Najdi forum

JANUARKE 2014

Ojla punce, se še jaz javim 🙂

Naša Lara je prišla na svet s sproženim porodom 17.01.2014 ob 18:58h 🙂
Na kratko:
– ob 7ih zjutraj pridemo v KR na amnioskopijo; dva dni imam že svoje popadke na 5-10 minut, odprta 1cm
– glede na to, da smo že 13 dni čez rok, se G odloči, da bomo sprožili (čeprav je plodovnica mlečna in je z otrokom vse OK)
– okoli 11ih mi predrejo mehur in mi našopajo umetne popadke
– okoli 13ih se odločim za EA
– do 18ih zvečer se kljub močnim umetnim popadkom nisem odprla niti za dodaten cm (smo ostali na enem), naši Lari pa je srčni utrip padel pod 100, se G odloči za carski rez
– ob 18:58 sem prvič polupčkala našo Laro (so mi jo samo pomolili za 10 sekund pred obraz, preden so me začeli šivati)

Zdaj smo stari že 2 tedna in 5 dni, pred tremi, štirimi dnevi so nas že krčki začeli matrati, tako da se nonstop crklamo, nosimo in rihtamo kolikor se lahko.
Po CR sem na intenzivni negi še dva dni dobivala neke antibiotike, zaradi katerih nisem smela dojiti, tako, da smo jo prvič lahko priklopili šele po treh dneh – je hvalabogu prijela, tako, da se zdaj veselo dojimo po 10krat na dan. Kljub vsemu nimam dovolj mleka, zato dajemo še Novalac 1. Se pa trudim in delam vse, da bi bilo mleka čimveč, tako da upam, da dodatek ne bo več dolgo potreben.

Tiasha, za spanje ti nimam kaj drugega reči, kot to, da spiš takrat, ko spi tudi otrok 🙂
Najboljša in najbolj preverjena metoda.
Druga možnost pa je ta, da si načrpaš mleko in naj eno rundo očka oddela svoje – torej previje, nahrani in uspava, tako, da lahko ti vsaj 6 ur v komadu spiš 🙂

Srečno vsem, pa se še kaj tipkamo 🙂

LP,
Just me 🙂

Kje ste punce, a mate velik dela a 😀 😀 😀

Sej vas razumem, tud midva z možekom sva polno zaposlena 😀
Ampak dejte vseen kej napisat, bi vas rada mal brala <3

Pozdravčki od nas treh,

Just me 🙂

Ni cajta, se borimo z malim hudičkom 😀

Mi imamo deklico, ki je bila včeraj stara 2 tedna.
Rodila naravno, kot sem planirala, in je bilo vse super. 🙂

Tudi naša punca je bila včeraj stara 2 tedna! 🙂

Jaz imam občutek, da nimam NIČ dela. Previjam, dojim, pestujem. Veliko spimo. Imam prav slabo vest, da nič konkretnega ne naredim, razen pospravljanja po stanovanju in pranja in občasnega kuhanja. Sicer pa samo čakam in se bojim, da se bo mala zaspanka prelevila v zahtevno pošast. Učim se delat čim več stvari z eno roko in z dojenčkom v drugi.
Upam na lepo vreme in dnevno vozičkanje, moram spravit dol 7 kil. 😀

Oglasite se še kaj, mene tudi zanima, kako vam gre. SaraS, pa prav radovedna sem, kakšna je tvoja porodna zgodba …

Ja, sej res, SaraS, mene tudi zanima.. daj vseeno deli z nami .. saj zdaj smo vse januarke že rodile se mi zdi, tako da nas nič več ne more prestrašiti 🙂
Če ti seveda ni preveč bed še enkrat podoživljat..

Frühling, mi bomo v petek stari 4 tedne. Tudi mi smo na začetku bolj kot ne počeli isto, kot vi, pri dveh tednih in dveh dneh se je pa začelo.. krčki, dretje, vriskanje, zvijanje in oh in sploh.
Zdej mamo BioGaia kapljice (probiotične), pa vetrovne kapljice in vetrovno mazilo za masažo pod popkom, pa kamilične tople obkladke, dodatek k mojemu mleku smo tudi zamenjali (Iz Novalac 1 na Novalac AC-brez laktoze)..
Še vedno nas sicer malo mučijo krči, ampak nepredstavljivo manj kot prej.
Upam, da boš imela srečo in boste vi brez krčev, ker je res hudo.. se ti tako smili otrok pa ne morš nič naredit.. Midva sva jo prenosila po rokah da naju je že oba vse bolelo. Pa tapkat pa menjavat položaje pa vse živo.
No, ravno zdej se mojoemu možu zvija v naročju.. pa čist vijolična je že v faco.. bogica no.. ampak OK.. prej pred vsemi temi pripravki in zvarki je to trajalo tudi po 5 ur, zdaj pa traja največ eno uro.

Fajn se imejte, pa ne preveč garat mamice :))

LP vsem,

Just me 🙂

No da se še jaz na hitro javim.
Naša punca bo jutri stara točno en mesec. Rodila sem 11 dni čez rok. So mi sprožil z vaginaleto ( prijela je šele druga), potem se je pa vse odvijalo zelo na hitro in zelo intenzivno.

