Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kdaj deklice začnejo nosit top oz.modrček?

Kdaj deklice začnejo nosit top oz.modrček?

Živijo sem nensi!
Stara sem 13 let in res nevem kako povedati mami da bi rabila moderček! Ko začne temo o tem ali rabim nov top mi postane nerodno in koj zardim. Že za top sem rabila celo leto! Bilo in še zdaj mi je nerodno ko se preoblačimo pri športni. Vse punce nosijo modrčke le jaz ki bi ga res rabila ga ne zaradi moje neumne sramežljivosti!
Prosim pomagajte mi!!!!!!!!

Pozdravljena Nensi,

Če želiš modrček in tega ne poveš mami, boš težko prišla do tega, da boš modrček dobila. Koliko časa pa boš čakala, da te mine sramežljivost? 1 leto se mi zdi veliko in medtem ti bo verjetno še bolj neprijetno pri športni. Kaj se ti lahko slabega zgodi, da poveš mami, da potrebuješ modrček?
Kdaj je lahko za nas neprijetno, da se s starši pogovarjamo o določenih temah. Še posebej, ko odraščamo in se naše telo hitro spreminja. A prav starši nam lahko veliko pomagajo. Najtežje je načeti temo. Ko je tema enkrat načeta je lažje, potem že nekako izpeljemo pogovor. To, da boš načela temo in omenila mami, kaj potrebuješ, bo povečalo verjetnost, da boš na koncu dobila to, kar potrebuješ.

Lep pozdrav,

Mene pa zanima kak naj mamici povem da bi imela modrček in ne več topov….:/ pač sem sramežljiva zlo

Hey! Meni je pomagalo, da ko smo še z mami v trgovino z oblačili in to pa sma šle mim perila pa modrcu pa sem ji rekla en pač da mi je luštkan in če ga lahk probam…. Js sm bla ista pa mi je to pomagal 😉

Kako mamo prepričam, da dobim top?
Pri športu me že res zelo ovirajo in skoraj vse sošolke ga že imajo. Aja pa imam obseg 75 cm, vendar mi vsi zdravniki govorijo, da sem precej suha.
Prosim odgovorite na prvo vprašanje.

Pri obeh deklicah pri 12 letih

Jst grem zdj v 9 razred in mam fanta ki mu je full ušeč če mam push up modrcek pa men je tut hudo……mampa modrcek ki ima push up najvecji ki ga proizvajajo in ce nosm oprijeto majcko se mi fulllll vid in men je tu usec drugi +moji starši pa govorijo da je preveč……?

No deklice začnejo nositi drugačne moderčke takrat ko se malce zaljubijo .

Do 5.razreda pri naši nismo potrebovali problemov. Je pa vse odvisno od deklice ali jo je sram pred fanti mogoce se je ze zacela puberteta. Moje mnjenje je da ko se zacne dogajati potrebuje top(H&M,Zara Kids) ko se navadi in se stopnjuje pa ta pravi moderc naprimer kar tam kjer vi kopujete..nasa najstarejsa je potrebovala moderc v zacetku 8.razreda
Zanjo je biu kar velik sok a se je privadila..deklici pa moras jasno tudi povedati da NE sme spati z modercem
Upam da sem kaj pomagala☺


Jz sm ha zacela nost v petem raztedu k mi je bilo kar precej nelagodn k sm tekla

[/quote][/quoteq jaz pa v petmu

Samo vi nosite push up….bo vse ok

Ne vem

New Report

Close