Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Jutranja tabletka in zamujanje menstruacije

Jutranja tabletka in zamujanje menstruacije

V ginekologiji se uporablja termin gestacija oz. gestacijska starost. Ta predstavlja starost zarodka ali ploda plus 2 tedna, kolikor povprečno traja od 1. dne menstruacije do ovulacije, tak je pač dogovor. Seveda zanosite lahko le ob času ovulacije, ampak tudi te ne moremo določiti v naprej (razen z redno folikulometrijo), ampak o njej le sklepamo za nazaj. Pri UZ se za trajanje nosečnosti do 14. tedna uporablja kombinacija mer TT (teme-trtica) in BPD (biparietalni diameter glave). Menstruacije pač niso vedno povsem enake, saj niste stroj. Seveda prihaja tudi v nosečnosti do krvavitev, a to po definiciji niso menstruacije. Vsak urinski test bo v 20. tednu pokazal pozitivno, saj je koncentracija hCG v telesu takrat nekaj 100x do nekaj 1000x večja, kot je občutljivost testa.

Matjaž

Ponovno: najlepša hvala za izčrpen odgovor. Lp

Lp,

Rezultat krvnega testa je:

Preiskava (S-hCG) vrednost (<1), enote (IU/L), orintacijske ref.vrednosti (do 10).

Kaj pomeni?

Pomeni, da niste noseči.

Matjaž

Pozdravljeni,
s fantom se nama je zgodilo, da nama je pri spolnem odnosu počil kondom. V 8urah sem vzela jutranjo tabletko. Bila sem v 4dnevu menstrualnega cikla po navadi pa imam reden cikel dolg 28dni in tudi tipično ovulacijo okoli 14 dneva. V lekarni mi je farmacevtka rekla da lahko menstruacija zamuja par dni ampak pri meni zamuja že pet dni in me zanima, če naj počakam še nekaj dni preden naredim test, ker se mi glede na poznavanje mojega telesa zdi nemogoče, da bi lahko zanosila.

Pozdravljeni!

Če imate ciklus tako predvidljiv in ovulacijo 14. dne, potem nosečnost v tem primeru ni možna. Ampak, nikoli ne vemo v naprej, ali bi tudi ta ciklus bil takšen kot prejšnji… Test seveda lahko naredite.

Matjaž

Pozdravljeni. Po pocenem kondomu sem po 36ih urah vzela jutranjo tabletko. Menstruacijo bi morala dobiti en teden po zauziti tableti, imam pa namesto tega blago krvavitev. Za vsak slucaj sem naredila test nosecnosti in je ta negativen. A je tableta slucajno porusila moj menstruacijski ciklus?

Pozdravljeni!

Nujna kontracepcija lahko vpliva na menstrualni ciklus.

Matjaž

Pozdravljeni!

Redno jemljem KT Cerazette, pred 11 dnevi pa sem enkrat tabletko vzela več kot 12 ur kasneje od siceršnje ure jemanja (1h 15 min kasneje kot 12h). Ker sem imela 1 dan pred tem nezaščiten spolni odnos, sem zato pred 10 dnevi (torej 2 dneva po odnosu) vzela Ellaone tabletko. Nadaljevala sem z rednim prejemanjem Cerazete. Po tem sem imela zaščito 7 dni po izpuščeni tableti Cerazette, nato pa od 7. dne izpuščene tablete (to je 5 dni po Ellaone) ponovno nezačitene spolne odnose. Šele sedaj sem natančno prebrala, da po Ellaone več dni ne smeš imeti nezaščitenega spolnega odnosa, tudi če jemlješ Cerazette, ker zmanjša njeno učinkovitost.
Prosila bi vas za odgovor, koliko dni točno po Ellaone ob neprekinjenem jemanju Cerazette je še potrebna dodatna zaščita? In pa, če je odgovor več kot 5 dni, koliko časa mora preteči med zaužitjem ene in eventuelno še ene naslednje tablete Ellaone (ali druge jutranje tabletke, ki jo lahko zaužiješ tudi 5 dni po odnosu)?
Najlepša hvala za odgovor!
Lepo Vas pozdravljam

Pozdravljeni!

