Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Jutranja tabletka in zamujanje menstruacije

Jutranja tabletka in zamujanje menstruacije

Pozdravljeni.

Včeraj zvečer sva s fantom imela SO in nama je počil kondom. Do izliva ni prišlo, ne veva pa, koliko časa nisva opazila počenega kondoma in sva imela nezaščiten SO. Zanima me, kolikšna je možnost za zanositev glede na to, da sem zadnjo M imela 31.10.2015 s pomočjo tablet za sprožitev M, sedaj pa mi spet zamuja 10 dni (test je bil negativen). Kaj mi svetujete?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Glede na navedeno bi lahko bila nujna kontracepcija nepotrebna, a kaj, ko je v “igri” več neznank. Kaj pa, če boste ta mesec ovulirali? Kaj pa, če je bilo v predsemenskem izlivu kaj spermijev? Ginekologi zato preprosto priporočajo uporabo nujne kontracepcije, ki včasih sicer naredi malce zmede v ciklusu, a to ni nič v primerjavi z morebitno nosečnostjo.

Matjaž

Spoštovani, ker so že objave na tem blogu stare ne vem več ali bom dobila odgovor pa vendarle…

ker sem že v skrbeh se obračam na vas z vprašanjem dne 28.12 sem imela menstruacijo dne 1.1. sem vzela jutranjo tabletko po njej nisem imela nobenih stranskih učinkov, ker mi menstruacija zamuja že nekaj časa zato sem nekoliko v nejevolji zato sem opravljala test nosečnosti ki pa je pokazal minus. Obrnila sem se tudi h ginekologinji, ki pa je rekla, da naj test ponovim čez en teden mene pa zanima če se da še na kakšen drugačen način prepričati ali sem ali nisem noseča oz. zakaj mi menstruacija izostaja moj ciklus je navadno na 27 dni sedaj pa je že kar dober mesec in nobenega sledu o menstruaciji.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Lp !

Pozdravljeni!

Nosečnost se ugotavlja z nosečnostnimi testi iz urina ali krvi ter z ultrazvokom. Če ste urinski test naredili vsaj 14 dni po odnosu, potem mu lahko zaupate. V dvomih ga seveda lahko ponovite. Tudi sicer je možnost nosečnosti glede na opisano zelo majhna. Menstruacija pa pač včasih zamuja, bo že prišla.

Matjaž

Pozdravljeni,
v navodilih nujne kontracepcije je navedeno, da zaužitje tabletke ni ovira za redno jemanje KT in da naj bi z jemanjem KT nadaljevali normalno po zaužitju. Kljub temu me zanima ali lahko nadaljno jemanje KT (Yasminele) škoduje plodu, če se izkaže, da nujna kontracepcija ni delovala – torej ali je bolje prenehati z jemanjem KT?

Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

Pozdravljeni!

Če KT uporabljate pravilno, potem nujna kontracepcija ni potrebna. Sicer pa KT in nujna kontracepcija nista abortiva.

Matjaž

Pozdravljeni,
imam vprašanje. Redno jemljem KT in v petek sem začela jesti bele tabletke. V soboto zvečer sem imela nezaščiten SO, naslednji dan pa sem vzela Jutranjo tabletko, ker me je prijateljica “prepričala”, da te bele tabletke na zaščitijo, zato sem za vsak slučaj vzela jutranjo tabletko. Danes začnem jesti prvo roza KT in še vedno nimam menstruacije in me zanima, če je kaj narobe? Ali je ta mesec ne bom dobila?
Hvala za odgovor

LP

Pozdravljeni!

Ne poslušajte kolegic, čeprav vam hočejo samo dobro, ampak se raje obrnite na strokovnjaka (npr. vašega ginekologa). Kar nadaljujte z jemanjem KT, četudi odtegnitvene krvavitve ne bo.

Matjaž

Hvala za odgovor.
Me pa zanima ali sem v tem primeru noseca? Ali je vse vredu ceprav ta mesec ne bom dobila menstruacije? Ali naj raje opravim test nosečnosti?

Hvala za odgovor

Nič ni narobe, če ta mesec ne dobite odtegnitvene krvavitve. Možnost nosečnosti je praktično nična, test pa seveda lahko opravite, a vsaj 14 dni po odnosu.

Matjaž

Pozdravljeni!
S fantom sem imela 21.5. nezascitem SO amapk do izliva ni prislo. Zadnjo menstruacijo sem imela 20.4. , vendar je moj ciklus malo daljsi(navadno cca 1 mesec) in nekoliko nereden. Po 1 dnevu in pol sm vzela Escapelle, zdaj pa menstruacije se nisem dobila. Zanima me ali je to ucinek tabletke ali bi me moralo skrbeti.
Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Menstruacija lahko zamuja zaradi nujne kontracepcije, lahko zamuja ker imate nereden ciklus, nosečnost se mi ne zdi prav verjetna.

Matjaž

Pozdravljeni,
S fantom sva imela nezasciten spolni odnos, ker sama ne jemljem nobene kontracepcije sem v prvih 12 urah vzela jutranjo tableto. Naslednja menstruacija bi morala nastopiti ze pred stirimi dnevi, naredila sem tudi test nosecnosti, katerega rezultat je bil negativen. Zanima me kaj bi lahko bil razlog zamudi menstruacije glede na to da imam sicer zelo redne menstruacije.
Hvala za vas odgovor

Pozdravljeni!

Nujna kontracepcija lahko vpliva na kasnejši nastop menstruacije. Lahko ste noseči, pa test tega še ne zazna, če ste ga naredili prezgodaj. Zakaj pa imate nezaščitene spolne odnose?

Matjaž

Pozdravljeni
22.7 sva imela s fantom spolni odnos in je pocil kondom naslednji dan sem vzela tabletko norlevo in 29.7 dobila krvavitev, ki je trajala 5 dni kot ponavadi menstruacija. Sedaj bi morala 16.8 dobiti menstruacijo vendar je se danes nisem, delala sem test nosecnosti ki je bil negativen. Ali mi menstruacija zamuja zaradi tabletke norlevo?

Pozdravljeni!

Test čez teden dni ponovite, če je negativem mu lahko zaupate in v miru počakajte menstruacijo, ki lahko zamuja zaradi nujne kontracepcije.

Matjaž

Pozdravljeni…
S fantom sva imela v soboto zasciten spolni odnos (s kondomom)…do izliva je prislo v noznici in takoj po njem sva na hitro pogledala kondom in ni bil videti pocen ampak je bila na koncu (pri trebuhu) fantovega spolnega uda neka prozorna, lepljiva tekocina, zato sem vseeno vzela tabletko Escapelle 2 uri po spolnem odnosu…po treh dneh oz. v torek pa sem dobila krvavitve, ki so enkrat podobne normalni menstruaciji drugic so pa zelo sibke…ali me lahko skrbi da sem noseca?
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Nobena nujna kontracepcija ni 100% učinkovita. Krvavitve so lahko posledica Escapelle. Nosečnost lahko preverite s testom, če menstruacije ne bi bilo.

Matjaž

Hvala za odgovor! Test sem nameravala tudi narediti…zanima me samo kaksna je moznost nosecnosti (velika ali majhna)?
Hvala, lep pozdrav!

Majhna.

Matjaž

New Report

Close