Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Jutranja tabletka in zamujanje menstruacije

Jutranja tabletka in zamujanje menstruacije

Se ucinkovitost kaj zmanjsa ko drugic vzames jutranjo tabletko?

Ne.

Matjaž

Pozdravljeni!

Mene pa zuanima če je možnost zanositve glede na to da sem vzela jutrajno tableto po tem ko mi je že 2 dni zamujala menstruacija a nisem bila noseča preverjeno z testom je pa fant spustil v mene .

hvala

Pozdravljeni!

Imeli ste spolni odnos z ejakulacijo, ampak niste bili noseči pred tem odnosom in potem vam je zamujala menstruacija 2 dni in potem ste vzeli nujno kontracepcijo?? A sem prav razumel soslednje dogodkov? Najbrž ste seznanjeni čemu je namenjena nujna kontracepcija in kdaj se jo uporabi? Torej, uporabi se jo čim prej po odnosu, najkasneje 5 dni po njem, kasneje nima učinka. Sicer pa o morebitni nosečnosti nima smisla spraševati kogarkoli, preprosto naredite test.

Matjaž

nene pač naprej bi mogla dva dni pred tem dobiti menstruacijo ker je bila napovedala,ampak je ni b ilo ker man ne redne menstraucije potem sva z fantom imela so in je spustil vame v roku pol ure sem vzela jutranjo tableto in me zanima koliko je možnosti za zanositev?

“naprej bi mogla dva dni pred tem” – dva dni pred čem? Kakorkoli, možnost nosečnosti je majhna. V bodoče predlagam uporabo kontracepcije.

Matjaž

pač dva dni prej torej 21. bi mogla priti menstraucija a je ni bilo ker je zamujala potem 23. sva imela z fantom SO in je spustil vame , v roku pol ure sem vzela potem tableto. menstruacije pa še vedno ni.

Lahko se zgodi, da bo M zamujala še bolj zaradi nujne kontracepcije, a to niti ni pomembno, bo že prišla.

Matjaž

še nekaj me zanima kako hitro se pojavijo nosečniški znaki, sploh slabost in bruhanja saj mi je danes slabo in me je strah.

Do nosečniških znakov lahko pride šele, ko se količina hormonov v telesu močno dvigne, to pa ni v dveh dneh po SO. Ni vam slabo zaradi nosečnosti, ampak morda zaradi nujne kontracepcije ali pa “kar tako”, tudi stres lahko naredi svoje. Zdaj se nima smisla sekirati, saj ne morete ničesar spremeniti.

Matjaž

mi lahko samo še povete po kolikšnem času če ne bo menstruacije je smiselno narediti test nosečnosti a bi po enem tednu že pokazal pravilno ali naj počakam dlje?

hvala

Po enem tednu je prezgodaj, naredite ga vsaj 14 dni po SO.

Matjaž

Zdravo, imela sem SO med menstracijo in sem po 17 urah vzela jutranjo tabletko, menstruacija mi zamuja 3 dni ali je mozno da zamuja zaradi tablete?

Zdravo!

Možno.

Matjaž

Živijo!
Nezaščiten spolni odnos (edini v zadnjih 6 mesecih),sem imela dne 23.12.2016, zatem sem po priblizno 13-14 urah vzela tabletko ellaone. Zadnjo menstruacijo decembra 2016 sem imela 10.12.2016. Po zaužitju tablete ellaone sem dobila med 5.in7.1.2017 neke vrste krvavitev. Bila je precej šibka in trajala je samo 2 dni in pol. Nekaj dni po koncu te krvavitve sem opravila test babycheck, ki je pokazal negativno. Nato sem januarja 2017 opravila se en test babycheck, ki je prav tako pokazal negativno. 3.2.2017 sem nato dobila menstruacijo (vsaj mislim), ki je bila drugi dan močna kot ponavadi, spremljali so jo tudi izredno močni krč, vendar ni trajala 6 dni kot ponavadi, pač pa samo 4 dni. Močnejša je bila samo drugi dan. 22.2.2017 sem nato naredila test FirstSign, ki je bil ponovno negativen, nato pa dne 24.2.2017 še Clearblue test, ki je prav tako bil negativen.
Se lahko zanesem, da nosečnosti ni (kljub SO v času ovulacije- ne vem ali je ellaone ucinkovala) in sta sibkejsi menstruaciji posledica jutranje tabletke?
Jutri bom sla tudi v laboratorij opraviti samoplacniski krvni test. Sedaj sem priblizno en teden pred menstruacijo, bolijo me prsi in so napete, boli me hrbet…
Kako pa bi bilo s splavom v primeru, da so se testi zmotili. Ker ni bilo v zadnjih 6 mesecih drugega SO, se nosecnost ne bi racunala od menstruacije v mesecu decembru ne?

Živjo!

Načeloma se nosečnost računa od 1. dne zadnje menstruacije, če to ni zanesljivo, se uporabi UZ. Če bi bili noseči, bi bili v 12. tednu nosečnosti, za splav bi v tem primeru potrebovali odobritev Komisije prve stopnje za umetno prekinitev nosečnosti. Glede na opisano in mnoštvo testov, ki ste jih opravili, je možnost nosečnosti praktično nična. Zakaj pa ne grete do ginekologa, da nosečnost izključi z UZ pregledom?

Matjaž

Ginekologinja je na dopustu, sama pa se prihodnji teden za več tednov odpravljam na službeno pot v tujino.
Krvni test ni dovolj zanesljiv?

Prav tako ne razumem kako lahko govorimo o 12. tednu nosečnosti samo na podlagi menstruacije 10.12.2016. Glede na to, da pred tem nisem imela spolnih odnosov več kot 4 mesece, in tudi takoj dne 23.12.2016 po SO verjetno ni prislo do zanositve (vgnezditve), jaz se vedno naracunam 8.teden. Lp

Na spletu imate kalkulatorje za izračun trajanja nosečnosti pa preverite ali sem se zmotil. Krvni test je 100% zanesljiv. Resnici na ljubo je tudi urinski test, opravljen 2 meseca po SO, zanesljiv, ampak očitno mu ne zaupate, torej vam preostane še krvni test in UZ.

Matjaž

Seveda, razumem, da kalkulatorji tedne računajo od “zadnje” menstruacije, ampak dejansko pa v tistih dveh tednih med menstuacijo in SO do nosečnosti ni moglo priti. Sicer pa verjetno UZ to pokaze natancneje, torej v katetem tednu nosečnosti se ženska nahaja. Se potem na podlagi UZ doloci, ali je ze prekoracen zakonski rok 10 tednov?
Načeloma bi urinskim teston seveda verjela, vendar me bega šibka menstruacija, branje raznih forumov in izkušenj drugih pa ne pomaga najbolj, saj vedno znova lahko preberem, da so dekleta imela krvavitve ves čas nosečnosti in jim urinski test tudi do 20 tedna ni pokazal pozitivno. Iz zato skrbi in odlocitev za krvni test.
Se vam pa seveda najlepše zahvaljujem za odgovore.
Lp

New Report

Close