Mislim, da v vašem primeru nujne kontracepcije sploh niste potrebovali. 7 dni je dovolj dodatne zaščite.

Matjaž

Lepo pozdravljeni! Vceraj sem pozabila vzeti cerazette in to sem ugotovila sele danes zjutraj ko sem vzela ze novo tabletko zato sem zdaj vzela kar dve ker tako pise v navodilih. Tako da sem zamudila 24 ur z jemanjem vcerajsnje tablete. Sem pa imela nezascitene spolne odnose pred 3 dnevi in pred 4 dnevi (vse do vceraj pa sem jemala cerazette redno).
Zanima me ali moram vzeti jutranjo tabletko? Ali je jutranja tabletka samo ena vrsta ali katero tocno? Hvala.

Pozdravljeni!

Nujne kontracepcije ne rabite. Za vsak slučaj naslednjih 7 dni pri SO uporabljajte dodatno zaščito.

Matjaž

Nujna pomoc! Jaz sem v petek imela konec menstruacije in s fantom nama je v nedeljo pocil kondom (vsaj misli tako, ni ziher) ampak ponavadi izliv stece iz noznice, zdaj la ni nic bilo in nevem.., tisto jutranjo tabletko imam ampak to naj bi zmanjsevalo plodnost in si je ne upam uzet..

Tabletka ne zmanjšuje plodnosti.

Matjaž

Pozdravljeni.
Mene pa zanima nekaj in sicer 27.4. sva z fantom imela nezaščiten spolni odnos ampak do izlitja v nožnico ni prišlo. To je bilo en dan po koncu moje menstruacije. 34 ur po spolnem odnosu sem vzela jutranjo tabletko Norlevo. Čez nekaj dni sem dobila neke vrste krvavitev, ki je bila omenjena tudi kot stranski učinek tabletke. Danes je 30.5. in menstruacija mi zamuja že 6 dni. Dva tedna po spolnih odnosih sem naredila nosečniški test, ki je bil negativen. Prejšnji teden sem naredila še enega ki je bil tudi negativen. Danes sem naredila 2 testa in sicer test Duchessen ki je bil pozitiven, in nato se Clearblue ki naj bi bil najbolj zanesljiv in mi je pokazal da nisem noseča. Sedaj me pa zanima kaj naj bi to vse skupaj pomenilo. Je možnost da sem noseča? Sicer sem tudi pod velikim streson zaradi faksa ter zaradi tega ker se sekriam glede tega. Mi lahko kdo svetuje? Pregled pri ginekologinji imam komaj 1.7. ampak me je strah da potem že lahko prepozno… Upam da mi katera ve pomagati. Hvala že v naprej.

Pozdravljeni!

Verjetnost nosečnosti je majhna, praktično nična. Če bi bili noseči, bi bili danes vsi testi pozitivni. A vem, da vas situacija zelo obremenjuje, do 1.7 je še takooo daleč, zato namesto opravljanja stalnih urinskih testov pojdite v laboratorij in si privoščite krvni test za nosečnost, ta ne laže.

Matjaž

Pozdravljeni.
Prejšnji teden sem imela nezaščiten SO in sem po 12h vzela Norlevo. Včeraj se mi je pojavila blaga krvavitev, ki je danes ni več, sklepam da gre za vmesno krvavitev.
Težko rečem kdaj naj bi dobila naslednjo M, ker sem 9 mesecev po porodu, še vedno dojim, tako da M še nimam. Ali zaradi uporabe Norleva lahko pričakujem M v naslednjih tednih oz. ali M po uporabi Norleva mora priti, glede na to, da še dojim? Dobila sem tudi Cerazette kontracepcijo, vendar ne vem, kdaj lahko začnem z njo. Naj počakam na začetek M (če jo bo sprožil Norlevo, sicer dvomim, da bi M že dobila) ali lahko začnem z jemanjem takoj?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

S Cerazette lahko začnete kadarkoli. Jemljete vsak dan eno tableto, brez premora.

Matjaž

New Report

Close