Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Kdaj se telo rehabilitira?

Kdaj se telo rehabilitira?

Spoštovana!

Zagotovo boste potrebovali več kot dva tedna. Ponoči vas zbuja pomankanje nikotina. Pri vsakem človeku je to lahko nekoliko drugače. Vendar se bo organizem počasi navadil delovanju brez nikotina, tako, kot se je navajal na njega, nespečnost pa zagotovo sodi med abstinenčne simptome. Vendar vztrajajte!!! Prepričan sem , da boste zmogli. Ne pustite se posameznim težavam, ki zagotovo so in verjamem, da niso enostavne. Če ste začeli, bi bilo škoda, da bivas nekaj pripravilo do ponovitve. Verjamem v vas in držim pesti za vas.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdravljeni,

moj oče se je pred slabim tednom odločil, da bo pri 50. letih prenehal kaditi s pomočjo elektronske cigarete (kadil je 35 let), saj mu z obliži in čigumiji ni uspelo (večkrat).

Čeprav občasno kadi elektronsko cigareto opažam, da se jo trudi kaditi čim manj (vsebnost nikotina je minimalna). Ponoči slabo spi, skoraj ves čas mu je slabo in občasno bruha (menda do dvakrat na dan). Ve, da je to kriza, ki jo mora prebroditi, edino vprašanje, ki se mu poraja ves čas, ko se pogovarjava je, koliko časa se povprečno kažejo znaki slabosti, bruhanja, bolečin v mišicah pri tako trmasih kadilcih kot je on (teden, tri, mesec, dva, …)?

Najlepša hvala za odgovor!

Spoštovana!

Najprej opravičilo za pozen odgovor, ki je posledica moje daljše odsotnosti.

Glede trajanja abstinenčne krize je težko podati točen odgovor, koliko časa bo trajala. Lahko, da je v tem času, ko ste čakali na odgovor, že manjša. Trajanje abstinenčne krize je seveda odvisno individualno, od tega, kako je nekdo zasvojen z nikotinom. Glede na to, da je vaš oče toliko let kadil, je zasvojenost precejšnja. Se pa meri dolžina abstinenčne krize v tednih, ne v mesecih, tako da menim, da bo sedaj huda oblika s slabostjo in bruhanjem morala počasi preiti. Verjetno pa bo še kar nekaj mesecev trajala želja po kajenju. Če bodo težave še vztrajale, lahko vaš oče poskusi tudi z Champixom, ki pa ga mora predpisati njegov zdravnik in ga pod kontrolo njegovega zdravnika tudi mora jemati.

V vsakem primeru želim vašemu očetu da zdrži, prepričan sem, da bo zmogel in še zelo pomembno je, da mu domači pri tem stojite ob strani. Le pogumno vztrajajte!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Spostovani,

na tem forumu sem se znasla kot bivsa kadilka, da bi dobila odgovore, a vidim, da imamo zal vsi podobne tezave, ne pa enake. Kaditi sem nehala pred 1 letom in 3 meseci. Pred tem sem kadila 22 let, in sicer 1,5 skatlice na dan. In ceprav sem bila prepricana, da po tem casu tezav ne bo vec, se mi vcasih dozdeva, da je vse slabse. Tezav na zacetku sploh ni bilo; z nekaj dnevi psihicne priprave sem se en popoldan odlocila, da je to moj zadnji cigaret, ker vecno pac ne bom kadila in je enkrat potrebno nehat. Tezave, ki jih imam se vedno pa so sledece: katastrofalno razpolozenje, nenehno sem slabe volje, nimam volje do nicesar, kljub spanju, sem nenehno utrujena ze ves cas, spomin je obupen, takoj se razburim za vsako malenkost, po vsem tem casu imam vsako jutro neko rjavo snov v ustih, suha usta, bolece in vzdrazeno grlo (malo po prenehanju kajenja sem bila na pregledu pri orl in ni bilo videti nic posebnega), bolecine v okoncinah, refluks, teza se mi je povecala za 20 kg. Za scitnico hodim na kontrole zaradi ‘tujka’, mozno naj bi bilo kronicno vnetje, tsh je vedno v mejah normale. Imam napotnico za endokrinologa – redno, tako bom verjetno prisla na vrsto cez kaksno leto ali manj. Ob tem naj napomnim, da imam zelo stresno sluzbo, veliko dela je tudi doma (otroci). Najhuje od vsega mi je moje skoraj depresivno stanje in vsak dan bolj se sprasujem, ali ne bi bilo ne le enostavneje, ampak celo bolj zdravo, da zacnem spet kaditi. Ker tole je ze nevzdrzno in res ne morem tako naprej. Vedno bolj verjamem, da take zivcne vojne ne morem vec nadaljevati. Najraje bi pustila sluzbo, s prijateljicami bom kmalu sprta, ce bom imela ‘moje izpade’, nad otrokoma preveckrat dvignem glas. Meni se vedno bolj zdi, da to ne pelje nikamor in zgolj vztrajanje se mi zdi vedno bolj nesmiselno. Za kaksen nasvet (ki je uresnicljiv) se vnaprej zahvaljujem. Pa se to; tablet ne jemljem, da ne bi kdo svetoval pimirjevala. Hvala

