Najdi forum

koliko stane gradnja hiše

cam,
univerzalnega odgovora ni. Veliko večino stroškov si že sama zapisala.
Kako je s cesto?, Glede kanalizacije povprašaj na Vrhniki na komunalnem podjetju a se mi zdi, da je najbolje da nabaviš MČN. Kasneje jo lahko uprabiš za zalogovnik vode (tako bomo naredilio na Krošljevem Hribu).

LP

Jaz bi na uč rekel, da bo 50-70k dovolj

Gradnja hiše je odvisna predvsem od velikosti ,vrsta vgrajenih materialov in seveda od izvajalca.
Ta slednji je najpomembnejši v verigi,saj najcenejš ne pomeni da je najugodnejši.
Jaz kot izvajalec izdelam hišo za 1/3 od nabavlenega materjala ,to pomeni če je do 4 gradbene faze materjal 30000€ je delo 15000€, točno ceno lahko podam,ko dobim od investitorja projekt,komaj takrat se lahko dolči točna cena.V vsakem projektu je navedena projektanska cena objekta ,dejansko lahko nato ceno privarčujete20%

Spoštovani!
Jaz ne sprašujem za ceno gradnje hiše, hiša bo montažna in približno že poznam ceno.
Zanima me cena stvari kot so: priključki za vodo, elektriko, cena zunanje el. omarice, urbanist, nadzornik…
Hvala in lep pozdrav.

Saj o tem pišemo -> 50-70k €ur

cam,- urbanist : komplet PGD +PZI 5-6k €;
– priklop vodovoda 700-1000€
– priklop elektrike 600-900€
– fekalije — potrebuješ MČN.
Od vodomernega jaška do hiše je dodaten strošek; odvisno od dolžine izkopa , cev (zaščitna in alkaten) zasip z finim peskom, grobo zasutje.
Od elektro omarice do hiše je tvoj dodaten strošek; cena v odvisnosti od razdalje; izkop, zaščitna cev, 5 žilni zemeljski kabel.
Nadzor : do 3,5% vrednosti investicije.

Nekaj postov nazaj smo to predelovali. Si mar pozabila. Tako so se gibale cene v bližini Krošljevega Griča.

LP

hvala.

v prekmurju hišo postaviš za 80.000€, z vso dokumentacijo in nakupom zemljišča, ne vem kje vi živite, 150,000, 250.000€, alo? 250.000€ moraš vačat 60 let, vsak mesec po 350€ in to brez obresti.

Če vračaš po 2 jurja gre pa precej hitreje…

Se nebi strinjal!!
Zakaj?? Vzamem za primer montažno hišo.
Ali jo naroči Prekmurec, Mariborčan (Štajerc), Ljubljančan (ga ni kam za vtaknit), Primorec ali Dolenjc, cena varira samo pri prevozu; razlika morda 1000-1500€ na celotni znesek!
Cena je 120k€ kjer koli jo-že firma postavi. Parcelo moraš kupiti; dokumentacijo tudi; temeljenje tudi narediti ti sam.
Tako, da tvoja trditev ne drži vode, kako je v Tvojem/vašem koncu. Sem pred časom bil zraven , ko je naš Savinjčan priženjen v okolico MS postavljal hišo. Je bilo malce ceneje, kaj več pa tudi ne.

blue11, me boš popravil, kje sem napačno napisal!!

LP

Je že vseljena, stane pa veliko živcev. Pa kakih 50k eur bi še potrebovala…

Midva sva jo postavila res za malo denarja, ampak se mi zdi, da za vzdrževanje mora bit vsaj ena plača malo nadpovprečna… Sicer nima smisla, ker šparaš cele dneve za olje, položnice, razne stvari, ki jih je treba še naredit.

No, tako realno. Najlažje jo je še zgradit, ker se lahko malo znajdeš, poem pa glede položnic ne moreš več barantat.

