudi od tega, ali se odločimo za samo osnovno izvedbo, ki je najcenejša, za postavitev do 4. gradbene faze, ali za izdelavo hiše na ključ, ki je seveda najdražja možnost.
 
Iz tega lahko sklepamo, da montažna hiša ni kaj dosti cenejša od klasične .

Povejte samo nekaj koliko približno stane gradnja hiše 160m2 mi ni važen materjal samo da bo v mejah normale materjal si lahko vi zamislite ne predrag 😀

Pleh in karton, kombinacija, te pride hiša okoli 1762€. Lohka poceniš, če daš karton tudi na streho. To je zelo ugodno, saj te pride meter2 samo 11€!

guns gradite?
pustite mail za kontakt

Lp

Kdor misli kupiti montažno hišo imamo mi definitivno najboljše cene. Hiše na ključ že za 590 eur/m2, vključno z temeljno ploščo. Vse si lahko pogledate na:

http://www.promles-hise.si
[email protected]

mene bi bilo strah

Ene 7 centov.

lanči1, a mi lahko na zs pošlješ podrobnejše podatke o tvoji gradnji? Kje ste gradili, kako ste se dogovorili z izvajalci, kako glede materialov?

Ali potrebujete posojilo? Če je odgovor pritrdilen, se enostavno in preprosto posojilo, ki ga je danes stik z gospo Annette po e-pošti na: [email protected] za več informacij o tem, kako dobiti posojilo

lanči, a mi lahko posredujete podatke o privatniku, ki Vam delal hišo do strehe.

Hvala in lepo pozdravljeni.

Vse je odvisno kako se pripraviš na gradnjo.
Ko smo imeli gradbeno dovoljenje in smo začeli zbirat ponudbe v zadnjem hipu je bila naj informacija.
Povem iz prve roke zelo zanimiva in zelo koristna. Torej od znanca sem dobil informacijo za brezplačnega gradbenega svetovalca klasične gradnje. Eni se zamišljamo ko imamo gradbeno dovoljenje in denar, da imamo vse in, da smo pripravljeni na gradnjo vendar povem da ni tako. Po samem kratkem pogovoru po telefonu nam je dokazal, da delamo napake katere bi nas lahko stale več kot 10 tisočakov. In ko je itak brezplačen smo ga najeli in poslušali. Povem, da nam je preprečil veliko kar bi lahko izgubili takoj na začetku. Potem pri razpisu povpraševanja in zbiranju ponudb je prav tako bilo veliko koristi da ne govorim o pogajanju s izvajalci, pregledu ponudb, vprašanji o dodatnimi in nujnimi deli, olajšavami in subvencijami. Vsakemu graditelju toplo priporočam pred gradnjo svetovalca ker ne stane nič na koncu si pa potegni matematiko do kam bi prišel, če sam greš v to ali do kam prideš po nasvetih svetovalca. Kot je mpovedal, veliko je graditeljev ko na koncu pove “če bi gradil še enkrat bi pa drugače delal”. Prav zato povem, da se se v vsakemu primeru splača prej posvetovati.

nas je gradnja hiše stala 60000e z papirji pohištvom in fasado brez zaklučnega sloja 110 kvadratov bivalne površine P+M, v celoti noter dokončano zelo okusno vendar ne predrago pohištvo! pod streho nam je delal privatnik ostalo nekaj v lastni režiji nekaj na črno nekaj pa še kaki poceni privatniki.
lp sebastijan

Ker se tudi mi pripravljamo na gradnjo, bi prosila, da mi na zs javite iz kod ste in kdo vam je delal do strehe.

lp

brez papirjev parcele, izkop, temelji K+P+M, vgrajena okna, vrata, ometi , narejene vodovodne in elektro inštalacije – do sedaj nas je stalo 120.000€
hiša je 10*13

Mene pa zanima sledeče, če kdo približno lahko oceni stroške:

Živimo v prizidku, ki se drži stanovanjske hiše. Mere so 5×8 m. Planiramo povečati ta del za približno 4m (5×12 potem) in dvigniti ter potem mansardo še uredit. Zanima me, koliko bi bili stroški za temelje in naprej. Upam, da me razumete, kaj sprašujem:)

Kati79 , takole “čez prst” 50.000€!