Spostovani,

na tem forumu sem se znasla kot bivsa kadilka, da bi dobila odgovore, a vidim, da imamo zal vsi podobne tezave, ne pa enake. Kaditi sem nehala pred 1 letom in 3 meseci. Pred tem sem kadila 22 let, in sicer 1,5 skatlice na dan. In ceprav sem bila prepricana, da po tem casu tezav ne bo vec, se mi vcasih dozdeva, da je vse slabse. Tezav na zacetku sploh ni bilo; z nekaj dnevi psihicne priprave sem se en popoldan odlocila, da je to moj zadnji cigaret, ker vecno pac ne bom kadila in je enkrat potrebno nehat. Tezave, ki jih imam se vedno pa so sledece: katastrofalno razpolozenje, nenehno sem slabe volje, nimam volje do nicesar, kljub spanju, sem nenehno utrujena ze ves cas, spomin je obupen, takoj se razburim za vsako malenkost, po vsem tem casu imam vsako jutro neko rjavo snov v ustih, suha usta, bolece in vzdrazeno grlo (malo po prenehanju kajenja sem bila na pregledu pri orl in ni bilo videti nic posebnega), bolecine v okoncinah, refluks, teza se mi je povecala za 20 kg. Za scitnico hodim na kontrole zaradi ‘tujka’, mozno naj bi bilo kronicno vnetje, tsh je vedno v mejah normale. Imam napotnico za endokrinologa – redno, tako bom verjetno prisla na vrsto cez kaksno leto ali manj. Ob tem naj napomnim, da imam zelo stresno sluzbo, veliko dela je tudi doma (otroci). Najhuje od vsega mi je moje skoraj depresivno stanje in vsak dan bolj se sprasujem, ali ne bi bilo ne le enostavneje, ampak celo bolj zdravo, da zacnem spet kaditi. Ker tole je ze nevzdrzno in res ne morem tako naprej. Vedno bolj verjamem, da take zivcne vojne ne morem vec nadaljevati. Najraje bi pustila sluzbo, s prijateljicami bom kmalu sprta, ce bom imela ‘moje izpade’, nad otrokoma preveckrat dvignem glas. Meni se vedno bolj zdi, da to ne pelje nikamor in zgolj vztrajanje se mi zdi vedno bolj nesmiselno. Za kaksen nasvet (ki je uresnicljiv) se vnaprej zahvaljujem. Pa se to; tablet ne jemljem, da ne bi kdo svetoval pimirjevala. Hvala

Evo, za menoj je, po 30 letih kajenja ali nikotinskih nadomestkov ( odsvetujem, saj samo povečajo odvisnost od nicotina)- 72 ur čistega vdiha. Malo sem tečen, razdražljiv, a na srečo me moji doma razumejo in potrpijo. Začel sem izkašljevati čisto sluz, brez ostankov katrana in mislim da je to dober znak. Kapaciteta pljuč pa je še vedno nizka, aj bo zato potrebnoo več let.
Kar želim reči je: Ni tako težko. Če uspeš vztrajati brez cigareta ali nadomestkov ( žvečilni, elektronske, obliži) samo en dan, vzemi ta dan kot zmago, ki jo ne izpusti od sebe. Je tvoja, si jo zaslužil.

New Report

Close