Najdi forum

Kako varčevati?

Uau, res ste đeki.
S polno ritjo je lahko srat, veš.[/quote]

No, tukaj ste pa vsi omejeni.
Bolj, ko vam pišem, da poskušamo čimveč narediti sami, bolj dobivam pod nos, da se preseravamo.

Pa kaj vam ni jasno?? Eni bi pa res samo na riti sedeli in jamrali.
Sploh ni pomembno, kakšni so naši prihodki, pisala sem, kakšne so naše navade.
In ne, ne kupujemo samo v Mercatorju, večino pa res, ker je najbližja in edina trgovina (podružnična) v našem kraju.
V Hoferju kupim občasno WC papir in priboljške za pse ( posušena vimena in pljuča), ker jih obožujejo. Pa čistilo za kopalnice. Uf, ja, pa vino od Gašperja, če sem že ravno tam.
V Lidl ne hodim, ker je prvi 25 km stran.
Hrane pa res ne kupim drugje, kot lokalno, pa kaj imate take probleme s tem???

Resno, bolj ste brez denarja, večje komplekse in lenobo imate. In bolj ste debeli.

Dajte se raje zamislit nad sabo, zakaj ste v življenju neuspešni, že zadirčni odgovori tukaj marsikaj povedo o sami osebnosti.[/quote]

NIma smisla, da jim pojasnjuješ. Ne dojamejo, da – marsikdo – ne privarčuje nič, ker zapravlja za nepotrebno. IN potem sledijo komentarji, kot jih beremo – polni zavisti …

ps.: a se vam ne zdi, da bi si ravno dotična lahko privoščila bistveno več kot marsikdo med nami … pa si ne …

Ajebigazdj, to je cena življenja v centru. Ne može i ofce i nofce. Ampak saj imaš mestno tržnico na dva koraka.

Imam, ja 🙂 Samo razumela pa vseeno nisi, zakaj sem to napisala, a ne?

Jaz imam plačo oz. Zaslužim ker sem privat mehanik imam svojo delavnico in dva mehanika zraven,tam nekje 12k€ potem grejo stroški za delovca in elektrika voda internet za delavnico,in mi ostane dobrih 5k€ zame in za punco pred leti ko sem še delal pri servisu in bil zaposlen kot s.p. sem plačo zahteval 3200€ porabil sem toliko da sem na mesec na varčevalni račun položil mesečno 1200€ 2k€ za mene in punco čez glavo dovolj včasih se še iskal kje porabiti denar.
V 3 letih sem privarčeval 40k€ ,zdaj ko sem na svojem na mesec na račun položim 3k€ zdaj imam porscheja hišo z okolico 6 hektarjev gozda in jahtico na morju
Z varčevanjem

Jaz moram s 50€ sebe prehranit. Ampak v teh 50€ je vstet prasek, mila itd.

takoj ko pride plača, celo nakažem na varčevalni račun
pustim si enih 300 EUR. po potrebi prenakažem.
vsak dodaten zaslužek gre direktno na varčevalni račun
kupujem z listkom in to, kar je treba.
spremljam porabo – pazim, da me ne zanese

Lepo je slišati, da ste z lastnim delom in varčevanjem prišli do življenja, o kakršnem ste verjetno nekoč sanjali. To so lepe, spodbudne zgodbe. Ko načrtujete svoje finance in varčevanje pa nikar ne pozabite na čas, ko se boste upokojili. Saj bo treba nekaj malega dati na stran tudi za tretje življenjsko obdobje. 😉

Srečno.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Jaz vlagam v pokojninski steber. Doma pa imam šparovčke in zbiram kovance. Se kar lepo nabere. Penzijo, kar se nabira iz meseca v mesec, par 10 eur, pa bom koristila, ko bo čas za to.

dal sem si zašiti lape in anus.
Zapravim samo za mrzlo vodo za tuširanje in internet

Lepo je slišati, da ste z lastnim delom in varčevanjem prišli do življenja, o kakršnem ste verjetno nekoč sanjali. To so lepe, spodbudne zgodbe. Ko načrtujete svoje finance in varčevanje pa nikar ne pozabite na čas, ko se boste upokojili. Saj bo treba nekaj malega dati na stran tudi za tretje življenjsko obdobje. 😉

Srečno.
[/quote]

bo kmali arhaičen izraz ☺ … to bo crkavanje ☺
btw: mi lahko 100% zagotovite rast mojegavložka pri vas letno 22%?? – če vi kot firma ne uspete, daste iz svojih dohodkov !!
Gobcajte tam, kjer imate denar!!

New Report

Close