No, pa šalo na stran.
Lahko računaš nekje med 600-800€/m2. Pa še to bo prej malo; pred samim začetkom si pridobite LI, da boš vedela kaj sploh lahko delaš na tvoji zemlji.(OPPN, OPA;….) Kaj je dovoljeno z akti tvoje Občine!!
Najprej si dogovorite kaj želite imeti in nato do projektanta.
Za omenjen poseg potrebuješ GD –> (PGD, PZI (vse tri)). Plačilo komunalca, nato dobiš pravnomočno GD.
Ceno boš lahko izvedela, ko boš dobila ponudbene predračune; te pa na podlagi “Popisa del in količin”. To ti izdela projektant.
Privarčujete lahko, v kolikor boste sami malce pomigali; gradili v lastni režiji; se aktivirali pri nabavi materiala;….

LP

Hvala za odgovor. to najbrž mislite brez parketov…
V kolikem času menite, da je možno to izvesti?

kati 79,
v primeru “gradnje v lastni režiji” bi verjetno šlo skozi tudi z parketi.
Pozornost moraš polagati oz. “Projektant in projektant statik” , kako boste reševali diferencialne posedke stavbe. Imela boš stari objekt , ki že stoji , poleg boš delala novega (novi temelji, stene, in mansarda=večja obtežba na temelje) , kar povzroči vsal deloma različno posedanje objekta. To je nekaj “mm” a nitke/razpoke se bodo poznale.
Nisi napisala kakomje urejeno oz, predvideno z instalaciajmi? Ogrevanje, voda, elektrika, ctv,….
Takšen objekt se lahko izdela v 3-5 mesecih. IZDELA!!
Kar ne pomeni, da se boš vselila vanj!! Vsaj z moje strani ti ne priporočam!!
Če ni nujno, ga izgradite do zime in izdelajte omete , lahko tudi estrihe in vgradite okna. Nato ćez zimo posušite in malarija, parketi, zapiranje knaufa v mansardi, ….. pozno spomladi.
PZI si le dajte izdelat!!

LP

Ja, to posedanje me tudi skrbi. Upam, da se da kvalitetno izvesti. Elektrika, voda, ogrevanje je vse vezano na preostali del hiše in se najbrž da še naprej speljati? Ne vem.

Moje tihe želje so, da bi do pozne jeseni postavili, potem pa res naprej uredili spomladi in poleti.
Jutri imam naročenega projektanta, ki upam, da bo poln dobrih idej:):):)

stik z mano za posojilo v: [email protected]. samo za resne ljudi, ki potrebujejo posojila

Sicer pravijo, da se hiše dražijo in midva sva dala za samo gradnjo 200 m2 neto hiše precej manj kot eni pišete tu… Ne štejem parcele zraven, prišlo je pa okrog 100k, s tem da so še malenkosti za naredit. Treba je omenit, da ene par pomembnih in dragih stvari, smo prišli bolje skozi, ker oče je delal fasade, mi okna, en znanec je pa dobavitelj ploščic. Predvidevam pa, da ima verjetno večina kake poznane in da vsak mogoče pri kaki stvari bolje skozi pride. tud ostali material sva morala kar iskat, da je bil kvaliteten in za ugodno (spogajano) ceno.

S parcelo v red, papirji, je potem bilo do sedaj že kakih 140k, sam pa od ne vem kdaj tud nimam čisto vsega seštetega, ima moj… Pa ker pri nas nisva čisto prepričana, če se mogoče celo ne opdraviva v tujino, potem bi hišo prodala in čeprav vsi trobijo, kako so šle hiše gor, pa čeprav je kvalitetno grajena, dvomim, da bi sploh dobila toliko kto sva vložila.

Mislim, da je gradnja draga, glede na to, da še če bi prodal, bi imel izgubo, pa ne vem, a so res cene tako visoke al smo že res popušili na celi črti…

New Report

Close