Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kdaj deklice začnejo nosit top oz.modrček?

Kdaj deklice začnejo nosit top oz.modrček?

Jaz sm ga začela nosit v 7. Razredu OŠ (pod prisilo mame, ker baje ni več naravno zgledalo). Predlagam tope in trgovino kik tekstil. Topa so super ko igraš hokej ali fuzbal

hfuerg ti si čisto noro, res se ti je čisto zmešalo. vem da, da ima vsak svoje mnenje in da je to vredu. saj tudi jaz nosim modrc ampak ne za tri številke večjega. prsi imam že precej razvite, imam že kar nekaj izkušenj in točno vem kaj delam. nisem pa tako, kot tista tvoja frendica “ravna deska”, ki bise afnala in si kupovala prevelike modrce, push up in nevem še kaj vse. v oš je to čisto brez veze.

sploh pa nisem odgovorila tebi, ki si malo nora, se vmešavaš v druge in pri vsakemu najdeš pomanjkljivost. verjetno je tista, ki je vprašala za nasvet tega odvora vesela in je v njem našla kaj pozitivnega, dobrega. če sem jaz ena takih, ki bi se ji norčevali, si ti ena ” krava mlekarica”, ki ji joške dobesedno ven ” zijajo”. očitno si to ti.

pokvarila si mi lep večer

Js sm pred mescem začela nosit topek mami me je vprašala če bi ga rabla in pač sem rekla ja ker mam tud sama ful sportno żivljenje.
Ps:stara sem 10l in ne vem če že imam prsi ker sem nekako bolj močne postave.
TNX.

zivjo. modercek sem zacela nost v 5 tazredu.
sedaj grem v deveti razred in imam modercek kosarice D

Če nosiš modrc se ravno takrat prsi bolj povesijo. Modrček ni zdrav ali koristen, Edina positivna stvar je da da dober izgled, kar pa ni na prvem mestu.povečana je tudi možnost raka na dojki. Modrči so le unmet na opora. Vedite da ga prsi ne potrebujejo tako kot opore ne potrbujejo tudi nos ušesa in roke.

Oi. Novembra bom 15. Sem zelo nerazvita in proooosm pomagajte. Pisala sm ze na vec forumih pa mi niso odgovorili… Prsi so ciiisto majhne ravno toliko da so malo napihnjene. Ce nosim top in oprijeto majco se mi vidjo bradavicke in mi je to ful nagrauzn… Nimam se menstruacije in me je strah kdaj bo mej iz mene. Use moje sosolke to ze majo… Pa prsi majo raz ite pa use… Nest se pa ful neudobno pocutm tm k en dojencek. Aja no pol sm mami rekla ce greva kupt en un modrck k je sam tko da je.. Tut mal vecje zgledajo… Pol mi jih je pa se prjatlca dala ene par. Pa tut enga k je tko dost podlozen pa je pomoje push up sam nism cist zihr. Mislm da mi je tut ona rekla da je sam nevem tocn. Uglaunm pr men itak nima nobenga push apa za narest ker nimam dost velkih sam ga useen nosm ker mi nardi vecje prsi. A je to lahko nevarn podlozen modrc met? Aja pa k praute da je to lahko dedno o menstri pa vsem tem… Moja mami nima mejhnih pa ne velkih. Tko lih prou no. Sam nevrm kako se je ona kej razvijala. Jest je to ne morm prasat k mi je prevec nerodn. Aja res pa je da treniram nogomet. Sm mrbit tut zato mal zadi? Ampak se useen ne more bit to tolk krivo pomoje. Jest se zdej nimam menstre pa sm 1. letnik vevina jo je pa dobila v 6 pa 7 klasuuuuu. Pomagiteeee pliiis

Nc se ne bat. Itak je pa bols ce menstro dobis kasnej. Prsi pa bodo zrasle ( prblizn tok velke kot od tvoje mami)
LP Niki

Je zelo odvisno od stopnje razvitosti. Jaz vem, da sem ga začela nositi zelo zgodaj (okoli 3. razreda), že zaradi športne, pa tudi druge niso ne vem koliko kasneje. Najprej sem začela s topi, nato pa prešaltala na tiste z več podpore.

