Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kakšen pes je čivava. Kupili bi ga.

Kakšen pes je čivava. Kupili bi ga.

Ojoj, neverjetni ste. Pa iz čisto vsake teme naredite štalo. Avtorica je lepo vprašala za nasvet, namesto, da se kregate in na veliko “šinfate” čez psa, ki ga sploh nimate, ji raje svetujte in odgovorite na vprašanja.
Namesto tega padajo pripombe kot: nesramen, lajajoč, cvileč, nasploh nemogoč…..
Tako mimogrede, tudi moj niti ne laja, niti ne cvili. Torej sta že 2 takšna, očitno oba hudo bolna in maltretirana.
Zamislite se malo kaj pišete, no!

Daj, ne klobasaj neumnosti. Imam čivavo že sedmo leto in še enrkat ni zacvilil.
Se mi zdi, da cviliš edino ti. Pa še to. A imaš mogoče manjvrednosti kompleks, da se predstavljaš kot BMW 540 ha ha ha ha ha ha (revček)[/quote]

Kako si uganila, res imam manjvrednostni kompleks, zaradi tega sem posegel po pijači in mamilih, takrat se počutim večvredno, pa trgam zaščitene gorske rožice in zraven oponašam jelenje tuljenje. Zaradi tega početja sem bil že nekajkrat hospitaliziran pa lovske družine me ne marajo ker sem med
jeleni povzročil socialni razdor.

to kar sem napisal o Čivavah je pa posledica slabih izkušenj, sem kar nekaj let prebil v “družbi” malega zdrizastega pezdeta, ki je napadal vse okrog sebe…tuli, scal iz strahu po parketu, grizel otroke, ves čas neteženja je ležal v svoji košari in prežal na kako žrtev, skratka precej objesten in zakompleksan “pes”, pa še mraza ne zdrži…[/quote]

Dobro, verjamem, da imaš slabe izkušnje. Ampak zato ne moreš soditi vsem čivavam. Ravno tako bi te lahko živciral kak drug pes, ne glede na pasmo.

Mene živcirajo vsi psi, ki nimajo vsaj 45 kil. Spoznal sem celo par čivav, ma vsi so bili prava dekadnetna banda. Toliko nasilja in hrupa kot ga proizvede ta dvokilski “izdelek narave” je naravnost neverjetno. Če bi se kaka doga tako obnašala jo lahko mirno spustiš v Irak in brez ZDA prevzame nadzor…:)

No pa terierji me blazno živcirajo s tistimi frizurami, ne razumem kako to, da imajo tudi samičke terierja one kozje bradice, mater bi jim kar populil!!!

Torej čivava je zelo rizična pasja izbira, kot sta omenili dve avtorici predhodnega teksta imata dve zelo mirni čivavi, samo predvidevam, da je z njima že bolj slabo, posredi je kaka bolezen.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Ha ha ha, tisto o dogah v Iraku je pa zelo duhovito.

Problem pri majčkenih kužkih je, da ljudje menijo, da jih ni treba vzgajati in imeti pod kontrolo (saj itak nič ne morejo – kakor -), potem pa nastane to, o čemer piše BMW. Nevzgojen, neprilagojen pes. Druga napaka pa je, da lastniki pustijo otrokom, da jih mrcvarijo po svoje (saj je ja tak majhen kužek, velike pasme otrok vsaj ne more navleči v naročje in podobno maltretiranje).

Če čivava ustreza vašemu življenjskemu slogu in ste jo pripravljeni vozakat/nosit s seboj, pa če boste res pazili, kako bodo otroci delali z njo, potem ne vidim ovir. Pa vzemite rodovniško! Ne podpirat šteparjev (poleg tega bi pri njih namesto štirikilske živalce lahko dobili desetkilsko orjaško bitje, podobno vsem vaškim posebnežem po malo).

pa saj se moraš smejat v tej temi :))
govorim iz izkušenj , to sem že napisala , s čivavo , pa čeprav zveni zelo negativno ! !
ne prenesem , da nekdo poveličuje psa , ki sploh nima takšnih lastnosti ! in BMW540 ima prav :))
nekaj pa drži kot pribito ! je najbolj zvest kuža , predan lastniku in ima res veliko srce !

Sem dovolj človeka, da pse spustim na potrebo več kot 1-2x na dan :p

o sprehodih je bilo govora….ne o potrebi ! !

moja mami je dobila za sosedo lastnico čivave.

Psa spusti zjutraj med tednom, v soboto in nedeljo ob 6 ven (na potrebo), nakar pes NEPREKINOMA bevska do 7:00 (ne vem sicer na koga ali kaj???).

Ko vidi, da grem proti avtomobilu se potuhnjeno odplazi za ogal in ga kar vidiš kako preži, da boš z avtomobilom pripeljal dovolj blizu, da se ti bo zakadil v gume ali pred avto.

Jaz sicer pazim, ker vem, da to počne, ampak nesreča nikoli ne počiva…drugi vozniki ne vedo, da je tam oz niti nimajo ekstra želje zmanjševati hitrosti.

Sicer ga je lastnica začela malo pazit, ko sem ji povedala, kaj dela in da jaz zjutraj ponavadi nimam nekih refleksov za po bremzi skakat in ne odogovarjam, če bom pesa vzela zravn na šiht pripopanega na gume….
Zraven tega sem parkrat se ustavila, pes pred avtom skakal in bevskal (sicer se umakne, ko zapelješ proti njemu) jaz pa lepo 5 min držala hupo na avtu, dokler lastnica ni blagovolila se pridevati po njega v spalni srajci 😀 malo ga je morala še lovit, ker je pes popeezdil zarad trobljenja…

Tudi jaz nisem ljubitelj miniaturnih psov pod 40 kg.

