Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje kako naprej – zlorabe v otroštvu

kako naprej – zlorabe v otroštvu

Naslov ogromno pove, potrebovala sem 25 let, da sem dovolj močna, da si lahko priznam:

– sem žrtev zlorab v otroštvu (spolnih, fizičnih, psihičnih) tako s strani enega od staršev, kot tudi 10 let starejšega soseda, kasneje inštroktorja..
– nisem kriva za to, kar se je zgodilo
– to se ne bi smelo zgoditi
– imam posledice zaradi zlorab

Kako naprej?

Sam potek dogodkov (zlasti vrstni red, namen enega izmed storilcev..) žal se vsega ne morem točno spomniti, pa ne vem – ali naj poskušam izvedeti od brata, staršev, sosedov ali je kdo kaj nenavadnega opazil…

ali naj govorim direktno s storilci (me kar prične dušiti, ko pomislim na to)
ali naj napišem pismo..

ali pa naj poiščem strokovno pomoč??

edini, ki v grobem ve, kaj se je dogajalo, je moj mož…. mislila sem, da mi bo že to dovolj pomagalo, pa očitno ne bo… še vedno imam posledice, v določenih situacijah kar zablokiram, čisto podzavestno imam določene obrambne mehanizme..

ne želim prenašati negativnih vzorcev na svoje otroke, na srečo imam sinove, najbrž je možnost, da se jim zgodi zloraba, vseeno manjša, kot če bi bili deklice…

kljub vseemu sem jim že pri 3-4 letih pričela razlagati, kateri so intimni deli telesa, da se jih nihče ne sme dotikati, če taga sami ne dovolijo, zlasti ne odrasli…

ni naklučje, da delam na področju obravnave nasilja….

ima kdo kakšen nasvet zame- kam se obrnit, komu zaupati??

Hvala,

modrooki angelček

Draga “modrooki angel”,

najprej vam bi želela izraziti vso priznanje in podporo, da ste zbrali dovolj poguma ter o svoji izkušnji spregovorili, predvsem pa, da ste to priznali sebi.
Verjamem, da imate dovolj moči, da boste znali s temi izkušnjami ravnati tudi v prihodnje.
Ustrezno strokovno pomoč lahko poičete v Ženski svetovalnici v Ljubljani, Miklošičeva 14, Ljubljana, tel: 01 434 72 61, kjer se posebej ukvarjajo s področjem zlorab.

Želim vam veliko moči in poguma za premagovanje nastalih težav.

Lep pozdrav,
Mihaela.

New Report

Close