Komunalni prispevki so odvisni od posamezne občine ,odvisni na kaj se lahko priklučite .Če kupite komunalno opremljeno parcelo potem mora prcela to vse vsebovati in morajo bit priklučki na parceli.V primeru ,da to ni na perceli ni komenalno opremljena ,potem mrate na občini prvo plačat komunalme prispevke ,ki so različni,od 10000€ do 25000€ odvisno od posamezne občine.
Cena samega priklučka paje odvisna od samih stroškov,ki nastanejo pri izvedbi posameznih priklučkih.(odvisno oddaljenost posamezni vodov,določeni imajo zajeto paušalno ceno,ki pa ni fiksna saj predpisuje maximalno dolžino priklučka ,telekomumikacije lahko začasno izpustite možno je da bi vam sedaj zaračunali,pozneje pa bi zaladi konkurenc izvedli breplačno.Potrebno je izvesti osnovne priklučke voda,elektrika,kanalizacija,plin.)Zato je nesmotern, da se paušalno pgovarjamo o ceni priklučkov saj je odvisno od ogromno faktorjev.Vprimeru da rabite strokovno pompč pri nasvetih in izvedbi se pripomočam. M.Z.gr.

moj telefon 041459645
Lepo pozdravljeni.

treta gradbena faza brez parcele z ddv 78,000 euro

Pri nas tudi gradimo… Živcev je že kar nekaj šlo, par jih še vztraja. Nov avto lahko tudi dobiš, baje, za 6 tisoč evrov in enako je s hišo (cene so si precej različne). Komunalni prispevek – tukaj bi pa opomnila. Če parcela nima nobenih komunalnih priključkov in če investiraš sam, ne plačaš nobenega komunalnega prispevka. Z možem sva bila opozorjena (s strani dobrih ljudi), da občina v tem primeru ne sme in nima podlage za zaračunavanje kom. prisp. Smo na vasi, vaški vodovod – priklop smo financirali sami (je bilo kar veliko dela – dost visoka višinska razlika itd.), imeli bomo svojo čistilno napravo za odplake oz. greznico. Nekaj ljudi je bilo baje nategnjenih in so plačali kom. prisp. (znesek sicer ni visok, denarja pa nihče ne pobira po cesti, da bi ga dajal za takšne nesmisle).
Meni se ne zdi, da je najceneje hišo postaviti. Nas bo hiša do strehe precej uradila po žepu (če bi morali začeti letos, najverjetneje ne bi), potem bo lažje. Gradimo brez kredita, ker si ga preprosto ne upava vzeti. Imamo pa veeeliiiikooo garažo (14×11, višina 5m), pritličje in mansardo ( cca. 170 m2), dost velik balkon. Armature je šlo res veliiiko preveč (samo železo za spodnji del, za garažo, je stalo cca. 19 tisoč evrov). Plate so 20cm. Sedaj nam pa še težijo zaradi strehe, ker statik pravi, da bi bil Bramac pretežek in to po vsem tem, ko smo bili res radodarni z materialom in nismo varčevali… Mansardo naj bi pozidali kar s siporeksom – pa ni šans no! Še malo, pa se mi bo odpeljalo. V enem letu smo končali spodnji objekt in lani novembra sva na vrat na nos dala kar pozidati pritličje (je blo pač toplo), za ostalo je pa še mal prehladno 😉
Srečno vsem in obilo dobre volje pri zidavi! Pa naj vam dom lepo služi.

nas je gradnja hiše stala 60000e z papirji pohištvom in fasado brez zaklučnega sloja 110 kvadratov bivalne površine P+M, v celoti noter dokončano zelo okusno vendar ne predrago pohištvo! pod streho nam je delal privatnik ostalo nekaj v lastni režiji nekaj na črno nekaj pa še kaki poceni privatniki.
lp sebastijan

No snowgal je verjetno edina,ki ni rabila plačati komunalnega prispevka.Mi brez plačila ne bi dobili gradbenega dovoljenja.Zdaj pa prosim če je kdo iz Rogoze;Hoč ali Slivnce da mi pove koliko pride priključitev na vodovod-to je predračun za 10m cevi in njihovo delo in koliko prispevek za priključitev na vodovod.

andreja123
prijavi se , ti bom posredoval investitorja in se boš lahko diretno pogovorila in povprašala glede cen.
Kolikor se spomnim, je komplet izvedba bila 800€.

LP

nizkoenergijske montažne hiše na ključ že od 630 eur na m2.
Več informacij na: [email protected]

1. CENA HIŠE NA KLJUČ JE ODVINA OD LOKACIJE 600€/M2 DO 3000€/M2
2.. CENA PARCELE JE ODVISNA OD LOKACIJE OD 50€/M2 DO 400€/M2
3. CENA GRADNJE JE ODVISNA OD OBJEKTA OD 40000€ DO 150000€
4. CENA INŠTALACIJ JE ODVISNA OD LASTNIKA OD NPR: 10000€ DO 50000€
5. CENA POHIŠTVA JE ODVISNA OD LASTNIKA

VSE JE ODVISNO OD KUPCA, LOKACIJE IN MATERIALOV KATERE BI RAD IMEL VGRAJENE

New Report

Close