Ali v enkadeju tutdi merijo prsi za mojo punco ki bo letus stara 13

ponagajte mi ker mi je strah reci mamoi da bi imela prav modrcek in ne topov ker imam ze kar velike prsi in nwm stevilke tako da bi mi mogli na sred trgovine meriti prsi al kaj aja hodim v 7. razred 5 sošolk že ima modrčke pa se one majo manse kot jz pa ze majo tako da sem sama z tako velikimi prsmi ker tiste ki imajo cisto ravne je normalno da nosijo samo top
Lp

heii !!!isti problem kot prosim pmagejte mii pač ne upam si uprašat mami

No mam problem v mojem razredu sem edina ki nosim modrčke(sem v šestem razredu),sem se kr razvita nosim številko 65a ali 70a,ampak mi sošolke pri telovadbi pravijo da ne rabim modrčka ali pa me sprašujejo zakaj ga imam jaz pa jim odgovarjam da imam dovoj velike in razvite prsi one pa gr zavijajo z očmi al pa mi odgovarjajo :ne ne rabiš ga.jaz pa jih vprašam kako pa to vejo one pa ja vidimo.veš kaj pa vidijo da je moja desna dojka malo manjša in ne ravno paše v modrčku.potem pa rečem da jeto čis normalno da je ena dojka večja od drugi in da se mi bojo še dokonca razvile.no moje sošolke me ne podpirajo za razliko od starejših učenk one pravijo da je čist vredu da fa nosim in da je to moja odločitev in ne njihova.Prosim za še vašo mnenje

L,p ačih

hej
pomoje je čist ok.

hej!
mene zanima kdaj ste ve začele nosit moderček??

Sem stara 12 let in imam že prsi ampak mama mi ne pusti kupiti podloženega modrca kaj naj naredim govori mi da sploh nimam še prsi v šolo mi pa težijo sošolke naj si kupim podložen moderc.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zivjo rebeka pisi mi na fb mogoce imam jaz kakšnega zate
sem martina tavcar(na fbju sem v eni majici sivi)

prosssim za čim hitrejše odgovore

zasledila sem objavo to ,ki je priložena zraven….
in jas dam gospe prav,da otrok mora bit oblečen tako treba ,saj danes je res dosti pedofilov in ni prav,da bi goli hodili…
deklica mora met moderc ,će je potrebno alai majčko kako spodaj in ne gola bit!
grozna si
Re: Kdaj deklice začnejo nosit top oz.modrček?

04.08.08 14:17

Navedeno
herbes
Tako kot pri odrasli ženski je tudi pri deklici neokusno videti, če hodi naokrog z majčko, skozi katero se vidi nabrekle dojke in bradavičke.

Ne samo neokusno, pazite !!!! za pedofile je to zelo privlačno !

Vsaj v javnosti naj nosijo deklice, ki že imajo razvite dojke, ali pa začenjajo poganjati, modrc ali top !

Nisem starokopitna, samo vidim kaj starejši dedci radi gledajo …
Bodite res previdne pri deklicah.

Neokusno je zate, ker nimaš vsega poštimanega v glavi! Nič, kar je naravno in je del našega telesa, ni neokusno ali ogabno. Zaradi takih kot si ti imajo ženske travme in se zakrivajo v obleke, kot da bi bile goreče muslimanke.

Zdravo! Imam 12 let in hodim v 7 razred. Nimam toliko prsi kot imam bradavic. Ogromne so. Imam tope z zelo majhno kosarico (vrečkico). Ali je vredu da nosim tope? Nimam nekih ogromnih. Tega pa si ne upam zaupati mami, sester pa nimam. Kaj naj naredim? Pa se strah me je teh pedofilov, saj se mi skozi majice vidijo hribcki in bradavice pa se sram se mi je slaciti pred starejsimi/mlajsimi v solski garderobi. Je smiselno da nosim top? Prosim za odgovor Živa

Pozdravljena,

ženske prsi se ne razlikujejo samo po velikosti, ampak tudi obliki in seveda – po velikosti prsnih bradavic. Nekatere so večje, druge manjše. Pri 12-ih letih veliko punc še nima povsem razvitih prsi. Zato ti tudi tvoje bradavice lahko delujejo še toliko večje. Možno je, da boš čez nekaj časa imela večje prsi in bodo bradavice zgledale manjše. Če se dobro počutiš, ko nosiš top, ga nosi še naprej. Lahko pa preizkusiš tudi kakšen modrček.
Če imaš še kakšen dvom, pa ti je nerodno pisati na forum, mi lahko pišeš na spodnji e-naslov.

Srečno,

Tina Milharčič, univ. dipl. psih. [email protected] Inštitut C. A. R., d.o.o. www.institutcar.si

New Report

Close