No še en primerek, a prav avto napade podgana mala nevzgojena? Jebemtiš jaz bi ga kar na inekcijo peljal, lahko pride še do nesreče….
Pri nas je pezde skakal iz košare, enkrat je v liftu bil še en pes – bobtail al nekaj podobnega in ta mala nesramna čivava je skočila iz košare in se bobtailu obesila za uho….; tudi napad na konja mu ni bil tuj…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

v preteklosti sem imela dogo , nemškega ovčarja …prijavo na inšpekciji 2x ! , sem imela pa zaradi čivave :)) nič koliko jih je pa čavsnila , pa niso prijavili !

Strašno slabo misliš o čivavah, ja. Te vabim na obisk, da spoznaš mojega malčka. 100 % boš spremenil mnenje 🙂
Je tako nežno, mirno, pridno bitje, da ne boš mogel verjeti. Laja nikoli, cvili še manj, izredno dobro se razume tudi z drugimi psi in celo mačkami.
In z njim ni nič bolj slabo, kot si se izrazil, je v najlepših moških letih, popolnoma zdrav, vesel in živahen. 🙂

Morda je tvoj malček redka izjema med temi nizkokilažnimi pezdeti…:)

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Strašno slabo misliš o čivavah, ja. Te vabim na obisk, da spoznaš mojega malčka. 100 % boš spremenil mnenje 🙂
Je tako nežno, mirno, pridno bitje, da ne boš mogel verjeti. Laja nikoli, cvili še manj, izredno dobro se razume tudi z drugimi psi in celo mačkami.
In z njim ni nič bolj slabo, kot si se izrazil, je v najlepših moških letih, popolnoma zdrav, vesel in živahen. :-)[/quote]

ja , vesel in živahen je s teboj ! ko pa kdo pride ? ali bevska , ali pa unmira od strahu !

Sem dovolj človeka, da pse spustim na potrebo več kot 1-2x na dan :p[/quote]

Če tole o potrebi 1x do 2x na dan leti name, se boš morala naučiti brat, draga Yo!
Če napišem, da peljem psa na sprehod 1x do 2x na dan, pomeni to točno to. Da ga peljem na sprehod in nič drugega.
O tem, kolikokrat ga spustim na potrebo, pa nisem pisala, ker to nikogar ni zanimalo. A tebe zanima? Ti napišem??

Ne, me ne zanima. Mi je pa po zgoraj prebranem več kot jasno, zakaj so mnogi majhni psi popolnoma blesavi, ko jih srečaš na sprehodu.

Strašno slabo misliš o čivavah, ja. Te vabim na obisk, da spoznaš mojega malčka. 100 % boš spremenil mnenje 🙂
Je tako nežno, mirno, pridno bitje, da ne boš mogel verjeti. Laja nikoli, cvili še manj, izredno dobro se razume tudi z drugimi psi in celo mačkami.
In z njim ni nič bolj slabo, kot si se izrazil, je v najlepših moških letih, popolnoma zdrav, vesel in živahen. :-)[/quote]

ja , vesel in živahen je s teboj ! ko pa kdo pride ? ali bevska , ali pa unmira od strahu ![/quote]

Glej, zakaj si nesramna? A res ne znaš drugače komunicirat? Veš, sploh več ne mislim debatirat s teboj, ker mi je tak način kot ga imaš ti tuj!

YO, tebi se je pa v življenju moralo res zgoditi nekaj hudega, da si tako sovražna do ljudi.Na nek način te razumem.

eh brez veze pa vseeno. Mi smo tudi imeli čivavo ki je bilaprijazna do vseh ljudi. do doamčih, obiskov, tujcev na sprehodu, na nikoga ki pride ni bevskala in se tud ni polulala.zato mislim HMMM, da ti vse tvoj iskušnje ne pomagajo kaj dosti psa pač nisi znala vzgojit.
ne sodi po sebi če si ti bla nesposobna.

Meni se ni zgodilo nič hudega :p
Res pa je, da ne razumem tega okoli majhnosti, histeričnosti in nesposobnosti (nezainteresiranosti) nad gibanjem ipd.
Sama živim s 6-imi psi. In ne, ni nobenih razlik okoli vzgoje ipd., čeprav je med najmanjšim in največjim več kot 90kg razlike. Posledično jih tudi okolica povsem enako sprejema.
Tako da ne o izkušnjah, v kolikor živite s po enim pliškotom in še tega normalno ne obvladujete :p

Če to spet leti name, te moram razočarat. Ne živim z enim pliškotom ampak s štirimi psi (eden izmed njih čivava) ter eno mačko. Toliko o mojih izkušnjah…
Koga si imela v mislih kot histeričnega in nesposobnega…..to pa razčisti pri sebi!

Ti pa si me nasmejala v tem turobnem dnevu.
Praviš, da lahko pri šteparjih dobiš namesto štirikilske čivave desetkilko orjaško bitje.
Pa ti veš, da čivava nikakor ne sme imeti 4 kg ??

Moja je brez rodovnika, torej kot praviš, kupljena pri šteparjih, pa ima le 1,10 kg. (!!!)

Verjetno bo tudi tu neka napaka, verjetno so jo križali z mravljico :-)))

New Report

Close