Rodila v postojni, zelo zadovoljna. Ena je prej napisala, da ti nič ne razložijo glede dojenja….jaz mislim da če bi vprašala, bi ti sigurno povedali, drugače pa mislim da tukaj tople vode ravno ne moreš odkrivat, tako da nevem kakšne nasvete in predavanja bi mogli imet glede tega.

Zaenkrat pri nas krčev ni ( trkam,upam da tako tudi ostane), ponoči lepo spi, čez dan je pa od 14 dneva naprej bolj kot ne skoz budna ( ni ravno tipičen dojenček, ki skoz spi) in je malo v ležalniku, večinoma pa po rokah, ker drugače je “uzbuna”

Prej je ena spraševala,ker njen ne spi ponoči, poskusi ga cez dan malo zbudit oziroma vsaj popoldne, da bi bil več buden, pa zvečer čim kasnej spat( vsaj na začetku),pa skopat prej, ker jih malo utrudi, in bo sigurno boljše.

No midve greva jutri ven ( prvič). Dan ne bo ravno najlepsi, ampak mi drugega ne preostane ( ker nimamo varuške), potem bomo pa tudi mi počakali lepše vreme.

Drugače sem pa rabila kak teden več, da sem se sestavila, kot pri ta prvem ampak sedaj sem pa kot da nisem rodila. Vse je bp, kljub nekaterim težavam, ki sem jih imela zadnji mesec nosečnosti, sem sedaj čisto po starem. upam, da tako ostane
Malo sem edino pretiravala z delom, ko sem prišla domov, sam tako je če imaš še enega naspidiranca, ki ti takoj kaj ušpiči in si žal ne moreš privoščiti ležanja.

Kako ste pa ve? vas kaj boli, daje, nagaja?

No pa da se še mi malo javimo.

“Ne obstaja psihiater ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice.«

Ups:) No pa da se še mi malo javimo. Prvi teden po porodu je bilo grozno. Vsi nenaspani…Našega zahirančka je bilo potrebno buditi, črpati mleko, da nam je vse skupaj steklo. Vse kar sva z možem delala je bilo: spanje, hranjenje sebe in otroka:) Po enem tednu je vse super steklo. Zredil smo se za 1300g in zrastli za 4cm. Krčev nimamo, pridno spi in se doji. Imamo ritem na 3-4 ure. Ponoči podaljša tudi na 5ur in po podoju takoj zaspi nazaj. Sama še nisem tako zelo aktivna – pospravljanje, kuhanje. Se lotevam tudi tega in sedaj sem že skoraj na starih tirih. Pralni stroj dela skoraj vsak dan:) Muči me edino to, ker še ne morem telovaditi in sama z otrokom vem – 3 nadstropje in je otrok z vozičkom zame pretežek. Moram potrkati, da je otrok res nezahteven:) Zmeraj bolj pa se je začel pogovarjat, poslušat, smejat, uživa v kopanju…Če bo šlo tako naprej bo super! Kako ste kaj vi?

Frühling hvala za čestitke. Je že vedno bolj bo očiju – raste in je že tako:)

“Ne obstaja psihiater ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice.«

Dage punce!

Naš fantek sedaj pridno spi in verjetno imam še kpno uro časa za zabušavanje 🙂
Rodil se je na Jesenicah. Porod je bil hiter, od odteka vode doma ponoči pa do rojstva sinčka je minilo 3,5 ure. Šlo je brez vseh zdravi, brez šivanja, brez zapletov … (sem pa rodila v sprejemni sobi, ker porodnih ni bilo nič prostih :P) Hvala Bogu. Fantek je bil ob porodu kar težak, je pa zgubil 10% teže in je bla pole cela panika. Slabo se je dojil in sprobali smo čisto vse kar si je zaželel: samo dojenje na željo, dojenje z zbujanjem, flaška z mojim mlekom, flaška z umetnim, dojenje z nastavki … in vse možne kombinacije. Sedaj je vse dobro, fantek se že 3 dni samo doji 😛 Mleka je preveč in ne vemo kam z njim. Upamo, da tako ostane, k se je do sedaj res vse spreminjalo na vsake 4 dni… In ta varijanta mi je najbolj všeč.
Za spanje bi iz naših izkušenj povedala to: če daješ dojenčku pit po flaškici, lahko zvečer, ko bi rada dlje spala, daš bolj obilen obrok. Naš fantek je, ko smo uporabljali stekleničko, spil pri meni in pole še ene130mL in spal po 6 ur v kosu. Je pa zato bil tudi čez dan buden v kosu 6 ur 😉 Sedaj, ko mu ne dodajamo, se sam zbuja na 3 ure in ker se je preveč zredil (ima 5.300) ga ne silimo, da bi še pil, če zaspi med dojenjem. Na začetku je blo to treba nujno počet …
Je še katera rodila 16.1.? 🙂
Vse dobro in lepo, da vas je slišat!

Unikatni otroški izdelki BuciBuci

https://www.facebook.com/bucibucizdelki

(unikatni otropki izdelki, babyshower, rojstvo, dojenčki, dojenček, ustvarjanje, otroške igrače, otroške knjige, knjigice, okras, spomin)

Pozdravljene mamice 🙂
Po dooooolgem času se vam spet oglašam. Naš korenjak se je rodil točno na rok in sicer 29.1. in je zdaj star že tri mesece. Pridno raste in veliko spi, upam, da tako ostane. Naj vam bo lepo v teh pomladnih dneh in uživajte kar se le da!

New Report

Close